Влюбена съм, но той е обвързан...
Имам "закачка" с момче на 26 години (аз съм на 21) от близо 8 месеца вече... Той си има приятелка на разстояние. Аз в началото не знаех и излизахме доста заедно, учехме заедно за изпити, ходехме на кафе, изобщо много си паснаха характерите ни и ни беше много забавно...

В един от разговорите ни в скайп ми каза, че си имал гадже... Стана ми много гадно. Реших, че повече няма да имам очаквания от него в този смисъл и спрях да му пиша (а и съвпадна с едно мое пътуване). Като се върнах той продължи да ми пише и да ме търси. Казах си, приятно ми е да си прекарвам времето с него, какво пък, но до там.
И пак почнахме да излизаме.

Всеки път се опознавахме повече и повече... Два пъти се случи да бъдем у нас след партита и се целувахме, но аз му казах, че докато има гадже, да не се надява на нищо по-интимно с мен. Аз и двата пъти като оставахме насаме съм го питала дали мисли да остане с гаджето си и ми казваше, че да...

Последния път видя, че ми стана мъчно и че ме е наранил (разбрал е, че имам чувства 100%). После дойде лятото, всеки тръгна на някъде и не си писахме и двамата от страх да не се натрапим на другия. А и той се е чувствал гузен малко, задето ме е натъжил.

Видяхме се в началото на тази учебна година в университета и всичко тръгна по старому... Пак закачки, пак писане, пак смях... И на поредното парти той ме целуна два пъти пред всички, държеше ме за ръка, погрижи се за мен като ми стана малко лошо, изобщо се държеше все едно сме гаджета и то пред всички наши колеги. Сред тях пък тръгна клюката, че сме гаджета. На мен ми стана много приятно понеже реших, че явно иска да бъдем заедно, щом не се крие и смущава от другите.

Въпросната вечер се случи и спахме заедно за първи път. После той пак ме потърси, а и в Унито си се виждаме... Аз го попитах дали по принцип има желание да се срещаме и ми каза, че да, но в че тези дни нямал да има много свободно време... После имаше още едно парти и пак спахме заедно, обаче този път той беше доста по-отвеян на партито някакси... Изглеждаше по-несигурен, а и не ме целуна, не ме хвана за ръката, нищо такова...
Е, закачахме се и се смяхме, ама не беше същото както миналия път.

Да не говорим, че пред мен, понеже ме пита дали не ревнувам, хвана дупето на едно момиче!!! (беше бая пийнал, но предния път даже беше още по-пийнал и се държеше съвсем различно!)... На мен ми стана супер кофти и се отделих от него. Вярно е, че предните дни ми пишеше по скайп, че му било тъжно и не знаел защо, че имал нужда да организира живота си и да си направи плановете и т.н.
Знам, че може заради това да не е бил в настроение и да се е държал така, но все пак...

След последната вечер заедно му писах забавен смс, в който му казвах, че хапвам един десерт, който той обича и че съм се сетила за него. Никакъв отговор... Не ми е писал в скайп... Днес се видяхме в Унито и аз се държах по-хладно, казах му здрасти, ама не супер ухилена с 24 каратова усмивка, ами просто едно отвеяно здрасти. Той се заговори с колегите около нас и аз му казах, че тръгвам и чао, и той беше леко объркан и ми каза: Ах, добре, чао, чао...

И това е до сега... Спестила съм доста подробности, защото иначе ще стане много дълго, но да кажем, че обикновено много си пасваме в мислите, в действията, във всичко... И виждам, че ме харесва (по някакъв начин...). Не съм го питала повече какво става с гаджето му, понеже ми омръзна и писна... Та от два дена се замислям има ли змисъл всичко това, аз много го харесвам, влюбена съм, така е, но като че ли вече почвам да губя търпение и да се дразня...

Аз търся сериозна връзка - такава, в която в студените зимни дни ще мога да си хапвам бисквитки под одеалцето с моя любим, гледайки някой готин филм. Търся такава връзка, която ще кара телефона ми да звъни или да бипка от смс-и, който ще ме топлят и ще ме карат да се чувствам желана и ценена. Търся връзка, която ще ме закара на излет до някое езеро, на поход в плянината или ще ме покани на чай в уютна хижа на връх Нова Година! Ето такава връзка търся! И започвам да се чудя дали я търся на подходящото място...
Благодаря ви предварително за помощта!

Коментари

1.   Най-добре е да се видите само двамата, било то на кафе или на някое друго място, да няма ваши колеги наоколо, и да си поприказвате сериозно. Задай му конкретно въпроса дали ще бъде с теб наистина или просто няма никакво намерение нещата да са сериозни. Ако започне да увърта нещата по-добре не си прави напразни илюзии...

2.   Ами според мен той е целил да те вкара в леглото и след това може би си му омръзнала. Така мисля аз, знаеш повечето момчета са такива нищо че съм момче, но го казвам. Просто го извикай на кафе един ден и говори сериозно с него. Знаеш, че един човек ако иска нещо се бори за него. Дано съм ти помогнал :)

3.   Подкрепям напълно 2.
Просто не се отдавай на пасивността, а действай.
Няма какво да губиш.
А.

4.   Малко е тъпо да търсиш сериозна връзка с несериозен човек. Преспал е с теб вече не си му интересна.

5.   Търсиш сериозна връзка, но с човек, който е несериозен към т. нар си приятелка, как теб едва ли да се получи.
Има някакво харесване, но само толкова с/д мен.
Можете да имате несериозна, неангажираща и необвързваща връзка само за забавление.
Можеш да говориш с него, както те съветват, о мисля, че това само ще го отдръпне от теб.
Ел

6.   Благодаря за коментарите до тук... До вчера бях малко ядосана и възмутена... Съчинявах си в главата какви ли не филми... Гадая... И може би ме е страх да говоря с него... От една страна имам чувството, че ще излезе все едно го притискам, а от друга, че може да ми каже, че съжалява, ама не знае как да постъпи и др. такива... Тази вечер ме боли... Боли ме душата... Какво стана с моето влюбване... От друга страна като го видя или като се сетя с подробности за поведението му, просто не ми се вярва да е използвач и нагаждач, не ми изглежда такъв, никога не ми е изглеждал. Той е свободолюбив, отворен, сърдечен и винаги казва какво мисли...
Към коментар 4... Точно това се страхувах да чуя, но някакси не мога да го пригодя към неговия образ... Освен това възможно ли е едно момче и то все пак голямо, да кажем мъж вече, да му е приятно и забавно в моята компания и като получи малко удоволствие и вече хоп... забравя за характера ми??? Някакси не ми се връзва с него, не знам... Освен това той не е от хората, които правят намеци за секс или някакви интимности! Не беше правил опит да ме целува по устните преди. Даже първата вечер, когато спахме заедно, той ми каза преди това, че ако искам да остана да танцувам (бяхме в една дискотека), да остана, да направя каквото ми е приятно и че няма да ми се сърди или нещо подобно. Просто аз избрах да си тръгнем заедно. Някои от вас може да решат, че не го привличам сексуално... О, повярвайте ми, привличам го много силно! Принципно съм доста хубава според останалите...
Боли ме в момента и ми е мъчно... Не знам откъде и как да подхвана темата с него...

7.   Пишете, моля...

8.   Според мен номер 4 е напълно прав :/

9.   Хмм да, със сериозен разговор най-много да го отблъснеш, както по-горе са ти казали. Засега не се надявай на нищо сериозно и не давай вид, че се надяваш нещата с него да се получат. Така ще се чуди ти какво мислиш и дали въобще ти пука за него... и най-много да вземе да се влюби. За нищо на света не подхващай сериозен разговор.. ако го искаш, карайте си го така и се надявай да му влезнеш под кожата, понеже няма да знае какво очакваш от него, щом го привличаш, рано или късно и това ще стане.

Doriana