Колежката
Здравейте! Като цяло не знам от къде да започна защото ситуацията е много объркана, а всъщност аз се опитвам да оправя нещата, но колежката няма контрол сама върху себе си какво остава друг да има контрол. Ще започна от самото начало. Като цяло аз съм страшен работохолик. Започнах преди време в една фирма и естествено на всички ви е ясно, че винаги има един човек който няма да ти е много симпатичен или се започва с интриги. Е тук интриги не са ми известни, но отношението не е приемливо поне за мен. Направо започвам това, че с шефа ми имаме връзка и не само връзка, а и живеем заедно. С две думи нещата са на доста по - сериозно ниво, но колежката се държи гадно към мен от самото начало. До последно никой във фирмата не знаеше, че имаме отношения до момента в който човека до мен реши да обяви нашите отношения. Изненадващо всички много се зарадваха освен колежката. От тогава отношението и към мен е меко казано отвратително и не само към мен, а и на хората от моя екип. Така ги прави нещата, че 20 човека да се въртят около нея и да преглъщат нейното заяждане и критики(които не са градивни). За човека до мен съм сигурна, че няма нищо и не са имали нищо преди аз да се появя. Дори той самия се чуди как да говори с нея така, че и да не се налага да развалят професионални отношения. И аз нямам нищо против момичето. Не вдигам скандали, а даже напротив опитвам се да намеря общ език с нея и да разбера дали проблема е защото не ме харесва мен или не харесва факта, че аз съм жената на шефа. С него също се заяжда от време на време, но когато се поява и аз тя излиза от помещението с бум и трясък. Х мъжът също се чуди как това е възможно като лично тя не е показвала никакви симпатии към него, че има нещо повече, но според мен и цялата фирма нещата са точно в тази насока. Дори и когато сме се събрали цялата фирма тя страни от всички. Има ли вариант да е нервна защото съм се появила в неточния момент за нея и той е избрал мен, а не нея? И според вас има ли смисъл аз да се тормозя или да оставя нещата по течението? Въпроса е, че това не подтисква само мен, а и още хора от целия екип. Ако напрежението беше само към мен щях да го преглътна. Няма да е първата която да го иска, но не мисля, че хората около мен трябва да търпят това. Вие какво ще кажете дали си въобразяваме? Въпроса е, че тя общува с хората когато не съм там, но появя ли се променя поглед, действия, движения. Не е защото не трябва да чувам какво си говорят и да снасям на мъжа си. В отделни отдели сме и тяхната работа не ми е понятна като цяло.

Коментари

1.   Жената на шефът ще станеш като ти даде пръстен и подпишете. Сега си на ниво любовница. Няма как да очакваш от колектива да им е гот да има явни фаворити, които са на работа заради уменията си другаде. Би трябвало да напуснеш от морална гледна точка.
С тази колежка може да е имал свалка, но няма да ти каже. Да не е луд? Много шефчета задяват служители, това не е нещо ново, едва ли си първата.

2.   Интересно как така шефът не знаел как да говори така със служител за неприемливо поведениее. Събира всички, предупреждава (без да споменава имена), че във фирмата не се толерира неприемливо, непрофесионално поведение. Че су държи на добри служебни взаимоотношения, че това е първо предупреждение и при неспазване на изискванията ще има последствия. Или историята е фейк, иле не им е чиста работата на шефа и въпросната колежка (или откъм връзка, или откъм нещо важно служебно, в което тя има участие, но не е чиста работата). Друг вариант няма!
Ж 33

3.   Тази колежка хубава ли е?
Ако е хубава, може да е от онези жени, които мислят, че шефът трябва да си пада по тях само, защото са хубави и са си наумили, че трябва да си намерят шеф.
Едно е сигурно, тя е кучка, на която някой друг е издърпал кокала.
Колегите ти са прави, но мисля, че ако беше имала връзка с шефа, щеше вече да е напуснала.
Искало й се е да има връзка с шефа, но не я е огряло.
Нейното поведение е нелепо и смешно.
Какво очаква? С демонстрации да покаже на шефа, че го харесва и тя е по-достойната ли? Подобно поведение може да има само тъпа жена. Дано шефът да реши да я изгони!
Изобщо не си прави труда да й обръщаш внимание, даде държиш добре с нея или да мислиш за нея.
Тя демонстрира публично неприязън към теб.
Ако обаче има достъп до пари, има голяма вероятност да краде.

4.   Тази колежка хубава ли е?
Ако е хубава, може да е от онези жени, които мислят, че шефът трябва да си пада по тях само, защото са хубави и са си наумили, че трябва да си намерят шеф.
Едно е сигурно, тя е кучка, на която някой друг е издърпал кокала.
Колегите ти са прави, но мисля, че ако беше имала връзка с шефа, щеше вече да е напуснала.
Искало й се е да има връзка с шефа, но не я е огряло.
Нейното поведение е нелепо и смешно.
Какво очаква? С демонстрации да покаже на шефа, че го харесва и тя е по-достойната ли? Подобно поведение може да има само тъпа жена. Дано шефът да реши да я изгони!
Изобщо не си прави труда да й обръщаш внимание, даде държиш добре с нея или да мислиш за нея.
Тя демонстрира публично неприязън към теб.
Ако обаче има достъп до пари, има голяма вероятност да краде.

5.   Нормално е да имат такива реакции, в някои фирми му викат конфликт на интереси, хората винаги ще си мислят, че за теб има специално отношение, дори и да няма такова.

6.   Ами права е жената, бас държа, че теб ще те повишат на база на това че духаш на шефа, а другите ще се сгъват от работа без никакво повишение. Не е честно.

7.   Авторке, първо осъзнай, че на работа ходим да си изкарваме хляба, а не да се харесваме и да се обичаме. Излишни драматизации е това, което описваш. Не е задължително човек да се харесва на всички. Защо ти е толкова важно Х или Yнепременно да те харесат? Върши си работата и толкова. Същото важи и за колегите ти, как тази се отнася към теб, тях не ги засяга никак, освен да гледат сеир и да клюкарят. Общувай и говори с нея само по работа, ако се налага и толкова, през другото време не я забелязвай и толкова.

8.   Не е задължително да го иска/харесва за да реагира по този начин. Вероятно мисли, че ще и попречиш за нейното бъдещо развитие, защото на теб ще ти се дават повече възможности или вече са ти дадени такива (каза че си в някакъв екип).

9.   Абе ти не си започнала работа, ами любовника ти те е назначил на работа, колкото да оправдаеш парите, които и без това ще ти даде.
Ако колежката не е ценен кадър мъжО ти - шефчето отдавна да я е уволнил, ама явно тя е кадърна в работата си, а ти в леглото така че и двете сте му нужни. Моя съвет е да свикваш с положението - никой не обича "парашутистки" каквата си ти явно!!!

10.   Връзката с шеф, независимо пряк или не, е неетична точно заради такива ситуации. Независимо дали има непотизъм, впечатлението което създава води до напражения в екипа и можеш да си сигурна че колежката не е единствената която смята че получаваш облаги заради връзката си.

Колкото до отношението ѝ - това е работа на шефа, т.е. мъжа ти, да я постави на място. И не става въпрос да защитава теб конкретно, а да се погрижи за това колектива да бъде сплотен и ефективен. Ако не знае как да се справи със ситуацията, значи не е много много за съответната позиция, понеже това е основната част от работата му.

11.   Жена и незаменима в работата, досега не съм виждала.
Тази е за гонене.
Шефка

12.   Абе вие в яслата ли сте? Шефът ти я извиква и ясно и казва че такова поведение е недопустимо и ако не се спре, просто ще я освободи. Какво анализираш, защо така се държи, чудите се, какво се чудите, има норми на поведение. Трябва да има ясна граница, ще ми излиза с гръм и трясък и просто няма да се върне. Ти осъзнанаш ли, че не осъзнаваш какъв е проблема. Проблемът е, че служителките е очевидно невъзпитано, комплексирана, създава напрежение очевидно в целия екип, заяжда се и т. н. И вие се държите в стил на пазара какво се чудите и дискутирате. Такива хора просто се отстраняват, те пречат и разболяват работната среда.

14.   Просто я попитай дали е спала с мъжа ти и ще стане ясно.

15.   В никакъв случай не напускай работа заради нея. Направи така, че тя да напусне. Хвърлила е око на шефа и си се представя на твое място.
Какво я прави толкова незаменима, че не я уволни?
Колко са жалки повечето коментиращи, ти трябвало да напуснеш, че тя да се вихри, на воля, хайде моля.
Та колко от вас, коментиращите изобщо имат сключен брак, че дават такива съвети? Пълно е с живеещи на свободни начала с деца, само за да се ползват жените от благата на самотните майки.
Ти нищо не си направила, нито си го развела този мъж, нито си го отнела от предишно гсдже, щом е решил да бъде с теб, бори се за вас.
Разплачи се няколко поредни недели, че толкова много ти вгорчава живота тази колежка, че вече не искаш да ходиш на работа заради нея, а и съм убедена, че наистина се чувстваш така.
Той сам ще узрее за мисълта да я изгони.

16.   15 - Айде, малко обуздай фантазията! Никъде не пише дали авторката го е отнела от някоя, дали го е развела или не. Няма нужда да слагаш твои измислици в чуждата история. Съветът ти да се разплаквала и да разиграва сцени на шефа, показва как би действала ти.
За мен човек, който е добър професионалист и уверен в качествата си би си намерил работа навсякъде и няма нужда да работи във фирмата на любовника си.

17.   16, добрият професионалист не би трябвало да работи на място, където ще го оплюват, защото спи с шефа. Просто съответната колежка има смелостта да го покаже явно, а не като останалите да се мазни. Браво на такава жена! Защо трябва да се преструва, че и харесва някоя да е фаворитизиран така явно и за какви умения? Хората мразят парашутистите и любовниците на началниците, просто от страх лицемерничат. Жената поне е смела да не го прави.

18.   15, в повечето фирми началниците свалят колежки и въртят по няколко. Това, че една се е задържала по-дълго на тази позиция, не говори нищо. Докато не се появи по-засукана и млада.
Ако прави циркове, ще покаже, че има защо да бъде мразена. И съответният шеф ще е слабо мекотело, което угажда на капризите на любовницата си.

19.   Не съм го развела, даже преди мен доста дълго е бил сам. Поговорих с конкретното момиче. Мисля, че през цялото време съм била напълно права. Имаше избор или да предпочете да остане на позицията си и да взима нормална заплата или да се скараме и някоя от двете да не работи там. Следователно беше много грозна ситуация на един банкет от фирмата. Арогантното и изказване на масата докато мъжат ми говори с мен и тя прекъсна разговор в който нямаше право да се меси. Обсъждайки къде сме били на почивка и наши колеги къде искат да отидат. Изречението беше следното след като споменах, че не бих отишла повече там защото парите не си заслужават. Репликата: не стига, че ти плащат почивката пък и претенции имаш. Това нещо накара мъжа ми и следователно нейния шеф най - накрая да види реалността. Ха за щастие сега тя се държи супер с мен все едно сме първи приятелки чак ми е мазно, но носи пари за семейния бизнес “ако и изнася”. А аз мога да се похваля, че седмица след това казах “Да”. Почерпихме колегите 3 жени напуснаха тя остана, че чак и на сватбата се самопокани.

20.   19, само затвърждаваш мнението, че жена реши ли да постигне нещо, го прави. Омотала си шефа, че и искаш всички околни да го одобряват. Никой на работното си място не ги обича такива. Златотърсачки бол. Един професионалист не се подлага на това, само глупави и нагли жени. Семейният бизнес. Смях.

21.   Какво разбираш под златотърсач, като аз съм там от основаването на фирмата

22.   21, от толкова време там баш шефа си набарала. От доста мъже там баш него. Това, ако не е интересчийство какво е?
Твоите колеги може да се преструват, че харесват вашия романс, но реално ще знаят, че снасяш всичко на шефа. Ще се ползваш с привилегии и това е. Въпросната колежка е просто достатъчно смела да покаже, че не и харесва. Евала! Аман от парашутисти, любовници и роднини във всяка фирма.