Телегонията - загадка
Майчиният организъм е способен да възпроизведе у децата черти на предходен партньор на жената, който не е биологичен родител на поколението й, но е биологически по-силен от истинския баща, твърдят експерти по генетика.

Сред учените отдавна се водят спорове дали това необичайно явление, наречено телегония, съществува при хората или е характерно само за определени животински видове с вътрешно оплождане.

Според експерти решаващо влияние върху потомството на жената може да окаже неин предходен партньор и по този начин той, а не бъдещият баща на децата, да определи генофонда на потомството. Научното обяснение е, че семенната течност носи генетична информация и част от нея, попадайки в половите пътища на женския организъм, достига до яйчниците и зародишния епител, от който се създават яйцеклетките.

Върху него сперматозоидите се разпадат до гени и някои вериги от тях могат да проникнат в клетките на зародишния епител. По този начин съзряващите клетки, готови за оплождане, стават носители на гените на предходни представители, които се проявяват чрез признаци в следващото потомство.

Телегонията е доказана с редица експерименти и наблюдения при някои животни. Регистрирани са множество случаи, при които гени на предходен мъжки индивид са оказали влияние именно върху наследствените белези на чуждо поколение.

Коментари

151-181 от 181

172.   Добре де, от всичките ми над 30 приятелки, как пък една не роди дете, което да не е одрало кожата на мъжа и, ами примерно да прилича на някого от бившите и. А не е като да са се оженили девствени. Някои са втори бракове и съжителства. Btw при животните в редките случаи на запазен генетичен материал от предишно животни се дължи на способността на спермата на някои едри животни - бозайници (коне, крави, такива) и птици, има дълъг живот и веднъж попаднали в родовите пътища могат да си спят там няколко месеца. Това е простичкото и съвсем логично обяснение, което генетиката отдавана е доказала. Човешките сперматозоиди обаче имат живот максимум 5 дни, защото знаете, че жените всеки месец полуават възможност за зачеване, а не като някои животни два пъти в годината или дори веднъж. Та така. Ако детето не прилича на вас, пуснете ДНК тест и ще се разбере на кого прилича. Но не си въобразявайте, че в родовите пътища на жена ви седи жива сперма от преди 5 години или дори месец. Всички останали начини - свирки, кръв, са абсурдни и всеки учил генетика го знае. Питайте някой лекар или дори студент по медицина.

173.   До №168 ЦИТАТ""Посадихте си сами тезата, сега не искате да приемете логични изводи ако решим да се престорим, че вярваме в телегонията.
Е, що така? Нали сте умнокрасиви? """ Ако се отнася до мен, бих казал, че умерено грешите. Не съм красив, а съм умерено грозноват, да умен съм. Някога колежките смятаха, че съм чаровен, но е възможно да са ме заблуждавали. Обикновен мъж, среден ръст към 1, 82-1, 83м, по-атлетичен, значително над средното ниво, просто остатък от дълги години спортуване и военна служба. Обикновени дрехи, джинси, кожено яке, спортни обувки, гъста бяло -сива коса, късо подстригана, усмихнат, но не като някой с ментални проблеми. По- официални дрехи са панталони на "Теодор"№50, а блейзъри някъде №№ 58 или 60-понякога ме бъркат с охранител, ако съм пред заведение и чакам да дойде таксито. Възпитан, културен, силно начетен, тактичен, много отдавна отминаха годините когато налитах на бой, както казах, обикновен човек. Телегонията не теза. Знаете от историята, че Джордано Бруно е изгорен на кладата за отхвърляне на хелиоцентричната система, развива тезите, че Вселената е безгранична; че звездите са далечни слънца, около които обикалят планетите; че съществуват и други обитаеми светове, освен Земята. От днешна гледна точка, доста модерни идеи. Подобна е ситуацията с Галилео Галилей, но за да си спаси живота той се отказва от своите виждания, но промърморва "И все пак тя се върти". /Fallschirmspringer/- Десантчик- Навсякъде, по всяко време"

174.   До 168,
"само красиви и умни. Аз съм и двете"
- кой знае майка ти какви ги е вършела...

175.   Интересен случай представлява синдромът на Морис – тестикулна феминизация на индивиди с мъжки половохромозомен генотип XY. Поради нечувствителност на тъканите към мъжкия хормон на семенниците, дължаща се на автозомно-рецесивен мутантен ген, такива болни имат полови органи, телесна структура и окосмяване от женски тип и в обществото те се приемат като жени. Развива се фактически фенотипно женски организъм, разбира се, напълно безплоден, без менструация. Жените с тази аномалия обикновено са красиви, едри, с дълги ръце, отличават се със снажна и стройна фигура. Поради своята енергия и атлетическо телосложение често са ставали. рекордистки и шампионки в различни видове спорт, което е наложило да се изключат от женски спортни състезания. Между изтъкнатите спортсменки честотата им достига 1%. Те се срещат и между жените с блестящи делови и интелектуални данни независимо от това, че и много нормални жени може да притежават подобни качества. Жана д’Арк, която според дадените за нея описания била висока, стройна и с изключителна сила и красиво лице. Общото и телосложение имало донякъде мъжки пропорции. Въпреки голямата си набожност и скромност още от дете тя се отличавала с любовта си към езда, физически и военни упражнения, обичала да носи мъжко облекло. Освен тези косвени указания, даващи основание да се подозира, че при нея синдромът на Морис, има и пряко доказателство за това – тя не е имала менструация, което е типично за този синдром у момичетата с подобни физически черти и умствени прояви. //Fallschirmspringer//-Десантчик-"Навсякъде, по всяко време""

177.   171, това е защото жените са пускали на такива като тебе, а не на готините, високи и богати мъже, според вашата логика.
Ето, жените спират да пускат на такива като теб, почват да трупат материал от високи, красиви, тренирани, богати мъже и според вашата теория и децата им ще са такива.
Ама благодаря ви много, че ни отворихте очите!

179.   Тема за размисъл/ЦИТАТ::"" сред американците расте търсенето на девственици. И ако това е тенденция, реално ли е да се очаква възстановяване на нормите на нравствеността в Америка, и свързано ли е пропадането на човечеството в глобалната безнравствена криза, с поредната световна икономическа криза? И ще тръгнат ли по пътя на възстановяването на нравствените норми, другите отклонили се към аморалността, държави, като Франция, Германия, Англия, Русия и т. н. Търсенето на девственици в Америка не е куриоз, защото доста драматични се оказаха за САЩ последствията от нравствената разпуснатост: само наркоманите там са 55 милиона. Картината на упадъка допълва и фактът, че там работи само половината от трудоспособното население. Но особено впечатлява интеллектуалният упадък: половината възрастни в САЩ не могат да напишат и писмо... Търсенето на девственици е предопределено от увеличаващите се уродства, понеже разпуснатите преди брака момичета, после раждат наркомани, извращенци, инвалиди и психично болни... Това повдигане на съзнанието в Америка дава надежда... То се подсилва и от факта, че през последните години са престанали да пушат 40 процента от американците. А това е крачка към възстановяване на физическото и нравствено здраве на обществото. А по какъв начин влияе девствената чистота, на здравето на поколенията? Народите до скоро не са знаели отговора на този въпрос, но те са знаели много примери за раждания на лоши потомства, от хойкащи момичета. Затова нравствено падналото момиче считали за развалено и недостойно за женитба. Връзката на девствеността с качеството на потомството успяли да обяснят генетиците, които открили миналия век явлението телегония, - доказващо решаващото влияние на първия мъж в живота на жената, върху цялото и потомството. И именно първият, а не бъдещият баща на децата й, залага генофонда (биологическата основа) на потомството на всяка жена, независимо, кога и от кого, тя ще ражда деца в бъдеще. Който е нарушил девствеността и, той става генетичен баща и на бъдещите деца на жената. Безспорно, момичетата трябва да знаят това, преди да се решат на интимни отношения! За съжаление, мнозинството дами не са осведомени за това наследствено таинство. И в следствие на това, първият им мъж обикновено се оказва, не най-добрият, по физиологични и нравствени качества. Той, първият, вече е порочен само от това, че е използвал доверчивостта на младото момиче, и това, че няма жизнен опит. Затова момичето, използвано по такъв начин, и изоставено, справедливо се е считало за изпуснато и развалено. Именно мъжът, с не много добри качества, е заложил в бъдещите и деца, не добър генофонд. Затова нашите предци са презирали отстъпилите девици, и не са позволявали да се женят за техните синове. Но откриването на телегонията скоро било скрито от хората, понеже открехвало таинствените завеси за съдбите на множеството обикновени, а и велики хора. За засекретяването на телегонията била намерена, и даже включена в енциклопедията, удобната фраза, че уж телегонията не била подтвърдена... Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време".... Прочетете "мъжеството на жената от Джек Лондон. Много поучителен разказ. https://chitanka. info/text/2178-myzhestvoto-na-zhenata

180.   Кифльо вече има достоен заместник.

181.   Към жените за съвет и коментар. Казват, че жените били по-сензитивни, ами възможно е, нещо, което не е рационално и не разбирам, не коментирам и не споря върху тази тема. Въпросът е следният. Тъй като не мога да го формулирам с няколко думи ще го преразкажа. Но не ми обяснявайте с критериите на Елена Блаватска или Елена Рьорих, нещо по-различно е. Няколко пъти през живота ми са се случвали, някакви секундни среща но погледи с жени. Като казвам секундни, да се разбира гледане един друг в очите максимум до 15 сек, не че съм ги засичал. Обикновено ми се случват на места, къде човек бърза, един път беше на летище Малпенса, друг път на летище Шарл де Гол, веднъж в София на светофар, веднъж във Варна на ж. п. гара. Във всичките случаи никога преди това, както и след това съм ги срещал и виждал. На летището, кротко си чакам та гейта, и погледът ме блуждае и съвсем случайно си кръстосахме погледите с една жена и изведнъж ме обзе някакво странно чувство, първо усетих нещо като, че ли имам някакъв топъл обръч на главата, а целият ми торс беше обхванат от топлина, почувствах я много близка. -Но тази жена я гледах максимум към 10-12 сек. Никога не съм я виждал, не знам от каква народност е, от къде идва и къде отива, с една дума нищо не знам. Не вярвам в езотериката. Чудя се, дали е това някаква комуникация на квантово ниво, дали е някаква червеева дупка, дали е някакъв времеви портал в нашата реалност-нямам представа. Нещо подобно изпитах миналото лято, където кротко си чаках на един светофар и изведнъж както си гледах насам -натам кръстосах поглед с една жена от съседна кола и пак същото усещане за топлина като описаната по-горе, същевременно сме се гледали взаимно с други жени, но нищо, абсолютно нищо не съм усещал, но защо точно тези жени, а не другите до тях, с какво те се различават от другите и защо те са значими за мен, дали има и обратна комуникация, но вътрешно имах чувството, че се разбираме по някакъв всеобхватен начин. //Fallschirmspringer--Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

182.   Десантчик,
"дали е някакъв времеви портал в нашата реалност"- прекалил си с научната фантастика. Карай по- полека. Пести и Чивас-а че е скъп.
Подобни явления май на всеки се случват. Също и при мен макар и много рядко- някъде веднъж на 5 години. Разминаваш се за кратко с жена и изпитваш особено чувство. После дълго време помниш тези няколко секунди. Ако имаш късмет може да си и по- дълго в обсега на такъв човек.
Веднъж бях безработен около 5- 6 месеца. Не че беше лошо. Безработицата ми беше по- висока от заплатата понеже бях получил премии за патенти които влезнаха при изчисляането.
Мъчех се да науча немски- карах интензивни курсове. При поредното ниво се присъединих към нова група. Аз съм срамежлив (мен колежки ако ги е имало дори не са ме канили в леглата си), затова и гледам да не сядам при жени. Само че единственото свободно място беше до една мадама. Тя изглежда че ме хареса и се сприятелихме. Беше 28 годишна финландка, висока, стройна и доста хубава но не беше руса. Имаше дъщеря на 7 години и дисертация по океанология. Бъбрехме си кога на немски, кога на английски. Занимаваше се с изследвания на птици в един университет. Слагали им динамометри по крилата и ги карали да летят като им измервали силата на различните мускули в полет. Изглежда че са изследвали птици в опити да създадат махолет. Оплакваше се че по водолазните центрове имали само бутилки с въздух и никаде не можели да и дадат със специален газ за голяма дълбочина, а тя имала професионален дълбоководен лиценз. И много други такива работи. Но странното беше че до нея изпитвах някакво невероятно спокойствие, все едно времето спираше и ми беше много приятно. С нетърпение чаках часовете по немски. Дали е било любов от пръв поглед- не съм сигурен. Навярно по- скоро някакво съвпадение на вълните. Възможно е да съм бил и енергиен вампир, да съм и изсмуквал енергията. Но и тя изпитваше нещо понеже по едно време се премести при една мексиканка но с напрежение наблюдаваше как ще реагирам. А аз не реагирах никак и се успокои. И другите бяха забелязали нещо необичайно. По едно време изчезна и учителя ме попита какво става с Паула и дали ще дойде- казах му че на мен нищо не ми е казвала. В междучасието един иранец ме викна настрани от другите и ми каза че се върнала във Финландия и ще се омъжва. Очакваше че ще ми стане неприятно но аз бях спокоен. Всеки си имаше свой живот, просто пътищата ни се бяха кръстосали за кратко. Аз тогава бях женен, имах 2 малки деца, почти бебета и бях лоялен на жена си и семейството. Имах и имейла и фесбука, но никога не и писах.
Извинявам се че съм мъж- не се стърпях да напиша тази позабравена история. Дано не ви отегчих. То това май е за друга тема.

183.   Десантчик, пак извън темата,
Чувал съм че рускините си варяли бельото в големи тенджери понеже по друг начин не можело да се изпере.
Та затва се чудя дали не е по- добре там да си караш на чекии.
Ама не знам. Може в градчетата със закрит достъп да е било по- различно.

184.   Една сентенция""И докато мъжете разказват истории, които никога не са преживели, жените имат истории, които никога няма да разкажат. "" Всеки да го разбира както иска и може.
Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време"

185.   180,
"Кифльо вече има достоен заместник. "
Те май са доста различни. Темите им не се покриват.

186.   185 - Приличат си по километричните коментари, тип Мара Подробната. И независимо от темата го обръщат на разказване на автобиографията си.

188.   До №182 Да като млад четях, а също притежавам част от поредиците "Зарубежная фантастика", "современная фантастика", "Научная фантастика", "Советская фантастика", разбира се и "детективите, " като и поредиците на Ал. Дюма, , Проспер Мериме, Джон Голсуърти, Джек Лондон, Жул Верн, Ал. Казанцев, Валентин Пикуль, Разни приключения, някъде към 400-600 тома, без да броя техническите, . това е приблизително руската част на библиотеката ни, която вследствие на намесата на съпругата ми е силно редуцирана, заради смяна на обзавеждането. Освен това не е хубаво да се правите на саркастичен с коментари относно симпозиуми и конференции. Ако там се е случвало нещо то е продължение на контакт започнал в института и интересува само двама човека. Аз само питах за такива случаи и както виждам и при Вас се е случвало подобно явление. Опитвам се да си обясня механизма, защо една непозната жена видяна в някакъв time slot от порядъка на 10-15 сек така може да развълнува даден човек, а тази до нея -не. Защо точно тази, а не друга. Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време"

189.   До №№ 182, 183 Първо до №182, Не само ние двамата сме имали такива моментални, и неразбираеми изживявания, питал съм мои колеги и приятели и те същото го потвърждават, други се шегуват с такова изживяване, но никой няма смислено и логическо обяснение. Питал съм и колежки, и те потвърждават такива моменти, но и те не могат да го обяснят. Някои имат някакви езотерични обяснения, но пък аз не вярвам в тях. Колкото до Чивас'а, не се тревожете, не е чак толкова скъпо, някъде към 60лв, пък аз не пия , а само на фона на хубава музика, която като машина на времето ми връща прекрасните силно персонални изживявания. До №183, това за което споменавате не знам, моите наблюдения и контакти бяха с красиви и умни рускини, облечени перфектно по тогавашната модна линия. Ботушки на висок ток, хубави поли или рокли, хубави блузи, ама не съм силен по дамското облекло-не му обръщам внимание. Винаги съм бил правилно разбран. Ще се радвам, ако съм задоволил любопитството Ви. Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време"

190.   Десантчик,
Е значи от научната фантастика е било.
Имаш дар- слово, харесват ми коментарите ти, но понякога стилът и съдържанието им ме предразполагат да си правя ташак. Но не от злоба- малко се развеселявам в сивото ежедневие.
Въпроса за тези необичайни срещи най- добре ги пусни в отделна тема понеже тази за телегонията се разводнява.
Писах че е съвпадение на вълни, ама не знам какви вълни излъчва тялото- май никакви. Мозъка работи на около 30 херца и нищо не може да излъчи. Пък ако имаше щяхме да ги видим- даже и аз щях да ги забележа на спектралния анализатор.
Квантови взаимодействия, ммм... скептичен съм.
Биополе, аура, уж го снимат, ма беш ли му мйката кво е- май и тук греда. Крилиановата фотография е при електрически разряд, по- скоро показва проводимоста на тялото.
Тези тръпки понякога възникват при среща на погледите, а понякога без- само от външния вид.
Предполагам че човека прилича на някой друг, който ти е харесвал в детството. Или пък се отключва някакъв хормон по случайност. Не съм сигурен че ако се събереш с този човек ще възникне любов или много як секс.
Жалко че жените не искат да коментират. Май те по ги усщат тези неща. Ужким при срещи с мъже гледали дали има химия и/или вайб и по това преценявали дали да легнат с тях.
Намери старите ти бройки от института и ги разпитай дали си ги разтрептявал. Гледай и да не те хване жена ти.

191.   Знаете ли в какво е разликата между жените и мъжете?? При мъжете винаги е един и същи член между краката.

Ж.

192.   До 172
"от всичките ми над 30 приятелки, как пък една не роди дете, което да не е одрало кожата на мъжа и"

Изглежда че първия и последния мъж са си приличали.

193.   До Н 191
Няма разлика. При жените пък винаги е една и съща п... ка между краката, която се сношава с различни пениси, при жените е един пенис, който се сношава с много пу. ки. Все тая. Даже за жените е по интересно, защото има разнообразие, големи, средни, още по-големи, и т. н.

194.   Точно така 191. И докато нашият член е годен за многократна употреба, вие лесно се изтърквате. ;)

195.   До №190, радвам се, че така спонтанно Ви развеселявам. Просто споделям малко разпокъсано разни персонални случки с мен от едни младежки години. Не оставяйте с впечатление, че съм някакъв нерез, просто така са се случвали нещата. Една жена може да Ви постави в такава ситуация, от която измъкването с достойнство е невъзможно, освен с риск да превърнете жената в свой заклет враг, което не е желателно. По принцип съм срамежливи стеснителен. Между другото не са ""Крилиановата фотография"", а ""Кирлианови фотографии"". В института имах една две колежки запалени на тази тема, като едната беше дъщеря на някакъв чиновник в структурите на ООН и беше живяла в различни страни, както и в Индия и беше доста запалена по езотериката, Елана Блаватска, Елена Рьорих, общо взето разна мистика. Израснал съм в пуританско семейство баща ми беше началник управление в едно министерство и постоянен член на комисията на СИВ, по използуването на атомната енергия за мирни цели. Нямах проблем със спортните екипировки, но никакви магнетофони и никакви "рошльовци" както ги наричаше майка ми. Много харесвам жените и затова се увличах и питая искрено уважение към тях, ама нали съм стеснителен. В личната ми класация по ценност и важност за оцеляване на човешкият род, на първо място са момичетата и младите жени, на второ място са жените и момчетата, а на трето и последно място са мъжете. Жените, с които съм имал продължителен професионален и служебен контакт бяха умни, възпитани, културни и високо образовани- почти всичките инженерки в областта на електрониката. С някои /някоя/ бяхме истински приятели, тя ми беше нещо като душеприказчик и съветник, както и анализатор на някои мои постъпки. Само ме ядосваше като се обръщаше с "ох на кака момчето", а тя беше, ако не греша 4-5 години по-малка от мен, но смяташе, че на онзи етап съм емоционално незрял и е било належащо да има умна жена до мен, за да ме "държи" в правилната посока на развитие. Честита баба Марта. Става дълго, та свъшвам. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

197.   Някога отношенията между мъже и жени като, че ли бяха по -чисти, не толкова меркантилни. Сега тези отношения се пречупват, през призмата на финансовите интереси. Имам лични наблюдения, върху едни, който може да бъде определен като мъжленце. Та той е с височина някъде до към 1, 60 ли по-малко, гласчето му е поне две остави над нивото на средностатистическият българин и тегло максимум 50 кг.. Да ама движи с манекенки, които са поне една глава по-високи от него, да ама баща му има няколко десетки милиона. Та толкова за чувства, обич, добри гени, вярност, изживяване на живота, хванати ръка за за ръка, прегърнати в неразделима прегръдка и т. н. Днес в повечето случаи няма никои от изброените чувства и действия, има само бездушни, финансови интереси и неприкрита алчност. Гадничко и гнусничко, но такава е реалността. Даже и в коментарите на уважаемите съвременни представителки на прекрасният пол се забелязва това, като първи критерий винаги е изискването "да е богат", а след това, за да не звучи толкова гнусно и търговско ориентирано се добавя на "висок и и хубав", кой знае защо няма изисквания за добро възпитание, високо образован и култура. Тези качества са излишни и само пречат. Ами какво да се прави, американогейски, демократичен неолиберализъм -както се казва, всичко е стока. Любов-стока, съвместен живот-стока, деца -стока и разменни монета и средство за натиск, задружно семейство-стока и т. н. Тези нови ценности се презентират във всички медии по различни поводи и най-вече популяризирани

199.   До №190. "Имаш дар- слово, харесват ми коментарите ти, но понякога стилът и съдържанието им ме предразполагат да си правя ташак. " Не е точно така, не много добре да се изразявам в писмена форма, даже съм полуграмотен, както казваше преди много години другарката Иванова, моята учителка по литература. По -добре мога да говоря, но това, което говоря не мога да го напиша. С пълно право, въпреки, че бях отличник в елитна столична гимназия, тя ме остави на матура по български. Там верен на себе си изкарах добър на писмен и отличен на устен. Даже най-накрая тя заяви, Алекс / не ми е това името/, , не можах да те науча да пишеш", но пък ти ще кандидатствуваш с математика и физика. Толкова за литературните ми изяви. Даже съпругата ми не може много художествено да се изразява, обича кратките, прости изречения, а не сложно-съставните, а тя е пълна отличничка, но в друга не по-малко елитна столична гимназия, а като математичка там е "" Top Of The Tops"". Когато преди много години отворих една нейна тетрадка по математика, говоря за диференциални уравнения, частни диференциални уравнения и т. н., на първата страница имаше сентенция "Смъртта е нищо, честа е всичко", ако не греша това май е на Марк Аврелии. По-късно съм го срещал и по работните И бележници

200.   Номер 193, всъщност номер 191 с подпис "Ж" има hash: a6a69bf32d, припокриващ се с мнения 195 с подпис "Десантчик" и 197. С мнение 197 съм съгласен до последната буква. С мнение 191 обаче не съм напълно съгласен, понеже все пак има и малък дял жени, които са (били) само с един мъж, а някои са действени и над Христовата възраст.

Към думите "кой знае защо няма изисквания за добро възпитание, високо образован и култура" в мнение номер 197 бих могъл да добавя, че много жени се сещат за тези личностни качества у мъжа едва тогава, когато е вече твърде късно и преди това да се напатили хубаво при многократните им опити да задържат трайно до себе си някакви пълни рапони, а не нормални мъже. Не, че накрая тези жени са се кротнали и поумнели с едно щракване на пръстите, искайки на късни години всеотдаен, надежден, улегнал, търпелив и разбран мъж, който е пълната противоположност на всичките мъже, с които са пердашили на младини, просто и сами усещат как вече не могат да разчитат на младост и хубост, което да им позволява да се радват на незаслужено голям мъжки интерес и измежду всички тях да подбират само обиграните флиртаджии. Неслучайно още навремето народът ни е измислил поговорката "Сетила се Мара да се побара".

- Кифлоприземител

202.   С риск да стана повече от досаден, намерих някакъв религиозен коментар на тази тема, която започнах с пуснатата от мен тема "Телегонията-загадка" и тъй като не съм добър в излагането на мнението си в писмена форма, реших да цитирам едно, чуждо мнение, което предполагам, че е на някой добре запознат с религията. Трябва да отбележа, че нито безкрайно обичаните от мен съпруга и дъщеря са кръщавани, а също не съм кръщават, аз и съпругата ми нямаме църковен брак, атеисти сме, но аз имам и залитания към агностицизъм. Не сме привърженици на религиите независимо от какъв вид са те, но най-вече монотеистичните. Та това, което ще цитирам не е мое мнение, предполагам, че е на някой богослов. Най-интересно е, че имаме някаква библия в къщи, издадена през 1887 година. ЦИТАТ:: "Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си... " (Изход 20:17)
"Защото заповедите: не прелюбодействувай, не убивай, не кради, не лъжесвидетелствувай, чуждо не пожелавай, и всяка друга заповед" (Римляни 13:9)
Господ изисква когато мъжа и жената тръгнат да създават семейство да са първи партньори и дори в Библията се споменава, че Бог мрази хората, които са изоставили първата си любов:"Но имам това против тебе, че си оставил първата си любов. " (Откровение 2:4). Особено важно за жените е изискването да са девствени: "Но ако е истинно това нещо, че не се е намерило девство у момата, тогава да изведат момата и да я поставят пред вратата на бащиния й дом, и мъжете от града й да я убият с камъни, за да умре; защото е сторила безчестие в Израиля, като е блудствала в бащиния си дом. Така да отмахнеш злото изсред себе си. " (Второзаконие 22:20-21) "Ако някой вземе жена и, след като влезе при нея, я намрази, и я наклевети в срамотни работи, и навлече на нея лошо име, като рече: Взех тая жена, и като се приближих при нея, не я намерих девица, тогава бащата и майката на момата да вземат и занесат белезите от девството на момата при градските старейшини в портата; и бащата да рече на старейшините: Дадох дъщеря си на тоя човек за жена; но той я мрази, и, ето, момата наклеветил я е в срамотни работи, като е казал: Не намерих дъщеря ти девица; но ето белезите от девството на дъщеря ми. И да разгънат дрехата пред градските старейшини. Тогава старейшините на оня град да вземат човека да го накажат, като го глобят сто сребърни сикли; той да ги даде на бащата на момата, защото е навлякъл лошо име на Израилска девица. И тя да му бъде жена; не бива да я напуска през целия си живот. Но ако е истинно това нещо, че не се е намерило девство у момата, тогава да изведат момата и да я поставят пред вратата на бащиния й дом, и мъжете от града й да я убият с камъни, за да умре; защото е сторила безчестие в Израиля, като е блудствувала в бащиния си дом. Така да отмахнеш злото изсред себе си. Ако се намери някой лежащ с омъжена жена, тогава и двамата да бъдат убити, мъжът, който е лежал с жената и жената. Така да отмахнеш злото от Израиля. " (Второзаконие 22:13-22)"""" Край на цитата. Някога в библиотека на моята обична тъща /тя беше за мен жената, която най-близко покрива понятието римска матрона. / имаше една книга от Август Форел "Половият въпрос", издадена някъде към 1928 година. Бях е прочел, но балдъзата май я изхвърли. Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

203.   До №200. / Кифлоприземител/ ЩЕ Ви разкрия мистификацията на това, което Ви е направило впечатление. И трите поста са мои, като №191 е някакъв анекдот, който го цитирах, а другите два са мой разсъждения на тази тема. Оставам с впечатление, че модераторът изтрива някои цитати или думи написани на латиница, но е възможно да съм забравил да напиша, това, което условно смятате за "ник" , особено, ако съпругата ми е близо до мен, не че тя проявява любопитство, но все пак. Тя не обича да коментира, както и да пише. Всичко, което не носи материална, културна, финансова полза за семейството, тя го смята за загубено време. Какво да я правя, много е целенасочена, подозирам, че е неолибералистка в комбинация с тоталитаристка-странна комбинация. Даже в работните и бележници на първата страница има нейното кредо от ученическите И години :"Смъртта е нищо, честа е всичко". Хайде останете със здраве :: //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

204.   Не споделям религиозните заблуди, вярвам в науката """"Тогава, преди 150 години, съвременниците започнали да задават следния въпрос на физиолозите: „Разпространява ли се ефектът на телегонията сред хората? ”. На учените не им трябвал подтик, за да се заемат с тази работа. Започнали се интензивни физиологични, антропологични, социологически изследвания и даже експерименти, разбира се, когато имало възможност за това. И след многобройни дългогодишни и разнообразни експерименти безпристрастната наука твърдо заявила: „Да, ефектът на телегонията се разпространява и сред хората, при това в много по-силно изразена форма, отколкото в света на животните”.
Ала ето тук отново се спуснала завесата на тайствеността! Откритията на телегонията веднага били скрити от хората, тъй като тя затваряла пътя към всякакъв род сексуални революции и други глобални изменения в общочовешкия строй, сред които например псевдохуманизма, космополитизма, развращението на младежта, развитието на рок- и всякакви други псевдокултури, наркоманията, пиянствата, абортите, атеизма, прикрития и неприкрит сатанизъм. Обявена за секретна, тази наука била дори вписана в енциклопедиите с удобната уговорка, че явлението телегония уж не било намерило сигурно потвърждение. Думата „телегония” произлиза от теле - далеко и гони – раждане и представлява наука, която утвърждава, че на потомството на женския индивид влияят всичките й предишни полови партньори. Девойките обезателно трябва да знаят всичко това, за да избегнат в бъдеще непоправими грешки. Известно е, че дори няколко години след извънбрачните връзки с пътуващи гастрольори на международни фестивали и спортни олимпиади, нашите руски девойки започнали да раждат от белите си, генетично здрави съпрузи, деца, които не приличали нито на майката, нито на бащата, а на предходния си, понякога цветнокож „генетичен баща”. Причините за появата на такъв тип „юнаци” била генетическата мутация на хромозомната верига от извършената преди много години извънбрачна връзка, която впоследствие станала причина за семейните трагедии. Защо да крием, че неомъжените девойки и проститутките, (обслужващи предимно чужденци), днес често даряват на законните си съпрузи скритите плодове на предбрачните си полови връзки – наркомани, токсикомани, хомосексуалисти или психически непълноценни и душевноболни деца. Разбира се, във времето, когато е открита телегонията, множество хора се противопоставят на нейните открития, привеждайки резултати от изследвания и експерименти, уж доказващи, че тази наука е безсмислица, и че да се съобразяваш с нея, значи да не уважаваш себе си и да пренебрегваш своите желания. Болшинството от тези теоретици са хора, които нямат интерес да се разчуват реалните резултати от телегонията, защото порноиндустрията например би претърпяла сериозни загуби, ако явлението телегония започне да се изучава от децата в училище. Затова излиза, че е по-изгодно, ако децата изучават в училище „семейно планиране”, способстващо за развращаването на бъдещото поколение, а следователно и за попълването на портфейлите им.
Следва още един въпрос: всичко ли е загубено за онези жени, загубили девствеността си извън брака, но впоследствие желаещи да създадат семейство, благословено от Православната Църква? В тайнствата Кръщение и Покаяние човек се ражда втори път и с помощта на Св. Дух той може да преодолее физически натрупаните недостатъци. Обаче поколението трябва да бъде истинско, да даде достойни плодове, тоест родителите да се променят вътрешно, да очистят душите си и да се преобразят. От духовна гледна точка телегонията се обяснява много просто: душата влияе на тялото. Под влиянието на емоциите и впечатленията, запечатвани в душата, се получава мутация на гените; каквото преживява майката, то задължително ще се отрази на децата й и те обезателно ще заприличат на онзи, когото тя е обикнала за първи път, защото любовта е много силно чувство и практически незабравимо. Св. Амвросий Медиолански го нарича „дарът на първия брак” от Бога. То възниква даже при отсъствието на физическа близост – именно затова в древност, преди да ги омъжат, девойките старателно били скривани от чужди мъжки очи. А днес девойките виждат всичко...
Св. Иоан Златоуст пише: „Как може да бъде девственица оная, чиято съвест я изгаря? ! Ти не си встъпила в брак, но това вече не е девство”.
Така че, да се запази девството не е лесна работа, а да се върне то е нужен още по-голям труд. Затова и наградата е голяма: децата, които се раждат от целомъдрени родители са Божие благословение, радост в живота, помощ и утешение в старостта, а не позор и страдание. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време" //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

205.   То излиза че телегонията удря по- скоро женската страна.
Мъжете си предават гените изцяло.
Докато гентте на жената се оказват модифицирани от множеството мъже с които е спала. Нейния генетичен профил се оказва размит.
Все пак това не е причина мъжете да не внимават с кого се обвързват за създаване на поколение.
Женските гени могат да бъдат променени както в положителна, така и в отрицателна посока.
При жени с голям брой паркньори е по- скоро второто.

206.   Това което се наблюдава в държави където жените се омъжват девствени е че децата са по- витални и имат много по- малко генетични заболявания.
То май не е само телегонията дето не е сигурно дали я съществува при човека, но има и множество други явления при разпуснатите полови отношения.
Други изследвания показват че при хора с много на брой сексуални паркньори има повече случаи на рак, инсулт и други заболявания. Макар че обяснението е по- просто. Тези личности обикновенно водят нездравословен начин на живот- пушат, пият, някои се друсат, киснат по кафенета и барове вместо спорт или разходки в планината.

207.   Попаднах на следната информация, така, че я цитирама както е публикувана::""""""""" Теорията за телегонията датира от времето на Аристотел. В нея се споделя, че едно дете, с изключение на чертите на бащата, може да има и прилики с предходните полови партньори на майката. Така бащинството става не привилегия на един човек, а на няколко. Самата идея за телегонията е известна на човечеството от ранните епохи. Гръцките легенди, изпълнени с истории за живота на величествените богове, ненадейно за самите хора, са се трансформирали в източник на познания. По този метод Тезей, синът на Ефра и Егей, е образец за телегония. Ефра, която имала двама партньори/ браво на жената, кога е успяла/ в една и съща нощ, като надарила сина си както с човешки, по този начин и с божествени черти. Павзаний вярвал, че резултатът от телегонията може да бъде раждането на близнаци. Кастор и Полидеук са образци за това. Бащата на първия бил елементарен човек, на втория това бил господ Зевс. Така единият бил смъртен, а другият имал дарбата на безконечен живот. Гърците не били единствените, които вярвали в съществуването на телегонията. Концепцията е оказала огромно въздействие и върху ранното християнство. По този метод в Евангелието на Филип се твърдяло, че външният тип на детето се влияело освен от предходните полови партньори на майката, но и от нейните мисли за тях"""""", това последно на мен ми изглежда абсурдно, защото тава значи се мислите имат директно материално проявление. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

208.   ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ. Само цитат
"""Основоположникът на висшата социология Григорий Климов повече от 50 години изучава някои явления в човешкото общество, които винаги са били забранени, както в Съветския съюз, така и на Запад. Това са дегенеративните процеси, комплексите на властта, разрушението, саморазрушението и други негативни тенденции в човека и обществото.

Г. Климов обобщава по-ранни изследвания – на Чезаре Ломброзо, италиански професор по криминална антропология, и докторите Кинси и Свядощ – световноизвестни сексопатолози, но и ги допълва с нови закономерности в резултат от Харвардския проект, които са заложени в основата на психологическата, идеологическата и друга работа на западните, в частност американските специални служби в страните от СНГ.

Статистиката на д-р Кинси от Института за сексуални изследвания, която излиза през 1948 г., подействала в Америка като взривена бомба. След нея американците се заели да изследват наследствените процеси, в които участва и Г. Климов.

Законът за телегонията – наследствеността

Основният закон за наследствеността в медицината се нарича „явлението на първия самец“. Но вероятно нашите деди в тази област знаели повече: в първата брачна нощ мъжът предава на съпругата си: образа на духа и кръвта, енергията на една година от своя живот, за износването на потомството, дара на майчинството – грижата за детето, родовата генетична памет на девойката, любовта и самия себе си.

Оттук следва, че първият мъж, който е отнел девствеността на девойката, е единственият баща на децата, която тя ще роди в живота си, независимо колко мъже ще има в целия си живот. Но другите мъже променят генно-полевия фундамент – генетичния портрет, на нейните деца, което води до болести и израждане на рода.

Телегонията на свой ред лежи в основата на небесните закони за чистотата на рода и кръвта.

Основните закони са:

Чистотата и единството на семейния съюз, задължителното семейно благословение;
Забрана за родствени бракове до седмо коляно – познаване на своя род и племе;
Забрана за междурасови бракове – без всякаква расова ненавист;
Забраната за всякакви хомосексуални връзки, носене на неподходящи за пола дрехи.

Всички нарушения на тези закони влекат след себе си тежки последици за рода, включително до измирането му. Самият процес на прояви на негативните последици се нарича дегенерация, а хората със съответните признаци на израждане са дегенерати.

Стадиите на дегенерацията

Трябва да уточним, че самото понятие „дегенерат“ се използва като чисто медицински термин, а не като обидна дума.

Според Григорий Климов дегенерацията е естествен процес, който съществува на земята от хиляди години, т. е. той е неотменна част от жизнения цикъл.

Раждането, младостта, зрелостта, старческата възраст и смъртта. На нивото на индивидуалния човек този процес е добре познат; нещо подобно според Климов съществува и в клана – семейството.

Трите етапа на дегенерацията

Полови извращения
Психически болести
Вродени дефекти.

Ако се анализират славянско-арийските веди, може да се види, че изначално причината за дегенерацията са нарушенията на небесните закони за чистотата на рода, които водят до отслабване на половата конституция на човека – появяват се признаци на двуполовост. Външно тези промени не се забелязват, но най-често те се проявяват в психиката и поведението на човека; оттам веднага възникват проблеми в семейството.

Ако нарушенията на законите за чистотата на рода продължат, процесите на дегенерация на човека, и естествено на рода му, започват да се съпровождат с полови извращения. По-нататъшните нарушения на тези закони водят до психически болести и вродени дефекти, които се проявяват с агресивност, склонност към убийства или самоубийства.

Някои изследователи отделят пет стадия на дегенерацията:

Отслабване на половата конституция;
Полови извращения;
Психически болести;
Вродени дефекти;
Израждане на рода – прекратяване на раждаемостта, убийства и самоубийства.

Изследванията показват, че между всичките стадии на дегенерацията, проявите на хомосексуализма и ненормалното поведение на човека има зависимост, свързана с проявите на раздвояване на пола на човека. Мъжете са подложени на по-бързи промени, за разлика от жените и това има напълно научно обяснение на генетично ниво. Но за двата пола са възможни следните форми на хомосексуалност – пълна, частична, потисната и латентна. Най-безопасна е пълната, т. е. откритата хомосексуалност, която не се сдържа и намира израз в половото удовлетворение.

В едно изследване в САЩ се посочва, че сред висши държавни и партийни дейци хомосексуалността е такава както при затворниците в затворите.

Вестник Ню Йорк таймс публикува резултатите от изследвания, проведени от група американски учени. Те анализирали 78 велики личности в историята на човечеството и се оказало, че 37% от тях имали ярко изразени психически болести в живота си; 83% били явни психопати, 10% били психопати в по-лека форма, само 7% били нормални хора.

Връзката между половите извращения и душевни болести

Оказва се, че дегенерацията е свързана не само с полови извращения, но и с психически болести. Официалната американска статистика посочва, че 18, 5% от населението в САЩ, т. е. всеки шести човек от клинична гледна точка е психически болен и има нужда от психиатрично лечение. Психическите болести са психози, които произтичат от главния мозък, неврози, които произлизат от централната нервна система, но те нерядко са свързани помежду си. Към психозите се отнасят параноята, манията за величие и манията за преследване. Към психоболестите се отнасят шизофренията, маниакалните депресии, егоцентризмът, който поражда болезнено тщеславие, комплексът за вина и саморазрушение.

Според Г. Климов дегенеративността при човека може да се прояви с някои физически деформации. Такива деформации са кривите очи, рижата коса, зайчата устна, вълчата паст, големите родилни петна – печатът на дявола, сакатост, гърбавост и др.

Кривогледите и рижите по времето на Петър Първи не се допускали за свидетели, защото „Бог ги белязал“.
За любителите на правописа, кавичките съм спестил
. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

151-181 от 181