Редно ли е да и кажа, че я харесвам
Здравейте,

Пише ви едно объркано момче с молба за съвет относно момиче, в което съм влюбен вече от година.

Та тя ми се води най-добра приятелка от над 10 години, през последната година страшно се сближихме и аз постепено се влюбих в нея до неузнаваемост.
Цялото си лято прекарах с нея, всеки ден бяхме заедно, но аз не предприех никакви стъпки, за да се сближим още повече, показвах и разбира се по всякакви нач-
ини, че я харесвам, намеквах и го, тя също не изглеждаше да е безразлична, интересуваше се за всичко, което се случваше около мен, споделяше ми най-съкровените
си тайни, мечти и непрекъснато ме търсеше... да, грешката си е в мен... не се почувствах готов да и се покажа в друга светлина и директно да и се нахвърля
да я целувам... водех я на ресторанти, готвихме си, разхождахме се къде ли не... не бих казал, че не изглеждаше романтично, e... но явно не е било достатъчно... , както и дае :D
Дълбоко в себе си знам, че тя просто ме има за приятел, защото винаги се е държала по този начин - дружелюбно. Абе с други думи - нямам топки... т'ва е
положението, виновен съм си, не виня никого другиго. Наложи ми се да замина за чужбина за кратко и през това време тя се сближи с някакъв нейн приятел от друг
град... тя и преди да замина си се виждаше с него и си писаха, не мога да кажа, че са се сближили повече заради това, че ме нямаше, просто с времето са се
сближили. Та докато бях в чужбина тя не беше особено добре, имаше си семейни проблеми, звучеше изключително измъчена по телефона и не спря да ме моли да се
прибера, че само на мен можела да се довери за всичко, правихме си планове какво ще правим като се върна и някак си вътрешно се надявах през това време, в
което бяхме разделени, да я забравя, но след като ми ги наговори тия неща... можете да предположите какво ми се въртеше в главата. Върнах се след месец, но
точно тогава въпросния младеж също пристигна в нашия град и тя предпочиташе в продължение на доста дни да излезне с него за точно ЕДИН час, а през останалото
време на деня, през което можеше да се видим, тя не пожела, без да дава конкретна прична, и си седеше вкъщи. Разбира се, не е и длъжна, аз не мога да очаквам
каквото и да е от нея, не съм заявил намеренията си открито (поне не и с думи) и няма причина да и се сърдя, но въпреки това, не се почувствах много добре.
Реших, че е разбрала, че я харесвам и е преценила да се отдалечи от мен, за което ще съм и много благодарен, ако е така, но има доста неща, за които се
съмнявам и затова искам мнение тук. Разбирам, че съм заслепен, че не разсъждавам особено трезво и че всяко нейно действие аз тълкувам като флирт, или опит
да ме провокира, но аз не разбирам как някой може да и се, , води" (по нейни недомлъвки) гадже, като дори не живее в същия град, говори по цял ден с МЕН по телефона,
и си позволява да си пише и да излиза с други момчета (включително и с мен). Да, в днешно време няма нищо лошо да имаш приятели от другия пол и да си си приятел
с тях, но моите разбирания са, както и нейните, че ако си във връзка, всякакви други такива, , близки" контакти (като мотаене по цяла вечер) с хора от
противоположния пол биха наранили чувствата на партньора и да доведе до срив на връзката. Та тя винаги е полудявала като е хващала бившите си да говорят с
други момичета, както и бившите на приятелките и. Описаното по-горе заедно с факта, че не е споделяла абсолютно нищо за него, само загатва, че има някой, с
който се занимава, ме кара да се съмнявам в достоверността на на съществуването на тези взаимоотношения. По принцип тя ми споделя абсолютно всичко каквото
се случва около нея, дори и най-съкровените и неща, но за него и дума не продумва... просто абсурд да пропусне точно на мен да ми каже всеки един детайл за него,
само от време на време го споменава и го представя като, , моя". Пак казвам... съмнявам се, че ме манипулира, но не е и напълно изключено, защото я поз-
навам прекрасно и е изключително умела манипулаторка... но е в това е въпроса, разказх ви това, за да имате представа в каква ситуация съм,
та нека премина към същественото питане. :D

Тази ситуация вече ме измъчва доста и съм се решил да седна да говоря с нея и тук идва въпроса ми: трябва ли да го правя? Привидно тя излага нещата така, че
въпросното момче и се, , води" гадже и реално аз ако седна пред нея и и кажа, че я харесвам, нашето приятелство приключва за известно
време... най-вече заради това, че срещите ми с нея не ми влияят добре, аз вече съм като призрак. Тя не е тъпа и според мен много дорбе знае, че я харесвам,
и все си мисля, че ако е човек на място, ще се отдалечи напълно от мен, но не го прави, а напротив. Последнтие дни отново започна да се държи изключително
мило с мен, същевременно е обвързана, , уж", но с другите и приятели момчета не се държи така, както с мен... може би само аз така си виждам нещата, защото
както споменах всяко нейно дейстивие може да ми изглежда така, но си е факт, който и приятелите ми забелязват... не знам какво да правя, знам само, че не
искам да се чувства виновна и да и е зле, ако проведа този разговор с нея. Знам, че сам съм си виновен да седя в тази сутация, не я упреквам за нищо, тя не
заслужава да ме изгуби като приятел, защото наистина държи на мен и го е доказвала многократно... за жалост, ще се наложи, защото аз не издържам да ми бъде
само приятелка... поне за момента, разбира се, надявам се в някой момент в бъдещето да подновя контакт с нея, защото и аз я ценя и не искам да я изтрия напълно.
Не заслужава да се отдалеча от нея и да не и давам точна причина защо не я търся и защо не искам да се виждам с нея. Как мислите... млад и зелен съм още,
не съм първия в това положение, няма и да съм последния, но искам да постъпя най-правилно и се допитвам до по-големите. Благодаря ви за отделеното време. :)

Коментари

3.   Брат, тая те върти на шиш и те държи във френдзоната, докато оня другия сигурно я разцепва от ебане и си прави кефа. Тя е просто емоционална използвачка и в теб е видяла доброто момченце, "добрия загубеняк и приятел" на който може да се довери и да реве на рамото, направо те е взела за някоя от нейните приятелки, с които да си споделя тайни и да си дърдори разни глупости. Ей тия курвенски женски номера най много ги мразя. Не губи повече нито секунда време в тази токсична "връзка". Тегли й една яка майна и си търси някое друго по свястно момиче, което няма да те използва така.

4.   Разбира се, че те манипулира. Най-вероятно - не само теб.

Кажи и какво чувстваш. Колкото по-скоро - толкова по-добре. За твое добро ще е да ти каже, че не те иска, но се съмнявам да го направи - най-вероятно ще го върти и усуква за да продължиш да я обслужваш.

5.   На нея и е пределно ясно, че я харесваш и искаш нещо повече. Всяка жена ги усеща и преценява веднага тези неща. То се вижда от самолет, че я желаеш. Причината да не сте задълбочили досега отношенията си, е че не го е поискала. Не желае връзка с теб. Приятен си и за компания и разговори и и повдигаш самочувствието. И дотам. Ако изрично повдигнеш темата просто деликатно ще те отреже и после ще продължи да те дразни и провокира, просто защото и е в природата.
Прецени си дали те устройва или не това. Не е зле да проявиш малко достойнство и да се отдръпнеш или да и показваш, когато те наранява с поведението си. Иначе го играеш подметка.

6.   Авторе, ти не си момче, а си онази авторка коята често пише и от името на жена и от името на мъж, просто зависи от това каква фантазия й се е завъртяла в главата. Освен това ти не казваш на колко си години за да ти преценим акъла. Но аз зная на колко си години и ще чакам ти сама да кажеш. Аз съвет на измислени истории на давам, защото това ще бъде една излишна задявка. Този коментар ще бъде номер 4 и зная, че няма да бъде публикуван от авторката. Обзалагам се.

7.   На нея и е пределно ясно, че я харесваш и искаш нещо повече. Всяка жена ги усеща и преценява веднага тези неща. То се вижда от самолет, че я желаеш. Причината да не сте задълбочили досега отношенията си, е че не го е поискала. Не желае връзка с теб. Приятен си и за компания и разговори и и повдигаш самочувствието. И дотам. Ако изрично повдигнеш темата просто деликатно ще те отреже и после ще продължи да те дразни и провокира, просто защото и е в природата.
Прецени си дали те устройва или не това. Не е зле да проявиш малко достойнство и да се отдръпнеш или да и показваш, когато те наранява с поведението си. Иначе го играеш подметка.

8.   Ще ти го кажа от женска гледна точка и всички жени ще ме нахейтят и ще кажат "че не са такива", но виждам че се нуждаеш от истината. Бъди открит с нея - защо? Защото от това приятелство няма смисъл. Никога не съм вярвала в истинското платонично приятелство между мъж и жена, защото в началото или в последствие единия винаги има чувства, за това и аз не "френдзонвам" и не отделям време да си правя приятели мъже. За жените е ИЗГОДНО да имат "приятели" мъже - мъжете ти дават валидация, внимание, комплименти, помагат ти с типично мъжки неща, които жените не могат да направят. Тя получава внимание (най-ценното нещо за един мъж) без да прави нищо и без да е във връзка с теб. Точно това правиш и ти. Кой нормален мъж, който ще иска бъдеще с нея ще позволи да си има най-добър приятел мъж, като ще е наясно само по отношението че намеренията ти не са приятелски. Прав си за едно - ти сам си виновен, че си се поставил в тази ситуация. По това, което си написал предполагам че си около моята възраст (ранните 20) и имаш още какво да "учиш", но ти го казвам и като жена, че ако останеш в приятелски отношения с нея, повечето жени които могат да са с теб не биха били окей с това приятелство и няма да се задържат при теб! Ние много добре усещаме, когато някой ни харесва и най-вероятно тази твоя приятелка в един момент се е чудила и някоя друга би го видяла това. Така, че моя съвет - ДЕЙСТВАЙ, време е и ако те отреже - продължи с живота без нея!

9.   Бъди открит с нея и й сподели какво чувстваш, можеш само да спечелиш.

10.   Ти и се водиш приятелката, все едно си обратен. Приятелство между мъж и жена не може да има, само френдзона. Сам си се насадил да си и дружка. Ако те харесваше физически, щеше отдавна да сте двойка.
Търси си гадже и зарежи тази. Ясно и е като бял ден, че я искаш, ама те мотка. Ако беше нормална, щеше да те освободи.

11.   Повечето хора много точно са ти го казали, номер 8 дори е дала много ценната женска гледна точка. Номер 5 ти е казал и какво най-вероятно ще се случи, ако повдигнеш темата.
Аз самият съм бил точно два пъти в живота си в тази ситуация (на 43 съм) и двата пъти завършиха по един и същи начин. След месеци чудене и нерешителност, решавах да действам, признавах чувствата си и бях деликатно отрязван. След това прекратявах "приятелствата" и до ден днешен съм съм напълно убеден, че съм постъпвал правилно като съм продължил напред. Яд ме е единствено, че не си научих урока още първия път. Просто така не се прави.
Самите жени са си прави за себе си, че постъпват така. Качествата, които една жена търси в един мъж са самоувереност, сила и решителност. И сега се сети кое от тези качества показваш ти (и всички мъже в това положение) с това си поведение. Месеци наред се давиш в нерешителност и не се решаваш да предприемеш някакви действия. Именно решителните действия в посока да получиш желаното от теб (не обясненията в любов), са това, което разпалва жените и ги кара да желаят един мъж. Лошото е, че с всяка жена, още в началото на запознанството, имаш един тесен времеви прозорец, в който трябва да й покажеш недвусмислено, че я възприемаш като обект за връзка, а не като "приятелка", с която много ти се ще да помачкаш чаршафите, но не ти стиска да си поискаш своето. Тактиката чрез години приятелство и сладки приказки да влезеш в леглото на жена, никога не е работила. Тя единствено те вкарва в графа - "безобиден "приятел" (нещо като гей), който ми дава внимание и валидация, слуша ми душевните отпадъци и ми качва канапето до третия етаж. "
Отдавна си изпуснал влака с тази жена. И лошото е, че почти няма какво да направиш, за да промениш ситуацията. Съветът ми е да й кажеш в прав текст каквото там има да казваш. Много малко вероятно е, но ако и тя сподели чувствата ти - супер, от там нататък си знаеш.
По-вероятното е да се направи на изненадана и да мине с култовото клише "Ама аз те възприемам само като приятел" - в този случай казваш, че теб това вече не те устройва и за съжаление ще прекъснеш връзка с нея.
После спираш абсолютно всякакъв контакт, особено такъв по твоя инициатива. Ако ТЯ продължи да те търси, определеш среща (ти определяш времето и мястото, за предпочитане близо до вас) и гледаш тя на всяка цена да завърши със секс или поне с опит от твоя страна за такъв. Ако тя откаже и продължи да настоява да спасите "приятелството", отново режеш безкомпромисно, прекъсваш контакт и си намираш друга жена. Това е единствената тактика, с която имаш макар и минимален шанс с нея.
За съжаление това е болезнената цена, която трябва да платиш за своята нерешителност като мъж и за този урок ;)

Пожелавам ти успех!

12.   Ако темата не е фейк- превърнал си се в кош за емоционален отпадък. Тя е наясно с чувствата ти и без да ѝ ги признаваш, но не ги споделя. Иначе щеше да е във връзка с теб, а не с друг. Няма да те огрее, няма смисъл да продължаваш да си ѝ дружка. Търси си друго момиче и не си губи времето с тази.

13.   Всички писали преди мен са прави и аз мисля така. Трябва да продължиш напред. Кажи и какво чувстваш, по - вероятното е да те отреже директно или не, но ти после трябва да се отдръпнеш, защото тези емоции, които хвърляш, те напрягат и тормозят.

14.   Пич, другите са прави, тя не те желае за друго освен за душеприказчик и кошче за душевни отпадъци. Но понеже съм бил в твоето положение, с моята най-добра приятелка, ще ти кажа- просто и кажи какво изпитваш към нея, естествено няма да те огрей, но поне после няма да се чудиш какво е щяло да стане. Аз моята не мога да я забравя вече много години, въпреки че отдавна я изхвърлих от живота си и срещнах любовта отново. Тогава разсъждавах като коментиращите, но сега като по-голям и надявам се поумнял, оценявам нещата различно. Добре е да се изкаже всичко и така да се приключат отношенията ви, от колкото да изчезнеш без обяснения. Просто щото останалите недоизказани неща почват да натежават с годините.