Спонтанно решение или не
Здравейте на 24 години съм и преди 1 година и 5 месеца се запознах с момиче ,което е по-малко от мен с 1 година.Преди до около седмица отношенията ни бяха окей или поне аз така си мислех.Имали сме нашите трудни моменти с караници помежду ни както при всички но сме се разбирали и сме говорили за всеки един проблем поне според мен така е редно да се общува.Когато се запознах с родители и разбрах какви са всъщност баща и е готин и добър човек а майка и е меркантилна и то доста.В течение на времето те се бяха разделили поради семейни проблеми аз не бях любимец на майка и то си личеше.Да споделя сега за настоящия ми проблем между нас.Всичко се случи преди 2 седмици когато баща ми се върна от Испания исках да ги запозная и всичко мина перфектно. Един ден бяхме излязли тримата на разходка след ,което тя отиде на работа и ние и казахме ,че ще я вземем след работа даже и ще отидем по-рано да я видич .Тя започна да ни казва ,че така не и е приятно тя да е на работа а ние да сме там с една дума не ни иска няколко пъти го повтори ,че не желае да ходим нямала да се чувства добре.Тя започна да ме лъже за нещо то се усещаше промени и се начина на държание с мен изведнъж.На следващия ден имахме уговорка да се видим двамата тя каза ,че е изморена и щяла да си почива в тях казах и окей няма проблем почивай си и се уговорихме за следващия ден да се видим.Тя каза добре утре ще се видим и на следващия ден отново ми каза ,че щяла да излиза с майка си и нейни приятелки на дискотека уж.Казах и имаме уговорка но окей излез забавлявай се а утре ще се виждаме ли и тя ми каза да ще ти звънна.Казах и добре и на следващия ден ни вест ,ни кост.Денят почти свърши дойде вечерта попитах какво стана и днес не дойде случило ли се е нещо на,което ми беше отвърнато мисля ,че искам да си починем един от друг нужна ни е почивка вие как бихте реагирали ? Аз попитах за причина 5 часа по-късно не получих отговор след ,което казах ,че и не желая да я знам вече и изтрих всякакъв контакт в всички мрежи.Не знам какво да си мисля но не мисля ,че това е начина когато искаш да прекратиш нещо с някого да използваш това оправдание от сорта “искам почивка” .А и не мисля ,че след като 4-5 дена ме мотае и няма желание да се видим и има по-важни неща от мен и няма 10 минути има смисъл.Не знам как да постъпя

Коментари

1.   Ти как разбра какво е отношението на майка и? От какъв характер бяха караниците ви? За по-ранното отиване на работа и не сте били прави, че и да настоявате. Не се прави така. Предполагам се е почувствала задушена. Но да, няма да я бъде вашата. Никак не постъпвай. Явно не сте един за друг.

2.   Каквато майката, такава и дъщерята... Съзнателно или не...

Няма как да се промени това каквото и да правиш. Майка и е злобна и меркантилна до болест. Ще ти е тежко, но ще ти мине. Не се притеснявай. Надуй се, гледай си живота и не отговаряй на бившата ти.

3.   Ти вече си постъпил, отписал си я. Така и трябва. Без значение каква е причината, тя няма повече желание да е с теб, поне да ти беше казала, не да се крие. Минало. Някой ден твоето момиче ще се появи.

4.   Тя е решила да се разделите по някаква причина, но ти го е казала по заобиколен начин, а не " край късаме". Детинско е, моментално да я изтриваш от соц. мрежите. За това сега, просто го приеми като факт. Продължи си живота без нея.

5.   Ти решение вече си взел, де факто сте се разделили. Сега какво има да се коментира повече кой крив кой прав и защо били станало така, че накрая и питаш как да постъпя? Ами ти си постъпил както са ти казали и по-горе, това е!

6.   От Автора до коментар номер 1 и 4.
Не знам какво разбираш ти под задушаване ?
Явно съм я задушавал понеже винаги си е излизала с приятели дали на дискотека или на бар и аз не съм имал нищо против.Не съм от ревнивите мъже а и с ревност нищо не се постига.Не мисля ,че това е проблема и дори да не я бях махнал от соц мрежите да бях изчакал просто отговор на въпроса “Защо се държи така и защо го иска това време” една жена винаги може да те метне в тази ситуация малко биха си казали истината.И понеже на мен не ми се слушат лъжи реших да прекратя всичко на момента и всеки по-пътя си.До ден днешен тя не е изтрила нашите снимки и ни вест ,ни кост смятам да продължа напред дори и да ми звънне за в бъдеще .

7.   Ама то е кристално ясна причината. Има друг и той е от работата й. Затова се е уплашила, че ще я хванете с него, отивайки по-рано да я чакате. Затова и ти казва, че й "трябва почивка". Това е картата, която жените използват, за да отместят някой в ъгъла, докато си действат с другия, който ги привлича повече. По този начин си запазват и резервен вариант, ако не се получи с новия, да потърсят първият, който им служи за резервен вариант и да кажат "в почивката помежду ни осъзнах, че ми липсваш, искам да сме заедно". Типичен случай, по учебник е твоята ситуация. И запомни - повечето жени действат на принципа "маймуната и клона". Никога не късат с първия, преди да са си хванали нов, защото не желаят да остават сами. С оправданието "трябва ни почивка", тя си остава вратичка да хване пак първият клон, ако се наложи. Твое ще е решението, ако го направи, дали ще позволиш да си изтривалка и резервен вариант, губейки достойнството си.