Може ли човек да си намери приятели и гадже онлайн наистина?
Някой хващал ли си е гадже от сайтове като OkCupid, PenPalWorld или InterPals или само си губя времето? Да кажа, че PPW и Интерпалс си търся не непременно гадже, но и приятели там, но като че ли хората са някак странни и или не отговарят, или с половин уста и после ме гостват. Дори в дуолинго опитах да си пиша с човек от Чехия, но не се получи, гостна ме в скайпа.

Коментари

1.   Ти как си мислиш, че се намират приятели, че и гаджета? Влизаш и селектваш няколко чек-бокса?
Съвсем за нищо не ставате вече с главата младите...
Ти съученици нямаш ли? Състуденти? Колеги? Компании по морето? Хора от твоята среда и черга?
Това е все едно да тръгнеш по селата (или по апартаментите по блоковете в града), да чукаш по вратите на хората, и който ти отвори да миу предлагаш да ти стане приятел или гадже!
Слез малко на земята и се вземи в ръце...
(иначе ще ти зачислят служебно приятели и гадже!)

2.   Интернет е една виртуална реалност, която вие младите взехте твърде насериозно...

За да имаш и гадже и приятели ти трябва добро самочувствие, увереност, хубави дрехи, чувство за хумот и пъстър живот...

3.   Едва ли. Аз вярвам само в познанствата в реалния живот.

4.   Те в реалния живот вече не струват приятрлствата, ти искаш онлайсн.

5.   Еми вече 7 години съм омъжена за мъж, с който се запознах в интернет. Реално едва ли щяхме да се срещнем иначе. От различни градове сме, не сме на една възраст. Около нас 50 %от двойките също са се запознали така. Не се знае къде те чака твоят човек :) Естествено трябва да имаш винаги едно на ум, докато не опознаеш отсрещния добре. Но това го има и при запознанствата на живо.

6.   В зората на интернета съм се запознавал с готини мадами и съм излизал с тях. С една от тях бяхме даже известно време заедно. Тя беше в България аз в чужбина. Два месеца, яко писане по скайп. След два месеца в началото на зимата си дойдох в България от летището директно при нея. Като се видяхме веднага се харесахме, заведох я в известен ресторант в Пловдив, после останахме в един хотел в Пловдив и правихме много див секс. На другия ден я закарах до у тях, запозна ме със семейството и те ме приеха много позитивно и ме поканиха да остана няколко дена у тях. Не ми беше удобно и тактично отказах. Все пак не мога да я чукам в една стая, а в другата майка и, жена на достолепна възраст.После останах известен период в България и бяхме неразделни. Аз я запознах с моите близки и те я приеха много позитивно. Един ден зареждах на една бензиностанция близо до Търново, тамън се качих в колата, острани беше паркирал някакъв тиквеник в бмв фурсира го и го завъртя в кръг. А на нея и се напълниха очите със зехтин. На другия ден отидох в София и си купих билет обратно за Скандинавието. Много плака, но сълзите и не можаха да ме жегнат. След време разбрах, че родила от някакъв бивш сводник, който я е пребил и изхвърлил като куче на пътя.

Чингис Хан

7.   Може само с пари. Ако нямаш достатъчно пари, гадже няма да си хванеш - и извън интернет и в интернет. Сега ще има момичета, които ще се правят, че не са за парите, но всъщност ще се погаврят малко с тебе и после ще те изоставят.

8.   Аз лично открих своята най-добра приятелка в онлайн игра. Никога не сме имали възможността да се срещнем, защото разстоянието не ни позволява, както и родителите. Познаваме се от 5 години и макар и да не сме осъществявали реален допир, си остава най-добрата ми приятелка. Но вече смея да твърдя, че интересите и на двете се разминават доста - не сме особено близки от година, но все още поддържаме комуникация. Създадох и още куп приятелства в играта - с някои се виждам по-често, тъй като разстоянието не ни е пречка, с други съм преустановила комуникация. Зародиха се и доста интернет връзки в играта. Имаше любовни трепети между някои от тях, обвързаха се въпреки дистанцията и обстоятелствата, но намираха време да се виждат и да общуват помежду си - правете си сметка до каква степен може да повлияе една онлайн игра. Колкото за сайтове за запознанства - не съм сърфирала в подобни сайтове и нямам намерение, повече хора се регистрират с една цел, мисля, че се досещаш каква е тя, но разбира се, можеш да попаднеш и на нормални хора, I guess.

9.   Аз си намерих гадже от Омегле, и сме вече 2 години заедно. Така че всичко е възможно :)

10.   Не съм ги чувала, аз с първия ми приятел се запознах онлайн, другия дето ми е мъж вече живееше наблизо, но пак започнахме с онлайн писане.

11.   Преди 20 г. можеше и съм намирал доста. Сега вече влизат само идиоти.

12.   Може. Благодарение на някои приложения и социалните мрежи, намерих много готини хора, които нямаше как да срещна в реалния живот. И приятели и гаджета. :)

13.   Най-адекватният и трезвомислещ е н.7! Авторе, има

1) 5% красиви и надарени долу мъже! На тях жените и без пари им се лепят.
2) 15% богати, заможни, сравнително заможни - намират си к*рви, каквито са 99.9% от българките!
3) 15-20% тарикатчета, местни бабаитчета, сводници, наркоманчета, татуирани батки с два пръста чело, олигофрени и други такива, на които българката им пристава незнайно защо!

NB: Мъжете по точки 1 и 2 далеч не са лишени от качествата на тези от точка 3!

Дотук общо 40% от мъжете еб@т!

4) 30% от мъжете чат-пат имат некоя, която се навива ситуативно да е с тях, защото в момента няма по-добра оферта!

и точка

5) БЕЗ СЕКС = 30% от мъжете!

Това от коя група си се определя САМО И ПОЧТИ ЕДИНСТВЕНО ОТ ДЕБЕЛИНАТА НА ПОРТФЕЙЛА ТИ И СУМАТА В БАНКОВАТА ТИ СМЕТКА!

Разбира се колкото си по-прост, тъп и ограничен, надут и повърхностен, напомпан и гаден, толкова по-нагоре в класацията се нареждаш!
А ако случайно си и крадливо к*п*ле, директно се изтрелваш на челни позиции и цена няма да имаш за българките, които сметай, че ще лижат, каквото им кажеш!

14.   Неееееееееееееее

15.   11 Преди 20 години интернета не беше достъпен за всеки и като цена и като технология сред лумпените. Това беше добро сито и тогава се запознах с доста читави хора в нета. Сега нета е гъзомийник на всеки лумпен.

Чингис Хан

16.   Онлайн мисля че, повечето си създават фалшифи илюзии зс отсрешнивт човек. Надлъгват се известно време в писсне докато изградят желан образ, а после вече лице в лице нито езика на тялото, нито химии, вибрации т.н. могат да ги разубедят, толкова имат нужда да вярват във фалшифият образ, че си затварят очите за реалността.
Не е ли то на живо първи контакт, да усетиш човека, да виждаш в очите му/и съшността, даже да го подушиш, не, не вярвам, другото си е търсене на някой който да попълни липси - обикновено така се описвате, нали?! В стил "търся мил/а, добър/добра, с чувство за хумор" бла бла а в същност е "самотно ми е и имам проблем с комуникацията на живо" " е*е ми се и две не виждам, ама никоя не връзва навън в реалността" и те така.

17.   Едни мои приятели са се намерили преди години с Тиндър и наскоро се ожениха.

18.   Може да си намериш.

19.   Номер 9, там са останали предимно мъже, от които масовката са сексохолици. Тук-там някой обикновен неадекватник. Едно време може и да е имало полза от него, сега е поредната загуба на виртуално време.

20.   До 6 - Чингис Хан -а

"В зората на интернета съм се запознавал с готини мадами и съм излизал с тях. Два месеца, яко писане по скайп. "

Само това е достатъчно да разберем че повечето ти коментари са за раздела "измислени истории" Голямо лъгане голямо изтъкване само ако знаеше и за какво говориш. Скайп със сигурност не е в зората на интернета ама ти това откъде да го знаеш ;) Сигурно "в зората на интернета" в чужбина са го имзислили скайпа после по-късно е дошъл и у Бе-ге-то. Пускай си коментарите в измислени истории понеже ставаш смешен

21.   Приятели - хубаво, гадже - не препоръчвам. Моя приятелка ме запозна с човек, с който са се запознали онлайн. Всичко с него беше чудесно до появата на детето. Много различен, семейството му през годините не сме имали досег, но след детето ясно ми показаха, че не желаят нищо общо с мен, без причина. Ако тогава бях с някой познат, или познат, приятел на нашето семейство, а е имало такива, никога нямаше да се случи тази безумна ситуация с отхвърлянето, която е много неприятна.

22.   Съгласен съм с 11.

Т.н. "виртуал" го е имал откакто е имало писмен език и хората са комуникирали с писма. Разликата е, че сега живеем в информационния век, и можеш да си комунираш и писмено и чрез видео моментално с всеки по света. Ако не ви харесва "виртуала", хвърлете си телефоните, защото и това не е истинска комуникация лице в лице...

Проблемът не е в начинът на комуникация, а има ли с кого да си общуваш изобщо в днешно време. Моето наблюдение е, че няма - ни реално, ни виртуално. Хората деволюираха, и то наистина за има няма 20 години. Но който знае как цивилизацията се създава и моделира, е наясно, че е нужно само едно поколение да се смени цивилизационния код. Новата култура е тази да си "звезда" в някоя социална мрежа. Да имаш "последователи". Да използваш тези около теб и да ги захвърляш. И това всъщност е главната негативна страна на информационния век и огромните градове. Човек загубва значение и идентичност когато е сред огромна маса от хора. Това е реален проблем над който е мислено. Най-големите градове, като правило са и най-самотните - от твърде голям избор, накрая оставаш без избор. Хората са разхвърляни и трябва да видят приятел или интимен партньор в лицето на конкретни хора. И исторически, това е ставало просто защото е нямало кой знае колко много хора около тях. Не толкова, че е бил "най-подходящия". Днес изживяваме тая илюзия, че има някой невероятно подходящ за нас, което паралелно значи и че претенциите ни отиват до небето. Хората стават невероятни егоисти и нарцистични, до степен да не са съвместими с никой друг. В днешно време примерно всеки е забравил да прави компромиси. Факт е, че за най-малкото нещо наистина ще те гостнат, не само във виртуала, но и реала. Просто в първото е по-лесно и очевидно, докато второто ще е по-завоалирано. Когато и няма ясна идея за какво общувате - дали ще е заради общи интереси, обща дейност, или романтика... вероятността да се разпадне връзката е много голяма. Човекът е просто животно в крайна сметка и ако не си вижда интереса в някой друг, за какво да влага усилия.

23.   "За да имаш и гадже и приятели ти трябва добро самочувствие, увереност, хубави дрехи, чувство за хумот и пъстър живот... "

Точно, ама не каза какво е необходимо, за да имаш всичко това. - пари !
ПАРИ! ПАРИ ти трябват. Ама да ти ги дадат готови.Не да се мъчиш всеки ден по 8-10 часа. Няма да имаш време да имаш хубав живот.
Приятелите и гаджетата струват пари.

24.   Дотам се докараха нещата с тоя нет, че скоро очаквам темата " Може ли да си правим деца по интернет?"
Млади здрави, прави мъже , не смеят на живо да говорят с жена, не знаят какво да ѝ кажат. други или са девствени по на 30г и над или пък са били само с проститутки, ако въобще се престрашат, гледат порно и лъскат до умопомрачение.
При част от жените също толкова изкривена представа за живота, промити от сериали и холивудски бози мозъци, нереални оценки и критерии, безкритично приемане на всякакви лъжи и измамници.

25.   Може. Стига да е красив, за да си намери половинка, и общителен, за да си намери приятели.

Нина

26.   Номер 23 е много прав!