Случвало ли ви се е?
Здравейте.
Момиче съм и от известно време осъзнавам, че почти нямам никакви истински приятели.
Приятелките с които завърших училище се оказа, че изобщо не ми мислят доброто, с някой от тях прекратих отношения, с други още си говорим но виждам че не са добронамерени.

Понеже видях, че с момичетата приятелството не ми се получава и реших да си потърся приятели момчета.
Също не се получава както ми се иска.
Пишем си с дадено момче няколко дни и аз в прав текст му казвам, че искам само и единствено приятелство, той ме кани да излезем като приятели и на срещата започва да говори за повече от приятелство. Чувствам се неудобно всеки път защото вече съм му казала ясно какво точно искам.

Така няколко пъти вече, само веднъж попаднах на момче с което наистина си станахме приятели, не ми е правил намеци за друго и излизахме доста пъти все едно сме си брат и сестра. Точно това ми се иска, да си имам доверени хора с които да се чувствам добре, но все попадам на някакви които искат да се възползват от мен и ми е много тъжно.

Момичета приятелки не мога да имам защото всичките са злобни и постоянно се конкурират, а не мисля че аз съм нещо повече от тях за да ми завиждат, дори не се гримирам и имам детско излъчване, гадже нямам защото и там нещата не вървят много, просто попадам все на хора не са за мен явно и засега съм така.

А "приятелките" ми си имат и гаджета и изглеждат добре, гримират се, купуват си модерни дрехи, ходят на всеки две седмици на маникюр, по-скоро аз трябва да завиждам на тях, но аз не изпитвам завист, когато видя нещо красиво се възхищавам. Никой не е перфектен, те също, но доста се стараят да създадат визията си, а аз знам че не само външният вид е фактор за да привлечеш някого, затова имам семпла визия, поддържам хигиена и имам собствен стил на обличане, не следвам някакви тенденции.

Не искам да се чувствам изолирана, обичам да излизам и да се забавлявам, но вече не искам в обкръжението си хора които използват всичко което им споделя срещу мен, а приятелките ми правят точно това и не само. Всякакви интриги.

Наскоро разбрах, че с години са знаели, че едно момче ме харесва защото той е споделил на една от тях и е поискал тя да му помогне да се опознаем и евенуално да тръгнем, но тя не само че не е помогнала, но дори ми говореше неща които са доста обидни за него и то не веднъж. Иначе момчето е много свястно и можеше да се получи нещо.
Това е само пример за интригите които правят, има още много, но ще стане прекалено дълга историята.

Коментари

1.   Разбирам те мила, и аз съм в същото положение. След гимназията остават все по-малко приятели, повечето ми наборки вече са с деца, на работа или все се влачат с мъжете си. И аз имам приятел, но вече сме си омръзнали, излиза ми се по-често по женски :)
Ж, 24