Приятелите или гаджето?
Сигурно се забелязали, че в един момент се появява конфликт на интереси. И двете страни искат вниманието ти и едната страна се чувства ощетена, ако я пренебрегнеш за сметка на другата.

Вие лично кое поставяте на по-приоритетно място. Компанията ли е по-важна или партньора ви? Сигурно има много различни случаи и зависи от много неща, но като романтик, аз си мисля, че гаджето винаги идва най-напред. Всъщност може би аз не че бих го направил специално заради нея, защото ми е гадже, ами и на мен самия ми е по-приятно в интимна и усамотена атмосфера. Предпочитам да се целуваме и да се гушкаме, вместо да бръмча навън с приятели. В смисъл аз самия го искам и ако приятелката ми също има нужда от това, какво по-хубаво ?! :)

Може би е редно да уточня, че съм сам в момента, може би това играе някаква роля до известна степен, за да мисля така в момента- смисъл всеки иска това което няма. И естествено избирам гаджето за най-близък и желан човек близо до мен. Как мислите?

Коментари

1.   Мисля, че ти проблеми нямаш. Нямаш гадже, нямаш проблем. Иначе за мен партньорът е на първо място, после семейството и чак тогава идват приятели и познати. Последните са само временни дори, нека не се заблуждаваме. Човек се променя, мести се, сменя училище, уни, работа - приятелите се сменят. Не си заслужава заради тях да се откажеш от лична свобода

2.   Заради тая същата дилема се разделихме с моята а беше голяма връзка тя избра нещастните си кифли в един момент братле я карахме на последни издихания и си казахме краи Хектор

3.   Писано, би ли желала да се свържеш с мен, може да излезе нещо?

4.   От автора: Хекторе, и аз имах такава дилема с бившата, беше доста отдавна, но още ми държи влага. Цакаше ме закади нейните мацки... еми опънах и ластика. Аз исках да сме заедно, а тя ме търсеше като нямаше нещо по-интересно и то предимно пак в компания! Ай сиктир. Иначе и аз мисля като номер 1. Партньора, семейството, приятелите и вече надолу според зависи.

5.   Зависи аз лично спазвам определен баланс. Ако трябва да избирам губи този, който ме е притиснал с избора. Иначе за ежедневието се надявам приятелите ми и гаджето да си паснат за да може да има дни да излизам с всички, макар че все пак и отделно бих отделяла достатъчно време. За мен приятелите са вечни, особено 2-3, за който знам че нито биха ме притиснали, нито биха ми се сърдили, говоря за приятели от съвсем малки. Далеч съм от кифлите, мразя техните работи от рода на, , миличкаааа, много та обичам ти си ми най-добрата приятелка"- познаване от 2дена, ама се пак имам приятелка, за която бих зарязала всеки идиот.

6.   Точно тва искам да кажа авторе постъпил си перфектно с бившата не може когато никоя кифла не е свободна и ние да бъдем резерва тва е брат разтрел за такива боклуци Хектор

7.   Аз лично когато съм обвързана, отделям време и за гаджето и за приятелите, винаги има как да се балансират нещата, така че никоя от страните да не е ощетена. Гаджето също трябва да има време за себе си и да се събира с негови приятели. Мисля че от това по- естествено няма!

Doriana

8.   И двете, но повече за гаджето.
Някой ден ще осъзнаеш, че приятелите от днес, не са приятели утре. Всичко е въпрос на взаимни интереси...
А с гаджето - Ако умело го задържиш, ще си цял живот. Това ще е най-добрият ти приятел...
Така че - гаджето, ако заслужава...

9.   Мнгоо се борих за едно момиче което не си заслужава сега съм с нея и тя постояно излиза с приятелки, не ми изневерява но се дразня че ми казва че иска дае само с тях и имам чувството че те не и дават да ходя при тях и тя им позволява.
Всеки ден по цял ден е с тях а вечерта когато излизаме те също са с нас и тя постояно обръща повече внимание на тях а мен ме забравя. Да не говоря предче пред всички се държим само като приятели защото семейството и ще ни се карало а майка и знае за нас и одобрява какво да правя да я зарежа ли?

10.   Преди мислех, че приятелите са най- важни на тоя свят... докато не осъзнах, че всичко е до време. Не казвам, че няма истински приятели, които ти остават за цял живот такива, но истории от типа "Friends"и "How I met your mother"са си предимно във филмите.
Мисля, че ако човек си намери половинка, с която са преди всичко най- добри приятели, няма да има проблем ако се вижда по- рядко с компанията. Поне при мен е така.

11.   Като цяло аз предпочитам приятелката ми, но моята мацка е малко сопната и ако е изнервена на майка си или на нещо друго си го изкарва на мен и колкото и добре да се държа с нея, отсреща получавам обратното и като цяло мълчи в подобни моменти, а аз все едно съм с някаква статуя, което адски много ме изнервя и имам нужда да разпусна с приятели, да се позабавлявам и прочие, но предпочитам нейната компания повече, дори да стои като статуя, просто на моменти се побърквам, ако е в някаква депресия няколко дни.. Приятелите са използвачи, то и жените са такива, и мъжете също, но смятам, че с моята приятелка имам чисти отношения и сме един за друг, но тя е малко странна и като има проблеми се затваря в себе си и си го изкарва на мен по телефона :(

13.   Според вас правилно ли е следното:
"Приятелите са за цял живот, докато гаджетата са временни"
Приятелката ми го изръси след двугодишна връзка.
Реши да ни скара за уникалната простотия. Нерви се от всичко и все аз съм й крив. Винаги има време за другите, но не и за мен.
Аз гния нещастен вкъщи, а тя си купонясва по кръчмите с две малоумни интригантки, които са й братовчедки.

14.   Истинските приятели макар да не харесват човека който си избрал, ще го приемат без да се опитват да те настройват, ако виждат че той те прави щастлив ще се опитат да се сприятелят и с него.