Как да не живея в миналото
Здравейте, аз съм момиче на 24 години. Когато бях на 17 започнах да имам проблеми със компаниите и наркотиците, но срещнах момче, което ме изкара от дупката. Имах сериозна връзка от 4 години със него, правеше всичко за мен, беше невероятно мил... На кратко от тези мъже който вече все по рядко ги има... Аз съм израстнала в семейство с бойща, скандали, разправии и си имам не малко травми и комплекси, но в семейството му видях хора който наистина ме обичат, видях толкова добри души. След като минаха 3 години исках да заживее заедно, но тъй като той се разболя от дискова херния нещата трябваше да се отложат.. И така една година отлагане. В един момент всичко ми стана толкова еднообразно, виждахме се само по 1, 2 часа, че реших да го зарежда. Това не беше решение за 5 мин, обмислях го месеци, реших че вече не го обичам, вече нямам тръпка и какви ли не простотии. Зарязах го по най-долния начин като му изневерих и отново започнах да взимам наркотици, не мога да повярвам колко съм била проста. Както и да е, това се случи преди 2 години и така си продължи живота ми... Забременях от едно от момчетата с който се друсахме и реших да оставя бебето, спрях със всичко дори цигарите, той също и започнахме да водим нормален начин на живот, заживяхме заедно и така вече една година. Малката се роди преди 3 месеца, от както се роди тормоза към мен е ужасен, виждам истинското и грозно лице на човека на който съм родила дете, виждам агресията в очите му, от сега посяга да ме бие... Дори нямам семейство на което за разчитам ако стане нещо защото те не оставиха когато бях малка на баба ми, а тя си отиде от този свят.... Та проблема ми е че не спирам да се обвинявам, че оставих първия си приятел. В момента виждам всичко много по ясно.... Виждам каква грешка до пуснах и какви невероятни хора нахраних, a сега всичко ми се връща.... Моля за съвет, искам да престана да мисля за миналото, да престана да се съжалявам, мразя се дори... Рева по цял ден и си блъскам главата как можах да направя такава грешка.... Грешка която съсипа целия ми живот. Онзи ден видях че има нова приятелка и сякаш сърцето ми стана на пърчета, не знам какво очаквам, момчето да стой само ли.... Знам, че повече никога няма да бъда щастлива, никога няма да бъда уважавана и обичана, ще съм като майка ми, бита и тормозена цвл живот... Моля ви, дайте ми съвет как да променя мисленето си, как да спра да живея в миналото, как да се зарадвам на малкото ангелче което стой до мен.... Как да приема, че това е моят живот, че всеки греши, как да премахна ужасната болка.... Благодаря на всички прочели❤️

Коментари

1.   Не, не и не. На такива като тебе не предлагам съчувствие. Каквото си посееш, това ще и пожънеш. Мисля, че е напълно справедливо.
Оставила си приятеля си, който те е обичал, когато е имал трудност, бил е болен. Отишла си да се друсаш при наркоманите и си забременяла. Дотук! Всичко е ясно. Сега да те бият, за да се превъзпиташ за следващия живот.

2.   А и нещо да допълня – АЗ ВЪОБЩЕ СЪМ ПРОТИВ ДА СЕ ПЛАЩАТ ПАРИ ОТ ДЪРЖАВАТА ЗА НАРКОМАНИТЕ. Сега „таткото“ дали ще гледа детето или ще минеш на социални?

3.   Каквото си посееш това ще пожънеш, сама си си избрала съдбата, сега харесва ти или не ще трябва да търпиш сегашното си положение и така. Имала си шанса живота ти да се развие в друга посока. Пък и ако историята е истинска защото ми звучи малко измислена, напълно си заслужаваш нещата които са ти се случили.

4.   Намираш си друг и се развеждаш с този. Имаш още няколко години, в които ще си търсена от вървежни мъже. Иначе не заслужаваш щастие, но детето ти не е виновно, че е случило на такива родители

5.   За съжаление докато човек сам не си счупи главата, няма как да разбере, че е направил грешка и после се налага да изпие горчивата чаша от избора си. Това което можеш да направиш, ако искаш да изплуваш е сама да се издърпаш от дъното, като си поправиш мисленето, станеш по-добър човек и се научиш да цениш свестното отношение. Заживей сама с детето си, работи и търси читави хора, прави добро и ако ти излезне късмета животът може да ти предложи шанс да срещнеш мъж, с който да намериш щастието. Трябва да имаш обаче очите да го познаеш и ум да не го проиграеш

6.   Авторке, хубаво е, че макар и анонимно търсиш някаква насока.
Още по- хубаво е, че анализираш миналото си и си откровена.
Следваща стъпка е да се успокоиш и планираш пътя напред.
Потърси помощ в някоя институция или дружество за защита на жената.
Ще ти помогнат с временно настаняване, евентуално помощ за малката и работа. Докато дойде време да можеш да работиш, междувременно се регистрирай в трудова борса и виж какви безплатни курсове можеш да започнеш веднага. И казвам- ВЕДНАГА, да започнеш да правиш стъпките веднага, а не да обмисляш докато се пречупиш и откажеш...
Пожелай щастие на бившият си, благодари му в сърцето си, че ти е показал как се обича когато душата е чиста... но не му натрапвай присъствието си, не го търси. Отговор на любовта и грижата му за теб ще е да желаеш да е щастлив с другата.
А ти започни веднага с твоят важен проект "живот".
Първо потърси помощ за да има къде да те настанят и никога не поглеждай назад към настоящият насилник! Дай възможност на себе си и детето си! Колкото и да не вярваш сега, има възможност и добър живот за теб, но трябва да го искаш и да се постараеш да го получиш, да поискаш помощ на първо място- ще я имаш!
Успех и бъди категорична!
Пиши пак когато излезеш от дома, в който си и кажи също какъв курс си избрала.

7.   Решението си го знаеш и без нас-изчистваш се, хващаш се на работа, зарязваш тъпана, нов приятел и нов живот. Тая история-имах много добър приятел, но го зарязах и си чукам главата, съм го чел хиляди пъти в този сайт и наистина не мога да се начудя зашо го правите. Останеш ли с него, нищо добро не те чака, въпрос на време е да те предлага за секс за доза.

8.   Лошо си постъпила с бившия си, защото е бил в труден момент, а ти си го изоставила защото ти е било скучно. Той едва ли е искал да бъде скучна връзката ви, имал е дискова херния и се е лекувал. В поста ти не видях въобще да споменаваш за неговите трудности в този момент.
Аз съм се занимавал с момичета като теб, за щастие само за кратко и знам що за хора сте.
Доколкото до това какво да правиш, горните коментари са ти го казали.

10.   От авторката, здравейте, благодаря на всички прочели историята ми.. До коментар номер 1, когато не можеш да дадеш съвет по добре не коментирай, защото този твой коментар може да бъде пагубен за човек изпаднал във депресия. Нима мислиш че не съжалявам за това което съм направила. Всеки път като се погледна в огледалото се мразя, но не мисля че не заслужавам щастие. Нима има хора който са без грешни? Смятам, че господ дава втори шанс, разбира се ще си поема последствията от изборите си и ще преживея всичко това което съм си надробила :) а за това че съм друсала също си има ред причини, но вие не знаете какво съм преживяла аз във детството си, та да намеря успокоение в наркотиците в последствие. Другото което искам да ти кажа е, че аз съм далеч от наркоманка :) Имах период в който взимах наркотици, но ги спрях от раз и вече 2 години не съм докосвала нищо, а нямам и желание :) А помощ от държавата заслужавам разбира се, защото съм работила за да ми се плаща в момента:) заслужавам точно, това което заслужава те и вие, защото не сте вие човека който може да съди мен, пойсках съвет как да спра да живея в миналото и как да не се мразя като се погледна в огледалото, но вие с вашия глупав коментар не сте помогнали по никакъв начин напротив. До коментар номер 4, искам да ти кажа че правя всичко за детето си, наистина не е попаднало на баща, но пък аз бих дала всичко за него :). До другите коментари благодаря, че сте опитали да ме разберете и благодаря за съветите ви, радвам се дори анонимно да чуя хубава дума от някой, благодаря че има хора като вас. И найстина не виждам кое в историята ми прилича на измислица, след като аз съм си излязла цялата душа тук... Благодаря на господ, че живота ми се е стекъл по такъв начин и че до мен стой и ми се усмихва моето малко момиче. Така е трябвало да стане, ще преживея всичко заради нея, и вярвам че един ден ще бъдем щастливи, защото заслужаваме това въпреки грешките който съм допуснала. Всичко, хубаво