Прекалено ревнив е...
Здравейте на всички аз съм момиче на 18 години.. имам връска с момче което е с 4/5 години по голямо от мен.. много ме обича и уважава и много държи на мен.. правил е за мен това което другите ми приятели не са правили, да съм го помолила за нещо не ми е отказвал.. до тук добре но има едно НО.. Прекалено много ме ревнува дори мога да кажа, че ме ревнува дори от сянката си.. не може да понесе дори мисълта че може да има друго момче до мен..

За всяко нещо се пали, и когато говорим ако не му обърна достатъчно внимание започва да се дразни и сърди.. за нула време може да ми вдигне нервите до небето... и също толкова успешно може да ме накара да забравя какво е станало..

Питам го дали ми няма поне малко доверие, а той отговаря: имам ти доверие постарай се да не го загубиш, аз браня с всички сили това което обичам..

На два пъти поисках раздялата но.. тогава пък се растройва прекалено много започва да трепери и дори припадна от притеснение.. постоянно ми повтаря, че никога няма да разбера колко важна съм била за него..
Аз наистина го обичам, но не искам всичко да продължава по този начин искам да се промени..
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя..

Коментари

1.   Aз съм същия болен съм от ревност и така трябва да бъде една жена трябва да се държи късо Хектор

2.   Eй нямате угодия ! Ако не ви ревнува - защо не ме ревнува,изневерява ми.А ако ви ревнува ,пак сте недоволни!!!

3.   Или го обичаш такъв, какъвто е или не го оставяш на спокойствие и нека намери щастивто си с друга.
Не може да влизаш във връзка с мисълта, че ще променяш някого - не е честно спрямо теб самата, нто спреямо партньора ти.

4.   Личи си че много те обича, има такива момчета не се дразни.
Излезте на някое място кадето няма хора, кажи му че никога няма да му изневериш.
Обясни че не ти е приятно постоянно да те ревнува.. постоянно се сърди.
Че понякога се чувстваш като в затвор..
Ако има малко ум би трябвало да те разбере..
Успех!!

5.   Аз също съм имала ревниви приятели и нищо хубаво в крайна сметка не излиза. Изобщо няма смисъл да се занимаваш с такива. Винаги има малко ревност, но чак толкова. С него няма да живееш. Няма да излизаш с приятели спокойно, все трябва да е с теб. Не си е работа. Аз от толкова ревниви бягам като от чума. А той като те загуби дано му светне в кой век живее и да се излекува от ревността. Знам, че е много трудно но след сумати години разочарования заради тази ревност си казваш живее ми се. Ти си млада несе губи времето с ревниви хора. Няма смисъл. И да нети е жал за него толкова, защото за да е той добре ти ще страдаш. Не се жертвай.

6.   По-добре бягай колкото може по-бързо. Няма да се промени. Това "разстройване" си е жива манипулация. И аз бях така... преди много години... От страна на бившия ми/вече/ съпруг бяха клетви, молби, та бил болен, та щял да умира, и той припада... Та кандисах. Гъска на 20 год. Оженихме се, и дете ни се роди... Бракът ни рухна 3 години по-късно. Мъжете не се променят. С такъв порок като ревността не се живее. Бягай!! Само на 18 си и имаш живот и бъдеще пред себе си. Моят съвет и личен горчив житейски опит е, че ако подхождаме към мъжа с желание да го променим, значи нещо в него не сме приели и връзката няма бъдеще/а изключенията май са рядкост.. /.

7.   Ревността убива любовта. Аз също съм много ревнив, знам, че това е ужасно за другата полувинка, но се постарай да не му даваш поводи за ревност, доколкото можеш, ако го цениш и обичаш толкова много. Не се опитвай да го промениш, няма да се получи..

8.   Човек ревнува когато има повод така че не му давай поводи и няма да те ревнува

9.   И моят беше такъв, с годините се научи да се контролира. Интересното е, че той повече страда, представя си те с всеки... нещо някой го е наранил или се е чувствал пренебрегнат в детството си. Егоист човек е, причини много

10.   Подкрепям напълно номер 1 и 2...

асд

11.   А аз подкрепям номер 5 и 6, напълно реалистично и трезво звучат.