Защо е нужна такава грубост?
Женени сме от 15 години. В началото нещата бяха поносими-малко инат, все спореше разпалено, за каквото и да е, важното спор да има! Искам да говорим за нещо-аз говоря-той мълчи. Монолози си водех. И на другия ден пак същото си правеше. "Извинявай" за него е ненужна дума, а и за какво ли ми е-за него тя няма смисъла, който има за мен.

Към днешна дата грубостите са за всяко нещо-каквото и да било все отговаря накриво. Толкова ми е мъчително, че душата ме боли. От разговори няма нужда-аз говоря, той уж ме е разбрал и си е все така. С външни хора се държи добре, само в къщи е грубиян.

Любов ли няма между нас, що ли-смазана съм и нямам желание за нищо. Как да му въздействам да стане по-благ човек и аз не знам. Нямам сили вече да се боря срещу това вечно грубиянство за всяко нещо....

Коментари

1.   Не можеш да го промениш, не можеш да промениш отношението ти към теб, защото ти за него си подразбираща се, даденост, която е тук, каквото и да прави, както и да се държи. Ако си финансово зависима, още по-добре за него.
Само ти познаваш истинския му характер, пред другите се преструва, защото чака социално одобрение - той знае много добре, как ТРЯБВА да се държи, но НЕ ИСКА С ТЕБ - защо ли? Та ти си го взела и такъв, вече си му в кърпа вързана. Видяла си го какъв е и си го избрала сред всички други, сега няма причина да променя отношението си към теб.
Сестра ми е със същия такъв, не си ти виновна, аз я виждам и нея - тя се опитва да се държи нормално с нея, но той я обижда, държи се зле с нея, но и с нас - не му дреме. Защо е с него? Ами авторката да каже, може би е въпрос на мазохизъм, защото сестра ми отговоре го и издържа. Момичета, стегнете се!

2.   Права е н 1, а ти как се държиш с него? Мисля че с грубияните трябва подход. Ако ти си любезна с него а той не и те обижда седни и му го кажи директно " Не ми е приятно да ме обиждаш и да се държиш така с мен"

3.   Може да е защитна реакция спрямо твоето отношение към него - като те слушам си абсолютна досадница. И къде видя тука грубости!? Да те пердаши всяка вечер случайно?
И като е толкова "опак" и "чепат" що щеш при него, и защо си се хванала с него въобще? "В началото било поносимо... " - при хората в началото е страхотно, феноменално и неописуему, после нещата поулягат малко, а при тях било "поносимо", разбирате ли... Изобщо не е сигурно кой кого понася, но като чета - хич не му е лесно на човека, с жена, която постоянно ломоти и недоволства, опитва се да го променя и като не става - се сърди...

4.   Явно за 15 години много е изговорено, но не се променят нещата. Комплексар ли е, що ли-само той си знае, но явно натяга в един момент!

5.   Няма връзка между вас. Има физическо присъствие. Костваше ми един провален брак, за да разбера колко важна е вътрешната връзка, в подкрепа на любовта, колко важно е хората да искат да се разбират. И другото ми предположение е, че има мъже, неспособни на чувства и нежности, потънали в битовизми, за които проявата на нежност е немъжка. А третото си предположение няма да го кажа, мисля, че сама ще се сетиш и дано не е това.

6.   И аз като №3 мисля, че проблема е в теб не бих се изразила с чак такива думи но е прав. Твоят мъж е най силният мъж психически за който съм чувала всеки друг би те бил ако не всяка поне през вечер. Не му говори чак толкова много намери си хоби занимание излизай с приятелки.

"Любов ли няма между нас" как си представяш 15 годишния брак и любовта, имаш я любовта просто си толкова заета с други неща /да мърмориш/, че не я виждаш, аз през твойте 5 изречения я виждам. Рядко има тийнейджърска любов след 15 години брак но щом след всеки твой "разговор" се извинява и не ти крещи и посяга значи много те обича тоя човек, просто не си му дала шанс да изрази любовта си.

"Как да му въздействам да стане по-благ човек" Опитай да не му говориш за проблеми, да не му разказваш за твоя ден за твой приятелки и колежки, усмихвай се като си с него намирай си занимание когато той е зает с нещо негово и ще видиш, че няма да има това отношение което описваш "Към днешна дата грубостите са за всяко нещо-каквото и да било все отговаря накриво." Казваш отговаря накриво, защото бива запитван ако не е питан няма как да отговори.