Човек плаща за грешките си
Имах много дълга връзка, но уви с женен мъж. Това беше мъжът на живота ми. Всичко правихме заедно, непрекъснато се търсихме, правихме страхотна любов, той непрекъснато повтаряше, че съм неговата половинка и че не може да живее без мен, до преди седмица, когато ми каза, че не знае как, но жена му е бременна.

Ужасно ме боли, а той непрекъснато се обажда и ми казва, че ме обича, но няма да се раздели с жена си, а тя е категорична, че няма да направи аборт и ще роди детето.

Човекът, на който си дал всичко, ти забива най - големият нож ужасно дълбоко и БОЛИ, ужасно боли...

Коментари

51-100 от 112

53.   45, ти жена ли си? Към какво призоваваш жените? Да четкат егото ("любовта") на един мъж, докато дойде следващата? И за "награда" на всяка да остави поне по едно дете за отглеждане, а мъжовете да си ергенуват цял живот. С такова мислене сме я докарали до масово любовничество.
Авторката бърка термините - не правят любов, а секс. Ако я обича, цели 12 години е имал да се разведе и да заживее с нея. Но любовта му не е толкова силна поне за страничните наблюдатели. Тя е само в главата на авторката и ще си повтаря мантрата "ако не съм аз, ще е друга". Да, ама е тя - чакащата, живееща за някой си, който имал семейство и деца, а тя - не.

54.   Що не и кажеш ти какво става!

55.   Кой е глупав, невинен и непостнал, кой направил грешки... защо въобще се мисли в тази посока и пък още по-странното - кой имал вина...
Стига глупости вече!

Във всяка втора къща има съпруга и любовница, навсякъде цари пълен хаос в човешките взаимоотношения. Жените се превръщат в нещо много неестествено, мъжете все повече заприличват на п*тки, децата от такива връзки виждаме как се пълнят с агресия и пустота.
Светът е такъв, какъвто сме си го направили. Грешка и е - не, урок е, но е важното да разбираме урока със сърцето си.

Не можете да тръгнете да ми обяснявате, че да си със женен е грешка, защото и тук следват (след защото) всички разумни доводи. Женен, неженен, курвар, разведен, алкохолик, наркоман, друговерец - хайде да спрем да делим хората на категории.

Страхлив, лъжец, използвач, егоист - да, неминуемо всичко това е част от характера на господина. И какво от това? Тя го обич заради това ли? Защото е женен, страхлив и егоист? Едва ли.. Или пък да не го обича заради това, заради халката на пръста, заради поведението му.
Кога свикнахте, че хорта се обичат заради нещо.

Ето това е грешката на повечето жени, "грешка", която любовницата не допуска, не защото е много по-мъдра принципно, а защото ситуацията я е научила. А именно, че е толкова нелепо да твърдиш, че обичаш някой защото е такъв и такъв, и че няма да го обичаш ако е такъв и такъв.
Защото... ако ще е така.. какво обичаш всъщност?! Този именно човек или твоята си представа за това как трябва да се случат нещата, ами ок, но има и други хора и всеки е със своята си истина - тя затова е относителна и субективна.

Какво като някой е лъжец? Какво ако е женен - нямаме право да го обичаме такъв, какъвто е ли? Или нямаме право да спим с него? Или нямаме право да нараняваме бременната вкъщи?

Кой всъщност определя кое е правилно или не? Обществото? Обществото, което се гради именно от черти на характера, които тук се отричат.
Какво нечувано противоречие.

Всеки е свободен и има правото да живее така, както иска. Ако ще иска да обича някой, то кой може да го спре. ако ще иска да спи с него и отсреща има желание.
Или какво? Щом една жена е женеена тя е велика? Нейните чувства не трябва да се нараняват - нямаме право.
ГЛУПОСТИ!

Бракът заради идеята да си женена, брак, в който липсва люов, приятелство, доверие, брак, който 12 год живее с участието на трето лице - наричате успешен? Защо? Защото произвел едно голямо дете, едно на път и много самота, нещастия, сълзи, подозрения, разправии...

Мила, авторке, нито си глупава, нито си виновна, нито е виновен, който и да било. В света ни няма виновни (Толстой) Обичаш ли този мъж, обичаш ли го заради самия него, а не защото нещо си очакваш или друго не очакваш, то какво те притеснява. Бъди със него. Нито ще те остави, докато тя е бременна, нито ще те осатви като бебо се роди. Ще се опита, ще си каже, че ще си даде последен шанс на брака заради новото попълнение, но ще му липсваш, ще търси начини да те среща, ще си обещае, че няма да те търси, за да ти даде шанс да продължиш и да спреш да си губиш времето с него, защото наистина това ще му е решеннието и той за себе си ще е сигурен, че постъпва добре, правилно и разумно.

А после в луд импулс ще ти се обади. Ще разбере, че излизаш с някой и ще започне да ревниува. Ще започне да обвинява хипопотама вкъщи, заедно с детето си, че заради тях те е изпуснал. И накрая жена му няма да издържи, защото той 12 год е имал любовница, което значи автоматично, че гузната му съест го е карала да се държи прекрасно със жена си. Но това ще спре и тя ще е тази, която ще каже: Стига!
А ти ще си продължила, ще си намерила някой, до който да си починеш, да излекуваш раните, а той ще осатне сам.

Не, жена му не е виновна, че той изневерява, тя е виновна за собсвените си заблуди и е виновна пред себе си. Той е виновен също за себе си...
Ти на жена му нещо някога да си обещавала, да си се разписвала в гражданското до нея, да си се заклела във вярност пред олтара в храна? Не си...нали?

Успех, миличка. Не си глупава, нито си виновна. Обичаш - кой може да те държи отговорен и да те кара да се чувстваш зле от този факт, при положение че и самият Господ ти се радва сега. Ти обичаш - какво друго да искаш. обичаш един слаб и егоистичен мъж. Лесно се обичат онези, които ти се мазнят, които те глезят, които ти имат страх, лесно се заблуждаваш в жестовете им. Тайната е да умееш да обичаш, когато се държат зле с теб, защото това е проява на благородие.

56.   БЛАГОДАРЯ 55!

57.   До номер 54! Ако ти си направила така си е твоя работа, и не давай такива съвети на авторката-много е подло! Той е човека, който трябва да каже на жена си истината!

58.   Ох, това "Благодаря 55" ми говори ясно, какво иска авторката - съмишленици.
На природата не можем да се сърдим - на едни е дала, от други - взела (ум).

59.   Просто не се обвързвайте с женени мъже/жени.
нема смисъл. Бъдеще трудно може да се изгради с такъв човек. И ето как почти винаги на края има некакви такива извинителни обяснения, че нещо се е объркало и неможе да продължи така и връзката трябва да се прекрати.

60.   "Ще започне да обвинява хипопотама вкъщи, заедно с детето си".
Каква е тази агресия към жената и аз това се чудя? Че и хипопотам я наричате.....

Авторке, съпругата знае ли за теб, че сте заедно от толкова години или просто знае че има забежки?

61.   До 57 от 54

А ти точно коя си или кой си, че да знаеш кой какво ТРЯБВА да направи.
Аз за своите избори съм поела отговорност. Да, така направих. Реших да обичам един мъж, защото съществува и ме пълни с радост, а не защото е страхлив, женен или др. глупости, които надрънкахте.

Знаете ли колко жалко звучи да кажеш "виновна си, защото обичаш женен мъж" И като е женен, да не е заразен или е с етикет. Как въобще някой да е виновен за нещо. Той е виновен пред себе си за себе си иси е поел товара за това - нали така, пък какво трябва и какво не да направи решава свободната му воля.

И един въпрос, към всички, които имате синове.
Те утре като се оженят и случайно вземат да изневерят на жена си... и да не й кажат. И тези ваши синове постъпят егоистично, страхливо и т.н. какво ще направите, ще кажете - не го обичай, не заслужава, кажи на жена си истината... или ще го посъветвате "Остави я другата, имаш дечица, внуците ми няма д растат без баща, нали, опитай се да запазиш брака си, дай си шанс, толкова години сте заедно" А този същия син ви каже "Майко, не мога да я оставя. Обичам я!" Ккво щ енаправите? И после ви каже "но не мога да оставя и жена си, имаме деца..."

62.   Той се е насадил на пачи яйца. Не знам вече какво да те посъветвам. Аз ти написах как стоят нещата. Ако се дистанцираш, те няма как да изкарат много време заедно. Чрез теб намира сили да я търпи. Но е изключително тъпа ситуация, опитай и това.

64.   Ами изкарахте цял диспут тук. Въпросът е стар колкото е стар светът. Истината е, че авторката няма бъдеще с този мъж. Той е направил своя избор и преди жена му да забременее-като не се е отказал от своето семейство. и още нещо друго има-авторката нима мисли, че ако са заедно ще го обича все така страстно. тя го иобича страстно защото любовта им е скрита. Ако са заедно в живота ще се появи сивотата, задълженията, рутината. Любимият и бяга от тези неща и намира тръпка при нея. А съм сигурна, че жена му не е крокодил и когато са се оженили всичко е станало по любов с неговата жена.

Авторката е вкарана в заблуждение в случая и той не е трябвало да и говори онези неща, че не може без нея, че много я обича. Това е една лъжа. А ние жените сме със слаби ангели и само да чуем нещо такова и... вярваме. Ние просто сме глупачки... а мъжете са използвачи. Авторке-остави го -и си търси свободна партия-пълно е със свободни мъже. ще намериш сродна душа. не вярвай на лъжи. освен, че е нерешителен и слаб-този мъж е и лъжец.

65.   64, ето ти теорията на губещият - Всичко щяло да е сивота и рутина, не всички бракове са сивота и рутина! Не всички бракове са мъчителни и лишени от любов. То човек по себе си съди и пише. Ако всички бракове бяха нещастни, хората изобщо нямаше да се женят.

66.   61, аз син имам и се надявам никога да не ме занимава с такива глупости. Ако мозъка му е в гащите, то някъде съм допуснала грешка. Защото един мъж над 30, който се занимава с такива дерзания е всичко друго, но не и мъж. Има причина по форумите мъжете да не бистрят такива теми. Предполагам се досещаш каква.
В семействата след известен период от време остава обич. От всяка любов остава това ако съумеем да я израстнем до там.

Силно се надявам детето ми да разбере това. Пеперудките в корема не са най - важното. Преди тях има и друго. Щастието и постигането му са заложени в нашите виждания и приоритети. И ако приоритет му е една гола любов, то определено съм възпитала лигльо.

67.   Ееее стига вече с недообмислени коментари. Много рядко си позволявам да пиша но тук някой дами найстина ме ядосаха. Какво значи "Госпожата" и защо тая злъч към нея. Тя с нещо да е обидила някого? И тя има право да живее и да си запази семейството. На всички искам да кажа, че аз съм била на мястото на въпросната "госпожа".

Потраях положението и лъжите известно време. После спрях да се занимавам с мъжа си. Изобщо не се интересувах къде и с кого е. Спрях обаче и да плащам за луксозното му возило, поисках сметките да са наполовина-нали живеехме двама възрастни души, редно е всеки да си поеме дялът. Стоп на всички блага пройзтичащи от мен. Всеки е свободен, но няма да плащам за луксозните разходни на никоя друга! Е дами, зле ли постъпих? Не мисля. Никого не съм спирала, или задържала, никого не заставих да прави нещо против волята му. Не че господина не получава хубав доход, само че той си беше за него и за "на батко котето".

Сега обаче какво ще харчат батко и котето му, като батко трябва да плаща и сметки и заеми? ! Как ще го обича това "коте" като вече няма "спа" хотели и разходки? Свободни са хората да си правят с живота каквото искат. Само че не позволявам моя собствен живот да им бъде в услуга на удоволствията. Мислите ли, че се обичат още? Колкото и да не можеше без нея, се оказа че не можело без мен. Само че, аз можех вече без него.

Мъжете са лъжци по природа. Могат да говорят много дълго, мили и хубави думи, само и само да не им се норушават навиците и комфорта. Е понякога тоя комфорт е да имаш няколко жени, който да те обичат и да те чакат. Не съм убедена, че някоя жена иска да бъде една от спирките на лъжливото копеле.

Успех момиче и вярвам, че заслужаваш нещо по-добро от тая каша в която си се киснала дълги години. Не вярвай на фалшиви излияния и на хиляди SMS на ден. Всичко е само и само да продължи двуличния начин на живот на долния мръсник. И недей да мразиш жена му-сигурна ли си че всичко което се казва за нея е истина? !

68.   Аз взех своето решение!
Много мислих много страдах, дълго четах и се крих и се обвинявах и се молих но ПОВЕЧЕ НЯМА ДА БЪДА С ТОЗИ МЪЖ!
Нека си живее щасливо и със семейството!

69.   Авторкеее,
Не виждам въобще къде ти е мястото в цялата тази история, коя роля играеш ти, на бедната любовница, търсеща утеха и съчуствия, Я се засрами малко, от поста ти ми стана ясно, че си една вече зряла жена, но с мозък като на пиле,

Какви са тези твой глупашки разсъждения. -- ако не съм аз, то ще е някоя друга, на нея ще пише смс-чета, нея ще води по разни екскурзийки, нея ще прегръща и целува, и прочие и прочие...

Я си стъпи на краката и изчезни от живота на това семейство, каква ти е целта в крайна сметка.... казваш ЛЮБОВ, ако найстина го Обичаш, покажи му това, оттегли се с малкото достойнство което ти е останало, за теб тази битка е загубена...

Имаш толкава възможности пред теб, за един прекрасен живот, но какво избираш ти, да тънеш във блатото, За мен си просто една глупачка, която съсипва не само своя живот, но и живота на това семейство.

Бих искала един ден, ти да бъдеш на мястото на съпругата, да изпиташ болката и обидата, причинена от човека когото обичаш.

70.   Към 69
Защо си мислиш, че само съпругата обича? А дали го обича или се опитва да го задържи при себеси за да има сигурност и парите му. Дали той я обича? Дали и авторката обича? Я първо си отговори на въпроса кой кого обича и тогава обиждай.

Времето ще реши и този казус но от мен да знаеш, че ако толкова много се обичат в това семейство това с третият човек нямаше да се получи. Не само авторката е виновна.
Н

71.   Е днес направих най-голямата глупост в житова си!
Следкато толкова време се обвинявах и се опитвах да се отдалеча от тази връзка. След като се опитвах да скъсам всичко и да започна отначоло и да забравя днес се върнах назад. Немажях да спра и правих любов с мъжа на бременна жена която в момента е в болница, не ми каза защо. Доиде при мен непрекъснато ме гушкаше и целуваше и накрая правихме любов, доре ме попита дали може пак да ми се обади.
Как ще свърши всичко? Искам да избягам, искам да се скрия искам да не беша се случвало.

О, Боже какво да правя?

72.   Няма по гадно нещо от мен на тази земя!

73.   Към 70- аз съм 69
как да не я обиждам... я и прочети последния пост, Той и се обадил и тя побързала да скочи в леглото му, жена на повече от 30 год, пък действията и като на една празноглава 15 годищна хлапачка. Да ти кажа честно, не искам да задавам въпросите, кой кого Обича, но със сигурност това не е Авторката, а на съпругът ако толкова му беше скъпа, нямяше да е все още със законната си жена. Не виждам причина, ако човек Обича, той е готов на всичко, дори да напусне съпругата, тук става ясно, че любовника държи на съпругата, ... така че ти си отговори на въпросите зададени от теб към мен.

Оххх, 71 Авторке, на теб явно никой не може да ти помогне... погледни по нагоре в темата, колко съвети са ти дадени, нооо мисля че ти изобщо не се интересуваш кой какво е написал, ти просто продължащаш да си играеш твоята роля на любовница....
Казвам ти, БЯГАЙ, напусни живота на това семейство, потърси своето щастие някъде другаде, в някой друг, а не в женения мъж, престани да се самосъжеляваш и да играеш мъченица...

74.   Не ми е подсвирнал. Не сам ходила при никой. Той дойде у дома при мен, и не сам го викала и не съм знаела че жена му е в болница. Е обижади ме! Така ми се пада и аз не се чуствам по добре от станаото.

75.   Не чакай да получиш подкрепа тук... Съжалявам, но и според мен си използваната и губещата в този любовен триъгълник. Скоро ще се почнат раждания, кръщенета, госпожа съпругата ще си е на мястото - а ти коя си?
Замисли се за това и намери сили да го зарежеш или да му поставиш ултиматум - или тя, или аз... сещаш се кое ще избере - семейството си... не нея, защото може и теб да обича, но просто няма начин....

76.   Не искам подкрепа а да си изляза от това. Като в омагиосан кръг сам и немога да изляза. Исакм да се махна да изчезна но не се получава и не провокирам аз нищо, не го търся, искам да забравя.

77.   Хм, трудно е, знам, но какъв избор ти остава?
Просто нямаш избор!
Кажи следващия път на любимия си, как се чувстваш и, че просто ти вреди. Ако има минимални чувства към теб, трябва да те остави.

79.   Хей...ИЗБЕРИ! Вземи РЕШЕНИЕ!
Или/или!
Или му оставаш любовница, или спираш всякакъв контакт с него!
Иска ти се да не го губиш напълно - знам!
Но за момента просто ти е необходимо... ако избереш второто.

Какъв ти е всъщност проблема? Чувстваш се слаба пред чувствата си и не можеш да не му вдигаш телефона - и това съм го минала. Но човек се справя, само трябва да си наложиш воля и да вземеш решение. Ти сега се луташ между двете и затова си слаба. Когато ясно, за себе си вземеш решение и направиш своя избор...ще се успокоиш.

Няма по-лесно от това да го отблъснеш ако наистина си го решила. Направи му някоя сцена на ревност от жена му, кажи му, че искаш да се разведе, кажи му, че го желаеш, но ще те има само и единствено тогава, когато остави жена си и заживете заедно - Сещай се, че сам ще те остави и повече да ти кажа няма и да те потърси. Ще си намери друга, която тихо е приела ролята си на любовница и не иска да разбива семейството му.

А можеш и да го заплашиш. Мъжете не обичат да ги заплашват. Кажи му, че ако той сам не разкаже на жена си за теб, ти ще го направиш, както е сега в болницата ще отидеш и всичко ще й разкажеш. Няма повече да те погледне.

Но това ли искаш? Ако избереш първото и останеш с него. Остани с него, правете любов, чувайте се и се примири с ролята си, но бъди щастлива и спокойна от избора си.

Татко винаги ми е казвал нещо, искам да го споделя:
"Не ме интересува какво ще избереш и какво ще казват хората, ти не живееш за хората. Но аз от теб искам едно - винаги да избираш онзи път, който те кара да следваш усмивката си!"

Последвай усмивката си и ИЗБЕРИ!

80.   Благодаря ти 79!
Това вече му го казах, да избира или или. Но явно на него така му е по изгодно.
Разбира се, че няма да тормозя жена му, каква вина има тя. Ако някой трябва да и каже нека е той, нека се изправи и и го каже но не и аз.
Наистина искам да преключа, защото се чуствам употребена през тези години, винаги ме е карал да вярвам, че е у дома заради дъщеря си, но се оказа, че не е така.
Права си, че съм раздвоена и немога да взема още твърдото решение, явно наистина трябва да спра да му вдигам телефона. Вееч цял месец се въртя в една сфера върху вода и немога да се изправя.

81.   Вчера се дойде в офиса. Не бяхме се виждали и чували много дълго време. Говорихме доста, обсъждахме доста неща и като за капак той започна да ме прегръща и правихче любов и то няколко пъти.
Хора, вярвайте ми чувствам се ужасно! Не знам как го допуснах, не знам защо сде случи. Отвратително е да знаеш, че си никоя, че те използват само за секс (поне аз така си мисля). Мразя се, че съм толкова слаба и немога да устоя.
Как да се справя? Не искам това да се случва отново. НЕ ГО ИСКАМ! НЕ искам да бъда с мъж който после отива при жена си. Ужасно е!
НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ, моля помогнете ми!

82.   Знаеш ли аз съм "съпругата" и те разбирам много добре. Ето ти една друга гледна точка. Съпруга ми си има любовница. Връзката им продължава две години. Аз подозирах, но той все отричаше, а аз като обичаща жена.. си затварях очите. Научих истината.. от него преди 7 месеца и в един миг света ми се срина. Тогава настъпи времето в което се обвинявах.. както ти постъпваш сега. Хем се обвинявах.. хем си казвах.. Защо? Защо след като ми каза, че обича нея.. се връща при мен? Защо ме люби и секса ни е по-добър от времето преди нея. В един момент го обичах.. в следващия го мразих. А той се луташе между нея и мен. Накрая взех решение за себе си.. и му казах да напусне дома ни. Е.. напусна, но с напускането на дома ни и неговата връзка.. тръгна на зле. Вече не знаеше.. мен или нея обича. 3-мес. от както не е в къщи... 3 мес -не се е виждал и с нея. Любовта явно е по-сладка, когато е скрита. Сега всячески се опитва да оправи отношенията с мен.
Това, което се опитвам да ти кажа е, че.. той не си заслужава. Ти вече го знаеш, но ти трябва време. Ще извървиш своя път. Не се обвинявай-ти си повярвала, а има ли чувства.. не е лесно да вървиш срещу тях.
Тук прочетох и много обвинения към нас мамените съпруги. Не ни обвинявайте. Ако съпрузите ни са спрели да обичат, това не значи че ние сме. Ако на вас ви говорят.. колко сме не разбиращи, защо си мислите, че е така. През целия този период с мен в къщи са се отнасяли с уважение. Забавлявахме се и правихме страхотен секс.. нищо, че на НЕЯ и е казвано, че само ме уважава.
Винаги има две лица.... лошото, че по средата обикновено е един мъж-егоист

83.   Към 82
Чуствам се като проститутка! Чувставм се отвратително! Мразя се, че не устоявам на чувствата си. Преди 5 г. бях бременна и направих аборт за да запази семейстовто си. Вчера го попитах при коя щеше да е ако аз тогава бях задържала бебето и го бях родила. Отговора беше при нито едната. И аз и ти сме еднакво наранени защото един страхливец иска и двете ни.
Моля те, заклевам те кажи ми как да забравя и да се махна от живота им?
Моля те помогни ми!
Знам, че той не ме заслужава, не заслужава и жена си.

84.   Аман от боклуци. Ти 12 години си приела да живееш като другата, какво искаш сега. Да не си се надявала да остарееш с него? !?

85.   Отвратителна история! Извинявай авторке, но такава любов колкото и силна да е е мръсна, опетнена. Така си я представям аз. Може да имам инфантилни разбирания, но наистина не разбирам хора като вас (въпреки че човек никога не знае какво може да му се стовари на главата).
Горкото детенце. Всяко дете иска да се роди в семейство с любов, а всъщност повечето от нас му дават само караници, любовници и простотия.

86.   Авторке, не ги случай, не си боклук.
Иначе знам какво ти е..., аз все пак победих, но и моят беше страхливец. Стиска до последно. Чак, след като се отдръпнах от него и му дадох да разбере, че напускам живота му, се реши на голямата стъпка. Не искай това от него сега, но ти казвам - след като поотрастне детето му постави ултиматум - или - или.
Иначе, съветвам те най-искрено да смениш обстановката, града и дори държавата, само така ще стане. Нека разбере, че те губи окончателно.
Далеч от очите, далеч от сърцето.
Трябва да си дадеш сметка, че докато си още млада имаш възможност да почнеш друг живот някъде... времето ти изтича.
Колкото до детето - добре, че не си го родила. Не така се задържа мъж. Жена му скоро ще го разбере. Нарочно е забременяла, бъди сигурна. Но това не е твоя работа, остави ги да се оправят!

87.   86 жената каза, че преди 5г. е направила аборт от него. Кой обичащ мъж ще пожелае това от жената, която обича? Ако е искал да зареже семейството си.. тогава е имал възможността и основателна причина да го направи. Това, че при теб са се стекли така нещата и сега сте заедно не значи, че тук ще се случи. Какво да чака? Още 20г. да порасне и другото дете?
Към авторката.. ти вече вътрешно си започнала да се отдръпваш. Вече не си удовлетворена от това което получаваш. Сега вече знаеш, че той е лъгал и теб. И никоя жена не забременява нарочно.. става с участието на мъжа. Ако той държеше на теб щеше да каже на жена си, че не иска детето. Това което можеш да направиш е да спреш да вдигаш телефони.. ако ти говори си повтаряй.. ето това е поредната лъжа. Изкарай всички лоши качества в него и мисли само за тях. Сама знаеш, че всяка ваша среща вече те кара да се чувстваш обидена и наранена.. Никой не може да ти помогне ако сама не го направиш. Кажи си аз лъжец и страхливец не искам до мен.. и това е.

88.   Не съм боклук! Не съм си позволила в живота да обидя никой, дори и непознат. Сами си отговорете кой какъв е след като Вие обиждате някой, когото не познавате. Както и да е!
Не мога да напуна нито града нито страната имим си бизнес и трябва да работя, все пак трябва да се издържам все пак.

Никога не съм се надявала на нишо просто съм обичала и несъм го направила нарочно, не съм желала да го отделям от семейстовто му дори в началото незнаех, че го има. Няма да се оправдавам просто искам да забравя, да напусне живота ми, да спре да ме търси така ще ми е по лесно като не го виждам и чувам.

Ще спра да пиша макар, че сайта е за това явно има и хора който изливат тук злобата си а не се опитват да дадат съвет.

Успешен ден на всички и дано никога не сте герои в моята история!

89.   89 Точно така. Тука влизат хора, които да си изливат злобата. Не се ядосвай и не им обръщай внимание. А "приятелчето" не го допускай никога повече до себе си, защото не те заслужава. Направил дете на жена си, а има дъщеря на 19 години. Гледай си бизнеса и гледай по- ведро. Знай, че от тук съвет няма да получиш. Тук всички се правят на светици, на безгрешни, но има и изключения.
Хубави празници!

90.   Добре бе мили жени, които ходите със женени- много сте ми интересни! Аз не съм семейна. Млада жена съм. Въпреки, че съм много харесвана от другия пол, никога, ама абсолютно никога не съм си позволявала да излизам със женен. Това ми е принцип! Защото ако не друго, имам майка... и съм жена. А кандидати е имало, дори някои от тях доооста настоятелни, хубави и богати мъже.
Заради това и нямам оправдание за такова поведение. Сигурно те боли, авторке. Но съжалявам- не предизвикваш в мен капчица съпричастност. Едно семейство се гради много трудно. И такива като теб предизвикват погнуса в мен. И все пак от малко човещинка да ти кажа- радвай се че така е станало. Сега имаш възможност да започнеш на чисто, надявам се осъзнаваща грешката си, водеща един много по-почтен живот.

91.   За 84
Исуус е казал:
Хайде да накажете грешницата! Нека всички безгрешни вземет по един камък и да замерят грешницата завързана на стълба. / не е точен цитат/

От тълпата никой не се навел за да вземе камък. А дали ти си най - безгрешната?

92.   Пак съм 84- ами да, смятам се за много по-безгрешна от болшинството изритани любовници. Защото освен принципи имам и достойнство. А точно те не ми позволяват да играя втора цигулка в живота на някой. Никога не съм си позволявала да проявя дори любопитство към човек, който е обвързан. И пак казвам, защото ще се появят такива, които ще кажат "ама не ти се е случвало, заради това така говориш"- напротив, случвало ми се е да имат интерес към мен обвързани мъже, но аз съм ги отрязвала категорично в момента, който разбера семейният им статус.
А и няма как да си обясня подобно мъчение, което сами си причиняват тези жени, освен с ниско самочувствие и комплекси. А те се лекуват с една красива, пълноценна и взаимна връзка.
Успех на всички в любовта и весели празници!!! :)

93.   Ето ти един конкретен съвет: вземи лист хартия и раздели на две половини. От едната страна напиши какво положително ти носи връзката, от другата - какви мъки ти причинява. после сравни кое е в повече. това е решението. Аз така постъпих, след като цяла година се борих със себе си как да се отърва и да забравя един "женен егоист"
Опитай ако искаш, и дано ти помогне!
Бъди силна и последователна в действията си щом вземеш решението - не се отказвай!
Дакота

94.   Благодаря на 82( ти си силна жена), 89 и Дакота!
Бях решила, че няма да пиша повече никога тук, наруших обещанието си само за да Ви благодаря, че не ме смятате за боклук!
БЛАГОДАРЯ ВИ!

95.   Аз съм 82 и 87 :)) Пиши и не обръщай внимание на злобните нападки.... това помага. Поне на мен помогна много.. пишейки имах възможност да огледам нещата отстрани, а в същото време да освободя емоциите. Даже и злобните коментари помагат. Аз не съм никак силна... За мен винаги в семейството движеща сила е била любовта. Заради това в което вярвах съм правила компромиси. Когато съпруга ми каза, че е влюбен и че за него ТЯ е голямата любов... трябваха ми месеци за да го приема... Сега го приемам, но още не вярвам:)) Виждаме се(оправданието е детето) Имаме и сексуални контакти от време на време... за това ти казвам, че не съм силна.. поддавам като теб:)За месеците, които минаха станах много по-силна.... сега знам, че мога и без него... (въпреки, е го обичам много). Аз направих това и което Дакота те е посъветвала... Плюсовете са му много, но има един голям минус.. с който не мога да се примеря. Живеем разделено, водим нормални разговори, любовници сме от време на време, но... е трудно да се откъсна:)Проблема на нас "съпругите" или поне моя е, че освен МЪЖа аз.. ще загърбя целия си живот до сега-семейство, приятели, мечти.. защото това е нашия живот 15г.
Опитах се да ти кажа, че не е лесно... но ти ще изхвърлиш само него.... всяка от нас е различна по характер.. едни го правят от раз, а други по етапно. С времето ще го разбереш и ти....

96.   Авторке, твоята история е стара, колкото е стар и самият брак, защо да си боклук?
Преди около 5 години мислих като Дакота - оказа се, че плюсове нямаше, освен огромната ми любов към него и тя изтри всички минуси като с вълшебна пръчица...
И ето - сега сме заедно...
Няма невъзможни неща, просто си зависи от конкретната ситуация.
Според мен, жена му нарочно е забременяла, защото е материално зависима от него. Сега ти се питай - какво искаш ти и дали ще намериш сили.
Ако нямаш свои деца... зависи и на колко години си... биологическият ти часовник тик-така.
Аз бях решила на 30 г. да го зарежа, слава Богу не се стигна до там и сега най-големите ни „караници“ са по отношение на имената на бъдещите ни деца...
Всичко се нарежда понякога. Зависи от това, дали и той те обича истински. За теб е ясно.
Питай го направо, какви са му плановете спрямо теб и горе главата. Винаги има шанс...

97.   Айдеее... събра се орляка от отчаяни женици без капчица достойнство- тук стана клуб "отритната любовница"! Нахъсвайте си се една друга колко сте безгрешни и не сте боклуци... Продължавайте да се залъгвате... Пък нека всички други са злобни. Само ми е чудно поне една от вас зададе ли си въпроса- "защо свободен мъж не ме поиска"?? Аз знам - просто защото някои жени стават само за "втора цигулка".
Успех и весели празници още веднъж!

98.   84, личи си кой е злобният тук.
Иначе - то по-свобоени от някои „щастливо“ женени мъже явно няма.
Ако някои съпруги свириха първа цигулка, нямаше да има нужда от втора, нали?
Весели празници и на теб и внимавай - мъжът ти може да не е за елха.

99.   Аз подкрепям 84 и ще допълня, че когато някой по погрешка се е омазал... меко казано - и това се размирише, е редно по-скоро да го поприкрива, а не да го развява много.
Това самочувствие, което имате, без да сте кой знае колко печеливши е странно.
И ехидността е излишна.

100.   Какво самочувствие има авторката? Момичето има проблем и споделя.
Иначе, считам се за печеливша, защо не? Може за вас мъжете ви отдавна да са досани нещастници, лъжливи прасета и тем подобни (само част от прозвищата за мъжа ми от бившата), но за друга жена този мъж да е всичко на този свят.
Много сме си добре, но моят не стори дете на жена си, а изчака няколко годинки да порастнат вече сторените „бели“ и да си подбере крушите. (така определя общите им деца)
Такъв е животът.
.. това с елхата сериозно го мисля, моят с часове избираше елхи всяка година в моя апартамент... да не говорим за милионите му други оправдания. Жена му в случая не само не беше първа цигулка, а „онази“, „патката“ и „уф, пак звъни“.
Просто авторката е нямала късмет и госпожата отново е направила „белята“ - изпитан вече метод за задържане на мъжлето с протмонето.

101.   Наистина ли така е наричал децата си - Голямата сторена беля и по-малката беля?? А жена си "онази" и "патката"????
:)))))
Заслужавате се един друг, определено.
Не мога да спра да се смея :))))))

102.   Уф, 100 трудно ти се разбират писаниците и диалекта.

103.   Ами има и по-интересни прозвища за бившата си, но не са за пред хората.
Иначе, какво заслужава жена, която забременява, за да върже мъж? Заслужава ли си такова „геройство“?
Как да спечелиш уважението на един мъж така за цял живот.
И да - заслужаваме се един друг, защото никой не използва другия, а моите деца ще са желани и правени с любов, но това е друга тема вече.
Как можете да обясните поведението на госпожата от историята на авторката?
Съжалявам - аз за никой мъж не бих раждала нещастни деца! Всяка материална зависимост трябва да си има граници, не може да се раждат деца ей така - за да спасим един обречен брак.
П.П. -102, на дијалект зборува мајка ти
Ако има виновни тук - то това са двамата брачни. Нямат и елементарен морал и те са истинските боклуци, не авторката

104.   103 Какво е поведението на госпожата? Аз никъде не прочетох, че госпожата знае за любовницата. А щом не знае е в реда на нещата и бремеността. Този "мъж" в къщи може да говори на жена си колко много желае детето, а в същото време на любовницата си.. обратното. За мен него го устройва да върти и двете.
Вина имат всички.. и най-малко е на съпругата особено пък ако не знае, че участва в триъгълник.

51-100 от 112