Да се съглася ли да се видим? Имам нужда от съвет как да продължа с него
Преди няколко месеца се запознах с един много чаровен мъж. И двамата сме семейни и на близки години, което за мен ни прави равнопоставени. Нито е буен младеж, нито е в кризата на средната възраст, а е улегнал мъж и този факт ме успокоява, че знае какво прави и иска. Поради обстановката не сме се виждали на живо а само на видео в скайп. Говорихме много, страхотен събеседник е и казва и той същото за мен. Но наскоро започна да ме пита и за реална среща и иска да се виждаме възможно най-редовно. Единствено едно нещо ме притеснява, но направо не мога да спра да мисля за това. Той е популярно лице... Не е политик, но личност покрай която понякога се появява доста в медиите. Бях го попитала веднъж дали това няма да стане проблем, защото мога да си представя, че е възможно да изпаднем в ситуация някой някъде да ни снима, да го познае. Той ме увери, че ще се виждаме само скришно и ще ходим в малки населени места, където има дискретност. Но... страх от проблеми с това имам и не мога да ги пренебрегна, защото рискувам. Може би той рискува много повече и все пак аз съм тази, която я притеснява темата. От другата страна е това, че той е страхотен мъж и ме кара да се чуствам пак млада като на 25. Увлечена съм силно, за влюбена чак не съм разбира се. Наясно съм със себе си и какво търся. Там нямам терзания.
Според вас какво следва да направя? Казах му, че ще си помисля преди да му отговоря на поканата да отидем някъде, но ме е страх да не му писне да ме чака. Не мога да не си призная, че искам да се виждам с него. Но това ли е, което да направя? Няма начин да говоря с приятелка и да й искам съвет как да постъпя. Дори на най-близката си приятелка е абсурд да споделя това, така че съм в безизходица. Моля ви, дайте ми някакъв съвет, имам нужда да се насоча към вариант какво да му кажа и как да продължа спрямо него. Мислите ли, че страховете ми са преувеличени и всъщност аз сама слагам този въпрос като пречка да се съглася веднага на предложението му? Последната седмица толкова мислих з авсичко, че май вече се обърках и не съм трезва в преценката ми. Имам нужда от малко свеж въздух последните години и вътрешно усещам, че точно нещо такова е което ще ми го даде. Сама се учудвам, че не му се съгласих веднага и това ми е странно и търся има ли причина за моето колебание друга от притеснението, че позицията му в обществото може да ни създаде проблем. Съжалявам че не съм по-кратка, но исках да кажа всичко, което ме мъчи

Коментари

1.   Ми сигурно причината, която те спира, е че И ДВАМАТА сте семейни. Пък ако не е това, според мен би трябвало да бъде. :)

2.   Фействай! Един път се живее :)

3.   Като те притеснява, не го прави.

4.   Тъй, хубаво си написала излиянията за популярния чаровник, само не видях и дума за съпруга или той не е фактор в живота ти? Ако темата не е някакво лично творчество пак. Та кандидат любовникът предлага редовен секс (защото едва ли ще си говорите на тези срещи за времето), но някъде в потайни кътчета. Ще се крие като плъх и ти с него...много е улегнал, няма що. Най- абсурдното за мен е, че не те е страх мъжът ти да разбере за изневярата, ами папараците да не хванат любовника. Не бой се, не си му първата, няма да си и последна.
Какви съвети търсиш след като вече си решила да му пуснеш? Но ето ти един- като имаш нужда от свеж въздух (и чужд мъж), напусни съпруга си и се освежавай ако искаш всеки ден с различен.

5.   Как само между другото спомена, че сте семейни. Най-големият ти проблем би трябвало да бъде това, а не неговата популярност. Защо не потърсиш съвет от мъжа си за новата си авантюра?

6.   Говориш така, все едно това, че сте семейни е маловажно. А между другото тази тема мисля, че вече си я пускала. Ако изобщо е истина.

7.   Остави, че сте семейни! Това за нищо го нямате явно днес, ама я се замисли за кой ще е по-зле - дали за него, дето не го боли и щом е богаташ си има пари за друга жена, или ти с твоя измамен съпруг, който ще те напусне като стой та гледай. Ако не ти изневерява и той де, щом сте такова семейство! Мъка, мъка...

9.   Ако толкова ти харесвай той и смяташ че ще си доволна, вижте се. Не е казано, че ще продължи дълго. Има вариант да не се получи на живо както ви е било приятно виртуално да си общувате, но ваша работа там. Явно искаш, давай тогава, защото после ще съжаляваш себе си, че си си изпуснала шанса! Пък дали и колко ще се пазите да не ви разберат... Там си зависи изцяло от двамата как ще подхождате.

10.   Колко тъпи ганьовци има в нашата мила родина. Семеен е, ама знаел какво прави! Глупости на търкалета!! Той ако знае какво прави, нямаше да се среща с теб и да обикаля МАЛКИТЕ населени места, а щеше да си гледа семейството! Бате, тъп си да мислиш, че като си на 35-40 и вече си улегнал “мъж” или “жена” и знаеш какво искаш! За пореден път се убеждавам, че хората на тия години НЕ знаете какво искате. Знаете само да се наебете и да лъжете жените и съпрузите си! Аз дето съм на 25 съм по-знаещ какво искам в живота, щото сеш се, има нещо наречено МОРАЛ! Тва вие го немате, нема и да го имате никога!

Гаро

11.   И мен ме потресе, че основното притеснение на авторката са папараците и да не появи страхотният женен мъж по медиите, сякаш са 20-годишни без сериозни ангажименти и просто още не знаят какви са си, за да се покажат заедно. А това, че една съпруга и един съпруг също присъстват в картинката и ще бъдат наранени от подобни публикации и разкрития явно е маловажно, досадно и... ще му мислим като/ако стане. Наистина ли толкова ти е опротивял този твой мъж и семейният живот е доскучал до смърт, наистина ли няма у теб и грам женска солидарност??? Страшно е чак да се мисли.. Авторке, ако твоят мъж така се развява по села и паланки с някоя "известна" и ги щракнат някъде, ти как би се почувствала?