Редно ли е да и кажа, че я харесвам
Здравейте,

Пише ви едно объркано момче с молба за съвет относно момиче, в което съм влюбен вече от година.

Та тя ми се води най-добра приятелка от над 10 години, през последната година страшно се сближихме и аз постепено се влюбих в нея до неузнаваемост.
Цялото си лято прекарах с нея, всеки ден бяхме заедно, но аз не предприех никакви стъпки, за да се сближим още повече, показвах и разбира се по всякакви нач-
ини, че я харесвам, намеквах и го, тя също не изглеждаше да е безразлична, интересуваше се за всичко, което се случваше около мен, споделяше ми най-съкровените
си тайни, мечти и непрекъснато ме търсеше... да, грешката си е в мен... не се почувствах готов да и се покажа в друга светлина и директно да и се нахвърля
да я целувам... водех я на ресторанти, готвихме си, разхождахме се къде ли не... не бих казал, че не изглеждаше романтично, e... но явно не е било достатъчно... , както и дае :D
Дълбоко в себе си знам, че тя просто ме има за приятел, защото винаги се е държала по този начин - дружелюбно. Абе с други думи - нямам топки... т'ва е
положението, виновен съм си, не виня никого другиго. Наложи ми се да замина за чужбина за кратко и през това време тя се сближи с някакъв нейн приятел от друг
град... тя и преди да замина си се виждаше с него и си писаха, не мога да кажа, че са се сближили повече заради това, че ме нямаше, просто с времето са се
сближили. Та докато бях в чужбина тя не беше особено добре, имаше си семейни проблеми, звучеше изключително измъчена по телефона и не спря да ме моли да се
прибера, че само на мен можела да се довери за всичко, правихме си планове какво ще правим като се върна и някак си вътрешно се надявах през това време, в
което бяхме разделени, да я забравя, но след като ми ги наговори тия неща... можете да предположите какво ми се въртеше в главата. Върнах се след месец, но
точно тогава въпросния младеж също пристигна в нашия град и тя предпочиташе в продължение на доста дни да излезне с него за точно ЕДИН час, а през останалото
време на деня, през което можеше да се видим, тя не пожела, без да дава конкретна прична, и си седеше вкъщи. Разбира се, не е и длъжна, аз не мога да очаквам
каквото и да е от нея, не съм заявил намеренията си открито (поне не и с думи) и няма причина да и се сърдя, но въпреки това, не се почувствах много добре.
Реших, че е разбрала, че я харесвам и е преценила да се отдалечи от мен, за което ще съм и много благодарен, ако е така, но има доста неща, за които се
съмнявам и затова искам мнение тук. Разбирам, че съм заслепен, че не разсъждавам особено трезво и че всяко нейно действие аз тълкувам като флирт, или опит
да ме провокира, но аз не разбирам как някой може да и се, , води" (по нейни недомлъвки) гадже, като дори не живее в същия град, говори по цял ден с МЕН по телефона,
и си позволява да си пише и да излиза с други момчета (включително и с мен). Да, в днешно време няма нищо лошо да имаш приятели от другия пол и да си си приятел
с тях, но моите разбирания са, както и нейните, че ако си във връзка, всякакви други такива, , близки" контакти (като мотаене по цяла вечер) с хора от
противоположния пол биха наранили чувствата на партньора и да доведе до срив на връзката. Та тя винаги е полудявала като е хващала бившите си да говорят с
други момичета, както и бившите на приятелките и. Описаното по-горе заедно с факта, че не е споделяла абсолютно нищо за него, само загатва, че има някой, с
който се занимава, ме кара да се съмнявам в достоверността на на съществуването на тези взаимоотношения. По принцип тя ми споделя абсолютно всичко каквото
се случва около нея, дори и най-съкровените и неща, но за него и дума не продумва... просто абсурд да пропусне точно на мен да ми каже всеки един детайл за него,
само от време на време го споменава и го представя като, , моя". Пак казвам... съмнявам се, че ме манипулира, но не е и напълно изключено, защото я поз-
навам прекрасно и е изключително умела манипулаторка... но е в това е въпроса, разказх ви това, за да имате представа в каква ситуация съм,
та нека премина към същественото питане. :D

Тази ситуация вече ме измъчва доста и съм се решил да седна да говоря с нея и тук идва въпроса ми: трябва ли да го правя? Привидно тя излага нещата така, че
въпросното момче и се, , води" гадже и реално аз ако седна пред нея и и кажа, че я харесвам, нашето приятелство приключва за известно
време... най-вече заради това, че срещите ми с нея не ми влияят добре, аз вече съм като призрак. Тя не е тъпа и според мен много дорбе знае, че я харесвам,
и все си мисля, че ако е човек на място, ще се отдалечи напълно от мен, но не го прави, а напротив. Последнтие дни отново започна да се държи изключително
мило с мен, същевременно е обвързана, , уж", но с другите и приятели момчета не се държи така, както с мен... може би само аз така си виждам нещата, защото
както споменах всяко нейно дейстивие може да ми изглежда така, но си е факт, който и приятелите ми забелязват... не знам какво да правя, знам само, че не
искам да се чувства виновна и да и е зле, ако проведа този разговор с нея. Знам, че сам съм си виновен да седя в тази сутация, не я упреквам за нищо, тя не
заслужава да ме изгуби като приятел, защото наистина държи на мен и го е доказвала многократно... за жалост, ще се наложи, защото аз не издържам да ми бъде
само приятелка... поне за момента, разбира се, надявам се в някой момент в бъдещето да подновя контакт с нея, защото и аз я ценя и не искам да я изтрия напълно.
Не заслужава да се отдалеча от нея и да не и давам точна причина защо не я търся и защо не искам да се виждам с нея. Как мислите... млад и зелен съм още,
не съм първия в това положение, няма и да съм последния, но искам да постъпя най-правилно и се допитвам до по-големите. Благодаря ви за отделеното време. :)

Коментари

1.   Според мен е редно да й признаеш за чувствата си, така ще си изясните положението и ще ти олекне. Мисля си, че и тя те харесва, но и нея я е страх да ти признае, затова бъди мъж и смело напред.

2.   Ами говори ти човек който до сега, не е имал приятелка, но на твое място бих и признал чувствата си защото просто няма какво да губиш, ако ти каже не положението ще си остане същото, ако ти каже да знаеш какво ще стане:). И ако сте толкова добри приятели, ако опита е неуспешен това няма, да повлияе кой знае колко, на взаимоотношенията ви. Освен това винаги можеш да се оправдаеш, че не си мислел тогава или някаква такава простотия. Успех!

3.   Аз не вярвам в никакви такива междуполови приятелства. Колкото такива " приятели" са се въртели покрай мен и са се правели на дружки, в един момент са показвали, че искат секс. Естествено без успех. Трябва да си кажеш ясно и точно на човека какво искаш, вместо разни игри и маймунджулуци.

4.   Кажи и по-добре отколко цял живот да се чудиш ами ако... Да, възможно е да те отблъсне, да може да ти кажа клишираното искаме да си останем само приятели, но съвет от мен ако те отрежи спри да я търсиш няма смисъл да я търсиш, след като не те оценява, та ти се върнал в чужбина заради нея, а тя е излизала с друг....

5.   Според мен пък тя много добре знае и ти го казвам като момиче, което е било в подобна ситуация с леки разлики. Просто й четкаш егото и й е кеф, флиртува си за спорта и никога никога не би направила нещо с теб, по - скоро просто се разнообразява, защото все пак дори и да не те харесва все пак си мъж, а също й си оставя вратичка за мноооого краен случай. Не си фуби времето!