Незабравима любов
Вие имали ли сте една такава, вечна, любов? Любов, която не избледнява с годините, а дори напротив - сякаш става по-силна...

Аз имам. Влюбихме се много малки. Беше първа любов и за двама ни. Беше невероятно и никога, с никого не изпитах това чувство отново. Първоначално той ме обичаше, аз него - не. С времето го обикнах, но бях малка и несигурна. Беше доста упорит и чака дълго да му отвърна. Докато един ден не се разболя и щеше да загуби живота си. Тогава осъзнах, че за един миг можеш да изгубиш най-важния ти човек. Веднага отидох в болницата и му казах, че искам да бъда до него, че го обичам. Той каза “това е най-щастливият ден в живота ми”.

Бяхме щастливи. Но бяхме наивни. Когато си дете лесно се поддаваш на манипулации, и точно това се случи. Успяха да ни разделят. Никому не съм сторила лошо, нито той, но завиждаха на нашата чиста любов. Той каза “не искам сериозна връзка на тази възраст, искам да си поживея”. Тогава не го разбирах. Плаках дълго, страдах и се обвинявах. Но сега разбирам - постъпил е правилно. Бил е искрен с мен, вместо да си “поживее” зад гърба ми.

Минаха 7 години от деня, в който го срещнах. Казах си, ще продължа напред, нашата история приключи. Търсил ме е няколко пъти, аз него също, но никога нищо не излезе. Имаше приятелка известно време, но отдавна е сам. Аз имах няколко мимолетни връзки, но така и не пожелах да си легна с друг. Мина време и срещнах човек, с когото и до ден днешен живея. Първоначално всичко беше страхотно и се радвах, че ще мога да създам семейство и да забравя тази болезнена любов. Но с времето започна да се държи зле, агресивен е и не съм щастлива. Не мога да го понасям, защото не е него. Всяка нощ заспивам със сълзи в очите, с нетърпение чакам да се свия в ъгъла на леглото и да започна да сънувам. Да сънувам как сме заедно, на някоя поляна късно вечерта, гледаме небосвода и си припомняме старите времена.

Пишейки това усещам една буца в гърлото. Това е болката, насъбрала се през годините. Давам ви дума, няма да се откажа от тази обич. Не мога да си представя да имам деца от друг мъж. Писах, за да излея мъката си, но ако и вие имате истории за незабравими ваши любови, ще се радвам да ги прочета :)

Коментари

1.   А защо не го потърсиш отново и ако той все още има чувства към теб да бъдете заедно?

2.   1 - Ако той изпитваше същото към нея, досега сам щеше да я потърси.

3.   Не е бил човекът за теб, щом е искал да си поживее. Що за глупост? Ако наистина те е обичал е щял да иска да изживее тези красиви моменти с теб, а не далеч от теб. Ти не го забравяш защото си се вманиачила в един спомен. Но истината е, че ако е бил за теб, нещата са щели да се получат. Не се фиксирай върху един несъществуващ образ..

4.   Много идентична ситуация , само където той не ми беше първи. Късах с него два пъти и после не спирам да мисля за него. Минаха много години, но нещата са си се същите. И аз имам приятел, който дава всичко за мен, но като си легна и мисля за голямата ми любов, представям си как се засичаме случайно, даже на моменти ми се струва че ме вика телепатично, но се отърсвам и се чудя дали се самозалъгвам. Не смея да му се обадя, защото ме е страх че ще ме отхвърли или че ще ми каже че вече има семейство или дете.