Комплимент ли е мъж да ти каже, че си "естествена"?
Какво влага един мъж, когато каже на жена, че е "естествена" - не красива, не хубава, а "естествена", и после каже, че това е хубаво? Ако една жена е направена и носи грим на снимките си в социалните мрежи, а мъж й напише, че е "много естествена", какво има предвид? Означава ли, че я намира за красива?

Коментари

1.   Ми не направена, зависи точно иска да каже. Може би, че трябва да се по направиш знам ли, или че другите са много намазани.

2.   Аз го приемам като най-хубавия комплимент.

3.   Гримът, исторически, е похват който са употребявали проститутките от 19ти век във Франция - след загубата на младостта си и естествените румени бузи и устни, те са ги имитирали с бои, за да бъдат по-привлекателни, макар и вече изхабени. Това навлиза в масовата култура, а от скоро се приема и положително, за разлика от преди 150 години например.
Когато един мъж ти каже, че си естествена, или ти прави комплимент за уменията ти да се гримираш, или ти казва, че нямаш нужда да ползваш пищови, за да бъдеш красива. По-хубав комплимент от този, здраве му кажи.

4.   Няма откъде да знаем, само коментиралия мъж може да ти даде отговор.
Съмнявам се да е имал предвид нещо лошо.
Последно време забелязвам, че все повече мъже се впечатляват от жени, които носят малко грим или абсолютно никакъв по снимки и навън. Вероятно човекът се е опитал да направи страхотен, мил коментар, но не е успял да се изрази достатъчно ясно и е прозвучало двусмислено.

5.   Разбира се, че е комплимент. Човекът има предвид, че не си обезобразена от пластични операции. Ами си си хубава.

6.   Означава, че не разбира просто. Мъже често ми казват, че "така съм много по-хубава и естествена", а аз пак съм с грим, ама те не го забелязват, защото не съм си намазала очната линия до веждите и за тях автоматично означава, че грим нямам. Да ама не, ако носиш предимно nude грим 99% от мъжете ще си мислят, че ти грим нямаш. :D

7.   Ами питай този, който ти го е казал.

8.   Естествената красота за мъжа е жената да има грим, ама лек. Повечето мъже изобщо не различават естествената красота от грима, за тях е едно и също.

9.   Въпросът ти граничи с провокацията и измислената история. Човек да си помисли, че авторът дето я е измислил, иска да представи жените наистина като търсещи под вола теле, и на този прекрасен комплимент - да го изкарат на обида.

10.   Аз като го казвам или мисля е изцяло позитивно, т.е. комплимент. Да нямат хиалурон в устните, направени цици, нарисувани вежди, да не прекаляват с тежкия грим... това са най-хубавите жени!

11.   Лично мнение, но според мен думи като "много си хубава/красива" звучат хипер изтъркано и мързеливо, ОСОБЕНО ако е коментар под/за снимка в социалните мрежи. Всеки може да каже "красива/хубава", и то на горе-долу всяка снимка пред очите им, особено ако са по-загорели.

Та според мен е комплимент поне опита да каже нещо различно. Иначе синоними на "естествен" са думите: непринуден, реален, истински.

Че една жена е направена и гримирана нищо не означава. Има грим и грим. Някои жени се гримират за да подчертаят това което имат, други пък се гримират за да скрият други черти.

Трети пък се гримират и изглеждат адски засукани и красиви, ама в същото време могат да изглеждат като пълни кифли.

12.   Една жена се познава дали е хубава без грим. Не знам дали има по-хубав комплимент за една жена. Аз поне като мъж влагам само най-добри чувства в това изречение.
Какво по хубаво от това да си естествено красив, естествено небрежен, непринуден, да се усмихваш естествено.
Да не си пластмасов позьор

13.   има предвид че, иска да ти играе едни кайсии....

14.   „Направената“ и „нагримираната“ не ми се връзва с „много естествена“. Ще ти се да е синоним на „красива“, но в случая смятам, че се познавате отскоро и той не те намира за достатъчно привлекателна, затова се е опитал да излезе от положение. Ако те харесваше, щеше да ти го каже директно, а не само, че е хубаво човек да е естествен. Не се вкарвай във филми. Нищо няма предвид, а че по принцип харесва натурални, естествено красиви дами, които нямат нужда от много грим и „подобрения“.

15.   Ми аз казвам на една жена че е естествена като комплимент, наистина не харесвам тази глупост с грима, това нещо е породено от комплекси и манийте на женското общество, обаче подхранени от мъжете комерсиалисти. Ненавиждамм това.

М. 18

16.   Естествено:)

17.   Абе вие в тоя сайт добре ли сте? Модератори тази тема е нямам думи... Обаче вие я публикувате, отделно одобряват всички коментари, а има теми които чакат с дни одобрение на коментари, въпреки че са далеч по-интересни и сериозни. Заслужават внимание и бързо реагиране. Защо сте такива не мога да разбера?

МАМАТА ВИ

18.   14, въпросният който ми направи този комплимент, каза че съм красива и то много, и че двете неща не се изключват взаимно, даже ми писа от някакъв друг профил, защото го бях блокирала. Не знам от какво "положение" трябва да е излизал, при положение че той ме добави и ми писа и каза, че ме е харесал. Явно според теб една жена е "привлекателна" за един мъж само ако е супер направена, изкуствена и пластмасова. Е да, ама не.

19.   То че е комплимент, комплимент е, ама щом един компимент го дъвчеш 2 дни, та чак тема си написала, явно е цяло събитие за теб да получиш такъв. Или си го харесала момчето, или отчаяно имаш нужда от външна валидация и страдаш от липса на увереност, или много много рядко получаваш комплимент.

20.   Много трябва дс си била гладна за някакво внимание...
Чак пък толкова да те впечатли защото ти казали че, си естествена. И заради ей такива после пък мъже с подобно мислене и ниво досаждат като мухи.

21.   Авторке, не ме разбрала изобщо, точно "направените" са нестествени и не се харесват нито на мъже, нито на жени! А господинът, който си блокирала, е ясно какви намерения е имал. Обаче ти пишеш тема тук, защо? Ще ти се намеренията му да бяха истински ли?

22.   19, не се безпокой за мен, комплименти получавам доста често. Мотивите ми да пусна тема са си моята работа. По-скоро ти имаш някакъв проблем да правиш анализи на непознати анонимни хора и да чоплиш в мотивите им и т.н.

23.   Ми научи се да се изразяваш правилно да те разбират бе, Н21. К'ви "намерения"?! Говорим за непознат, който нито го знам какъв е нито ме интересува, и ме е добавил и той започва да ми пише каква съм. Аз си имам кой да има сериозни намерения към мен, не съм опряла до "намеренията" на фейсбук досадници. Просто питах мъжете, дали " естествена" е по-скоро хубаво, или по-скоро лошо нещо.

24.   Това изобщо не е комплимент, не слушай какво ти пишат. Постоянно ми го казват, повярвай, не ме радва. Това означава : "Ми средна хубост си", "Не се гримирай". И що? Аз обичам да се гримирам. Само проститутките и бабите си слагали, откъде го измислихте? Лично без лек грим не излизам, и се чувствам гола. Не говоря за пластики, тонове мазила, да. Но така говорят задръстени момчета. На повечето мъже не би трябвало да им прави впечатление и да те харесват каквато си. Какво означава "естествена"? Не може ли просто да ти каже, че си хубава? Ако ти му заявиш: "много си естествен"? Лично мен подобни изказвания ме дразнят, както и епитети : "скромна си", "не искаш много", изречени от скръндзи( жената не бива да е скромна и да не иска). Лично мое мнение. Може би прозвучаха надъхано, сори.
Swety Angel

25.   Съгласна съм с теб, Н24, аз затова и го блокирах този и му казах, че ми е направил тъп "комплимент", сега да ходи да ласкае някоя от неговото село. Щото той ми беше изписал абзаци как поставял естествеността пред красотата и разума като качество, била съм много красива тинтири-минтири. Мъже класи над този селянин са ми правили комплименти за стила ми и красотата ми, а той ще ми вика, че съм "естествена". И "скромна" са ме наричали преди в реалния живот. Пак някакви убитаци. Откъде пък знаеш ти аз колко съм склонна? Хахаха. И аз като теб се запитах - какво трябва да значи "естествена" си, и за мен не е комплимент. Старите лафове като "Хубава си" още вършат работа.

Авторката

27.   Може да е всичко - от искрен комплимент през опит за подмазване до демонстрация, че човекът е фиксиран на тема естественост или просто не знае други думички, които да каже на жена без да си изпроси боя. Ние тук можем само да гадаем!

28.   Авторке моля те слез на земята

29.   24, Потно ангелче ти си от онези дето като ги гушнеш ти цапат блузите с грим :