Как да си намеря приятелка?
Здравейте!

Аз съм един столичен студент в трети курс, който не може да си намери приятелка. Освен ходенето по кафета и дискотеки ми кажете как да постъпя за да намеря момиче, което да ме оцени такъв какъвто съм.

Благодаря предварително!

Коментари

101-123 от 123

101.   Жените не знаят какво искат

103.   О не си мислете, че само вие сте сами има хора на вашата възраст - момичета дето се чудят изчезнаха ли свестните мъже - аз съм една от тях, но не се вайкам защо съм сама - вече съм вдигнала ръце от всякакви мисли на тая тема...

104.   Напоследък започвам да си мисля, че не е важно как изглеждаш, а какво става вътре в теб и дали има някакъв вътрешен конфликт. Аз съм на 21 и изглеждам супер добре, спортувам, тренирам, обличам се готино и не се притеснявам да общувам с хората и с момичетата, контактен човек съм, а все още не съм бил с момиче, има момичета около мен, но все нещо не се получава - най-често ме отрязват със това: "Ами ти си готин и симпатичен, но аз те харесвам просто като приятел. "(? ! ) Много често се случва да попадам на обвързани девойки или такива, които си харесват някого и той, разбира се, им е целия свят вече, макар че той не знае, че тя съществува, разбираш ли...
Друг тип, на който попадам, са такива, които си намират оправдания, когато ги поканя на среща. Знам ли, сигурно усещат, че ги свалям... Но какво ми е? Нито съм грозен, нито съм тъп(интелектът ми е на доста високо ниво) и обичам себе си страшно много. Познавам хиляди пъти по-антипатични момчета, които ходят с красиви момичета.
В университета ми няма готини колежки. Уви, попаднах на скапана група...
Знам, че има някакъв проблем, който е заложен дълбоко в мен на енергийно ниво и се опитвам да го намеря и съответно - разреша веднъж и завинаги. Няма да откажа съвети.

105.   Ехо, 80, комплексите пречат, няма спор, но вярваш ли си за бедняците? За да потисне комплексите си, автора трябва да се прави на такъв, какъвто не е, тоест пак ще си е комплексар, ама по-голям. Най съм съгласен с Иван, 24(1) и Colt(38).

П. П.

Лолита, вярваш ли в сайта?

106.   Започни някакъв спорт и може там да срещнеш някое свестно момиче.

107.   Лично аз мисля, че първото впечетлени е визията, както при мъжете така е и при жените. Авторе представи си, че някое добро, умно, но не толкова красиво момиче те е харесало. Говорити мили думи, размивате, но ти не я харесаваш. Е кой е виновния в този случай, Ти или Тя? Еми отговора е че виновни няма, ти не я харесаш, а тя е попаднала на мъж, който не изпитва интерес към нея. Парите нямат супер голямо влияние върху жените и голтак да си ако те хареса някоя, ще си те хареса. Съвете ми е към теб е да поработиш по теб, тренирай, обличай се готино, прически, дръж се като мъж не излгеждай отчаен, бъди по спонтанен, усмихнат и мисля, че ще си намерш приятелка.

108.   Знам за какво говори автора, напълно познато...
Добрите момичета ги има, но за съжаление е много важен подхода към тях - защо за съжаление ли?
Ами подхода към една жена не се отдава на всеки.
Ти може да си страхотен тип да си забавен умен да имаш
висока оценка за себе си дори(оправдана) да изглеждаш добре и т. н. , но истината е че с една жена трябва да лавираш - ако си я харесал твърде много неможеш да бъдеш и естествен да и покажеш че я харесваш твърде рано и тя губи интерес... мисли си че си прочетена книга вече извоювана битка...
Трябва да си сдържаш емоциите, думите, симпатиите
и тук идва иронията жената иска мъж който да и показва
чувства, да се държи добре с нея, да и прави комплименти
един вид да е чувствителен но само към нея а иронията идва от там че хем го иска хем трябва да го криеш от нея.
Не трябва в никакъв случей да показваш че тя е кой знае какво за тебе иначе си оут и си в френд зоната и после рев по форуми...
Тва е ама аз съм искрен когато харесам някоя жена, момиче немога да го крия немога да играя двойни игрички
да се правя на много горделив или тъпотии от тоя сорт.
Естествено че не обиквам една жена веднага но забелязвам нещата които ми харесват в нея - не говоря само за визия, но немога да и ги кажа....
затова напоследък понеже и аз немога да следвам стратегията която знам че е печеливша съм сам.
а момичетата които не харесвам нито като характер нито като визия и се държа естествено студено с тях ме харесват и ми пишат...
мамка му на всичко!

109.   Здраеите, аз съм един млад студент. Та това за което пиша сега е по темата. Аз не мисля че за да имаш яко гадже трябва да не имаш и пари. Най-добрият ми приятел излиза с най-готиното момиче което познавам. Знаете ли как я спечели.
Ето ви отгоора тои е стедно богат младеж, обаче е много надарен в лице тяло и т. н. Момичето не е някоя кифла дето ходи с него щтото утре ще го зареже щото има по хубав избор заедно са щтото се харесват и ди подхождат.
Извода е че ако искаш да имаш приятелка тря си подхождате взаимно.
Нали знаеш живота винаги има и възходи и падежи, но винаги има хубав край
моята приятелка прекоси света заради мен. винафи бъди мъж. не се прекланяй пред некви кифли намери си човек които да те цени и разбира да е винаги до теб в най трудни моменти
аре чао от мен

110.   много, много, много трудно

111.   Знаете ли какъв ви е проблема на повечето който искате да си намерите приятелка? Ами ще ви кажа. Това, че висите цял ден да се оплаквате по форумите вместо да общувате с момичета. Някой да ме поправи ако греша, но силно се съмнявам.

113.   Няма правила,няма предпоставки,няма конкретна територия...много е просто тя идва от нищото,един поглед,една усмивка,с две думи не я търси,тя сама ще дойде и ще я усетиш.а после пак и пак...знаеш просто се усмихвай,и знай,усмивката е най силното оръдие,с което стреляш право в целта...успех

116.   Как е мъжки, може би късно пиша, но ми е интересно намери ли си вече приятелка? Аз съм малко по-голям от теб и също нямам такава, така че и да не си намерил- споко! Най-лесния начин да си намериш приятелка е да разчувстваш някоя пухкавелка! Направи си регистрация в някой сайт за запознанства и скоро ще изкочат разни пухкавелки да ти гледат профила! Дори и да не изкочат, като разгледаш ти техния, ако са влизали скоро, обезателно и те ще разгледат твоя! Да споделя моя отит по въпроса! Писах си с една сравнително добре изглеждаща на снимките, след това излязохме няколко пъти на кафе. Оказа се, че от кръста надолу тялото и меко казано не изглежда много добре! Дотук добре, но почна да ми се оплаква, как се обездвижвала в офиса, в който работи, как краката почвали да я болят и т. н. Аз я слушам, слушам и реших да и предложа да спортува повече! След известно време и пратих разни клипчета за жени, подобрили значително вида си, след като са почнали да спортуват по-активно и тя взе че ми се обиди! Каза, че не съм я харесвал, такава, каквато била! Така ми се обиди и след това не сме се чували и виждали повече!
Това, по какви мъже/момчета си падат жените/момичетата е твърде относително според мен! Жените явно са програмирани да търсят мъже с добри и здрави гени! Имаш ли нещо лош ген- например да нямаш никаква склонност към натрупване на мускулна маса или слаби капиляри на носа, при които трябва да отбягваш да се конфронтираш с хората, понеже стигне ли се до физическа саморазправа(бой), вероятността да ти разкървят носа е твърде голяма, то не разчитай на голям успех с жените! Тези неща могат да бъдат компенсирани, ако не си без акъл и имаш богати родители! В противен случай стоиш и чакаш какво ти е отредила сътбата или правиш опити сам да я промениш в желаната от теб посока! Пък колко ще са успешни тези опити- това пак е сътба!

119.   Момче на 18г. -Истината..
Истината е това че всеки търси нещо различно например някои само секс някои приятели някои пари и така нататък важно е също така в каква среда сме и какви приятели сме си направили и най-важното знай го от мен или ти мачкаш или те тебе или си готин с много фалшиви приятели или не си готин и си сам ти си избираш а за да си намериш приятелка да ти кажа то не ти трябва както каза няма да си последения сега най-важното е трябва да работиш да се изхранваш сам (да може да оцелееш сам) и си имаш къща пари и да си живееш живота както пожелаеш, като станеш вече към 29 30г и тогава ще си намериш някоя вълчица само тебе да обича, но знай не бързай никой не те гони просто живей все някога някоя ще те забележи и да си сам няма нищо лошо в това, ако искаш приятелка тога ти препоръчвам да не ти пука за много хората какво говорят за тебе и почни здраво да зарибяваш което ти хареса момиче обаряй я тук там тя ще разбере аке не не има толкова много момичета просто живей мига и се наслаждавай на годините си не мисли много постави си един цел и гледай да го осъществиш това е от мене край...

120.   Брат не ми се обиждай, но щом си започнал да търсиш как да си намериш гадже в интернет това е признак, че скоро гадже няма да си намериш ;)

121.   120, и си прав, и не си прав. Аз съм момиче на 21 г. , не изглеждам зле, по отношение на интелекта също не съм никак зле, мога да рисувам, да свиря и тн. Но просто в България момчетата масово не ме харесват, защото имам западноевропейско излъчване, а ако трябва да бъда напълно честна, тука си се харесва простащината и ориенталското. Като цяло не мога да намеря общ език с хората тук, тъй като повечето са отрицателно настроени към почти всичко.

Относно темата: ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ГЛЕДНАТА ТОЧКА.
Добро/ зло, красиво/ грозно - това са човешки измерения. Ще дам един пример: имам приятелка, която не е никак хубава според мен, но щом заговори някое момче и на него му изкачат очите! Винаги съм й се чудила как го прави. Явно има такова нещо като харизма и излъчване. Аз например нямам такива качества. Но ако си представим, че премахнем тези човешки определения, то всички ще сме или красиви, или грозни, или нито едното (но ще си останем различни). Хората виждаме, чуваме, усещаме по различен начин, нормално е ти да си хубав, но за болшинството да си грозен - но ти не си виновен за това. Ти си такъв, какъвто те е създала природата. Човек трябва да цени себе си и да не се обърква от мнението на обществото и медиите.

Така че или имаш късмет или нямаш късмет да срещнеш някоя свястна (в интерес на истината малко са свестните момичета, а да не кажа че като цяло са малко свестните хора, които ценят истинските неща).

Например аз мразя да стоя пред компютъра, нямам фейсбук, обичам природата, занимавам се с изкуство и за мен в живота са важни резултатите, които постигам. Независимо дали съм сама или не, насладата от живота я взимам, когато чуя хубава мелодия, видя красива картина, прочета хубав разказ. Човек трябва да се научи да цени истинските неща. Ако не си намерил човек, който да ти допада, това не означава да се хващаш с всеки срещнат. Бъди себе си. Аз имам само един приятел и въпреки, че много ми липсва емоцията от социалните контакти, няма да се променя заради другите!

Бъдете здрави

122.   Подкрепям с две ръце мнението на коментар 121. Аз съм момче на 22. И аз намразих и си изтрих фейсбука. И не мисля да го подновявам някога. Просто в един момент си зададох въпроса „Къв е смисъла от този фейсбук, само нерви и депресии в него, а реално нищо не можеш докоснеш и усетиш, почувстваш”. Затова го изтрих, наслаждавам се на разходка сред природата, вятъра, пееенето на птичките. И аз нямам приятелка и до ден днешен съм нямал и си търся. Н моменти търся, на моменти вдигам ръце и се предавам, оставам се по течението. Искам да обича, да споделя, , да си допадаме и такива най елементарни работи. За грозен не мисля, че съм. Момичетата да решат хубав или не съм.

125.   Аз немога да си намеря приятелка защото нямаме нищо общо със всички момичета. Търсех момичета които харесват игри но нито и една не намерих

Моля ви помогнете ми!

126.   но 125, не се отчайвай брат. Познавам лично едно момиче, което не става от компа, цъка ЛОЛ по цял ден. Но стане ли, облича късата пола, слага 3/4 чорапи и токчета и почва да обира очите на хората. Има такива, де затова ти го казвам. Как се печели такава обаче е въпроса.
---------------------------------

По темата: вижте края на коментара на Но31. Наблюдение!
Момчета, когато видите двойка на улицата, от която момичето ви е оставило впечатление, спрете да си губите времето да й гледате след задника ами погледнете момчето до нея. ВИЖТЕ НЕГО, как се държи с нея, как тя реагира на всеки негов жест, как изглежда, как се облича и тн. Не е задължително да го копирате, но явно този тип мъже на нея й харесват.
Същия ми съвет е и към момичетата съответно.

Разбира се не бъдете някой друг заради него/нея - бъдете себе си. Просто си направете справка, ако и вие сте като гадежето му/й, значи имате реален шанс. И нищо не ви пречи да се пробвате.
Ако сте - най малкото това ще ви даде самочувствие (важи екслузивно за момчетата, че сега това е баси проблема)

131.   Бъди, готин: съпричaстен, добър, усмихнaт, весел, покaзвaй чувство зa хумор, внушaвaй спокойствие, не мисли зa проблемa си, зaвръзвaй контaкти с лекотa и доброжелaтелност, говори с колежките си непринудено зa нещa от животa и ежедневието, зa нещa които бихa ги интересувaли и вълнувaли, кaто приятел. Не споменaвaй проблемa си, не говири зa отрицaтелни нещa. Успееш ли дa ги рaзсмееш вече си в джaзa...

133.   Ванка,
Жесток си, братле! Много се изкефих, че са се получили нешата с мадамата! :))
Вярно, че май са минали към 10 месеца от последния ти коментар. Да кажеш, дали все още са окей нещата :)
Иначе и аз съм програмист, с тази разлика, че сега съм вече на 32. Като цяло, не мога да се оплача, че не намирам свестни жени, дори напротив. Проблемът е, че все се случва така, че са заети или ще се омъжват скоро :Д
Поредният случай на работното място беше съвсем скоро, когато при мен дойде едно ново момиче - дизайнерка - страхотна външност, красив ум и благ характер. Няма как да искаш повече от едно момиче. Уви, след няколко месеца им е сватбата :))
Разбира се, аз много се радвам за тях.
Според мен, на база на опита ми до момента, човек никога не трябва да се предава, защото днес може да не ти е денят, но утре всичко може да се случва с огромна лекота. И както Ванката каза: Беше много кофти ден, но въпреки това щастието се е усмихнало именно тогава, защото той е предприел необходимото условие да се случат нещата.
Ако той си беше казал: Оо, тя няма да ми обърне внимание, какво мислите, че щеше да се случи? - Ами точно това :))
Най-важно е действието, но за да го има, човек трябва да бъде готов и когато се появи възможността - да бъдеш адекватен и да реагираш навреме.
Нека да дам пример. Ходите на фитнес съвсем редовно. Ставате машини за половин година, но в един момент се разболявате и този период ви се отразява супер зле - позагубили сте мускулна маса, но знаете, че ако спрете да тренирате сега, положението дори ще се влоши. Затова не губете мускулната си памет и се залавяйте за работа, ДОКАТО не постигнете успехът, който заслужавате.
С извинения нещата няма да се получат, но с действия - ДА! :)))
Ванка, братле, как са при теб нещата?
Драсни на скайп, ако можеш - paceto320

134.   Аз вече съм се отчаял, трети месец след 3 годишна връзка не ми се получава с никоя. С една правих секс тя се оказа доста интригантен човек, зарязах. Втора пък ми приятелка и не пожела освен чекия друго. Третата проститутка, за пръв път ходих но вече съм отчаян. Четвъртата само ме върти месец и половина. И не ми пуска изобщо, хем и на леглото я натиснах. За един секс не мога да си намеря мадама. Да не говорим за връзка. На 29 години съм, и съм доста стресиран от това положение. Нито съм най-добре нито най-зле с парите. Бившата ми почна добре платена работа, и след като придоби самочувствие на мой гръб, ме заряза. Нещата не вървяха, и аз щях да го направя, но не и посред нощ да зарежа човека с, който съм бил 3 години. И съм се сащисал, тази седмица пак мисля да отида до проститутката. Нямам голям избор, даже приятелите се правят на луди и не ме запознават с някое момиче. А уш някой щяха да го направят. Дайте ми съвет как да се справя с този проблем. Защото страдам и от натрапчиви мисли. И това допълнително втъжнява нещата. Уплашил съм се че сам ще остана, направо в такова неприятно положение не съм никога бил.

136.   Здравей, аз съм млад мъж на 30 г. и имам същия проблем като твоя незнам от къде да намеря приятелка, нямам приятели, и ходя винаги сам, а и в днешно време всипките ми бивши съученици са семейни с деца и са в чужбина, какви да правя според някой и къде да отида да се запозная с някоя свободна жена? Ще се радвам на съветите ви

139.   Здравей авторе... Както и някои от хората които са писали на около 30г възраст. Какво става... Намерихте ли човека за вас? Устроихте ли се в живота?

101-123 от 123