Как бихте постъпили на мое място?
Здравейте,

Пише ви М на 28 г. Историята ще напиша възможно най-кратко по-долу. В края на историята ще опиша и въпросите, на които търся вашето мнение.

В последните месеци активно съм се отдал на това да си намеря подходяща жена, с която да съзздадем семейство. Запознах се с различни по характер и възраст жени - с някои си останахме приятели след като получих отказ, с други не се видяхме повече след първа среща, а с трети не стигнахме и до среща, само разни чатове. Уви, към момента всички мои опити са без успех, но не се отказвам.

Това което забелязах у повечето жени е, че са в етап на депресия - отчаяни от лични или професионални неуспехи, липса на пари и работа, тежки раздели с бивши, проблеми с близки хора и разни подобни. Както и да е, реших че това им състояние няма да ме отказва и ще дам нужното време и внимание на всяка една, с която излизам. Казвам си, че може би аз съм това, което може да ги избави от това им състояние.

Такъв е случаят и на последната жена, с която излязох онзи ден - сама, без работа, на квартира, търсеща сериозна връзка (каквато и аз търся и заради което тя се съгласи да се видим) . Физически жената е страхотна, нещо много близко до преставите ми за идеалната жена. Това което ме притеснява е, че е загубила всякаква мотивация за личностно и кариерно развитие - от разговорите ни разбрах, че е правила многократни опити за намиране на работа, но без успех - има няколко работни места за по няколко месеца и толкова. Изглеждаше отчаяна, без особена мотивация да подобрява уменията си и че чуждите езици не са ѝ сила. Кавалерски от моя страна, все пак поех ангажимента да ѝ помогна с намирането на работа, като тя не ми отказа, а прие с благодарност.

По повод на темите за семейство - имаме доста допирни точки и еднакви очаквания и затова тук няма да се спирам в детайли.

Въпросите, на които търся вашето мнение:

1. Как бихте постъпили, ако попаднете на такъв тип жена? - давате шанс на жената и ѝ помагате с всякакви средства с надеждата да се съвземе и постигне нещо за себе си или продължавате напред със следващата?

2. Ако приемем, че дам шанс на жената - след какъв период време бихте очаквали някаква положителна промяна? Опасявам се, че може да си остане безработна и немотивирана да прави каквото ѝ да било, а не бих могъл да я издържам на 100% за дълъг период от време.

3. Изобщо струва ли си да правя много усилия за потенциална връзка с тази жена? Известно време ще трябва да я издържам, да ѝ помогна с това да изкара някакъв курс и/или да започне работа и ще трябва да завижеем заедно по бързата процедура.

Коментари

1.   След една среща си задаваш такива въпроси?
Нещо бъркаш според мен. А ако няма втора? Ако излиза с 3-4 такива в различните дни, само за да и плащат вечерята? Та вие още не се познавате.

2.   Оф,егати сметките. Като не можеш жена да издържаш,утре как щегледаш и деца?Или очакваш с жена ти да си делите разходите 50/50.

3.   Това среща ли е било или интервю? Ама след колко време щяла да се оправи, ама щяла ли да се оправи? Ами не знам, човек. Такива неща се усещат, не е алгоритъм и интервюиране. Твърде алгоритмично мислене имаш. За да задаваш толкова въпроси, явно не я усещаш като своя човек. Иначе нямаше и да се сетиш да питаш анонимници дали щяла да се оправи и кога. Явно си по-сухичък. Поработи над това да бъдеш по-емоционален, по-лек и спонтанен в иобщуването и усещането на хората. Иначе ще си умреш, смятайки. Поразмърдай го малко и дясното полукълбо, прекалено си рационален и логичен. Казвам го като сухар, не се подигравам.

4.   Докато са в нужда от пари, много хора (не само жени) ще ти кажат какво ли не, само и само да има кой да ги измъкне от изпълненото им с депресия ежедневие и ниския стандарт на живот. В почти всички случаи, обаче, такива хора след това, когато се видят с пари (или когато вече някой е започнал да ги издържа), показват истинското си лице и то е коренно различно от показваното в началото.
Също така, някои хора обичат да преиграват, за да получават съчувствие и подкрепа от другите, като крайната им цел е да извличат лични облаги.

- Кифлоприземител

5.   Без работа на квартира??

Ако наистина е толкова хубава, не би трябвало да и е трудно да си намери и работа, и добре осигурен материално мъж, не мисля, че ти си за нея, намери си някоя обикновено изглеждаща жена.

6.   Намерил си я!
Прецени само дали е умна.
Какво повече има да се допитваш.
То в тези условия кой има мотивация.
Превърнаха света в пълен кенеф.

7.   Това с активното търсене на жена ми звучи като мен на 15. Сори, пич, но по принцип не става така. Обикновено връзките се случват на случаен принцип или след някакво приятелство/ познанство. Нищо лично към теб, но ми звучи леко незряло.
По темата - и аз ще се присъединя към другите, че ако това ви е първата среща, то е странно да задаваш такива въпроси и даже да мислиш за съвместно съжителство. Имам чувството, че нямаш много опит с жените и срещите. Иначе, няма лошо да помогнеш на жената, но мисля, че трябва да я препратиш към психолог. Едва ли само твоето отношение ще й помогне, но е хубаво, че си до нея. Не ми звучи като лека депресия. Ще й трябва време да се аклиматизира и ако не е изпадала в състояние на депресия или е било в рамките на около две седмици на нормална депресия след загуба на близък или раздяла, то вероятно е и доста объркана.
Излизайте, говорете, подкрепяй я и оставете нещата да се развият естествено. Звучи така, сякаш притискаш отношенията ви и бързаш (може и да греша).

Satanic Blasphemer!

8.   Хахаха, а аз се чудех, защо не ме търсят отново като им кажа, че съм продавачка в баничарница или в пункт за лотариини билети. По друг начин седят нещата като им кажа какво раотя наистина. Мъжете станахте по-големи сметкаджии от жените, което не е мъжко. Не стига, че бягате от всякаква ангажираност, ами и гледате жената по професия. Вместо ние жените да гледаме това колко мотивиран, отгооворен и работлив е мъжът. Хахажа. Смениха се ролите на мъжете и жените. С тази тема отговори на много мои въпроси. Искрено ти благодаря за което. Просто искате да сте сигурни, че тя ще работи, тя ще изкарва пари, тя ще роди, тя ще дондутка и вас и детето, а вие ще седите на дивана с ракииката и ще чакате всичко на готово. Единственоъо хубаво нещо, ковтоо прочетох от написаното е, че си семейно ориентиран, защото повечето дори това не са.
Успех!

9.   Прав си за положението на повечето жени. До това са стигнали, заради редица грешни житейски избори от всякакво естествено. По някое време се усещат на къде са тръгнали, и че трябва да се уловят у нещо по-стабилно.

Проблемът е следният. Дори на интелектуално ниво да се опитват да правят по-добри избори, емоцията липсва. Какво значи на практика - ще се хванат със свестен мъж... ама не го обичат. И си мечтаят тайно за някой си, който е спал два-три пъти с тях, и е минал на следващата. Същото положение може и да е с кариерата - липсва искрено женалние и чувство. Всичко прави по принуда, опитвайки се да се промени, но просто не и е в природата.

Трябва възможно най-бързо да разбереш, ще тръгне ли по правилният път или не. Защото иначе може да я влачиш цял живот, докато накрая не разбереш, че никога не те е обичала, и ти е изневерявала зад гърба...

10.   Един въпрос - как успява да е на квартира и едновременно с това да е безработна? За един приятел питам.
Както и да е, няма да изпадам в излишни разсъждения, само едно ще напиша. Не прави грешката да инвестираш твърде много усилия и средства на толкова ранен етап от отношенията ви.

11.   Тези жени пич са на по 30г. без пукната пара, в депресия стари моми, защото до към 27-28г. са чели предимно надписи на заведения и хотели и са чакали принца на белия кон….. пардон с бялата х5 да я намери и вземи, обаче това не е холивудска романтична комедия или приказка, а живия живот, в който всичко е търговия и акциите на чифт цици и з*дник на пазара, отдавна паднаха рязко, защото предлагането стана много, а търсенето малко. Стабилния мъж с бялата х5 си търси вече стабилна жена на неговото социално и материално ниво, а не просто парче месо, което може да му предложи всяка, дори такава незнаеща да събира двуцифрени числа.

Чингис Хан

12.   Лелеее, той един път излязал с жената и вече ще се жени, че и сметки за издръжки и да се променяла !?! Като се чудиш дали си заслужава, хич не се и захващай. И колко трябва да е отчаяна и смачкана тази жена, че да се съгласи да заживее "по бързата процедура" с някакъв, който няма и грам чувство, а само сметки да не се мине случайно? Авторе, ако така я караш и на 28 и на 48 не те виждам с жена и семейство.

13.   Момичето ти е споделило ситуацията и терзанията си. Защо си мислиш че, го е направила с цел "предлагам ти се като послушница, която да издържаш, да побутнеш към развитие, да моделираш според твоят вкус"?! Ако си търси спонсор непременно, как мислиш, дали нямаше да намери такъв като обясняваш каква хубавица била?!
Доколкото разбирам, все пак има желание за движение в живота си щом е излязла на среща все пак. Предполагам че, родители най- малкото и помагат финансово щом не работи в момента. Ако тя иска да кара някакъв курс, ще го направи и без ти да я "напътстваш" като "дресьор" или татенце.
Какви са тия твои сметки без майстора?! Тя поискала ли е от теб да се грижиш за нея, да и поемаш сметки, да я насочват и плащаш курсове, та чак да заживеят заедно по бързата процедура?
За какво и е нещо подобно? Ако иска провеедор, спокойно може да продължи да си живее сама и някой ...да речем с по- добри възможности да и плаща масрафа и да не и се върти в къщата, да я посещава от време на време и тя да си е напълно свободна.
Баси самоповярвалият си...

14.   Отчаяни са защото повечето 10-15 години са били на свободния пазар - ресторантче с безплатна консумация и после в хотелската стая. Но ... на 30 годинки става все по-трудно и почват да търсят такива като теб.
Намери си някоя на 20, която да се изгражда като човек с теб.

15.   Не е ли редно самотни стари ергени да не дават съвети по такива теми, след като себе си не са оправили?

16.   А е само мен ли не ме ебе кво работят жените? Аз съм заместник началник в цех за дървени материали, изкарвам 1200-500, работя в малък град. Никога не ме е вълнувало какво работи дадена жена, тия които изкарват повече от мен, едва ли биха ме погледнали изобщо..

17.   Въпроси, отговори, модели и съвети!? Това всичко е втора част от ребуса. Първо и основно как го чувстваш и възприемаш със собствените си сетива и разум. Не се познавате, а вече си представяш и чертаеш възможности. Няма жена която да не изпада в депресивни състояния- въпроса е колко забива и дълбае и в каква честота. Прецени да не се окажеш в ролята на домашен псилог- одушник на негативни състояния.

18.   Брато тази е от чаена. Запомни само едно от мен
При нещастен човек недей да търсиш щастие.
И аз помогна на две отчаяни. Като си Взеха хляба в ръцете чао чао
Намират си някой с мускули и татуси а ти оставаш с пръст в уста. И не може да се опомниш какво стана.

19.   Няма ли страст и тръпка не става работата. Звучи ми като брак по сметка.