Телегонията - загадка
Майчиният организъм е способен да възпроизведе у децата черти на предходен партньор на жената, който не е биологичен родител на поколението й, но е биологически по-силен от истинския баща, твърдят експерти по генетика.

Сред учените отдавна се водят спорове дали това необичайно явление, наречено телегония, съществува при хората или е характерно само за определени животински видове с вътрешно оплождане.

Според експерти решаващо влияние върху потомството на жената може да окаже неин предходен партньор и по този начин той, а не бъдещият баща на децата, да определи генофонда на потомството. Научното обяснение е, че семенната течност носи генетична информация и част от нея, попадайки в половите пътища на женския организъм, достига до яйчниците и зародишния епител, от който се създават яйцеклетките.

Върху него сперматозоидите се разпадат до гени и някои вериги от тях могат да проникнат в клетките на зародишния епител. По този начин съзряващите клетки, готови за оплождане, стават носители на гените на предходни представители, които се проявяват чрез признаци в следващото потомство.

Телегонията е доказана с редица експерименти и наблюдения при някои животни. Регистрирани са множество случаи, при които гени на предходен мъжки индивид са оказали влияние именно върху наследствените белези на чуждо поколение.

Коментари

51-100 от 181

55.   Кукута, без познания по елементарна генетика - колкото искаш в тая тема.

56.   Тази тема малко ми звучи като теорията, че вече не се раждали девствени жени, защото майките им много ги "любили" и след всеки акт се отделял хормон, който развирявал половия орган и съответно тазобедрените стави. И понеже тоя хормон е в много голямо количество, е предавал и на малките и те вече не се раждали девствени.
Надявам се осъзнавате колко абсурдно звучи всичко това.

58.   След коментарите в тази тема мъжете нямате право да се считате за по-умният пол.

60.   "Абсорбция на генетичен материал" - паднах, като го прочетох. Гледай колко просто било, пък тия глупави хамериканци от Монсанто толкова време и пари отделят да разработват вектори за генно инженерство. Писачите тук понятие си нямат от устройство на еукариотната клетка, ядрото й, човешките хромозоми, клетъчно делене (мейоза и митоза), камоли от хоризонтален трансфер на гени или рекомбинантни ДНК технологии. Основите на тия работи се учат в училище обаче.

61.   58, понеже всеки мъж в държавата се е отчел в тия коментари... Но ти си живей айляк с котката, не му мисли.

62.   60- много ви се иска телегонията да не е вярна. Защо ли?
Ами сиурно не е вярна. Спете спокойно. Засега.

63.   Нека да разклатим лодката ЦИТАТ""Привържениците на това Явление смятат, че то е присъщо на всички Организми, при които съществува вътрешно оплождане, включително и при Човека. Те твърдят, че Жената може да възпроизведе в Децата Чертите от своя предходен Мъж, който не е биологичен Баща, но е биологически “по-силен”. Според гледната Точка на тези Учени, решаващо Влияние върху Потомството на Жената оказва първият Мъж в нейния Живот, тъй като той, а не бъдещият Баща на Децата определя Генофонда на Потомството. С това отчасти днес се обяснява и сериозното Отношение на много Народи и Религии към Целомъдрието.
Някои Специалисти в наши Дни предлагат и генетично Обяснение – Сперматозоидите носят генетична Информация, а попадайки в половите Пътища на женския Организъм, те достигат до Яйчниците. Яйчниците са покрити със зародишен Епител, от който се създават Яйцеклетките. Сперматозоидите са разпадат до Гени и някои Вериги от тях могат да проникнат в Клетките на зародишния Епител. По този Начин съзряващите Клетки, готови за Оплождане, могат да носят Гените на предходните Представители, които се проявяват чрез Признаци в следващото Потомство. Продължителността на Живот на Сперматозоидите в половите Пътища варира: при Птиците – от 3-5 до 70-80 Дни, а при Бозайниците – от няколко Дни до няколко Месеца. Колкото повече Сперматозоиди попадат в женския Организъм, толкова по-голяма е Вероятността от Изменения на зародишните Клетки. "„Явлението Телегония не е окончателно доказано при Човека. Научно е обоснована само Възможността за продължителното Запазване на Жизнеспособността на Сперматозоидите в половите Пътища. "Едновременно се казва, че е научно обоснавана Възможността за продължително Запазване на Жизнеспособността на Сперматозоидите в половите Пътища, и едновременно с това се казва, че Телегонията не е окончателно доказана при Човека.
Както се казва: Пробват се да изкарат, че хем Вълкът е сит, хем Агнето е цяло. Изразът „Не е окончателно доказана" значи че Телегонията е окончателно доказана. Ако нямаше Доказателства в Подкрепа на Телегонията при Човеците, щяха да напишат, че е отхвърлена, отречена, и така нататък, а не че „не е окончателно доказана". Още от древни Времена са знаели за Телегонията, макар, че е нямало такава Дума тогава. И всячески Мъжете са се пробвали да подтискат Жените като съвсем съзнателно са ограничавали Избора им на Партньор, и са изисквали да са Девствени. За да могат да предадат своите Гени на Потомството на Избраницата им. ИМАТ ЛИ СМЕТКА МЪЖЕТЕ ОТ ТОВА ЖЕНИТЕ ДА НЕ ЗНАЯТ ЗА ТЕЛЕГОНИЯТА?
ЗАЩО В СЪВРЕМЕННОТО ОБЩЕСТВО ТОЛКОВА МНОГО СЕ НАСЪРЧАВА СЕКСУАЛНАТА СВОБОДА НА ЖЕНИТЕ?
МЪЖЕТЕ ИМАТ СМЕТКА ЖЕНИТЕ ДА СА СЕКСУАЛНО РАЗКРЕПОСТЕНИ. //Fallschirmspringer//. Десантчик--"Навсякъде, но всяко време""
Очаквам негадивни коментери, а аз давам само тема за размисъл, никого персонално не обиждам и не критикувам. Забавни са ми Вашите мнения, но без персонални обиди. Искренно се надявам да не ми "скачате" и както писах- някога на татамито достатъчно са ми скачали, както и при тренировките по бойно самбо в казармата. Освен това и съпругата ми може да ги види, което не е желателно, а най-вече не особено здравословно персонално за мен

64.   60- не обсъждаме ваксини или геното инженерство, хеле пък Монсанто.
Става дума за неизвсетен, отхвърлен или умишлено прикрит природен механизъм за който има някои наблюдения но няма убедителни доказателства. При някои животни го има. При хората ако го има се проявява рядко.

65.   Някои мадами наскачаха много нервно срещу хипотетичната телегония.
Казват: "Гузен негонен бяга". Навява на мисълта че някои са правили секс с не когото трябва. Аз лично съм наблюдавал как хубаво момиче, студентка в германия, сваля циганин по анцуг в самолета.
Добре поне че мойта е с езикова гимназия и е правила за първи път секс с друг ученик. На времето не всеки можеше да влезне там. Не е било с някой идиот като при някои други.

66.   Десантчик, повечето мъже нямат сметка жените да са сексуално разкрепостени понеже тях това не ги облагодетелства.
Напротив- с времето все повече са изхвърлени извън сексуалния пазар. Прилича на глобализцията в икономиката- остават само най- силните.
Живяхме в друго време когато за повечето не беше проблем да се обвържат и създадат семейство. Сега за мнозина ще бъде недостижимо.

67.   65, много знаеш ти колко пишки е счупила и твоята.
Там отдолу брояч няма.
Ама вервайте си де, то човек вярва в каквото си иска, особено ако логиката му куца, както на мъжете в темата.

68.   Ако някой социален антрополог въз основа на коментарите направи някакъв анализ на мненията, то той може по различни показатели да ги раздели на няколко групи. На първо място такива, които отхвърлят телегонията и такива, които смятат, че тя съществува. Към първата, както трябва де се очаква основно са представителките на прекрасният и нежен пол, както и някои представители на мъжкият пол или се смятат за такива, към втората група са основно мъже и хората с логично мислене. По критерий на образование, към първата група са представители на неолибералното и демократично "необразование", към втората хората с математическо и техническо образование, и мислене. Както се полага не липсват и вездесъщисите лумпен-дегенерати. Има един израз, който приблизително звучи така: "всички знаят, че едно откритие не може да бъде направено, но един не знае и прави откритието". Ако нямаше кора, които да се съмняват в постулатите, то и до сега щяхме да сме в "тъмните векове". Само защото се е съмнявал в догмите и утвърдените постулати Джордано Бруно е изгорен на кладата, за да избегне подобна участ Галилео Галилей, след "приятелското събеседване" със Светата инквизиция извикал, "И все пак тя се върти". Смятам, че персонални нападки, не са необходими. Твърдо заявявам, че не съм феминист, харесвам- даже твърде много жените, с тях са свързани най-незабравимите им преживявания и спомени, но винаги съм обичал само съпругата си. Винаги съм бил в обществото на умни, културни, високообразовани жени, с добър произход. Много често те са манипулативни, като с малки, почти незабележими стъпчици, те се опитват да променят мъжът в желана от тях посока, като това се прави толкова мило, че той остава с чувството, че това са негови решения и желания. В сърцето на мъжът има място за обич само за три жени :дъщеря, съпруга, майка и баби /ако са живи|/, в другите жени той се влюбва, харесва ги, желае ги. За мен обичта е най-трайното и дълбоко чувство. Един път ми се е случвало след прекрасни мигове, Жената да ме пита "обичаш ли ме", ами аз съм влюбен в нея и силно я желае, но няма как тя, да бъде заедно с трите жени, които посочи по-нагоре. //Fallschirmspringer//-Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"". П. П. Не се изразявам добре в писмена форма, даже преди много години другарката Иванова ме остави на матура по български, където верен на себе си, на писмен изкарах добър, а на устен отличен. Коментарът и беше, че не е могла да ме научи да пиша, но тъй като ще кандидатствувам с математика и физика, не е чак толкова важно.

69.   До 67,
Първия и последния кур са най важните за поколението.
Като че ли междинните не оказват толкова голямо влияние. Или поне така твърдят телегонистите. Да се надяваме че е тъй.
Аз съм агностицик- не казвам нито че съществува, нито че не съществува. Засега нищо не се знае със сигурност.

71.   Високо интелектуални и убедителни аргументи на боркините срещу телегонията:

"Загадка е къде си бил в часовете по биология... "
"Кукута, без познания по елементарна генетика... "
"... мъжете нямате право да се считате за по-умният пол... "

Има ли още подобни "научни" доводи?

72.   Това с коментара за първия ме накара да се замисля. Винаги съм си падал и сами връзвали девствени, още от гимназията та до сега. Не във всички съм се празнил след разтварянето, но си спомням за поне 7. Ако телегонията е вярна, трябва поне 7 деца да приличат на мен, нали така, а реално още нямам деца. Ще взема да потърся някои бивши, любопитно.
М29

73.   72- пробвай да хвърлиш малко светлина по случай. Разгледай децата на бившите на които си им бил първия и пиши дали накои има сходство с теб. Моите са много по високи отколкото трябва, но със сигурност не си им ти майстора. Когато мойта се е чукала за пръв път още не си бил роден.

74.   Да приемем, че теорията "телегония" е факт. Логично би било да надделенее най- доминантният ген.
Това ли ви е страхът, мъже?
Че вашият ген няма да се прояви, ще рецесивен?
И ЗА това ние, жените трябва да се съобразим отново с вашите страхове? Ако е вярна теорията, то още по- категорично нашата биология ще търси все по- добри гени... нали така? За което пъл ще трябва да се "тестват" няколко и... нека най- силният се прояви!
Много сори за вас и вашите страхове, но... биология и генетика, това е!

75.   Уважаема госпожо, не използувайте иреливантни методи в коментарите. Ще го кажа грубо и еднозначно. Човек когато сключва брак, трябва да не го го сключва с употребяван парцал. Но пък всеки избира сам как да живее, защото има един надпис над една врата не далеч от Ваймар ""Всеки му, своето"", кой, как иска да го разбира //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

76.   Н 75, защо стана "употребяван парцал" това, което вие, мъжете досега внушавахте чрез "обяснение на телегония"?
Тълкуване тогава "употребяван парцал" като: "моята ген е твърде слаб, ще изчезне ако само един друг също е сложил своя там".
Вие казвате, че е факт! В такъв случай извода е ясен- повече генетичен материал, повече възможности за най- добрият такъв да се прояви :)
Това по ВАШИ твърдения, господине!

77.   До 74,
Тествай си колкото искаш доминантните гени на топ мъжкарите.
Но после си отглеждай сама децата.
Ние, некачествените генетично мъже ще си харчим парите за нас самите.

78.   Уважаеми господине (75) релевантни ли са вашите твърдения? ! Щом не, по-добре добре да ни сметнат за (употребявани парцали) слабите гени, отколкото да трябва по трудният начин да се убедим, че са такива! Въпреки, че с израза "употребени парцали) спри няма нужда от проби.
Слабият гени дрънчи като празна кофа.
Нали така? !

79.   Номер 75, а ако човек се превърне в употребяван парцал ( без първоначално да е бил такъв ) по време на брака? Тогава какво?

80.   77, ти пък къде си тръгнал и ти хаххахаха
Кой ти е искал на теб парите? Предполагам работиш за цели 800- 100 лева уауууу да се скъса от яд някоя жена, че няма да може да си купи две блузи от втора употреба с твоите пари тц тц

82.   Не знам доколко жените са способни при свободния сексуален избор да намерят най- добрите гени.
До скоро са нямали такъв и се се раждали най- разнообразни мъже. Ако те определят кой да се възпроизведе доста от мъжете ще изчезнат. Ще останат високите, яките, егоистичните, грубите, агресивните, импулсивните.... Като че ли жените искат секс от мъже коите не винаги са най ценните за обществото. Обикновенно не са тези които ще конструират двигател за кола или микропроцесор.
Я да не оставяме всичко в техните ръце. Дори и на тях няма да им е добре тогава.
Един ми разправи че един негов съученик го оставили да яде каквото си иска. И ядял само пасти. Въобще не можели да го накарат да яде нещо друго. Веднъж паднал от чина и не можал да стане. Декалцинирали му се били костите.

83.   По тая логика мога да си пия само първото и последното хапче от антибиотика.
Препоръчвам на всички вярващи в телегонията така да се лекуват.

85.   Ох как надигат вой милитеее. Охх, каква пяна им излиза от устичките и какво проглушително съскане се стели във всеки техен коментар. Как само си мечтаят к*рволъка им да продължи вечно и необезпокоявано от никой да сеят разврат. Чичо Сам ще ви оправи вас. Той ви пусна копчето, той и ще ви го спре.

86.   За всички мъже, вярващи в тази малоумщина - вие защо се празните/сте се изпразвали в жени, които не са ваши съпруги и не носят вашето дете, защо и вие не сте девствени?

87.   " но е биологически по-силен от истинския баща, твърдят експерти по генетика. "

Кои?

"Сред учените отдавна се водят спорове дали това необичайно явление, "

Записки? Публикции?

"Според експерти... " - Отново - кои са тези експерти, в кое са експерти, кой ги определя като експерти?

"Научното обяснение е... " - Така поставено, звучи като хипотеза, но идващо от теб ми прилича на спекулация.

"Телегонията е доказана с редица експерименти и наблюдения при някои животни. Регистрирани са множество случаи" - Имаш ли линкове?

Защото говирш за научни "обяснения", експерименти и прочие, а не з аличното си меннеи и преживявания, така че е много лесно, да зпаушиш устите на вискчки критици и неверници, стига да предоставиш достоверна информация.

88.   85, виждя се ясно в коментарите, че ВИЕ надигане вой. Какво ли не ще измислите с малките си мозъчета за да убедите жената да няма избор, да няма база за сравнение, да не търси по- добро, да не се развива дори, ...
И това само защото вие сте заседнали на едно място, без никакво развитие, само искате една кратка жени а, която да работи, домакинства, ражда и гледа деца, докато вие вечер щастливо си пърдите на дивана.
За чичо ти Сам не знам какво е подготвил за такива неудачници, но жените със сигурност няма да ви траят вече и от там дружният "мъжки" вой, звучащ и миришещ на мързеливо отчаяние...

89.   Здравейте №№76, 78, 79, но защо така персонално го приемате. Ад не искам никого да стигмирам /ако мога така да се изразя/. Не е необходимо да ме сатанизирате. Много е забавно и интересно, а аз си мислех, че като съм учил булева алгебра, законите на математическата логика, както и прочел някоя и друга философска книга на подобна тема, разсъждавам логично. Да, ама не, когато човек се сблъска с женската "логика", остава изумен от словесната абракадабра, в която се доказва нещо недоказуемо, по някаква емоционална логика. С изказването си никого не искам да обидя, ако някой се припознава в това, което съм написал в две изречения, вината не е моя. Както съм писал и пак повтарям, не ми скачайте, по време като спортист и като старшина-школник са ми скачали както на татамито в джудото, така и при условия близки до реалните като физическа обстановка в бойното самбо, но тогава, просто бях едно деветнадесет годишно момче, което не беше видяло нищо от живота, което два месеца преди да влезне в казармата, за първи път целуна едно чешко момиче, но ако трябва да съм искрен, по точно момичето го целуна, защото това момче нямаше да посмее. Това момче е израствало в семейна среда подчертано пуританска, а от там със съответното възпитание. Чак след казармата, като попадна в една по динамична от към социума среда, това момче започна да натрупва нещо като житейски впечатления. Ако си направите труда в същата, нека го наречем рубрика да прочетете както съм писал, ще имате малко по-различно мнение. Между другото, това условно наречено момче, винаги е харесвало жените и то изключително много, привличало го е тяхната едновременно мекота, загадъчност, твърдост и напористост, на която могат да завидят и десантчиците. Така, че аз съм задал само рамката, а всеки, както иска да се вмества в нея според своите чувства, знания и впечатления, без да преминавате към обобщения, като персонализирате негативите, само за мен. Не гледайте мен, аз съм един безинтересен човек, гледайте своите постъпки и своите познати. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време". Колкото до мойте гени, то те са си мои, наследени по две линии, ако намеквате за съпругата ми, аз бях първият И мъж и единствен до сега. / всеки копае и отглежда своята градинка/ Нещо друго по-интимно интересува ли Ви??? Между другото започвате да приличате на съпругата ми, в нейните млади години, когато се прибирах 2 часа след полунощ, и тя смяташе, че мириша на дамски парфюм, и тя имаше желание да ме разкъса, да ме размаже, виждала ме в розова мъгла и т. н.

90.   Тази тема трябва да я прекръстят на "Големите терзания на малките пишки".

91.   Значи трябва да търся за съпруга девствена жена. Но аз съм на 37г., а девствени над 20г трудно се намират. 17години разлика е доста и не ми се иска да нося рога на стари години. Познавам само една жена, която сега е на 30г и аз и бях първи, и свърших в нея, когато тя беше на 28г. Но за 2 години не знам дали някой се е празнил в нея.
И дали има значение, дали е имала досег с чужда сперма за тези 2 години, след като първият и контакт е бил с моя сперма. Може ли автора да уточни? За мен това е важно!

92.   От 87 - И моля, да не го приемате, каот лична нападка. Просто искам някакви доказателства. Не случайна публикация в сайт или вестнк, които не се славят, като достоверни източници на научна информация, не от форуми и блогове на хора, които я са изкарали 4години в университета, я не.

https://en. wikipedia. org/wiki/Telegony_(inheritance)

Според това, което видях източниците под статията, имаме един екперимент с мухи, но не видях нищо съществено за бозайници.

Пред това се посъветвах с доказан специалист - Леля си! Изродила е има-няма 5000 деца, 25 години практика вече, лекар и не е, като да седи и да не чете за последните открития. Според нея, това е абсолютна глупсот и досега, не е срещала и един случай, който да напомня за нещо подобно. Най-честно ставало върпос за майки, които се опитват да излъжат мъжете си, че не са изневерявали, ама после все изкачал истинският баща.

93.   Устната лигавица е сходна с тази на вагината. Това значи ли, че като ям скариди и попивам през устната лигавица днк-то на скаридите и сега детето ми ще се роди скаридка?
Макар че това би обяснило защо толкова много мъже като порастнат и стават прасета - сигурно майките им са яли пържоли...

94.   93- не яж скариди.
Прави си сметка и за другите ДНК.

96.   Мислех си, че съм по нечувствителен, но вчера ми потекоха сълзи, като гледах кадри от Турция. Само като си представя какво се преживели децата. Даваха, как спасителите намират братче и сестриче под развалините. Момиченцето, според мен беше максимум към 12 години, а братчето към 6-7. Двете дечица бяха затиснати между две многотонни бетонни плочи и прекарват легални в една цепнатина 36 часа , цепнатината е максимум 40 см висока и няма как да помръднеш. Каката е гушнала братчето и го предпазва с ръчичката си и тялото си от натиска и от сипещият се върху тях прахуляк. В големите черни очи на момиченцето се виждаше някаква вихрушка от чувства, надежда, уплаха, облекчение. Само като си представя, да прекараш 36 часа между две бетонни плочи без да можеш да помръднеш, само от това клаустробично усещане, човек може да полудее или умре, а момиченцето мисли и се грижи за братчето си. Тези детки очи ме накараха да го напиша, въпреки, че е извън темата. За такива жени човек заслужава да живее. Това ме подсети за един разказ на Джек Лондон /той не е нито феминист, нито неолибералист/, този разказ също ме впечатли, още като момче, името му е "Мъжеството на жената"---https://chitanka. info/text/2178-myzhestvoto-na-zhenata-----/Fallschirmspringer/-Десантчик- ""Навсякъде, по всяко време""П. П. Както съм писал, не се изразявам добре в писмен вид, не мога да изразявам дълбочината на чувствата си, затова всичко изглежда бледо, сиво и незначително
Да те обича истинска жена е тъй красиво.. Да чувстваш в ласките и тая топлина.. Душата и прекрасна е... А пък сърцето мило.. Това е тя... Това е истинска жена... Откъс от песента " Lady " --Kenny Rogers

98.   Номер 89, не разбирам защо ме слагаш заедно с други коментари, 79ти коментар е първият ми за тази тема. И не нямах предвид жена ти. Имах предвид теб. Ти нали определяш като " употребяван парцал " човек, който има много бройки. Е ти си се превърнал в това твое определение по време на брака ти, изневерявайки под път и над път на жена ти ( по твои думи от други коментари). Затова те попитах какво следва при такава ситуация. Но ти не отговори. Всъщност не е учудващо.

99.   До №98 -поднасям своите извинения, ако случайно и не преднамерено съм Ви обидил или засегнал. Из съм старомоден човек и смятам, че това, което е "разрешено" на мъжа, не е разрешено на жената. По принцип мъжът не може да забременее от чужд външен на семейството човек. Другото е, че в духът на разискваната тема, той не може да придобие някакви части от чужди генетични вериги. От генетика разбирам до толкова, колкото съм чел. По образование съм инженер по цифрова телекомуникация, старши научен сътрудник и к. т. н. Стар съм, много стар.. Обичам съпругата си, обожавам дъщеря си -и двете са инженерки, съпругата ми е технически директор в голяма фирма, вече в пенсионна възраст. Много целенасочена, твърда и организирана. Не съм изневерявал по "път и над път", както мило се изразихте. Повечето случаи са били еднократни в бившият съветски съюз или преди брака на "Златните пясъци. Тогава все пак бяхме млади момчета отбили военната си служба и повечето бяхме израснали в пуритански семейства-ами харесваха ни геерейските момичета или поне така смятахме. Случвало се е, но в много случаи съм проявявал висока добродетел, за което не очаквам аплаузи. Понякога може да се попадне в умело разставен капан, от който измъкване с достойнство, без да бъде обидена жената няма. Близостта на мила, позната жена вълнува, един нормален мъж по начин, който отваря галактическият безкрай. Някога в института в последните години социализма особено в петък вечер си устройвахме купони по всякакви поводи, с хубава музика и алкохол. Звучаха парчета на Рейнбоу, Форинър, Джордж Майкъл, Алфавил, Модър токинк, Сандра основно блусове, бавните и продължителни на Pink Floyd, като "Shine On You Crazy Diamond", късно е, светлините са приглушени и един млад мъж или по-точно голямо момче танцува с колежката, с която работят бюро срещу бюро. Тя е сплела ръце на врата му, тялото И е притиснато до неговото, той вдъхва аромата на парфюма И, и топлото И тяло. В ръцете си усеща гъвкавото И пъргаво тяло, постигнато от много аеробика. Говори му тихо и нежно в ухото му и топлият И дъх го гали и силно го вълнува. Той се опитва да бъде възпитан защото от алкохола, топлината, близостта, нежността, започва да се вълнува по един неповторим начин, сърцето му е изместило обичайното си място и се наместило някъде около трахеята така, че усеща тъпа болка зад гръдната кост, та чак гърлото го заболява. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време" Поздравявам Ви, въпреки ненависта Ви към мен с едно парче на "Rednex"--https://www. youtube. com/watch? v=KtnA5VnXjkQ.

100.   Н 89, не знам защо според теб да няма проблем мъжът да е ползван парцал по време на брака от други "домакини"....
И ние харесваме мъжете, много даже, за това смятам, че е хубаво една жена да си има поне 2- 3 от тези прекрасни същества, нали? !
Пък ако много обича мъжът си една жена, е редно да ползва чужди за да не изхаби своя си!
Освен това би било правилно да събира жената колкото се може повече генетичен материал, за да има избор за по- добри гени, да се прояви най- силният, щом твърдите, че телефонията е факт според вас, то това е най- логичното заключение.
Виж, че и аз разсъждава логично, романтично, с "факти" и чувства и по "научни доказателства" макар и без никакви доказателства...
Хубава седмица!

102.   Номер 99, сега разбрах. Ти считаш, че правилата не важат еднакво за всички хора. Мислиш, че е редно едни да могат да ги нарушават колкото желаят, а други да са длъжни да ги спазват. Според моите представи това е несправедливост. Аз не мога да изисквам от друг човек да спазва нещо, което лично
нарушавам системно. Още по-малко да използвам неприятни епитети ( като " употребяван парцал " ) по отношение на другите хора, при положение, че имам поведение като тяхното.
Прав си, че изпитвам ненавист към хора с такъв тип мислене. Но пък ти и аз нямаме допирни, тъй че всеки от двама ни си живее без да е затормозяван от присъствието на другия. Погледни го от тази хубава страна.

103.   САМО ЦИТАТ:""Всеки, който някога е срещал дискусия за телегонията, недвусмислено се е сблъсквал с мненията на хора, които, едва ли не се разпенва в устата, доказват, че това е чиста псевдонаучна глупост. Освен това в повечето случаи аргументът звучи като: „Това са глупости, защото... това са глупости. ".

Е, или започват да дават нелепи и просто отвратителни за нормален човек примери: „И ако едно момиче загуби девствеността си с помощта на краставица, банан и т. н. означава ли, че тя ще има краставица, банан и т. н.? ". И което е най-интересното, мнозина наистина са убедени от тези „аргументи“. Тези. оказва се, че това е толкова често явление, че хората дори нямат въпроси относно психичното здраве на човека, който дава такива примери. И би било наистина добре, ако такива момичета, противно на природните закони, се раждат „малки краставици“. Но за съжаление същество от жив и нежив обект не може да има потомство. Разумният човек обаче ще може да разпознае в тези емоционални послания истинските причини за отричане на телегонията. Освен това, за да ги разберете, не е нужно да сте суперпсихолог, достатъчно логично мислене е достатъчно. Сексът е основният аргумент срещу телегонията. Една от основните причини е нежеланието на хората да се самонасягат по някакъв начин. Съгласете се, има много малко хора, които са в състояние доброволно да се лишат от радостите на живота в наше време. И ако говорим за забрана на такъв източник на удоволствие като секса, тогава хората ще го защитават и защитават с кука или с мошеник. И това е съвсем естествено. В крак с времето и приспособявайки се към условията на съвременния свят, ние се отдалечихме от човешките ценности и колкото се може по-близо до животните, основните инстинкти. Никой не се нуждае от семейства, деца... сексът днес е единствената радост за хората. Следователно всеки, който се опитва да вземе този „източник на живот“ или не иска да бъде като всички останали, автоматично попада в списъка на „сектантите“. Така се оказва, че никой не се нуждае от телегония с нейните принципи на целомъдрие, вярност, морал. Мъжете приемат много сериозно темите за бившите гаджета на любовниците си. Няма нито един, който да се радва на напомняне за миналите връзки на жена си. Сега си представете, че той е чел за телегонията и разбира, че синът му може да носи нещо от „първия си татко“. Сега всеки намек за разлика във външния вид или характера на син със своя баща или майка ще бъде повод да си спомните предишните или предишните партньори на съпругата му. Какво е чувството? Разбира се, никой не иска да изпитва негативни емоции и постоянни преживявания. Затова такива мъже пламенно и ревностно се противопоставят на телегонията, като цитират всякакви аргументи, опровергаващи това явление. Това е разбираемо и логично, защото след като доказахте отсъствието му, изглежда вече можете да спите спокойно и да продължите да отглеждате детето си, без да се грижите за всичките му недостатъци. Така те ги сравняват един след друг. И дори не мислят да спрат, защото тогава вече е игра, в която победител е не този, който е намерил най-доброто момиче, а този, който е вкарал най-много точки. "Порочените" мъже също са против телегонията. И наистина не биха имали продължение на рода си, ако момичетата се женят само за девици, за достойни съпрузи. Но тъй като у нас цари хаос и разврат, момичетата, които са родили дете без съпруг, добре или просто доста изтъркани, са принудени да се оженят за тези опорочени другари и да им раждат същите „красиви деца“. Телегонията се отрича и от жени със семейства. Така стигнахме до нашите прекрасни момичета, които по някаква причина също отричат ​​телегонията. Те, по аналогия с мъжете, могат да бъдат разделени на тези, които вече са женени и може би дори имат деца, и тези, които едва ли ще станат нечия съпруга в близко или не много бъдеще. Това, което обединява тези противници на „предбрачната целомъдрие“ е, че нито единият, нито другият са го спазвали. Но в крайна сметка никой от нас не обича да признава грешките си. И ако преценим, че грешките, които вече не могат да бъдат коригирани, могат коренно да променят живота и то не към по-добро, тогава е жизненоважна необходимостта да се предприемат спешни мерки. Най-простата, но в същото време ефективна мярка е отричането на това мистериозно явление. Без телегония - без грешки от миналото и следователно без проблеми. Никой не иска да мисли за това какви заболявания, физически или психически увреждания са имали предишните партньори. Разбира се, аз наистина не искам да казвам на здравия си съпруг, че детето се е родило или боледува, защото в младостта си майка му наистина е искала да живее за себе си, да изпробва всички прелести на живота. В най-добрия случай това ще влоши семейните отношения, ще намали любовта към жена му и детето, в най-лошия случай ще завърши с развод. Каква мислеща майка би направила това? Естествено, няма. Затова с всички сили такива жени се опитват да опровергаят тази „псевдонаучна телегония“. НИЩО ЛИЧНО. -Fallschirmspringer--Десантчик--"Навсякъде, по всяко време". ЧЕСТИТ ПРАЗНИК. МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ. И не ми се карайте, съпругата ми го прави много успешно.

104.   Всъщност това което ми дойде на акъла е че би трябвало първия който се е изпразнил вътре без презерватив да оказва голямо влияние на бъдещото поколение.
Момичето може да не е девствено, но ако е правило секс само с презерватив не би трябвало да е засегнато от телегонията.

105.   Типичната мъжка мечта - той да плющи де що може, а после да си вземе девственица, която само него е чакала, защото той е тооолкова велик (разбирай на 30, без собствен дом, със шкембе и лоши зъби, оплешивяващ, без хубава работа, без пари, без постижения, но с претенции)
После рев, че нещата в реалността не стават така и колко са лоши жените, че не живеят така, както той иска от тях.
Значи, щом вярвате мъже в телегонията - ако тя се е плющяла с 500 човека, но винаги с презерватив, тогава вие нямате нищо против, че се е плющяла с 500 човека, нали?
Абе не сте от най-умните в тая тема, ама кво да правиш.

106.   Десантчик (103) след "само цитат" реших, че пишеш от свое име и почти щях да те похваля за доброто владение на весна еквилибристика, но виждам, че просто си превел от някъде нечий пост или коментар, а превода е типичен гугълски- буквално, не по смисъл, със съответните грешки.
В такъв случай, десантчик, да приемем ли, че бягаш от отговори по зададени ти въпроси или според теб е тактическо отстъпление, а не бягство?
Впрочем, почти съм сигурна, че телегонията е измислена от някои теолози, които в последните години се вманиачиха в опити да върнат жената в годините, в които са ги горяли на клади като "вещици" разбирай всички похвати да се държи жената ниско, в подчинение.
Мъжете винаги са се страхували от женската сила и енергия.
Но живеят от женската сила и енергия...
Въпросът остава, чакам отговор ;

107.   До уважаемите словесни и най-вероятно и не само словесни противници, №№ 102, 105, 106 но защо ми наскачахте така свирепо. Както съм писал и преди това, давайте го по-лежерно, някога като млад са ми скачали десетки пъти както на татамито, така и при тренировките на бойното самбо в казармата. Та аз мога с лекота да бъда баща/възрастово/ на всяка от Вас. Давайте го по-лежерно. Използувайте, ако не представлява за Вас, някаква непреодолима трудност, местоимението Вие, все пак не съм пил с Вас брудершафт или както казват руснаците "Я с Вам не братался". Винаги съм бил в обществото на мили, прекрасно възпитани, културни и високо образовани жени, в огромният процент инженерки в областта на цифровата телекомуникация и компютърни технологии-включително :съпруга, дъщеря, балдъза. Даже в моята секция, преди да закрият института ни, от 8 човека, 5 бяха млади жени- е тогава и аз бях млад. Не ми вменявайте, че съм радетел на преследването на вещиците, много сте далеч от истината. Смятам, че това са били изключително умни и изпреварили времето си жени, носителки на знание и изследователски дух. Съпругата ми е технически директор в голяма компания и ръководи над 300 мъже, много организирана, работополичка, изключително твърд характер, защитава хората си, а те понякога я наричат г-жа цетурион, дъщеря ни има някакви неолиберални виждания, но ще ги коригирам. Любеща съпруга и майка. С балдъзата също се уважаваме, но тя не случи на съпруг. Бих го охарактеризирал с една част от дамската полова система, която персонално много харесвам. Както мило се изрази №106 за "тактическо отстъпление", не е точно така, а по-сокоро е "разведка боем", което ще рече "изтегляне от зоната на огневи контакт и водене ариергардни боеве". С №102 не се разминаваме основно не в пространството, а основно във времето. Тя най-вероятно е почитателка на чалготеките и чалгата, а аз дълбоко я ненавиждам/чалгата/, предпочитам рок, поп, диско и т. н., Тя е привърженичка на еврогейските, демократични и неолиберални ценности и начин на живот, а аз на традиционните и консервативни отношения между мъжете и жените. как ме виждате като радетел на отворени бракове, хайде де, никакви swingers били те soft or hard, никакви по новата мода cuckold, защото някой, ако има късмет заминава в лицево-челюстна хирургия в Пирогов. Не разбирам днешните момченца с ръчички като макарони, които не могат и 50 класически лицеви опори да направят, да не говоря за такива с пляскане на ръце, сплетени пръсти, на юмруци, на пръсти, на една ръка и т. н. Не съм насилник, даже ми се случвало, когато бях млад да се разберем с момиче, което изкрючително харесвах, да правим секс у тях, когато родителите и са някъде на курорт. Аз съм на 22, а тя на 19, топло е, лято е, събличаме се, лягаме си, тя по бикини, аз по гащета, започваме на се гушкаме, но тя казва "не", защото ще и е за първи път, не помагат никак увещавания, ами щом е не, нека да е не, спинкаме си като братче и сестриче. Мъжете и жените са като двете страни на една монета, ако едната страна я няма или не е "правилната", то монетата е фалшива. Такъв е живота, мъжът чука, жената я чукат, така се ражда продължението на рода, въпросът е какво да бъде то. Всеки иска да е здраво и правилното. Някога имаше такъв предмет в училище НВО, изучава се 2 години, а в края на 10 клас се отива на военен лагер, къде почти всяка вечер има забава. Какъвто съм "Марко Тотев" ме взеха запас, млад само преди по-малко от една година съм станал научен сътрудник, и станах комадир на момичешки взвад, от една елитна столична гимназия. Лагерът беше не много далеч от Самоков. Тогава започна да ми побелява косата, основната ми грижа беше, как да опазя момичетата от самите тях, да не правят глупости. Разбирах много добре с тях, бях им не толкова командир, колкото по-възрастен брат, поне така аз виждах нещата. Очаквам следващите злобни подмятания и критики, разбира се персонално отправени към мен, за да ми бъде изграден един още по -завършен образ на женомразец, което е смешно. Сигурно има правописни грешки, писах бързо, а изразяването ми в писмен вид не е силната ми страна.

109.   :))))) Десантчик, н 106 съм. Продължаваш да избягваш поставените въпроси. Вкарваш сантиментални свои спомени с идеята да се разтопим и заобиколом същината, по женски грациозно, с балетна стъпка, евентуално и с румени бузки :)
Бих се срещнала с теб (не бих де, така е думата) и на татамито (джудо съчетано с класически балет) и на бойни тренировки (повече години шотокан с други, по- модерни танци) но не мисля, че ще стигнем до логичен извод относно телегонията, нито пък защо за мъжът да не е проблем да е "ползван парцал". Пък и вероятно няма да ме вземеш на сериозно предвид ръста и вида ми на "миличка" и би бил лесен за мен хахахха
Не си женомразец, но определено си от мъжете, които са способни да защитят мъжкото "надмощие" в аспекти, които на вас, мъжете са ви вид комплекс. Вместо обаче да работят такива мъже в себе си този проблем, се очаква жените да го подхранват, галят и хвалят дори.
Потвърждава го и началото на отговорът ти, мина в позиция на почти нещастен Геновев, атакуван яростно... не съм те атакувала, яростно пък съвсем не. Единственото, което можеш да счетеш за атака и дори тънко добави като още една обида към личността ти, е обръщението на ТИ към теб.
А аз яростно продължавам на ТИ да питам и чакам отговор на горе зададени въпроси.
Мдаа, конкретен отговор няма да има явно.
Хубав ден!

110.   107, вземи я лекувай тая логорея вече, че не се търпи.
Стигнах до давайте го по-лежерно, последвано от 2 страници безсмислено есе, което никой няма да чете.

111.   До №106/109- Трябва да отбележа, че искрено ме веселите. Вашите закачки за каратето, за различните видове мавашита, ме върнаха година, по точно десетилетия назад. Някога, моето съседче, с което живеем врата срещу врата започна да тренира в някаква школа на МВР, баща И беше генерал от службите. С нея много се разбирахме, даже и сега продължаваме да се разбираме. Израснали сме заедно, тя беше на 7 години, а аз на 11 и от тогава заедно растяхме. Разменяхме си книги, правехме записи, ходихме заедно на кино, а кънки и т. н., тя беше единственото момиче, с което не ме беше срам да говоря. Водеше ме, като неин кавалер на рождени дни на класът И в езиковата гимназия, даже по време на полагаемият отпуск ме заведе на един купон, но ми се разсърди, защото съм обръщал внимание на една нейна съученичка, която много желаеше с мен да си кореспондира.. След казармата започнах да следвам, и някъде в краят на втори курс един прекрасен майски ден, тя ми звънва на врата и заяви, че е добре да отпочина от учене и с баща И да отидем да вилата им, той да лови риба, аз ако искам да чета, но тя много искаше да си направим нещо като кумите. Отхвърлих идеята като абсурдна, започнаха молби и подигравки, че ме е страх. Въпреки това не си взех кимото и отидохме. Всичко вървеше добре, баща И отиде за риба, аз си четях, но изведнъж тя се появи накипрена в кимоно, твърдо решена да ми покаже какво може. Основните техники били от бойното самбо, в някаква компилация с виет во дао. Казах И да отива на тревата и да се търкаля на воля, ама с жена на глава излиза ли се. Станах, поразкърших се и чакам продължението на спектакъла. Подскача, сменя позиции:киба -дачи, зен -куцу-дачи и т. н. Аз кротко блокирам, къде успешно, къде-не. Подскача и не изморява, аз правя някоя лъжлива контра/никога няма да я ударя /, колкото да я държа на разстояние/. Най-накрая дойде твърде близо, завъртях я и с най-обикновен полу-нелсън на дясно рамо и ключ на лява лакътна става я блокирах. Обясних И, че с десен крак блокирам нейният десен, и единственото, което може да направи е да падне по гръб, демек върху мен, като най-безопасно за нея. Тя към 52 кг, аз към 78-80 кг. Но тя изведнъж омекна, нарече ме глупак, който нищо не разбира, врътна се и влезна във вилата. Беше кисела целият ден, нищо не ми сложи за ядене, даже когато и баща И се върна, продължи да е кисела.. Сега отговора на това, което питате. Просто мъжът не може да бъде "използуван парцал" защото той не може да забременее и да е носител на чуждо придобито само от него ДНК. Сега доволна ли сте. ще Ви пусна два филма, стига да разбирате руски-те са американски и френски, но дублирани. Тези филми тангират към темата-интересни са. /Fallschirmspringer/- Десантчик- Навсякъде, по всяко време"

113.   Номер 107, аз ти говоря за справедливост и равенство пред правила, ти ми обясняваш за гей ценности, чалга клубове и суинг. Какво да ти кажа? Фактът, че си мъж под чехъл и това, че не можеш да го понесеш, явно избиват в разнообразни посоки.

115.   113 - Нямаш ли по-смислено нещо за правене, вместо да го предизвикваш този чичак да си разказва биографията тук? Има един локумджия с логорея тук вече- кифльоча, достатъчен е.

51-100 от 181