Депресирана съм, защото не знам какво искам
Здравейте! Реших да пиша тук, защото това нещо от много време ми съсипва живота и ме докарва до депресии. Аз съм момиче на 20 години. Проблемът се корени в това, че не мога да избирам и имам твърде много очаквания най-вероятно, до този извод стигнах. Трудно ми е да взимам решения за живота си, както за връзка, така и за избор на професия. Но за сега проблемът с професията не е голям и няма да бъде на фокус. Първо ще ви разкажа малко за себе си, защото може да послужи. Аз съм рускиня, и двамата ми родители са от азиатската част на Русия, но аз съм родена в България. Семейството ни е традиционно, патриархат, жените в семейството ни не работят, а се грижат за домакинската работа и децата, а мъжете изкарват парите. Аз съм зодия Близнаци и характерът ми много съотвества на зодията, може ми на 99%, някои от вас може да не вярват, но е факт. Умея да се приспособявам, мога да бъда приятел с всички, независимо какви са, не деля хората по каквито и да било неща, добродушна съм. Не пия, не пуша, не взимам наркотици, не харесвам порното, не съм ходила на дискотеки, обичам да пътувам, да чета книги, модата ми е страст, която за в бъдеще смятам да превърна в професия, много съм креативна, мога да пея, готвя перфектно, рисувам, знам 5 езика и работя отлично с програми като фотошоп и като цяло графичен дизайн, професионална обработка на снимки. И сега ще ви кажа какви очаквания имам за мъжа до мен. От външен вид на мъжа не се интересувам, но да е средна хубост, да не е дебел и плешив и не харесвам особено бели мъже с руса коса и сини очи, защото аз изглеждам така, просто не ме привлича, предпочитам да е по-тъмен, но и да не е не е проблем, ако е добър човек. Това на което държа е истински да ме обича и да се грижи за мен, да се държи с мен като с принцеса, да е романтичен и да ми се възхищава, да вижда мен като най-красивото момиче, да не се заглежда, да не изневерява под всякаква форма и да не гледа порно или подобни неща. Като цяло отношението му към мен е важно за мен, а интелекта и външният вид са на по заден план. Държа също така да е глава на семейството и да изкарва парите и да се грижи за това да бъдем подсигурени, аз от друга страна да се грижа за цялата домакинска работа и децата един ден, не искам той да се грижи ни най-малко за това, а да изкарва парите. Не съм от типа 50/50 отношения в европейският стил. Също държа да не пуши цигари, защото така ще ми вреди и не ми е приятно, за пиенето на алкохол също съм против, но за него по-бих направила компромис, стига да не се прекалява. Също така желая да уточня, че аз търся само и единствено брак, не правя секс преди брака и ако няма да бъда целият си живот с този мъж изобщо не се захващам. И така, бях омъжена за арабин, той беше много добър и лоялен, никога не ме е лъгал, има очи и сърце само за мен, доказа се с времето, че е стойностен мъж. Той много мрази да го лъжат и затова прави големи скандали, когато е ядосан иска да ме остави, но накрая ми прощава като се поуспокои и говоря с него доста време, също така беше мюсюлманин и беше твърде възрастен за мен, разведен, но с деца, което създава трудност. Аз работех като модел, но спрях заради него, защото не му е приятно да си показвам тялото. Аз уважих желанието му, макар че не ми беше напълно окей. Хората ми казват да се омъжа за момче на моята възраст. Тук също не се получава и ще ви обясня защо. Младите момчета, да кажем на 25-28 години, (за по-млади няма да говоря, защото там е ясно, че няма да се получи с моите възгледи и те тепърва започват да учат, да устройват живота си) гледат порно, някои от тях ходят по клубове, не са лоялни, гледат други жени и правят неща, които аз няма как да приема, не са съгласни с патриархата. Просто съм по-консервативна и ревнива и не се получава. Истината е, че аз си обичам арабина на 40, преди няколко дни всичко свърши и съм блокирана, но не се отказвам, дори да нямам бъдеще си го искам, не искам друго момче, няма някой който да харесам за съпруг. Не искам да звучи все едно се хваля, но на външен вид изглеждам прекрасно и всякакви най-различни момчета ме харесват, имам огромен избор и точно това мисля, че е нещото което усложнява нещата. С мюсюлманите има по-голям шанс да се разбираме, но аз се обличам с къси рокли, токчета и дрехи, характерни за Европа и те няма да одобрят това. С тях може да живеем по начина по който искам, тоест да се грижа за домакинската работа и децата, а те за парите. С европеец или американец мисля, че няма да се разбираме толкова, защото той ще ме насилва да работя и да делим сметките, дори и в ресторанта би го очаквал, но пък няма да ми прави проблем, че се обличам по европейски начин. Аз може би очаквам много, но в същото време аз давам много. Държа се с мъжът като с крал и му давам всичко от което има нужда накратко казано. Не знам какъв е правилният мъж за мен и не знам дали изобщо съществува такъв, какъвто търся, дали ще дойде не знам. Всеки мъж има нещо, но в същото време няма друго нещо. Има един американец бях го блокирала, защото се омъжих за арабина и не исках да ми пише, той 8 месеца не спря да ме гони, да се бори за мен, толкова дълго време никой не го е правил, поне не толкова настоятелно. И той също ме обича истински и го е грижа за мен, всичко направи така, че да се получи между нас и да е както искам, беше перфектен, но в един момент спомена, че гледа порно и не знае, че ме кара да се чувствам зле и затова ще го спре, но за мен това беше нещото, което ме накара да се откажа от него, просто не ми е приятно това нещо. Той ми каза, че в Америка това е част от културата и е нормално. С него не сме се срещали на живо все още. И така, имам чувството вече, че не съм наред с главата. Не знам кое е правилно за мен, може да се каже, че знам какво искам, но такъв мъж едва ли ще намеря, освен за някой будист тибетски монах да се омъжа накрая. Знам, че ще кажете, че съм много млада да се омъжвам, но както казах аз гадже няма да имам, а само съпруг и в моето семейство всички се женим рано и имаме деца рано. Просто имам нужда от истинска любов, да имам сериозен мъж до себе си, няма нищо лошо в това. И дете искам да имам, ще направя всичко по силите си да му дам най-добрият живот както на него, така и на съпругът ми и да бъдем всички щастливи. Истината е, че проблемите в брака с арабина бяха в това, че аз не знам какво искам и го обърквах, постоянно си сменях решенията, това е една лудост, аз съм луда и подлудявам и човекът до мен. Ами май, няма какво друго да напиша. Благодаря ви, че го прочетохте и моля да се качи. Моля да не ми се подигравате. Благодаря Ви за отделеното време, ще опитам да отговоря на всеки коментар, макар и да е по-критичен, няма проблем, просто бъдете уважителни моля.

Коментари

1.   Много си противоречиш, вярно не знаеш какво искаш.
Искаш да се възползваш от европейската култура, но мъжът ти да не.
Общо взето искаш матриархат всъщност. Абсолютни права над мъжът, пълен контрол, като ти самата си свободна да ползваш облаги от различни култури. Просто смяташ, че твоите са коректни и висши, а неговите не. В матриархат работят мъжете, жените командват... повечето домакини са си направили завоалиран матриархат, но докато се осъзнаят мъжете, вече са в пенсионна възраст обикновено, а си мислят, че тяхното семейство е патриархално и те са логични същества... въобще цирка в този век е "тракало си майката". Казваш, че ще го обгрижваш като крал- в смисъл, че ще готвиш и гледаш децата ли? Че това го правят по- голяма част от жените, а мъжете им обикновено са свободни да се забавляват на друго място... те просто си имат майки в дома.
Абе не си много добре с главата и възприятията според мен, но пък поне си откровена, нещо което в днешно време е дефицит.
Може би ако пробваш в онези сайтове за запознанства с богаташи, с ясни и точни критерии кой какво търси и предлага. Ще ти ограничат профила само за отговарящи на търсенето ти, както и ти ще виждаш само съвпаденията по предварителната анкета. Даже можеш да си избереш по минимум годишна печалба. Щом говориш езици, потърси и се регистрирай в някои такива сайтове и пробвай.
Ако се свържеш с някого обаче, в никакъв случай не тръгвай по гости из разни чужбина. Първо да дойде той при теб поне 2- 3 пъти, да го видят и семейството ти и чак тогава връщайки визита.

2.   Аз живея в Америка. Кви са тия глупости че порното е част от културата. Лъже те. Иначе за взимането на решения с времето ще се научиш. Има си принципи - най-важните са че ако решение не сработи може да промениш нещата и че това дали ще сработи не можеш да го контролираш. И си много взискателна, вземи малко посвали критериите иначе ще си нацупената принцеса. Какъв е тоя мъж който ще те боготвори но ти ще го уважаваш. Къде научи че има такива мъже? Аз лично дълбоко се възхищавам на някои качества на жена ми примерно добротата и ама определено не я смятам за принцеса. Принцеси и принцове има в детските книги.

3.   20-годишна казва, че е била омъжена за 40-годишен арабин. Страх ме е да попитам на колко години е била сватбата...

Моля останалите също да не го правят - не искам да чуя отговора!

5.   Моят въпрос към теб е-ти на колко години беше, когато се омъжи за този арабин? И имаш ли дете от него?
Иначе, това което ще кажа е, че според мен-всички мъже гледат порно, дори и арабите-просто някои може да го правят тайно, особено ако знаят, че на теб това не ти е приятно. Но не ми се вярва да има мъж, който да не гледа порно.
Ти казваш, че си работила като модел? Значи, все пак работиш, не си стоиш у дома и да се занимаваш само с домакински дейности.

7.   Ще ти кажа моето най-искрено мнение, но се надявам да не се засегнеш.

Преди известно време бяхме седнали на заведение с приятел и обсъждахме темата за отношенията между мъжете и жените. Неговата позиция общо взето беше "жените изискват върде много неща от мъжете, а всъщност това което те самите предлагат, е много малко". Помолих го да се изрази по-конкретно и той ми каза следното: "много жени очакват мъжа да е атрактивен, платежоспособен, с добра професия, да има кола, да е верен, да не заглежда други, да иска деца и т. н., и в замяна предлагат единствено красотата си, която на всичкото отгоре, е до време. Дори не мога да кажа че предлагат добър и редовен секс, защото много от тях и това не предлагат". Няма значение какво отговорих аз в този момент, факта е, че след като прочетох написаното от теб се сетих за този наш разговор и май трябва да призная че донякъде има право.

Може би си красива и интелигентна, но твоите изисквания в съчетание с това, което предлагаш, са нереални. Тоест, ако искаш да си намериш мъж, ще трябва да направиш някакъв компромис.

Казваш че външния вид не те интересува, но в същото време отхвърляш тези които са плешиви или дебели. Значи все пак правиш селекция и външния вид е важен за теб, макар да не е на първо място. Добре, нека сравним това което очакваш от един мъж с това, което предлагаш.

Искаш да те издържа, да ти се възхищава, да има очи само за теб, да не гледа порно, да не пие, да не пуши, да е сравнително млад, да не е плешив, да не е дебел, да не те лъже, да не му пречи да ходиш секси облечена и да не правите секс преди брака. Доста дълъг списък.

Това което предлагаш ти е: красота и шетане вкъщи.

Както виждаш, това което предлагаш е много малко в сравнение с това, което очакваш. Нека оставим настрана вредните навици, все пак има доста мъже които водят здравословен начин на живот. Но дори така, изискванията ти пак са твърде много.

Първо, ще е малко трудно да намериш платежоспособен мъж, който да е под 30-35 години. В такъв случай ще трябва да се примириш и с факта че такива господа обикновено работят твърде много, което от своя страна води до стрес и затлъстяване. Да не говорим че след 30 много мъже вече започват да оплешивяват.

Малко мъже в днешно време и в европейското общество (повече от ясно е че изключвам турци и цигани), биха се съгласили да вземат за съпруга жена, с която не са правили секс. Има такива особени индивиди, но не са много. Трябва да са или мюсюлмани или някакви наистина заклети християни.
Ако се ориентираш към мюсюлманин, най-вероятно няма да е съгласен жена му да се разхожда по къси полички и високи токчета. По-либералните които не биха възразили срещу секси дрешките съответно имат по-съвременни възгледи и на тема секс. А ако се ориентираш към християнин, най-вероятно да е консервативен донякъде, но ще очаква жената също да работи и да допринася за бюджета (както повечето мъже в България).

Общо взето авторке, изискванията ти са несъвместими с реалното. Ти може да си мислиш "о, аз съм взискателна защото също предлагам много неща в замяна". Да, шетането вкъщи и грижата за децата несъмнено е сериозна работа. Но колкото и да е важна за едно семейство, в крайна сметка в очите на много мъже ти предлагаш същото, което предлагат и по-голямата част от жените, но с минуса че твърдо държиш да няма секс преди женитбата и че очакваш съпруга да поеме всички разходи. Както виждаш си на загуба.

Постави се на мястото на един мъж и си помисли за какво му е една красива жена, ако тя ще му отказва секс дълго време и отгоре на всичко после ще трябва да я издържа? В днешно време секс преди брака си е в реда на нещата. И на мъжете отдавна им се струва нормално, не защото търсят мръсница за жена, а защото не са съгласни да чакат месеци па и да се обвържат само заради единия секс при положение че има много жени които биха им пуснали на втора или трета среща и това не ги прави по-малко сериозни.
Да не говорим че на мъжете им е много по-изгодно и жената да работи, защото тъй или иначе винаги жената е тази, която отделя повече време за децата и домакинството. В този смисъл, фактът че ще се посветиш изцяло на семейството, не е нещо особено впечатляващо. Жени с деца, които да не отделят никакво време за домакинството са изключение. Изобщо патриархатът отдавна не е изгоден за мъжете с тия цени на жилищата и горивото.

Помисли също, че много често човек е склонен да мисли че предлага много или всичко необходимо, но всъщност ако потенциалните заинтересовани имат нужда от нещо съвсем различно, все едно нищо не им предлагаш, защото не задоволяваш техните нужди. Стойността на това, което предлагаш я определя човека комуто го предлагаш. Ако си много жадна и вместо вода ти донесат скъп швейцарски шоколад, колкото скъп и вкусен да е този шоколад, ще бъде все едно нищо не си получила защото няма да са утолили жаждата ти.

Най-реално е с твоите изисквания да се ориентираш към някой мъж на зряла възраст, 50-60 годишен. По-вероятно с такъв да се получи защото на тази възраст на мъжете продължават да им харесват млади и красиви жени, но повечето млади мадами не се интересуват от тях, следователно са трудно достъпни и ако искат да очароват някоя трябва да извадят портфейла. Да не говорим че има много разведени и самотни които биха искали да си намерят половинка. Ако тази половинка ще бъде млада и хубава, няма да кажат не. А ако могат и да се изфукат с нея пред познатите си, още по-добре. С такъв няма да имаш проблеми да се обличаш както пожелаеш.

Ако възрастен не те устройва ще трябва да се ориентираш към някой по-богат мюсюлманин, но в такъв случай ще се наложи да се откажеш от секси визията си на улицата.

А ако искаш да си ходиш секси облечена и с по-млад, ще трябва да се примириш с темата за секса преди брак и да се подготвиш за работа.

Съветвам те да се ориентираш към някаква работа. Не е разумно човек да има само един източник на пари и да е изцяло зависим от друг. Така залагаш свободата си. Ако един ден се окаже че с въпросния господин не се разбирате, да може да си тръгнеш без да си длъжна никому и да се уредиш добре, а не да останеш на улицата.
Авторке, най-добре ако ще се жениш да се ожениш по любов. Щом такъв дълъг списък с изисквания имаш, най-вероятно никога не си се влюбвала. Повярвай ми че ако един ден се влюбиш истински, ще теглиш черта на половината от тези твои претенции.

8.   Когато една жена дава достатъчно любов на любимия си, на него въобще не му хрумва да гледа порно. Порно гледат сексуално незадоволените мъже. И знайте, че порно не се гледа като интересен филм, а винаги с цел мастурбация. Това означава, че или е напълно самотен, или жената до него му дава любов на час по лъжичка. Когато често те боли глава, уморена си, сега не ти е до това, пак ли и т. н. извинения, ако гледа порно е добре. Защото ако не гледа, значи има вече някоя без главоболие, която го задоволява сексуално. Просто не знаете колко много жени са се спасили от изнасилване, заради това, че някой мъж е гледал порно и се е самозадоволил. Така е, гадно е мъжете да гледат порно, но ако е обвързан, виновна е изцяло жената до него.

9.   Будистките монаси живеят в манастири и не се женят, пишеш глупости. Ако много ти се ще будист- бурятите са такива, тувинците- също. Може и някой чукча.

10.   8, глупости. Бившият ми гледаше порно, дори и когато много рядко съм му отказвала секс и постоянно му давах любови, внимание и комплименти и то повече, от колкото той на мен. Просто си сакате б"клуци. Мъже сте и винаги ще ви влече лекото и чуждото. В природата ви е да сте толкова лесни.
И коментарът ти е едно огромно оправдание на мъжкия к"рволък. Все едно аз да кажа "Да, жените гледат парите, гадно е, но то е по вина на мъжете". Думи нямам как за абсолютно всичко обвинявате жените. Съвременните мъже са големи лигльовци и дори за неща, за които вината е изцяло тяхна, обвиняват всички жени. Ама, нали така е по- лесно.
Апропо, искаш редовен секс и любови, а какво давате в замяна ти и мъжете като цяло, освен едно клецкане за пет минутки. Парите ги остави, тях ги гледат златните ви к"рви, а не ние - свестните жени. Само искате и сте големи консуматори и вредители. Искате любов, а я давате само на к*рвите си, искате секс, а не ви бива за повече от пет минутки, искате морал и лоялност, а вие самите не сте верни, постоянно заглеждате други жени, чупите си п*шките на порно и винаги бихте изневерили на жените си. Консуматори, това сте. Взимате си порно к*рва за жена и млъквайте!

11.   Ами от това, което описваш, излиза, че си мутреса. Не се обиждай, но просто такъв ти е животът. Ти си красива и поддържана и търсиш богат мъж на средна възраст. Не си консервативна, а си преследваш целите. Момичетата на твоята възраст обичат секса. При теб това не е приоритет, предпочиташ финансовата стабилност на мъжа. Не мисля, че арабиннна 40 е подходящ за хубаво момиче на твоята възраст. Вероятно имаш доста по-големи възможности, които отрязваш сама. В крайна сметка в България всичко опира до външния вид и секса.

12.   Ти вярно си странна птица: хем искаш мъжът да те издържа, да те боготвори, да те глези като принцеса, хем да се ожените, хем и секс след брака :-) Как да е сигурен горкият човечец, че няма да се прецака с теб? Може да правиш кофти секс, може да си дърво в леглото, той как да знае? Че и към външността му имаш претенции, пък и заможен, че и порно да не гледал...
Да не си принцесата на Уелс? Колко пък да си красива и интелигентна? На 20 вече си била омъжена за арабин и сте се развели? На колко се омъжи?
Тъй като описваш дълъг списък с претенции, да ти кажа, че за човек, който иска да се продаде скъпо (защото по същество ти искаш сделка красота срещу издръжка), не си се позиционирала добре и имаш прекалено много претенции. Вече си била омъжена на 20, така че ако мъжът разсъждава като теб, си втора употреба, за колкото ще красива и интелигентна да се мислиш. Снижи си малко критериите, ако ще и от тайгата да идваш, тук е 21 век и нещата леееко са се променили.

13.   Ако искаш мъж, който да не гледа порно, трябва да е с националност различна от българин. Българите по природа са нелоялни, изневеряват и гледат ежедневно порно, дори и да правят секс с партньорката си, била тя приятелка или жена. Погледни само колко са разведените, в общи линии всеки втори е разведен заради любовница.
Ако търсиш мъж, който да те издържа, трябва да е интелигентен и предприемчив. Не може да пренебрегваш интелекта като критерий, а той трябва да бъде в челната тройка.
Ако търсиш съпруг, бягай надалече от разведени с деца.

14.   Отдай се на Бог. В манастир- метох. Няма да те клатят невъздържани нерези. В къщи няма да те определят като повлекана- мързелана, това ще е лош спомен. Ще си сама със себе си. Сестра Лукреция няма да се вълнува дале си се изкъпала или си на пост, молитва или уединение според канона. Да, няма да има мното от екстрите в цивилния живот. Ще су къпеш с канче вместо душ, няма да има чипс и Кока Кола и интернет.

15.   Към авторката, от н. 5, Нали в края на поста си, си написала, че ще отговориш на всеки коментар?

16.   От авторката.

Благодаря Ви за коментарите, обещах да отговоря на всеки.
До номер 1-Това, че една жена е домакиня не я прави скучна. Прочети за четирите архиетипа при жената, ако една жена е домакиня, но притежава и другите, няма да го има този проблем. Аз лично притежевам и четирите архиетипа. Също аз не държа мъжът да е богат, не искам да ми купувам скъпи вещи, искам нормален живот, достатъчно е просто да е способен да издържа семейство.
До номер 2-Ами не знам, но в Америка хората ми изглеждат доста освободени. Не ми е удобно да разказвам такива неща, но все пак ще кажа. Той ми каза, че гледа, за да научи нови неща и също видеата, които му изпращам (винаги съм изпращала когато е искал) са кратки и по 10 секунди и затова той не успява да свърши, защото му трябва повече време и отива да доглежда в сайта. Много неловко, казах достатъчно. При мен има много мъже, които ме боготворят, имам предвид държат се с мен като с принцеса, постоянно ми правят комплименти, изпращат ми подаръци, обсебени са от мен, правят всичко и мъжът ми също беше така, както и този от Америка. Това е заради външният ми вид като цяло. Аз не съм такъв simp за мъжът ми, защото съм по-самовлюбен човек и не ми идва отвътре, а и не е обективно.
До номер 3-Каза, че не искаш да чуеш отговора, само ще ти кажа, че бях пълнолетна, няма проблем.
До номер 5-Нямам дете. Много обичам децата и те мен, много искам да имам, но засега още не се чувствам напълно готова. Има много мъже, които не гледат порно. Човек може да мастурбира и без него, а ако има половинка то е напълно излишно.
До номер 7-Да, не държа на външният вид, но мразя дебели хора, в семейството ми всички сме слаби и от малка ми се говори как е лошо да си дебел, родителите ми са bodyshamerи и аз съм също. Не обиждам никого, просто не мога. Просто за мен това е гнусно и грозно, предпочитам да съм откровена, вместо да лъжа. Ако са 10 кг над нормата или да има корем, няма проблем, но да е 100-200 кг, не. Аз самата съм 50 кг. За плешивостта, не знам, странно ми е. Компромис мога да направя с възрастта. Мъжът ми беше на 42, но изглеждаше много добре, хората мислят, че е на 30. Няма бръчки, има гъста прекрасна и здрава черна коса, хубаво тяло, няма бръчки, хубав стил на обличане, хубаво лице, много красив и младолик мъж, поддържа се, не си представяйте под арабин някой бладясал или грозен. Той има бизнес и затова има много свободно време, може да се каже, че ми дава 90% от времето си, а ако има пътуване по работа винаги ме взима с него. Той се ожени за мен и след това правихме секс, това беше неговото желание. Аз смятам това за умно нещо, защото така се избягват много проблеми. На американеца му беше непонятно това, но защото не иска да ме изгуби, той се настрои и промени всичко в моя полза и дори се съгласи за това-да правим секс след брака. На арабина не му беше приятно да нося секси дрехи, но каза, че ако правя пари по този начин може да се съгласи, но не и да си показвам тялото пред обществото безплатно. Защото когато съм модел хората ще знаят, че го правя за бизнеса, а не защото искам да провокирам мъжете. Съжалявам, ако звуча вулгарно, не е нарочно. Все пак и тук мога да направя компромис, щом не му е приятно ще си променя облеклото. Почти всички арабски жени и много руски единственото, което правят е да вършат домакинска работа и да гледат децата. Не искам да обидя никого, но сексът преди брака е глупаво нещо и жените, които го правят не са стойностни. Бракът е вид сигурност. Защо ще правя секс с момче, което след време може да не се омъжи за мен? Не съм изтривалка. С това няма да направя компромис. Мой избор е дали ще работя или не. Не мисля, че искам мъж на 60-70 години, той ще е твърде стар за мен, а и аз съм много сексуално активна. За това, което каза за мюсюлманин, аз нямам проблем, окей е за мен, мога да се откажа от секси дрехите, дори не е нужно да е много богат. Аз не обичам да си купувам дрехи и каквото и да било, аз съм екстремен минималист.
Номер 8-Да, така е. Мъжът ми арабина никога не е гледал порно, защото аз му давам всичко и относно секса всичко е перфектно, аз съм идеална в секса. Съжалявам отново за вулгарното звучене.
Номер 9-Знам. Написала съм го с хумористична цел.
Номер 10-Не мисля, че мнението ти е напълно обективно. Имала си лош партньор и си си изградила такова мнение, но не всички мъже са такива, аз имам личен пример за това.
Номер 11-Аз не държа мъжът да е богат, не държа да водя луксозен живот. Истината е, че нямах проблем с възрастта на мъжа ми, но семейството ми ми казва, че е проблем, че е стар за мен, защо е проблем не знам. Просто ми набиват те и обществото неща в главата и аз се замислих. Опитах с млад, ами не ми харесва. Много от младите не са готови за брак, а и правят неморални неща, не всички са такива, но повечето, трудно е да се попадне на такъв, който не е. Аз лично съм много млада, но съм морален човек, различавам се от масовката.
12-Ами точно това е възможно с всеки арабин като цяло. Те наистина се държат с жената до тях като с принцеса и всичко друго, което изброи. Особено. ако си млада красива рускиня :D.
13-Мъжът като е по-стар е трудно да не е разведен и с деца. А и ако на тази възраст не е имал жена и деца, значи може би има проблем.
14-Благодаря, коментара ти е забавен, накара ме да се усмихна.
15-Това правя в момента. Бях заета и не бях влизала в сайта. После влязох и видях, че има още изчакващи коментари и реших да се удобрят и тогава направо да отговоря на всички.

И за мъжа ми малко информация. Той ми е казвал, че за него е важно да бъде щастлив, ако не е защо да стои с мен. Казвал ми е, че богатият мъж има достатъчно пари, че да не очаква от жена си да ходи на работа и да се мъчи, защото не иска да я натоварва безсмислено. Аз лично мисля, че давам на мъжа до себе си неща, които много жени не могат да дадат. Много жени правят скандали, създават стрес, карат мъжа да се чувства зле. Аз винаги се обличам красиво за него, поддържам се за него, винаги го съблазнявам, никога не го стресирам, карам го да се чувства спокоен, винаги съм весела, готвя за него перфектни ястия и той е щастлив докато яде, разнообразявам го, постоянно го целувам, прегръщам, всеки път когато дойде на врата го посрещам тичейки и с огромна усмивка и много любов, когато е ядосан заради някой негов проблем с приятел или с работата го правя да е спокоен, той знае, че когато се прибере вкъщи в лошо настроение аз винаги ще съм в добро настроение и ще му предам тази положителна енергия и ще му дам много любов и щастие. Като цяло аз съм много спокоен човек, не правя драми, винаги съм готова за секс и не отказвам на мъжа ми, внасям винаги уют, топлина, спакойствие, любов, ласки, нежност, никога не съм намусена и гневна, лоша.

17.   Към авторката-добре де, но аз нещо не разбрах-казваш, че си била омъжена за арабин-била-значи вече -не си. Пишеш, че си позитивна и т. н., но пък той те бил блокирал. А в последният си коментар пишеш за него-все едно още ти е мъж, но нали в поста си си написала, че вече не сте заедно, писала си в минало време. Казваш, че си на 20 г., че си била пълнолетна, когато си се омъжила за арабина, значи 2 години сте били заедно, само 2 години и сега сте разделени. Писала си, че си пробвала и с други мъже, но не се е получило. Отговорила си на н. 11, че си опитала с по-млад, но не е станало. Какво точно си опитала с него и ти тогава на колко години си била? И с този арабин за който си била женена, сега разведени ли сте? И къде точно те е блокирал? Писала си в поста си, че той е разведен и с 2 деца.... Да не би да те е използвал само за секс? Само 2 години сте били женени и сега те бил блокирал... той не е ли знаел, че работиш като модел, когато се е оженил за теб. Защо изведнъж те зарязва, заради това, че се обличаш предизвикателно и ходиш на токчета?

18.   Аз имам само два въпроса към авторката:
1. Тази история пробва ли се вече да я пробуташ в бегемамата?
2. Ако си, то бързо ли успяха да те разобличат жените там?

- Кифлоприземител

19.   Проблеми винаги има, авторке! Ако си била непълнолетна, е ясно какъв е. Ако си била пълнолетна и вече си разведена на 20 години, това значи между 1 и 2 години брак /при пълнолетие на 18/. Кратък брак, явно същият е бил прибързан и изборът калпав, понеже не си вдовица - единият или двамата са пребързали работата. Проблеми да иска човек... Ако е единият, да речем ти, това е вероятно да не бъде последния такъв прибързан избор.

20.   От авторката до номер 17.

Нормално е да не се доразбира добре, защото аз пиша накратко, защото темата е друга.
Но арабина ме блокира преди 1 седмица и аз говоря за него всякаш още ми е мъж, защото имам надежда да се оправим, въпреки, че той каза, че никога няма да стане. Той мисли, че аз си правя извинения/оправдания, а това не е вярно, аз искам да сме само приятели и да не ми прости за случката не е проблем, но просто да ме отблокира и да си пишем може би, защото имам едно напрежение в тялото си вече седмица и се побърквам от стрес. 1 година и половина бяхме заедно. С този по-младият само сме си писали в чата, защото той иска да изчакам 2 години да завърши университета и тогава да сме заедно в Америка и да се оженим. Мъжът ми знае всичко, което сме си писали, аз му казвам всичко и той няма проблем, единственото условие е да не го лъжа. Ами не сме се развеждали всъщност, смисъл разделени сме, но не сме ходили в джамията да разваляме брака, а документа не знаем къде е, но той ми каза, че в исляма като каже 3 думи вече не съм му жена (и на мен ми е криндж). Блокира ме навсякъде, всички социални мрежи, дори и телефонният номер ми е блокирал, но аз мога да звъна от скрит, но той пак не вдига. И аз опитвам, не се отказвам. Ако не става ще отида един ден да го чакам на улицата, в неговият град, защото аз не съм там вече. И не не ме използва само за секс, има напълно сериозни намерения към мен и ме обича истински. Това, че съм блокирана е по моя вина, въпреки, че беше малко крайно, но аз го разбирам, защото му е омръзнало да ми дава шансове и той ме предупреди отпреди. Той не ме е зарязал, заради облеклото ми. В началото бяхме само приятели и затова нямаше проблем с облеклото ми, но той не харесва такова облекло. И аз вече не работя като модел, аз си промених облеклото заради него и спрях да работя.

21.   Авторке (16) казваш, че си перфектна както за секс, така и за домакиня, за съпруга въобще... тоест, ти си уж абсолютно убедена в своята съвършеност, но те е страх, че мъжът няма да я оцени и може потърси нещо по- съвършени или просто различно? !
Разбираш ли противоречието?
В дълбочина си всъщност с много комплекси и страхове, за това искаш да контролираш нещо, което не можеш- мислите и емоциите на другият.
Май единствения вариант ще е да е някой обсебен от теб психар...

22.   Накратко - арабинът ѝ затворил кранчето. Депресия си е и още как! Следва мощна самореклама с цел намиране на нов провайдър. Ама защо в анонимен сайт? Има там Тиндър, Баду, Маду, Ало бг и т. н.

23.   Абе като гледам, много добре знаеш какво искаш! Искаш живот на паразит, за който някой друг да поеме отговорност. Искаш мъж с постижения, като не си даваш сметка /или не ти пука/, че тези постижения изискват труд, учение, успех, който обикновено не е гарантиран, за разлика от неуспеха. Искаш да харчиш чужди пари, и да се чувстваш “Принцеса“. И на какво основание - какво предлагаш на човека отсреща, освен себе си... Тоест-нещо, което си, и за което не се изискват усилия и развитие. В тази връзка - колко ще струваш за съпруга си мюсюлманин, ако му родиш момиче, а не момче? На теб хем ти се иска да си експонат, и предмет на обожание, хем не ти харесва идеята, че предметите са заменими... Особено когато собсвеникът може ди позволи да ги подменя...

24.   21-Аз не се страхувам, че мъжът ми ще намери нещо по-съвършено или по-различно и никъде не съм го казала! Не си измисляй филми. Аз комплекси нямам, на външен вид изглеждам перфектно, имам си високо самочувствие, в момента не ми харесва това, че не мога да взимам решения и имам малко по-разклатена психика, но това е в следствие от повече от 5 години тежка депресия, но въпреки това се обичам и приемам, не знаеш и не си чувствал същите ужаси през които съм преминала и колко тежко ми е било, затова няма смисъл да се коментира. Най-малкото не може в един анонимен форум да ми правиш анализ, не си ме виждал, не ме познаваш, знаеш за мен от няколко мои абзаци и затова не можеш да установяваш със сигурност аз дали имам много комплекси или не. Въобще въпросът изобщо не е аз имам ли комплекси, става въпрос за това, че не мога да реша какво точно искам. И при това помолих за уважение, а не надменен коментар. Аз ако нямах високо самочувствие, а имах комплекси, изобщо нямаше да имам тези високи очаквания, аз имам огромен избор и обичам себе си много, затова и се двоумя кой избор ще е перфектен.

И благодаря за коментарите ви, отговорих както обещах.

25.   от н. 17 до авторката-Благодаря ти много, че ми отговори на въпросите. Имам един последен въпрос-той защо всъщност те е блокирал? Щом не е заради облеклото, тогава защо ти е сърдит? Не се отчайвай, ако те обича истински, ще си оправите отношенията. Просто аз имам малко лошо мнение за арабите, те като видят някоя красива жена и особено, ако е с бяла кожа, сини очи и веднага се стремят да се възползват. Щом казваш, че се е държал с уважение към теб, докато сте били заедно-това е добре, но защо така изведнъж ще те блокира навсякъде, искал ли е примерно да му даваш пари или от родителите ти да е искал? Не мога да разбера, как така ще изчезва, ще те блокира, каква толкова причина да има за това? А и той е с цели 20 години по-голям от теб, но се държи като бебе с това блокиране, поне да ти каже защо го прави.

26.   Пак съм н. 17; към авторката-забравих нещо да допълня в коментара, който написах преди малко-не знам коя си, но понеже се загрижих за теб, да те питам още нещо-ти казваш, че свидетелството ви за брак е издадено в джамията и после е изчезнало, не ми се сърди за откровенността, но ти сигурна ли си, че този арабин не те е излъгал? Ами, ако това свидетелство е било фалшиво, може ходжата да е бил негов познат или просто да му е платил и да ви издаде някакво свидетелство уж, че сте женени, после документа мистериозно изчезва, а арабина те блокира отвсякъде и самият той изчезва. Ако нямате сключен Граждански брак... лошо... ако имате само свидетелство от тая джамия-не знам... Ако тоя арабин, не ти е искал пари, ако говориш с родителите си-и те ти кажат, че и на тях не им е искал пари, тогава да не би да е искал Българско гражданство? Тоя арабин от коя държава е, ако от скоро е в България, може и целта му да е била Гражданство да получи за да може да остане тук и да работи и да е решил да се върне при жена си и децата. Не се сърди, че ти казвам тия неща, но ме е грижа, защото има много случаи на момичета, които наивно са повярвали на някой, а после се оказва, че са били използвани с някаква цел. Ако нямате граждански брак, ти сега реално не можеш да му търсиш сметка за нищо, ако ти беше бременна сега, онзи изчезва и ти какво правиш-отглеждаш детето сама и не можеш дори за издръжка да го накараш да плаща.

27.   24 (авторке) не съм те нападнала с коментарът си, но ти се почувства така и застана в позиция "самозащита" което само потвърждава извода ми. На мен ми е все едно, не те познавам, нямам причина да се притеснявам за теб като да си ми близък човек, не си. Това си е завоя консумация, ако искаш го помисли и коригирам нещо за твое добро, ако не намираш нищо за корекция (нали си перфектна) също е ок, но ти страдаш от твоята "перфектност".
Предполагам по- несъвършените просто нямаме подобни терзания и за това умеем да се чувстваме щастливи с или без мъж. Намираме щастието където е- вътре в нас, не го търсим навън у другите, в някой мъж например. С мъжете сме по други мотиви, неща толкова банални като "центрофуга" от хормони, любов, лични качества... ама ние все пак не сме перфектни, аз поне не съм със сигурност.
Вероятно по- добре би те посъветвал/а друг перфектен човек.