Брат му
ЗДРАВЕЙТЕ!! С приятеля ми сме заедно близо 3 години той е на 20 аз също. Има по-малък брат който е на 11. Двамата делят една обща стая понеже апартамента им не е толкова голям . През тези 3 години съм длъжна да търпя досадния му брат и цялото му не по-малко досадно семейство. Когато съм дошла да спя тук малкия не ни оставя намира постоянно седи в стаята мрънка хленчи и досажда. Когато съм в хола отива в тяхната стая скача , п*рди , разхвърля прави всичко бом бок и не си оправя. Омръзна ми да му душа миризмите и да бъда в разхвърляна стая заради него. Кажете ми на мое място как бихте се почуствали ,ако нямате свое местенце на което да си починете и постоянно ви е некомфортно разхвърляно и прочее. Има ли жени в ситуация като моята? Когато съм в тях малкия ходи да спи при майка му ,но по-рано от 22:00 не се изнася от детската. Нормално ли е момче на 20 да дели една стая с малкия си брат ,просто наистина не издържам психически и много искам да разбера има ли други едва ли не глупачки като мен ,които да търпят подобна ситуация и как се справяте?

Коментари

1.   За вас квартири няма ли? Изнесете се като не ви харесва.
Брат му от друга страна е на 11, това е неговият дом и неговата стая - ако иска, няма да излиза от нея.

2.   Мисля,че не е приятно разбира се.Но това не е твоят дом и нямаш правото да казваш как да бъдат чуждите домове.Ся не казвам че мизерията е ок, или че това брат му да е досаден и да не ви оставя сами е ок, ама стаята е и на детето да не забравяме.Не е длъжно да се съобразява с вас кога да си е в стаята и кога не.А това за общата стая, Ами... като е малък апартамента е нормално,няма как.Друго си е ,да кажем, да имат възможност за отделни стаи, а да стоят в една. В такъв случай щеше да имаш донякъде право да недоволстваш.Какво е виновно момчето ти, че нямат достатъчно площ,място за негова собствена стая,а?Пък и защо е казано да сте само у тях?Защото трябва да сте само в дома на момчето!? Сигурно има причина да не стоите и у вас, разбира се може да е основателна, НО и на момчето е такава. "Омръзна ми да му душа миризмите и да бъда в разхвърляна стая заради него"-тогава предложи у вас- ама не може нали защото еди какво си...Еми както не можете да бъдете у вас т.е ти не можеш да му предложиш място(не за всеки път разбира се),така и той не може да ти предложи по удобно(чисто, усамотено,свежо)място,и предлага единственото което има, пък на теб дали ти харесва или не...налага се да се съобразяваш или да мислите за друго място да сте заедно.Средно положение няма.Айде помисли малко :)

Angelica

3.   Изнасяте се на квартира или наемате хотел. А братът е във възраст, в която всичко свързано с жени му е интересно.

4.   Тъй като съм по-малката сестра и делях стая с брат ми, когато си водеше приятелката в нас през повечето време ги оставях сами, но в един момент това става досадно защото е и моя дом, аз също имам стая, кътче, задължения, домашни и така. Брат ми на вашата възраст се осъзна и се изнесоха с вече неговата годеница. Аз моя приятел започнах да го каня, като вече бях сама в стаята си. Оправдания хиляди - просто се изнесете или си наемайте за по 1-2 вечери апартаменти под наем.

5.   Порастни, защото това мислене е детско! Нормално е да си делят стаята 2 момчета при положение, че са в малък апартамент, а и са братя, а не съквартиранти, което също някога се налага и не е края на света, защото не е в квартира и не дели стая с друго момиче. По темата майката на момчето те приема, взима малкия си син при себе си дори, а ти си недоволна. Ако аз съм на мястото на майката ще ти затворя вратата, защото е крайно нагло от твоя страна това изказване. Също така си жена и един ден ще гледаш деца, а това, че дори брат му те дразни толкова за мен е ненормално. Ти не приемаш него и семейството му, а искаш да се наложиш и ако можеш дори да ги разкараш от собствения им дом, в който те те приемат. Това не е нормално. Видимо още си едно дете, което изобщо не мисли, какво говори, иска и прави. Това поведение не е присъщо на един пораснал човек. Време за себе си може да имате винаги, но с това отношение към брат му и т.н., няма да е карате дълго. Ако и той е като теб, скоро ще порастне и ще осъзнае, че нито брат му, нито малкия апартамент пречат на нещо, а просто мисленето на човека отсреща и твоето не е хубаво. :)
Не искам да те обидя, но така разсъждават децата, това мислене е детско. По никакъв начин на един осъзнат човек не би му пречило, все пак брат му го виждаш до 22, после сте сами. Дори да не сте има квартири, хотели, а и покани го у вас.

7.   Покани приятеля си у вас тогава.

9.   Що не ходите у вас тогава?

10.   Извинявай, а какво е "бом бок"?

11.   Не стига, че си гостенка там, но и се държиш нагло.
Тази стая е на двамата. Брат му не е длъжен да се съобразява с вас. Той живее там.
Утре, ако и моят син има такава приятелка като теб, ще им помогна да си намерят квартира.

12.   Пълнолетни сте с приятеля ти, би трябвало да работите и да си наемете квартира.