Паник атаки?
Здравейте! Реших да споделя и моята история. Бях с приятеля си 5 г., бях много щастлива, друго не ми трябваше. Но постепенно чувствата му истинаха и реши да се разделим. За 5г не предприе нищо по-сериозно. След раздялата бях много зле. Не можех да спя, не можех да мисля за нищо друго освен за него.. Всяка вечер чувствах една тежест в гърдите от ляво и сякаш нямах въздух.... трудно ми беше да дишам...Мина се около година от раздялата. Наскоро разбрах, че той вече мисли за нова връзка с едно момиче, което аз познавам... отново всички тези неща от миналото се върнаха... Трудното дишане, буденето непрекъснато и тежестта в гърдите... Случвало ли се е на някого нещо подобно... как се минава през това?

Коментари

1.   Не ьнам. И аз се боря с това все пще. Мина година от раздялата, с все още се опитвам да се съвзема. Това, което мога да ти кажа е че след време усещаноята не са толкова силни коюкото в началото. Веднага след раздялата не можех да спя, сънувах кпшмари, будех се и постоянно се разконцентеорах в ежедневните си здаачи. Беше наостина кошмарно. С времето обаче ужасът намаляеа, но остава една празнота, травма от случилото се. Аз все още не мпга да погленда друг, а и не искам. Не искам да изпитвам подобно нещо пак. Ако моцвш се концентрирай в нещо другп, ако не вземи отпуск к замини на някъде. Пстани сама със себе си. Излей си мъката и така поне ще ти олекне.

3.   Минава се като започнеш да живееш собствения си живот, вместо да преследваш другите.

5.   Здравей. Малко повечко стрес. Опитай да правиш неща, които те пранят щастлива или опитай нещо ново. Повечето ще кажат веднага патик атака и ще са прави, но не си го слагай на сърце, не глесай на паник атаката като нещо голямо страшно нещо, то е най-обикновено чувство, просто прилив на голям адренарин в данен момент, дори и са те го усещаш като адреналин, то си е точно това. Ако имаш възможност иди на отдалечено място извън града и крещи, прокхо крещи колкото глас имаш. Повярвай помага, тогава тоди голям насъбпал се в теб адреналин от стреса ще излезе навън. А когато ти се случи просто се успокой и дишай дълбоко. Също така прочети за заземяването и го приложи при следващата паник атака. А щом сте се разделили значи не е правилния, а ако е то може би след година, две или повече отново ще намерите пътя един към друг. Каквото наистина е твое няма да те подмине. Един ден всичко ще бъде наред, не се предавай, можеш!

7.   Като ти стане безразличен ще се оправиш :)

8.   Хич не си съсипвай здравето заради някакъв си мъж! Това е най-голямата глупост, която жена може да направи! Та това е мъж, който 5 години си е седял ни ръцете, нищо не е предприел спрямо теб и вас, и ти ще си съсипваш психиката и здравето! Та той мисли как да залъже друга, хич няма и да се сети или загрижи, че ти страдаш. Просто се стягаш, изправяш се и продължаваш. Дължиш го на себе си.
Като чета такива теми, все едно мъжът е някакъв бог, принц, шейх, някакъв супер красив, секси пич, а пък той е някакво комплексирано момченце, което може и да не блести с физически уникални данни. Просто човек като всички други. Твое минало. Ще ти е кофти известно време, но животът продължава. Може да посетиш и психолог, но няма мъж на тая планета дето да си заслужава подобни мъчения

9.   Милата. Познато ми е до болка това чувстно. Имам паник атаки от 5 години вече. Първите 2 години го карах на чайове, медитация, гледане на филми, четене на книги, но нищо не помогна. Който ти дава такива съвети, значи никога не го е изпитал. След тези 2 години отидох на психиатър и ми изписа антидепресанти и успокоителни и вече 3 години си ги пия и няма нищо лошо и нищо странно. Съветвам те потърсиш и ти помощ. Ако не попаднеш на добър психиатър, има и други. Не се намира точния от веднъж. Аз се лутах, докато намерих най-добрия за мен. Без лекарства не става.

10.   Аз съм от другата страна на монетата и съм мъж. Преди 7 години също се разделих с момичето на живота си и от тогава се чувствам по същия начин. Човек когато е обичал истински не може да го отмине туко така. Истината е че се ожених имам и дете и като цяло всичко ми е наред но мисълта се връща другаде и са неизбежни състояния.

11.   Ще мине много време докато го забравиш. Един съвен не прави моята глупост един човек да замени друг нестава! По зле накрая ни в клин ни в ръкав.