Две звезди угаснаха
Две звезди угаснаха. А грееха те в нежния поглед, пропит с очакване, копнеж и мечти. Душата беше чиста и непокварена, силно обича, до смъртта си вярна. Слушаше тя безкрайния шепот на мили слова, нежни обещания. Не разбра, че който с хиляди думи говори всъщност малко има да казва.

Заглушена от шепота не усети отровата как потича във вените. Не усети измамата, но усети острието, забито от най-близките. Ти, сърце, не се ли научи, че в този жесток вълчи свят няма място за агнето? Не се научи ти, а продължи наивно да вярваш и търсиш чистота и любов.
Господи, убий всичко детско в душата, научи я да не трепва пред нищо и никой, научи я вместо така да обича със същата сила да мрази.

Направи я от лед и стомана, да не познае обичта вече, никому нежност и прошка да не е способна да дава.
Нека се радва само на плътта и парите, на лукса и суетата и никога вече не търси любов.

Направи я жестока и студена, за да мога да вървя смело по пътя си без да трепна за миг.
По-добре да е празно в гърдите ми, вместо да боли и кърви без почивка.
.. Имаше много отрова и много любов. Стига ми! Нека други пият отровата и някой ден да платят за душата ми.

Коментари

1.   По красиво написани не съм чувал има мн истини поздравления за собственика на това писание Хектор

2.   :)) Нещата не стават с клетви и със силни слова, а с практика! Нито Дяволът е толкова черен, нито вълкът и агнето са нещо отделно...

3.   Разплака ме. Много е силно и много вярно. И на мен ми се иска никога да не бях обичала. Боли, адски боли любовта.
Възхищавам се на изказа на автора.

4.   Е какво ся дай да не обичаме и да бъдем сами ли? Абсолютно всеки човек има нужда от своята половинка, която да го подкрепя, обича и да е до него. Малцина са хората, които искат да са сами и на никой не му е хубаво да е сам, но случва се понякога. След време ще намериш любимия човек и друга песен ще запееш.

5.   Добре пишеш...
Но не си права...
Човек не може да живее сам. Той винаги търси сродна душа...
И ако смяташ, че повече няма да обичаш... ГРЕШИШ!
ВИНАГИ има следващ път, ако го позволиш, разбира се...

6.   И аз търся сродна душа, но мацките по улиците нещо ме задминават като пътен знам, пък смея да твърдя че имам приятна външност.

7.   Уфф, по заглавието си рекох, че някой е умрял... Ма, нИдейте тъй, бе, хора!
Щом боли и кърви - значи си жива.
Докато има живот - има надежда :)).

Ел

8.   Много моля, не съм искала съвети от никого. На всеки живота протича различно, много е относително кое е правилно. Написах това, което чувствам от вътре. времето ме е научило, че това е истината за мен. Радвам се за тези, на които им е харесал текста, а тези които не го разбират няма лошо. Щом не ви харесва-не четете.
Авторка

9.   От такива глупости, съновници и предубеждения ми е писнало... Както викаше бившата ми приятелка като кихнеш значи ще се караме... Радвайте се на живота така както никога, защото утре може да не ни има. Ходете на различни места, пробвайте нови интересни неща и правете това, което обичате и ви харесва. Бъдете такива каквито сте и се радвайте на това, което имате. Никой не може да разбере жените и колкото да ме дразнят и изнервят до н-та степен след 1 час разбирам, че не можем без тях и те без нас така че няма отърване и това е... :)

10.   Знам как се 4увстваш... от опит... горе главата 'не е важно, 4е си паднал, важно е да се изправиш'! болката е жестока, но с времето минава....

11.   №9 а защо не погледнеш настрани от своята тераса и за миг поне не предположиш, че не всички сме прелетни птички и че не за всички основната цел в живота е да се опита от всичко. Никой не ви спира да го правите, но когато срещнете нещо по-различно, човек който цени постоянството в любовта, не го замеряйте с камъни бе да му се не види.
До авторката - само хора със сърце в гърдите ще те разберат, прекрасно изразени чувства, браво!

12.   Не сте прави вие и авторката, че смятате любовта, както и да е приключила тя за нещо лошо. Това е най-хубавото и опияняващо чувство, то ни дава стимул да живеем, а останалото е спокойствие, охолство и какво от това? Който не е изпитал любов и истинска страст е много нещастен човек. Несъжалявайте за нищо, а останете с хубавите спомени и гледайте напред. Нищо чудно изневиделица, без да я чакате да се появи друга любов. Когато тя ви връхлети ще разберете, че съм права.

13.   Iзвини ме N 12, но за мен са прави... болката е жестока и на наи големия си враг не пожелавам такава болка... винаги съм оби4ала безрезервно давала съм цялата си любов всичко което мога да дам на човека когото обичам, но резултата все един и същ... винаги съм предадена е кажи ми как да обичам? 15г брак-развод не по моя вина, 5г връзка раздяла преди 5дни тук имам участие-ще кажа причините:1-наркотици, 2 лоша среда, 3 уж на работа нощтна смяна, да да ама не ходеше 4 мес само но6тна смяна такси знаеш как са там с работата никои незнае точно дали работят... е аз разбрах по 10 та лева дет оставяше, че тои не работи а си живее живота както си знае заболя ме имах му доверие:(и то от 3м оставя пари досега беше на моя издръжка... мн години помолих го да се махне от средата в която се движи, а те са все наркомани... не го направи, помолих го да спре наркотиците обеща ми многократно-не го направи, а се кълне, че ме обича неможел без мен, аз съм била жената с която искал да живее до краи и т. н. все красиви лъжи които една жена обича да чува.... когато разбрах, че пуши трева се потресох не бях виждала наркотици в живота си, а съм на 40г, тои ми каза тва не е наркотик опиат е и е напълно безвредно, аз понеже невярвам опитах лъжа вреди и то много после доидоха амфетите и тях опитах по негова молба да се чувства щастлив тои с мен 'за да го държа в неговия свят' така да се каже, но аз ги употребявах 3м и спрях... дадох му личен пример така да се каже за да спре и тои да ама не лъжеше ме за всичко... и аз го хващах постоянно и го разобличавах директно... мразя лъжата преди 5 дни го хванах в къщи пак с марихуана на прозореца отка4их казах му да се изнася макар сърцето да ми се кьса и да го обичам до болка... дадох му право на избор наркотика и неговия си разгулен живот или мен! и тои си тръгна, а 5г се раздавах за него няма нещо което да му е отказано! дори застанах срещу себе си-пробвах наркотици заради него... и пак любовта не победи.... е питам аз къде е аджаба тази любов? само болка и мъка остава и пепел... мерси неискам повече любов стига ми е... уморих се, а немога да понеса повече болка.... та напълно разбирам авторката знам как боли... авторке горе главата мила... ще се опрвиш... трябва да сме силни! N 10 съм

14.   Вместо да се радваш, че има кой да те харесва изобщо, тръгнала да реве. И ти си като 80% от хората в сайта. Разберете, че вашите проблеми са смешни в очите на хората, които никога не са имали връзка и никой не ги е обичал. Като толкова се оплаквате от любовта ви пожелавам да останете сами като кукувици, без никой да ви погледне и да ви хареса. С години в самота да се лутате и без приятели да останете даже, да видите, че има по-лошо от нещастната любов и това е самотатата!

15.   Номер 9 : Нямам предвид да се пробва от всичко, а просто като има възможност да се пробват разни неща и да му се наслаждаваме, защото както знаете тука в нашата родина нищо не е розово. И аз съм обичал и съм се раздавал и са ме наранявали по най-жестокия начин, но какво да се прави любовта е странно нещо в повечето случаи, когато много обичаш един човек не може да бъдеш с него...

П. С. Когато нещата ги има и от двете страни тогава е много красиво, но рядко се получава и желае всекиму такава любов!

16.   Красиво предадена меланхолия. Но има някаква тъма у теб, която те кара да не можеш да приемеш действителността. Освободи се от нея, за да не те прояде отвътре. Направи място на светлината, която е около теб!

17.   Не ми се вярва клетвите да ти помогнат. Все пак в 1 връска има 2 гледни точки, ако има какво да се връща, то само ще се върне на който трябва.