Прощава ли се изневяра, когато....?
Прощава ли се изневяра, когато има сигурни доказателства, че се е случила, но вместо честен разговор се получава поредната доза лъжа? Има много случаи, когато се е провел разговор и се е минало през различни етапи, но когато е като стена другият и си лъже отново най-безцеремонно? За семейство с деца става въпрос.

Коментари

2.   Ами, ако все пак искате и двамата да сте заедно, може и ти да по разнообразие с някой хужавец, но връзката ням да е много на ниво. Ако е имало по-добре да не се знае и да не се повтаря.

3.   Аз не виждам защото заедно след като ще се лъжете . Даже и без изневяра

4.   Винаги се прощава, щом си с деца. Да не би да искаш сама да си ги гледаш?!

5.   Изневяра не се прощава по принцип, защото е предателство на доверието.
А ако отсреща се получават още повече лъжи, вместо признание за греха, то тогава ХИЧ не може да става въпрос за прошка.

6.   Някога ми бяха казали "Няма непоправимо зло, непоправима е само смъртта"...
Винаги монетата има две страни, съответно поне два пътя, по които можете да продължите.
Мисля, че има случаи, в които изневяра се прощава- зависи от ситуацията, от изневярата, от момента.По- обиден е факта, че има доказателства и все пак се опитват да Ви замажат очите.Знам ли, ако е еднократен акт на някакви бурни емоции може би, но системни мигове с някой, към когото има чувства- по-скоро не.И все пак... разни хора, разни идеали, както и начини на мислене.Лошото е, че от цялата картинка децата са най- потърпевши.
Ж32

7.   Аз не бих!
Ще се отвратя от него, физически заради изневярата, емоционално заради лъжата. Ще изгуби доверието и уважението ми.
За какво ми е нататък да продължавам с него, за какво ще му е и на него да продължава с жена която ще се отвращава от него.
Развод не е с децата, а със съпругът!
Той продължава да си е баща, но не съпруг!.
Децата не вървят в задължителен пакет със съпругът/съпругата.

8.   Прощавай. Децата ти ако не са навършили 18 ще имат изкривявания. Но самият изкуствен живот в едно семейство е изкривяване, което понякога е по-страшно. Аз съм внук на разведени със страшен развод, всички деца на баба и дядо нямаха нормални семейства след това, а при мен има и други отклонения, идващи оттам. Ако можеш - недей. Преглътни го някак. Съжалявам, че имаш патологичен лъжец за съпруг или съпруга, ако можех да имам семейство никога нямаше да го причиня на жена си.

9.   Кой изневерява? Мъжът или жената? Ти мъжът или жената си в това семейство, изпълнено с изневери, неуважение, подигравка с другия и лъжи?

10.   Според мен това някой да те кара един вид да се съмняваш в собствения си разум, очи и т. н е по-долно и обидно от самата изневяра.

11.   Не се прощава. Това е край! Няма оправдание за това!

12.   Не прощавам. И ако човека до мен ме обича, няма да погледне към друга. Може да съм крайна, но това е.
Между другото някои казват, че заради децата ще запазят семейството независимо, че хипотетичният мъж си е бутал оная работа в нечия хралупа.
Няма по-нещастно дете от това, да гледа родителите си как се карата, а повярвайте ми в последствие ще започнат.
Имам дете, самотна майка съм. Причината да отглеждам детето ми сама са други, но аз не бих стояла с мъж, ако ме е излъгал, ако ми е изневерил, само заради това да е пълноо семейството и да има няква визуална измама, че детето ще е щастливо.

13.   Никога не се прощава. Не ти трябва лъжлив цървул или цървулана!

14.   Не бих простила. Не бих имала доверие вече в този човек. А да се стои в подобни фалшиви отношения, заради децата.. това няма да направи децата ви щастливи, нито по-малко травмирани. Двама души се събират, защото се обичат, а предадат ли се един друг, край.

15.   Изневяра не се прощава нито ако сгрешилия честно ти признае,нито ако имаш доказателства,че се е случило,но виновния лъже.В моя случай мъжът ми си призна,аз искрено исках да му простя,поне заради честността,но едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто да го направиш.Това,че са ти признали и се разкайват-дали искрено или не-не прави болката от предателството по-малка.Разума ти казва,че човека до теб доблестно си е признал грешката и заслужава прошка,но сърцето...то не може нито да забрави,нито да прости.Никак не обичам да ползвам израза"сигурна съм на 100%",но да почти съм сигурна,че който остава във брака или връзката си след изневяра го прави поради хиляди други причини,само не защото е простил.И при мен е така.

16.   Зависи от изневярата. Ако е било само секс един път бих го преглътнала, но ако е било любовна връзка по скоро не. Не казвате всички подробности.