Този тормоз продължава
Здравейте, с приятеля ми сме заедно от 2г (живеем заедно). Разделяли сме се веднъж, заради мен, понеже беше много контролиращ и обсебващ. Сега уж се е променил. Има някакви наченки пак тези неща да се случват, но със сигурност не са както преди. Единствия ни останал проблем е секса - той иска доста (повече от 2 пъти на ден, всеки ден), аз нямам толкова желание и се случва да му отказвам. Обаче като му откажа и той полудява, къса си дрехите, удря наляво-надясно и след това се успокоява и почват разговори как ако е моя човек, ще имам винаги желание за него. Наистина ме обича много, показал ми го е. Обаче аз не съм сигурна какво точно чувствам и дали искам с него да продължа в бъдеще (над 25 е той, аз съм на 20+). В мен са останали лошите нещя за него, опитвам да се отърся от тях, но някак не мога. Сега като живеем заедно и се дразня само от присъствието му. Не знам дали е нормално това. Много пъти ми минава през акъла да я прекратя тая връзка, но някак не ми стиска пак. Като се разделихме миналия път, ме беше оплюл пред колеги, приятели как аз съм го оставила и съм започнала да излизам с друг човек, както и той (с 3 момичета). Сега това ми се натяква постоянно как съм тръгнала с някой си веднага. Страх ме е, може би, че няма да намеря такъв човек да държи на мен, но мислите от преди и въпросите му “къде ходиш, защо излизаш там сега, защо си така облечена” направо ме побъркват и си мисля, че ако предприемем нещо сериозно той ще се върне към старото си Аз и този път нещата ще са по-страшни. Моля ви, дайте ми съвет.

Коментари

1.   Аз не бих живяла с човек, който ме дразни. Особено ако има и психически проблем, след като изпада в нервни кризи и си къса дрехите. На 20г. си. Сега ти е времето да живееш и да се развиваш, а си се забила да си играеш на семейство.

2.   Ще те бие след време, звучи ми като психо

3.   Той е токсичен и няма да бъдеш щастлива с него. Да, и прекалената любов, внимание, секс, контрол са силно изморителни. Вие не сте в хармонична връзка, тормозите се взаимно. Прекрати я, докато можеш. Няма от какво да те е страх.

4.   Хахаха, от къде ги намирате такива непораснали деца не мога да си обясня.

5.   Остави момчето на мира да си намери някоя сексуална жена за него. Аз се чудя как на твоята възраст не щеш секс. Изобщо не си сексуална, като някаква бабичка си. Като живеете все ден, е нормално да иска секс всдки ден. Ти мразиш секса. Даже спиред мен това ви е основният проблем, а всичко останало произхожда от него. Вие не сте сексуално съвместими и това поражда други търкания. Колкото повече продължавате да пидценявате ролята на секса, толкова повече ще страдате. Връзка не значи съвместно гледане на филми и съвместно излизане на ресторант и кафе. Това си е чисто пруятелство. Няма ли убийствена страст, забрави.

6.   Пробвай се да намериш човек без кусури, който и да се грижи за теб и да показва колко много те обича, пък да видим дали ще успееш. Само знай че досега никой не е успял да намери идеален човек от който няма за какво да се "оплаче" след няколко години съвместен живот, все има нещо за което трябва да правиш компромис.
А да намериш мъж който да иска да прави секс само когато на теб ти се иска, освен да е робот, друг начин не виждам, човек няма как да настрои организма си да му се иск точно когато и на теб, или ще му се иска по често от теб или по рядко от теб. Обаче чух от други жени че било много по приятно да ти искат често от колкото когато ти искаш да ти отказват и да му е увиснал.

7.   Той е насилник. Първо се започва с контрол - къде отиваш, защо си облечена така и пр. След като му родиш едно дете ще започне да те бие. Той е психо, а и не те уважава. Какво значи щол му отказваш секс да удри, да си разкъсва дрехите??? Разделяй се с него по най-бързия начин преди нещата да са станали зле за теб. И щом те дразни връзката ви е приключила. По-добре да те оплюва пред приятели, а те го виждат що за откачалник е, отколкото да се тормозиш.

8.   до авторката

Един въпрос - не искаш да правиш всеки ден секс с приятеля си, който те обича, но няма проблем след като се разделите да правиш секс с до вчера непознат човек?

Моля те, обясни ми!

9.   Ужас. Това звучи точно като бившия ми!!
Да знаеш скоро ще започне и да те бие. Гарантирано. От това, което си описала е пределно ясно, че ще прерастне в насилие. Тръгвай си още сега от този! Разделяй се мигновено с него. Това не е твоя човек, много е отровно поведението му. Човек, който обича не се държи в никакъв случай по този начин.

Ж 30 г.

10.   Взимай го направо е за теб!

11.   Номер 8.
Какво не ти е ясно, това че е обвързана с някого, не я задължава да секс робиня. Хората във връзка са партньори, не се притежават, нито физически, нито психически.
Всичко друго е надмощие къде с манипулация, къде с насилие.
Щом се е разделила с него, свободна е да прави каквото прецени, с когото прецени.
Щом не е негова партньорка, като какъв й се явява за да й държи сметка и да й вменява вина?
Между другото защо мъжете не са девствени до сватбата?
Хайде да ми обясниш, що за въпрос се опита да зададеш?

13.   "Обаче аз не съм сигурна какво точно чувствам и дали искам с него да продължа в бъдеще... " Много е зле когато не знаеш какво точно искаш.
Всеки тегли от ума си.

14.   До номер 9: Ти нормална ли си? Не всички жени са фригидни като тебе. За разлика от повечето дето ебат каквото видят, този мъж иска секс с приятелката си. За млад човек е нормално. Ти пи чуждо ли искаш да ходи, вместо да иска от нея????

15.   Някой има психически проблем, ясно, но този, който с години е избрал да живее с него, той много ли е нормален? Едно разбрах, няма на света психопат, престъпник или просто обикновен боклук, по който да не се намери някоя да е хлътнала.

16.   Придържам се към мненията на номер 5 и номер 8.
Приятелят ти много те харесва и те желае, но ти него не. Съжалявам, но на тази възраст, ако не искаш секс, то на по-късна сигурно ще си фригидна.
Няма нищо по-ценно от мъж, който те желае, ще го разбереш, когато създадеш семейство и имаш деца.
Тогава ще имаш до себе си един пън, който няма да те поглежда и ще ти отказва. Ще ти идва и на тебе да си късаш дрехите и косите.
Тогава ще разбереш.
Нямаш моралното право да губиш времето на този млад мъж. Ти не го желаеш достатъчно, защото не ти е тръпка.

17.   Не се занимавай с психопати, разкарай го тоя веднага.