6 месеца далеч от мен и детето
Здравейте, пиша ви за да ми дадете съвет как да постъпя и как да се държа в този случай. Мъжа ми е военен и иска да стане полицай. Имаме малко дете на 6 месеца грижовен е баща мечта. Но мен ме притесняват тези 6 месеца обучение и се прибира. само за една събота и в неделя пак отива. Ще изпусне всичко хубаво с детето. Прохождане проговаряне, мисля си дали ще се отчужди от него, като не го вижда често. От друга страна на мен ми е мъчно не сме се разделяли така. 6 месеца са доста време. Мисля си дали няма да си намерия някоя там, а аз глупачката тук седи и го чака с нетърпение. Не съм от ревнивите обаче това ме жегна някакси и ми се къса сърцето. Моля ви дайте ми съвет.

Коментари

1.   Не става ли да отидете с него? Защо не, някъде наблизо да сте, под наем? Помисли за този вариант.

2.   Квартира в/около града в който ще се обучава и така ще може да се прибира при вас за повече време. Бих ти казала в друг случай да не се вдетиняваш, но особено с малко дете, скоро родила и с всички задръжки и предпоставки около това, съм напълно съгласна с теб.
Не е моментът точно сега да се разделяте за такъв дълъг период от време. Ако не можете да си позволите квартира, то тогава помисли кой може да ти помага за детето така, че да можеш ти да ходиш при него за по един ден през седмицата със и без детето.

3.   6 месеца не са нищо. Не дърпай дявола за опашката с отрицателната си настройка. Ако всяка събота е при вас, това никак не е малко. Направо съм учуден, че нещо те притеснява. Просто се грижи за времето, когато е с вас да чуства огромна радост, че ви има.

Иначе ще станеш жертва на самоизпълващо се пророкуване.

И освен това ако детето ти проговори между 6 месеца и една година, сериозно трябва да помислиш да го запишеш в университета като навърши 4. Моята прогноза е обаче, че весело ще продължи да си сере в пеленките.

4.   Вместо да става полицай, защо не стане охрана в някой супермаркет или в някой склад или фабрика? Така ще може да е до теб и бебето, предложи му този вариант-да е охрана някъде, а и ще е по-безопасно за него.

5.   Ми то затова принципно първо се учи, после се жени и създаваш деца, ама като сте тръгнали по обратния ред, ще тъпите.
Ако наистина иска това, не го спирай. Има телефони, интернет... Ще ви е трудно, но професията също е важна. До голяма степен определя начина на живот.

6.   Ми може да си спинка там с проститутки или да завърже връзка. Или да си оцелила от лотарията и това наистина да е верен мъж. Но май просто иска да е далеч от вас. Странно е да иска да зареже жена с месечно бебе ей така от нищото.

7.   Нямам деца, ама силно се съмнявам за 6 месеца да пропусне как започва да ходи, та чак и как проговоря.

8.   Още от 20-ия ден бебетата бърборят със звуци и се смеят, особено силно това продължава от 3-5 месец, на 5-6 месец казват първите думички - баба, кака, 7-ми месец - тати, тата и тн., 8-ми мама, а някои на 9-ти месец казват кратки изречения като Мама, къде си?
В общи линии е много тъжно да се вземе подобно решение в такъв труден момент за жената. Човекът си спестява от съня и от грижите, а жената да се оправя, както може.
Гадно е, затова младите жени, четете историите и си вземайте поука, бракът и децата са краят на свободата за жената.
Мъжът си прави каквото иска, а жената е като вързана.
Ревах цяла седмица, когато разбрах, че ще имам момиче и че и него ще обрека на същия ужасен и несправедлив живот, но има надежда. Чужденците не са като нашите патриархални Ганьовци.

9.   Това са глупости, разсъждения на 80 г. баба. Отивай с него в същия град, ще го пазиш ли? Той може да е всяка вечер в къщи и пак да ти изневерява. Освен това ще се прибера всяка събота и неделя, вероятно още в петък. Много назадничево мислене.