Как да си намеря приятелка?
Здравейте!

Аз съм един столичен студент в трети курс, който не може да си намери приятелка. Освен ходенето по кафета и дискотеки ми кажете как да постъпя за да намеря момиче, което да ме оцени такъв какъвто съм.

Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 123

1.   Ако си без пари, скромен и без самочувствие забрави да си намериш приятелка! Ти отговаряш на определението - мухльо!

Свестни момичета по дискотеките много рядко можеш да намериш, свестните определено рядко ходят по барове и дискотеки и аз се чудя къде ходят :D

Живеем в свят в който се гледат най-вече парите, пишката и колко здраво раздаваш тукати у дискотеката. Никоя от т. нар. пайнерки няма да гледа колко си интелигентен, мил или какво ти е чувството за хумор!

Това ти го пиша от опит, аз съм един мъж на 24... разбрах че колкото и да си мил, добър и да гледаш всичко да е наред с мадамата ти, накрая тя просто ти се качва на главата. И меко казано те прави на идиот. А същите тия мадами после реват как някой лош батко се държи с тях като животни, когато се намери някой да ги обича, уважава и цени както казах те го правят на идиот. :) Женската логика е странно нещо... не мисля че ще мога да ги разбера някога.

Както и да е, успех ти желая все пак, дано имаш късмет и си намериш приятелка. Аз за себе си съм се отказал да търся, колко хора има сами, няма да съм нито първия нито последния, който е сам! А и по-добре сам от колкото в кофти компания!

Иван, 24

2.   Малеее какви са тези простотии бе иване на 24?Проблемът ви е там че се целите в така наречените "пайнерки"и като ви отсвирят почвате с простотиите.Всеки трябва да си знае гьола и да си търси момиче което му подхожда и е съвместимо

3.   Иван, въпреки че в началото нещо ми не хареса коментара, надолу взе че ми хареса, тъй като и аз така мисля, че момичетата не знаят какво искат, хем искат мил и добър, хем впоследствие го изкарват скучен и после хващат некой олигофрен и след като ги зареже оня и те почват да говорят че нямало свестни момчета. Всички се държали грубо с тях, използвали ги и т. н.
Като са с олигофрени са с отворени очи и виждат как стоят нещата, но когато си намерят свестен, очите им са затворени и не виждат това което имат.
Естествено не е с всички момичета така, но тези които все още са неориентирани, така правят.
Но спокойно авторе, всеки среща своята половинка :)

4.   Свестни момичета може да намериш на различни курсове по изучаване на езици, танци, спорт и най-различни хобита, защото животът за тях не е просто да се накипрят и да правят дефиле по центъра и да се кършат в дискотечките. Далеч не казвам, че няма изключения, просто давам предложения на автора. Запиши се някъде да се занимаваш с нещо, което на теб ти е интересно. Там ако срещнеш подходящо момиче, ше имате сходни интереси и допиращи се точки. Успех:)

5.   тотално подкрепям 1

П. С... жените просто не наят какво искат - хем да мил, хем да си мачо и т н. Нямам никаква идея какво искат жените :)

6.   Не съм съгласна с Иван на 24.
Има доста момичета, които изобщо не забелязвате, но се целите в най-хубавите и най-умните, които си имат своите претенции. Не става дума тук за парите, а за атрактивността на един мъж. Ако си някой смачкан..., няма какво да чакаш такава жена да ти обърне внимание. Има хора, които нямат пари и пак обират каймака - 100% и най-бедният професор с ум и подход може да свали всяка студентка. Трябва доста повече от парата, за да си мъж, но определено мъжете с ум и самочувствие в последствие и пари имат, но и те са били студенти. Моят мъж като студент е бил беден като църковна мишка и пак е развъртал мадамите. Не е значи в това. Огледйте се - има бедни като вас колеги, които са си хванали приятелки, дори готини мадами, но смачканите и тези, на които винаги друг им е виновен винаги остават с пръст в устата.

7.   От автора: не съм богат, но въпреки това успявам да си плащам наема и всички останали сметки. Не всички момичета се вълнуват от това в какъв палат живееш и какви доходи имаш

8.   Не правя реклама на сайта, но мисля,че тук можете на намерите информацията,която ви е нужна. http://donjuan.cobrabg.com/

Надявам се,модераторите че ми позволят да побликувам адреса. Благодаря предварително.

Лола

9.   До 6 от Иван, 24

Тука не говорим дали си смачкан или не. И не говорим за мис България. Говорим за уж нормалните момичета. Всяка 2-ра дето е по-направена въшките и са до тавана и се гледа гореспоменатото.

И аз като студент не съм бил богат, и сега не съм. Но и беден не съм бил никога. Завърших си висшето, работя по специалността, благодарен съм че изкарвам добри пари за българския стандарт. За справка - програмист съм.

Ето ти една прясна случка от преди месец:
На клуб сме няколко приятели, запознах се с една мацка, доста хубаво момиче, висока стройна... абе без да си кривя душата, мисля че нямаше кой да и откаже в цялата дискотека. Знаеш ли като излязохме да пием кафе, какъв и беше първия въпрос? Каква кола карам! Викам, трабант! Оная като направи една физиономия, беше направо за снимка. Следваха въпроси какво работя и т. н. - Излъгах я нарочно! Казах че работя в склад за 500 лева на месец.
Тая същата мадама, дето предната вечер се държеше толкова топло с мен, изведнъж си промени държането. :)

И не казвам че всички жени са еднакви, че всички гледат парите, че няма свестни просто масата са такива.

Иван, 24

10.   Ванка(надявам се, че нямаш нищо против да те наричам така), аз също имам такъв случай. Изляъох с едно момченце уж на разходка, първата му тема за разговор беше дами се похвали къде работи, втората беше да ми се похвали колко пари изхарчил за дрехите си. Аз си замълчах, но ми стана противно, че няма какво друго да предложи, освен материалното. Говорих последно с една приятелка, и аз и тя имаме наблюдения над европейските жени, и ще ти кажа, че българските сме страшно добронамерени и мили все още. А колкото до интереса ни за пари, всяка нация ги има, обикновенно това са от ниската социална прослойка, за съжаление в България няма прослойки. Както и да е... успех в търсенето на мацка...
Лола

11.   Лола,

Разбира се че нямам нищо против! Ами какво да ти кажа, аз не твърдя че видиш ли вие жените сте кофти матРиал, а ние сме цвете за мирасане. Момчето сигурно е свикнало така да му вързват мацките и е искал просто бройка, знам ли. Само така си обяснявам нормално мислещ мъж да действа така.
Нямам идея как са мадамите по европата.:)
Да ти кажа тия с които съм бил по морето (полякини,рускини и германки) ми се струват доста по земни от повечето нашенки.

12.   Браво, Иване (от 6).
Аз честно казано като жена по-скоро имам опита на Лола. Много е обидно това поведение на някои мъже, още повече, че не искаш нищо от тях. Българите не са толкова зле в това отношение, но много гадно ми стана от поведението на един западняк, с когото същност имах контакт само служебно.. всяка втора дума му беше за това, каква кола си бил взел, къде какво имал. Обидно е. Това, че съм българка не значи, че съм някоя мизерница, или че се продавам на пазара за месо!
Прекъснах всякакъв контакт с него, което много го ядоса - пълен глупак!

Винаги съм си представяла, че ще срещна момче като Иван, с когото да градя заедно един нормален живот. Ако бях мадамата от дискотеката, щях да искам да подкарам Трабантчето, не бих имала проблем с 500 -те кинта, по-скоро с характера на работата - с един хамалин не мога да си кажа почти нищо, но умната жена веднага би познала интелектуалеца в теб, учения човек и никога не би се хванала... Смях!

За съжеление, сляпата неделя ме събра с човек, който е 20 г. по-възрастен от мен и всичко е постигнал в живота вече. Много хора ме обиждат с мнението си, че съм била с него заради парите, но не е така! Изкарвам свои си пари и с изключение на това, че живея в жилището му, съм си самостоятелна финансово погледнато. Директно са ми казали, че ми било лесно, защото съм била хванала „чичко-паричко“, което е много обидно, сякаш един мъж е само парата в портфейла, сякаш баща ми например е по-малко мъж от мъжа ми, защото има по-малко пари? Обидно ми е това отношение. И то мъже ми го казват това.

Който ни познава, знае, че се обичаме искренно и е ВЪПРЕКИ парите. Според мен е идеалното, ако се бях влюбила в мъж като теб, с когото да мога да се развивам заедно, да градя заедно и материалните работи.... но сърцето не пита.

Действително, за жените е важно мъжът да има сериозна работа, да е самостоятелен (не мамино синче), но същност всичко над средното, не те прави по-щастлива. Добрите момичета бягат от некадърници, ако имат малко акъл в главата, но не мога да разбера, защо нормални момчета като вас ще имат проблеми да си намерят момиче? Непонятно е за мен, още повече като имам приятелки, които са с момчета като вас, които ТЪРСЯТ такива момчета... собствената ми сестра не намери своя Иван и се омъжва за типа „некадърник“, но такъв е животът... Всеки си знае за себе си.
За мен точно хора като Иван са перфектното момче , но сляпата неделя не ме пита...

Моля ви, не съдете жени като мен, истината е, че точно за такива като мен материалното е много по-малко важно. Не винаги всичко е пари, те могат да бъдат и голяма пречка. Влюбена съм и загубена, предпочитам това да беше в Иван, но сърцето не пита!
Хайде, успех, момчета - има достатачно готини момичета, стига сте налитали по кифлите де, не си губете времето!

13.   До 12 от Иван, 24

Ехх от кал да си ама Иван да си, ха-ха! Далеч не съм перфектен, всеки си има своите трески за дялане. Това " щях да искам да подкарам Трабанчето" изключително много ми хареса! :) Точно това търся, макар че нямам трабантче, ха-ха!

Стоя си сам, защото просто не я срещам тази "правилната" половинка. Не искам богата или изключително красива и умна жена. Даже от прекалено красивите бягам, да си призная честно. Искам както каза ти, да е жена която знае какво иска, да е интелигентна, да се бори с мен за един по-хубав живот, да ме разбира и приема такъв какъвто съм.

Та стоя си сам в момента, защото вече ми се иска нещо сериозно, а жена за сериозна връзка не се явява на хоризонта. Лошото е че със самотата се свиква, понякога обаче човек си дава една равносметка за живота си и как да кажа... светва му лампичката, решава че трябва да промени нещо, започва да търси тая правилната половинка, докато не се появи някоя не чак толкова правилна, изсмуче ти всичкото желание за гореспомената дейност и отново си в дупката на самотата.

И не ме разбирай погрешно въобще не съм се депресирал или нещо такова, научих се да гледам над тези неща. Смея да твърдя че изглеждам добре и щом нещата са само за единия секс не съм имал проблеми до сега, но щом потърся нещо сериозно просто не става...

Сетих се за едно момиче, даже не знам защо го споделям това но нещо в мен иска да го сподели и ще го направя!

Имаше една мацка на моите години, беше ни идеално заедно, беше доста красива, а и умна. Бяхме страхотна двойка, смееше се на шегите ми, правихме невероятен секс... можеше да си говорим с часове на най-различни теми без да си даваме много зор за това... абе друго такова момиче не бях срещал, а и още не съм. Бях светнал, приятелите ми казваха че грея и аз така се чувствах. Всичко много хубаво, ама един ден изгаснах! Появи се някакъв неин бивш, който между другото е общ работник по професия!!! Мацката ме заряза, но колкото и да съжалявам никога няма да мога да кажа нищо кофти за нея. Тя за разлика от много други имаше доблестта да застане пред мен и да ми каже как стоят нещата на време! Макар че вече не поддържаме контакт по нейно желание, аз винаги ще я уважавам заради тая постъпка!

Иван, 24

14.   Номер 12, говориш пълни глупости. Търсят такива момчета, ама друг път. Жените са много повърхностни същества.

Ако не бяха, аз нямаше да заспивам сам всяка нощ.
Грозен съм - вярно е. Но всичко останало ми е наред.

15.   Момчета, недейте така дееее!!!

14, има много момичета, които също така мислят, но за мъжете. Просто вие търсите някаква супер слаба, перфектна жена, а те като не отговарят на претенциите ви и... никой не ги забелязва и си лягат сами.

Иване, това за Трабанта сериозно го мисля. За съжаление ме е страх малко да карам кола без всякаква електроника, но на някакво поле /без деца и кучета наоколо/ бих се изкефила. Дори съм си решила един ден да си взема Траби да си татъркам из село...

Иначе, много момичета търсят сериозно момче като теб - завършило, умно, с професия и сериозна работа. Сестра ми цял живот търси такъв и все попада на нещастници - общи работници. Сега ще се омъжва за подобен тип, защото тя има синя карта , та да можел и той да получи, защото това му е вечното оправдание, че е безработен. /и там и в България винаги - уж България му беше виновна, сега нямал синя карта, а тя на нея хората ? дадоха, защото си работи легално/. Тя го храни, тя плаща всички сметки.
Определено такъв мъж ме отблъсква. Не съм материалистка, но за мен мъжът трябва да има работа. Моят мъж е заможен, защото е имал 20 г. повече от вас, за да постигне това нещо, но ако го бях срещнала преди 20 години (и бях пълнолетна тогава хе хе), когато е бил голям голтак, пак бих била с него! Изпуснала съм много...това са най-готините годинки, когато нищо си нямал и малко по малко постигаш едно след друго нещата, които си си наумил.
Дори той е нямал пари за кола или градски транспорт, а с колело е обикалял гаджетата си, но пак е имал момичета - значи не е заради парите...
Неговият приятел е сравнително беден, но има по-млада и от мен приятелка, която го обожава, защото е много интелигентен и интересен човек.
За мен лично ми трябва един среден за страната стандарт - това за България е.... някаква кола втора ръка, някакъв малък апартамен под наем, а в последствие да си спестиш пари и да почнеш да си изплащаш свои, да имаш пари за сметки, за телефон, за храна /дори и зимнина бих си правила, нямам време за това, но майка прави, а мъжът ми яде/, да имаш пари за един път в седмицата излизане, една почивка може би, за Коледа. Знам, че е страшно много горното, но това е за мен средното ниво, двама човека - един Иван и една средно статистическа Марийка могат да го постигнат. Защо не?
Какво му трябва на човек?
Иване, правиш лошо, че избягваш хубавките момичета, просто не съди за човека по външността. Аз съм страшно земен човек, макар че съм доста хубава жена /според другите/. За мен външността ми е някакво преходно състояние, наблягам само върху фитнес, повече за здраве, и четене....
Радвам се страшно на дреболии, повечето ми приятелки са също такива. Подаряваме си глупости и дреболии и страшно се радваме....Пазарувам дрехи втора ръка от една добра приятелка, пием си кафето в магазинчето ? и си говорим за мъже...съвсем нормални жени сме си. Спестените от парцалки пари, мога да използвам за ...Трабантче един ден - защо не?
Просто не съдете нито по външност, нито по пари за момичетата - това е една обвивка. Не се депресирайте и не спирайте да търсите!
Има много момичета, които също търсят своя Иван!
А.

16.   14 - Да имаш добра работа и доходи далеч не е достатъчно. Трябва да го има и елемента тръпка в цялата история!
Не казвам че няма повърхностни жени, или че всички са такива.. ама я ми кажи честно, ако някоя по-нисичка и пухкава госпожица прояви интерес към теб ще я отразиш ли?
Всичко е въпрос на вкус, както има хора които си падат по пълни, така има и по слаби.
Аз примерно съм висок и без да обиждам никого се заглеждам по жени над 165, ха-ха! Не мисля че естетически би стояло добре мъж 190 с жена 150 :) Но както каза мадамата с трабантчето ха-ха - сърцето не пита и не се знае в коя ще се влюбя.

15 - радвам се че има жени като теб, не знаеш как ме зареди днеска! имах нужда да си припомня че съществуват и свестни жени! Благодаря ти!

Иван, 24

17.   Ванка:"Да ти кажа тия с които съм бил по морето (полякини, рускини и германки) ми се струват доста по земни от повечето нашенки. "

За кратък флирт са ок, но иначе те карат да се чувстваш излишен като мъж, защото те могат всичко сами (еманципацията не прощава). Ако ти си тъпът мъж, който обича да бъде ловуван и командван, ще си пастнете с немкините ;) Полякините са страшно набожни, поне повечето, а рускините обикновенно са по-големиинресчиики и от българките.

Лола

18.   П. П.. Ванка, и аз търся такъв мъж, ама няма... това е положението.

Лола

19.   Иване, за мен също би бил проблем самият характер на работата.
Що се отнася до колата. На една от първите ни срещи с моя приятел, без изобщо да се замисля, само така, съм го попитала къде си паркира колата, защото и двамата живеем на места със синя зона, а и ми беше любопитно, тъй като аз нямам собствена, но е било по-скоро сравнение. В крайна сметка се оказа, че той не искал да си взима, понеже грижите по нея били повече от ползите за сега.
Изобщо не ми е минало през ума да го оценявам на такава основа. Около година след това, като си говорехме, той ми каза, че въпросът ми го бил притеснил. Един вид той си има предразсъдъците за всички жени. И той ми е говорил какви били повечето жени, за разлика от мен и т. н., което не е точно така. Аз доста се засегнах като разбрах. Просто човек като си мисли някакви неща, всичко би тълкувал така, че да доказва това, което той си е решил.
В твоя случай може да е било и по-различно, но аз съм убедена, че голяма част от вас мъжете си мислите, че знаете това и онова за жените и в крайна сметка си измисляте доказателства. След като мъж като моя приятел е можел да се притесни от мен за такова нещо, значи това може да стане при всички. Не само, че ми стана обидно, но самият той ми направи лошо впечатление заради нещата, които мисли. Такова лошо впечатление ми правиш и ти и съм убедена, че има нещо, с което самият ти отблъскваш жените.

20.   Иване, светът е пълен със свестни жени /19/, ама няма да ги срещнеш в диското...
Ами не знам, но както вие гледате атрактивността у жената, така и жените си гледат материалното. Признавам си, че и аз гледам матариалното - описала съм го горе -един мъж трябва да има работа /е, ако е временно безработен, също може/, да може да поддържа среден стандарт за СТРАНАТА СИ....да е социален, да е (за мен важно) интелигентен и образован.
Ако е мързелив баламурник, няма да го погледне никоя жена, наричайте ни меркантилки тогава, но е така. А един мъж, ако и след завършването си, живее при родителите...направо бягаме от такива.
Честно, няма нищо по-добре от средния стандарт на живот, от това да имаш приятели, да сте партньори в една връзка. Мъжът ми има пари над средното и пак си живеем обикновенно, защо не?
Така приятелите са до нас, предприемаме същите неща, дори бяхме на Албена това лято, той нямаше много време, само се топна в морето и излезнахме една вечер, но аз останах в един комунистически хотел с компанията, пихме някакъв долнопробен ментов коктейл от ол инклузива и си прекарахме чудесно - мъжът ми всичко би дал да беше там - в простичкия хотел, с простичката кухня за 20 евро на ден ол инклузив, но трябваше да работи - така е, имуществото задължава и ЗАРОБВА.
100 пъти бих предпочела да си работи като всички нормални хора, да взима нормална заплата, да има време, вместо така...
Дори сме се пробвали да се напъхаме в Трабантче за сеир, но е над 190 и не стана...и аз съм много висока жена, тук съм съгласна с теб, но пък иначе съм нормална жена - не съм възслаба, но минавам за слаба.
Имам слаби и хубави приятелки, но са самотни.
Не са материалистки, но пак са сами.
Не знам, защо не се получава при много хора. От години съм обвързана и съм извън тренинг, но ако нещо се случи и се разделим, определено ще си търся някои Иван!

21.   Лола, ето ме тук съм! ха-ха-ха

20 - преди време бях решил да пробвам да търся правилната мадама в библиотеката ха-ха

22.   21, не се бъзикайте с библиотеката, хора, моята учителка по Микро и Макро в гимназията така се беше запознала с мъжа си и имаха супер брак.
Като завършвахме ни съветваше да сме учили в библиотеката!
Познавам доста двойки, намерили се там.
А.

23.   22, аз съм 21 -Иван, 24

И аз съм чувал, а и е логично там да се срещат интелигентни хора, но просто при мен не се получи когато съм пробвал. Може би защото съм отивал с такава нагласа... не знам

24.   Ванк ти хубаво си тук, обаче подозирам, че си на няколко хиляди километра от мен, а връзките от разстояние не действат по призумция... така че ще се налага да продължа да търся.

А. На мен библиотеката ми беше втори дом по едно време, ама не подейства, явно не съм търсила достатъчно.. или съм била в грешния сектор :)

Лола

25.   Ами не знам, просто не си правила почивки...
В моята библиотека не се внасяше вода и отвън имаше много бутилки с вода, излизаха хората и там се заговаряха. Да не говорим, че може да „ти се развали компютърът“, да не разбираш това и онова, да имаш нужда от „помощ“.
Твърде много си чела и малко си се занимавала с мъже.
Учителката ми разказваше, че са ходили там, защото са нямали парно в общежитията, така че може да не е ТРЯБВАЛО да бъдат там, просто да не мръзнат... така става заварката - по-малко четене, повече гледане...
А.

26.   Лола, аз го написах в кръга на шегата:)
Това че търсим едно и също не е гаранция че ще си паснем.
Иначе си много права за връзките от разтояние.

Аз съм много доволен че днеска по случайност посетих тоя сайт.
Наистина ми дойде добре. По-принцип рядко влизам в такива сайтове, а още по рядко коментирам.

Иван, 24

27.   А. в нашата библиотека можеше да влизаш с вода, а аз съм си носила и кафе вътре. Излизах единсвено да хапна и толкова. Иначе нямах и време да се моткам, защото ако не бях в библиотеката, трябваше да съм или на работа или на лекции и гледах да ползвам възможно най-пълноценно времето, но то и мъже нямаше, които да ми харесат.

Ванка, нали знаеш, че обикновенно сериозните връзки започват на шега;) Радвам се, че успяхме да те развеселим и разведрим. Сега остава само да си оптимист и да ни държиш в течение :)

Лола

28.   Иване, аз съм твоята Марийка;)

29.   Ами, Лола, то и аз затова в библиотеката не открих никого, но имах няколко колежки, на които мама и татко плащаха образованието /няма лошо/ и имаха време и едната гледам във фейсбука май е родила от „библиотекаря“.
Срещнах любовта... на работа. И то не доста квалифицирана-признавам. Аз носих напитките на едно парти. Влюбих се в очите му, намерихме начин да поговорим. Той в последствие ми призна... , че по-малко е гледал очите и повече... гърдите ми тогава, но му е простено.
Много години сме щастливо заедно.
Банална работа.

30.   29, много щастие ви пожелавам и да се обичате още много години по много. Много се радвам на щастливи двойки, дай Боже всекиму :)
Лола

31.   ДО номер 14, не е така. Повърхностни са някои, познавам и такива, обаче има и много свестни. Аз съм момиче, с най-нормален живот, излизам, забавлявам се, прибирам се и релаксирам. Говоря с приятелките си за такива теми, следя мненията и забелязвам разминавките. Не си попаднал на жената, ще ти дам пример. Да вземем 2 жени едната ще я наречем Х, а другата У.
И така Х винаги е била обект на желания, момиче на нощния живот. Дива, непредсказуема, пълна с милиард еротични изненади. Висока, руса, стегната, идеала за красавица. И тя е онзи тип жени, желанията и са пари и красота, нещата който се връзват за нейния живот, за принципите които ТЯ е избрала за себе си.
Да обаче У е съвсем различна. Тя е умна, забавна, много земна и мила. Не цепи с външен вид. Да речем че е нисичка, с очила от прекаленото четене на тъмно. У няма да издържи с богат чичко, това ще е против природата и. На нея ще и трябва момче, с което да говорят с часове за почти безсмислени теми, момче което да я прегърне след тежък ден. Някой, който няма да я удари или обиди.

Нали знаете, , Животът е като кутия с бонбони- никога не знаеш какъв ще ти се падне"! Въпрос на късмет, можеш да попаднеш на Х, а ти да не си човекът, който има място в нейният живот, това пък те прави страхотен за У, просто не си я срещнал. Това е, има 2 типа жени, има 2 типа мъже, просто прекалено често срещате неподходящият, а понякога дори да е във вашата групичка, не е точният.

32.   28 ти си номер 4 нали? :)

Как стигна до това заключение без да сме се виждали? :)

Аз може да съм най-милия човек на земята, най-добрия и да работя на най-добрата работа, но ако не ти харесам на външен вид всичко останало е без значение. Може да стане като лафа: "На жената и трябват няколко типа мъже: ягуар пред вратата, лисица в гардероба, бик в кревата и идиот който да плаща за всичко това. "

Определено не искам да съм идиота ха-ха, те и другите позиции не са кой знае колко за завиждане, ама идиота е в най-неизгодната.

Иван, 24

33.   Слушай сега пич, хаха - чети по-точно:

НЕ СЛУШАЙ СЪВЕТИ НА ЖЕНИ, НИТО ТЯХНОТО МНЕНИЕ!!!

Те самите не знаят какво мислят и живеят в измислен от тях си свят. Има изключения но са малко, много малко. И то най-вече като са след 30-те. Не си струва от статистическа гледна точка да се надяваш, че си попаднал на жена дето въобще ги схваща тия неща. Това горе дето са го написали жените тука - веднага в кофата за боклук. :))

Единствения начин да "задълбаеш" правилно по въпроса с жениете е - доста простичък всъшност - наблюдение, наблюдение, наблюдение :))) - с какви мъже в действителност се събират, защо с тях, какво ги привлича :)) и си правиш изводите.

34.   еххх тоя Иван, взимайте го за съпруг!
По принцип намирането става с търсенето и не да се отказваш при първия провал, НО истината е че като излезеш някъде на кафе или дискотека или пък отидеш в библиотека ако тръгнеш с нагласата "сега ще срещна някой добър и мил" няма да стане. Хубавите неща стават съвсем неочаквано, аз примерно се запознах с едно момче когато излязох да тичам в парка и то съвсем случайно, изобщо не го очаквах, да не говорим, че тогава бях супер потна с анцуг и обикновена тениска (луда работа) ... Сега не сме заедно, на кратко ме заряза, мислех го са свестен (не съжалявам, че бях с него, защото ми бяха едни от най-хубавите дни, макар и после да разбрах, че са лъжа), но това не ме отказа от момчетата и да вярвам, че там някъде има някой добричък, сигурно лошото е, че момичетата имат много високи критерии, хем искат да е добър, хем не искат да е дебел примерно. Някой неща обаче са несъвместими, обикновено готините са надути, но това не важи за всички, важното е да намериш изключението. Истината обаче е, че всичко идва от самоувереността, хората те виждат такъв какъвто се виждаш ти, въпрос на нагласа и често тълкуваме отговорите на хората според нашия си начин и ги нагаждаме. Понякога си мислим, че когато някой каже нещо той е искал да ни обиди, но това не винаги е така. .......... много дълго може да се говори по това, най добре ще се изчерпа темата с думите: за всеки влак си има пътници иии "разни хора разни идеали" Няма проблеми някой да обича парите, просто не трябва да общува с тези, които не ги обича, защото така ще си мисли, че всички не ги обичат. "Любовта не е двама човека да гледат един към друг, а да гледат в една и съща посока" и когато срещнем някой който не гледа в нашата посока и вече край, живота е свършен всички мъже/жени са еднакви... ама на тази планета има много, много риби, уловили сме две, три рибки и айде тъй като не са хубави да спрем да ловим... спирам, че наистина много, много може да се говори за това

35.   А щом ще си правим реклама да кажа, че и аз съм свястна, ама нещо не става. Не ходя много по дискотеки, ходя само, за да съм с приятелките си. И според мен в дискотека няма да намериш любовта на живота си, нооо от къде знаеш от коя шапка ще изскочи заекът. Животът наистина понякога е много голяма шега, комедиен сериал, трябва да се научим да се смеем просто. Гадно е да нямаш гадже, но пък сиа няма да го превръщате в цел на живота, нещо иска ли то си става.. пък и има толкова по-големи трагедии от това да си нямаш гадже например да си нямаш приятели, надявам се поне да имам второто (продължих си коментара, защото искам коментар от прословутия Иван, (шегувам се) а ианче за трабанчето и аз щях да искам да го подкарам, аз даже исках да отида на бала си с трабантче, но се отказах, защото всички щяха да ме зяпат, а аз мразя да привличам вниманието ) хора всякакви ето ви оригинален отговор на всеки въпрос и обикновено на този, който аз най често задавам "как може да има такива хора"
от виолетка

36.   Според мен просто ти трябва първо малко опит и след това ще дойде и приятелката, която желаеш... кафета, университет, дискотеки са идеалните места за трупане на опит.... приятен, необвързващ и забавен.... научи се да общуваш свободно и със самочувствие с момичетата и истинската ще се появи.... успех... Зара36

37.   Няма да пиша романи, само ще кажа, че за всеки влак си има пътници ;)

38.   Номер 1 съгласен съм с теб. Истината е, че нормални момичета не са останали и колкото и да е свястна винаги ще гледа къде живееш имаш ли кола и как си финансово. Малко е дразнещо, че момичета гледат повече нахалните момчета, но явно виждат някаква защита в тяхно лице. И наистина не слушай женските съвети... ще намериш нормално момиче и се ще се намери един паралия да ти я отнеме понеже е по заможен от теб. Това за паралията го знам от братовчед ми, който е потърпевш и го преживея трудно, а що се отнася до дискотеките дали ще си хванеш приятелка в дискотека или ще си платиш някъде другаде за това удоволствие е се тая. Изглежда има нещо вярно, че чужденките са по земни от българките и те харесват такъв какъвто си.
За това се делят на българки и жени. Има си и друга дума за това, но за да не обидя женската аудитория (българките) ще я спестя. Пожелавам ти успех и запомни от мен да не се привързваш прекалено много към някое момиче, защото ще страдаш :)
Colt

39.   Аз както писах в първия си коментар съм се отказал да търся.
От доста време на сам съм си казал че просто няма да ми е фикс идея това, да имам приятелка. Ще се занимавам с други неща, като например спорт(фитнес, бягане и футбол) все неща които ми доставят удоволствие, а и ме карат да се чувствам добре.
Който спортува знае какво е чувството след пълноценна тренировка. :)

Бих се записал и на курс по танци, както по-горе предложиха, но просто по-голямо дърво от мен няма в тая област и... не мисля че е за мен.

Виолетке, ехх тоя Иван, хахах! Аз не можах да разбера защо ме мислите за идеален? А и нали знаете че това тук е нет, може да съм 150 висок - тип квадратно джудже, ха-ха!

За ръста се пошегувах, 190 съм, като си говорим ръст... когато видя някоя мадама по-висока от мен много се сдухвам. Чувствам се един такъв малък, дребен и незначителен, хаха а реално изобщо не съм дребен...

Ехх тия жени дали ще ги разбера някога? ха-ха

Иван, 24

40.   Ванка, аз съм 175см и се сдухвам като видя мъж колкото мен или по нисък от мен, а такива в България бол, така че и там те разбирам. Колкото за тренировките, щувството е уникално. Отдавна не съм тренирала, но пак мисля да почна :)

Лола

41.   31, много добре написано, но честно - не ти ли е малко стериотипно?
Не може ли една хубава жена с хубаво тяло да носи очила от много четене, да не иска мъж да я издържа, да не ходи по дискотеки и да не е „пеперудка“.
И обратно - една не дотолкова красива жена, пълничка такава дори да е изключително фиксирана върху - собствено жилище от мъжа, разбира се + кола + мама и тати да имат парички,бяла сватба, какво ще кажат хората, ако мъжът е по-малък или по-голям, ами ако е по-нисичък, по-така?
Познавам и от описаните от мен жени ХУ и УХ много. Не можеш да типизираш жените и да ги вкарваш в някакви норми - щом е хубава, руса, стегната - „пеперудка“, щом физически е не до там атрактивна „доброто момиче“.
А.

42.   И на улицата можеш да се запознаеш с момиче/момче. Някой като ти хареса, не го отминавай ами го спри, заговори, кажи си че си я харесал, питай я дали е женена има ли си гадже и кажи че си я харесал и искаш да се запознаеш. Няма значение на какво място си.

43.   Господа, ето ви истината - ръст и физическата сила. Това е главният критерий, по който ни подбират. Всички други тинтири-минтири като нежност, любов, подкрепа са лапешки истории.

Забелязвате ли, че момичетата винаги се събират с пичове тип мутри? Еми нарича се инстинкт, хора. Свестен и мил мъж няма да събуди женското у никоя жена. За грубия и агресивен мъжкар обаче женските крака се отварят сами. Замислете се над думите ми. Доказателства колкото искате.

Добре дошли в реалния свят.

44.   Хвани си някое грозновато скромно момиче. Пълно е с такива. Такава дето работи на 2 места за да си плаща квартирата. Такава която не се гласи, не ходи модерно, за да не харчи пари. Такава ще те обича вечно, няма да ти изневерява, защото трудно ще се намери друг който да и пусне. Няма да ти иска пари, защото няма за какво да ги харчи.... Проблема ти е решен.
Пайнерка

45.   до 44

Пайнерка, само грозноватите и скромни момичета ли работят на две места ?! А и да ти кажа предпочитам да е грозновата ама да е човек, защото познавам доста красиви животни - пайнерки!

Между другото, нали се сещаш че тва как изглеждаш е доста преходно, ако от вътре си "развалена" след време може да преминеш в отбора на добрите момичета ама да е прекалено късно.

Занимавал съм се с жени тип пайнерки, и ако можех да върна времето на зад, никога не бих повторил тая грешка. Повечето жени от тая "порода" са изключително самовлюбени нарциси, искат само да получават без да дават. Изхабил съм нерви, пари и сили в опити да направя себе си и такъв тип жена щастливи. Живота все пак е да се учим, научих се че с такива жени никога не бих имал нещо сериозно, те винаги ще бъдат средство за развлечение и до там(без да обиждам никого)

И в заключение ще кажа че предпочитам жената която ще стои до мен да не е чак толкова красива, но да си тежи на мястото, да бъде интелигентна с професия и най-важното да умее да цени това което има, защото другия тип мадами освен че само искат и не дават, но и искат повече, до момента в който не можеш да им смогнеш (във всеки смисъл на думата) и тогава ставаш боклук който никога нищо не е правил, давал и т.н.

Мога да пиша романи за вас Пайнерке, когато бях по-млад и заблуден си мислех че щастието е красотата, но това изобщо не е така.

Както и да е, хайде лек и усмихнат ден на всички че някой и на работа ходим! :)

Иван, 24

46.   Вярно е, Иване.

Но номер 44, да не мислиш, че грозноватите са със златна душа? Златна душа ама друг път. Те като нищо може да са най-самовлюбените, просто те не могат да си позволят да го показват. Ако го направят, играта свършва. "Добротата" - това е единствената им реклама.

Животът е сцена, хора. Не се доверявайте на никого. Не си правете илюзии.

Но ти си прав със същината на аргумента си - именно неспособността им да действат импулсивно и инстинктивно ги прави много добри партньори.

47.   Подкрепям 46.
Аз много съм си патила от предрасъдаци, само защото изглеждам добре.
Имала съм и много, много неатрактивни приятелки, които мачкаха момчетата като танкове, за да се доказват преди всичко, че можели.
Особено са озлобени, защото не могат да променят някои неща във външността си - най-вече, ако нямат гърди, аз как съм била имала, лесно ми било, сякаш гърдите ми са ми направили живота и работят вместо мен.
Обидно ми е.
Иване, бягай от жени-комплексарки, от такива, които искат да се доказват и накрая минават през трупове за това.

48.   До 44
Млади ми господине. Да Ви светна относно моя житейски опит. В разцвета на младостта ми от 16-22 години бях скромна, не се носех, не слагах грим, разчитах изцяло на естествената си красота, с която не разполагах много и знаеш ли какво получих-НИЩОООО. Страдах, момчетата не ме харесваха, бях отблъсквана. Нямах пари, учех си ходех с дрехи от битака. На 22 ме забеляза един дядка който ми беше и първи и ме обсипа с каквото си искам. Сега съм тунингована, секси, добре облечена. Работя престижна работа и получавам добра заплата. Всички мъже ми се лепят като оси на мед. А защо сегаа. Да сега си имам супер гадже с което си ходя, но едвали щеше да ме забележе в момента в който не работех, защото учех, и ходех с дрехи от илиянци. Та не ми обяснявай на мен какви сме били ние пайнерките. Това искате това получавате. Да наистина повечето мъже се женят за грозновати за да страдат цял живот и да не се комплексират от жената до тях..

49.   44/48, интересно ми стана - в какво се изразяваше това „тюнинговане“?
Иначе, за съжаление имаш право в много отношения. Имала съм винаги много приятели момчета покрай братовчедите ми - претенции големи, не могат иначе нищо да предложат - да нямала жената палазки, да била такава и онакава, такова кръстче да имала, така да се носила, дълга коса, ама да е руса....

Имах много добър приятел от училище още. Не ме забелязваше като момиче, но на 16 се разхубавих много - отслабнах, изсветлих си косата, почнах да се обличам по-така...и почна да ме преследва. Отвратително ми беше, защото преди това ми беше разказвал, че само малко да имала жената тук и там целулит, била за него боклук. Надълго и нашироко ми разправяше, какво било грозно да имаш коремче, да имаш косми (и най-малките) Той самият беше 100 кила, беден като църковна мишка, харесвах си го, защото е много интелигентен.
Не го оставих да ме докосне иначе, след като се разхубавих - преди това не ме забелязваше така или иначе......Дори ми е критизирал гърдите, че били големи, сякаш мога да си ги изрежа, а не ми е бил никакъв. Отвратих се от него. Имах и приятелка, която е висока, естествена блондинка, гърди, всичко - само я преследваха, директно искаха да ? пипат гърдите, а тя малка. И двете се бяхме отвратили от мъжете и не ходихме по момчета до завършването - аз залягах над учебници, тя почна работа от малка - не беше от най-учените, давах ? да преписва. На бала - девственици. След бала - ами прибрахме се вкъщи, другите отидаха да си правят оргии по хотелските стаи, включително и с физкултурниците... (беше в хотел).

На 24 за пръв път тя спа с мъж, ожениха се, имат си чудесно детенце, но той беше различен - никога не я е врънкал за каквото и да е било, след раждането напълня тя с 20 кила, още отслабва, няма проблеми.
Аз на 19 тръгнах с много по-възрастен от мен, учи ме да се целувам и мислише, че го лъжа, че нито съм се целувала, нито съм се натискала...
Не ме е тюнинговал. Нямало е нужда. Пари не е харчил по мен, но ми е давал страхотни съвети и самочувствие. Като напълнях с 10 кила, нищо не каза човекът, сама се сетих да отслабна.
Срещнах онова момче от детството ми в този „дебел“ период - той ме скъса от подигравки, каква съм дебела, сякаш ще ме купува на пазара и сме в училище още. ...

Не харесвам младите мъже и това си е. Имам приятели сред тях и още слушам глупавите им изисквания, подсвирквания след някои мацки, които никога не могат да имат.
На мен ми свиркат мъже, които също не могат да ме имат. Нямам думи! Един дори ме излъга, че ми била спукана гумата на колата, голяма свалка, няма що - излезнах, слезна мъжът ми от апартамента /него чаках в колата/ и онзи се омете.
Казвам им - обвързана съм, имам тази и онази приятелка - не щат, претенции, с мене искали да излизат!
И братовчед ми е девственик на 30, защото има представи, че едва ли не Синди Крофорд трябва да слезне и да му се предложи.
Смях.
Надявам се Иван да не е такъв. Изглежда читаво момче.
...и все пак - какво промени в теб, номер 48, този „шугър деди“ - в какво се изразяваше „тюнинговането“ интересно ми е?
Как завърши историята с него? Ти ли го заряза? Още ли сте заедно?

50.   № 48, бъди сигурна, че и "супер-гаджето" ти е същата куха лейка като тебе (т. е. форма без съдържание, въздух под налягане). Вътрешната празнота не можеш да компенсираш с външна красота, още по-малко с "тунинговане". Знаеш ли - духовно напредналите хора са краси и отвън, е, може да не са мис или мистър н'ам-си-к'во-си, но поне не са грозни, сбръчкани и т. н. а и излъчването, което имат, ведростта, хармонията и стабилността, която изпъчват около себе си тотално компенсира някой лек недостатък.
Едното е свързано с другото, да знаеш! А "тунинговането" си е абсолютна измама - представяш се за такава, каквато не си, съответно привличаш към себе си човек, който се представя такъв, за какъвто не е... А да избираш някого според дрехите му е, хех, признак за явно малоумие...

1-50 от 123