Грозна съм и няма какво да направя
Здравейте. Започвам направо..
Жена съм на 33 години, семейна с дете. Отслабнах доста последните години, приличам на мумия буквално. Като се погледна в огледалото и не мога да се гледам, на снимки също, срам ме е от себе си. Гледам снимки от преди 3- 4 години, изглеждала съм добре, харесвам се, а сега..
Забелязвам по магазините или по улиците как хората ме гледат, заглеждат се в лицето ми и просто искам да потъна

Коментари

1.   Здравей. Моето мнение е, че дори да си отслабнала много и сега да не изглеждаш толкова добре, колкото преди, все пак не е толкова зле, колкото ти си представяш. Хората могат да те гледат поради различни причини, а ти да си мислиш, че е заради нещото, което предизвиква комплекс. Много момичета си мечтаят да са много слаби, от къде знаеш, че не те заглеждат, защото мислят, че си красива? Според мен се съветвай с най-близките ти хора на които наистина имаш доверие, че ще ти кажат истината. Ако те също мислят, че имаш нужда да качиш килограми, просто опитай да хапваш повече, поне да не гладуваш. Закусвай задължително и т. н. Погрижи се за себе си повече и това е. Но моля те, никога не се наричай ''грозна''. Красива си! Просто понякога тялото ни дава сигнали, че трябва да положим определена грижа за себе си. Пожелавам ти успех! <3

2.   Грешиш! Жена която смята себе си за грозна е по-красива от жена с навирен нос и тонове самочувствие и претенции заради външността си. Което е и причината много богати известни и красиви мъже да са избрали за партньорки жени които не са нищо особено и често са грозновати и с тях са имали най-стабилните и дълготрайни връзки. А са имали опциите за всички видове жени с нулево усилие да са с тях. Все пак не е редно да казваш директно пред мъж, че си грозна. А просто да се държиш като такава която смята това за себе си. И ще видиш за какво става въпрос, тъй като ти ще си искрена и няма как мъжа да мисли, че се опитваш да го подвеждаш със сладки приказки. Аз преди време излизах точно с не особено красиви жени или възрастни защото ми ставаше жал за тях в комбминация с това че ми харесваше вътрешната им красота, можех да съм с млада и красива без проблеми но ме отвращаваха такива с вътрешните си характеристики.

3.   Нали в България жените ги оценяват по килограмите. Като сте слаба всичко е наред. Ако ще и в муцуната да сте зле. Какъв е проблема? Да гледат хората, те много хубави. При мене е обратното повече кг. но винаги съм била красива в лицето. Няма пълно щастие. Да нямате някакъв здравословен проблем? Хората винаги ще се оцъклят, те в последно време изтрещяха

4.   Като надебелявате много, после ще сте като булдог в лице и тяло.
Американците като отслабват драстично, поне се подлагат на операция за отстраняване на излишната кожа, не е евтино, но е единственият вариант да се харесаш.

5.   Сама осъзнаваш, че си болезнено слаба и ни питаш нас какво да правиш? ! Ами НАПЪЛНЕЙ до нормалните килограми за своя ръст! Естествено, че е неприятно да виждаш анорексични хора, чудиш се какво ги е докарало дотам... вземи живота си в ръце!

6.   Здравейте, всичко ще се оправи. Не сте само Вие минали по този път. Та Вие сте на по-малко години от дъщеря ми. Не се тревожете, животът е пред Вас. Аз също бях едно физическо разочарование на майка ми. До към 14-15 години бях много слаб. Както казваше майка ми, "кожа, кости и жили". Наричаше ме затворник от Освиенцим, рамената ми били като закачалки за гардероб, ребрата ми били като клавиши на акордеон, а коремът ми бил толкова хлътнал, че през него, съм можел да си броя прешлените по гръбначният стълб, как хората ще кажат, че не ме хранят и т. н. Някъде към 10 клас пъпчасах, което беше още един удар, не смеех да заговоря момиче, чувствах се добре само като говоря по телефона, защото не ме виждат и се мислех са нормално изглеждаш. В девети клас започнах да тренирам джудо, годините минаваха, кандидатствуване, приемане, казарма и т. н. Не покрих изискванията на майка ми за височина 1, 95 м, а останах доста по-нисък, някъде към 1, 82-1, 83. Изглежда, че растежа на височина престана и от спортуването и казармата качих килограми-не много, но вече бях към 76 кг, , много тънък в талията и ханша, но с доста широки рамена. Вече рефрена на майка ми беше вече друг, как съм изглеждал груб, за какво са ми тези "козунаци" на ръцете, аз съм бил научен сътрудник, а не изкопчия, гърдите ми били като на дойка и т. н и т. н. Ако и отговарях, че така ме харесват колежките от института, те моментално ставаха виновни, бяха определяни като върти-опашки, със съмнително поведение и т. н. Обяснявах И, че са мили, културни, високо образовани жени, ама не мога да я омилостивя. Така, че не се безпокойте всичко се оправя, // Десантчик --"Навсякъде, по всяко време""

7.   Аз също съм грозен, но даже и семейство и дете нямам

8.   Забелязал съм, че жени, които се смятат за грозни, в действителност са доста симпатични. Не знам на какво се дължи този парадокс.

9.   От авторката.
Благодаря Ви мили хора за виртуалната подкрепа!
През последните 2 години преживях загуба на близък човек, болести, много стрес и това ми се отрази. Храня се, но не мога да кача килограми, нямам и голям апетит.
Цялото ми мнение, че съм нелицеприятна идва от мен самата. Като се гледам на снимки, както писах вече и погледите на хората.. Знам, че трябва да се взема в ръце, трудно е и няма да стане и по- добре.
Отново Ви благодаря за думите, имах нужда някой, макар и непознат, да ми вдъхне доверие, благодаря!

10.   Всъщност какво ти пречи че си грозна?
Нали имаш мъж и семейство.
Да не би да искаш нов мъж да намериш?

11.   Дори без да съм те виждала, съм сигурна, че си много по-красива, отколкото си мислиш. Хубавиците често са с ниско самочувствие и постоянно си търсят кусури, докато всяка една, която е средна работа/нищо особено, се смята за секс-бомба и се държи като такава. Парадоксално, но е факт.
Я се усмихни, вдигни високо главата и не си втълпявай глупости!

12.   Какъв ръст и килограми имаш? Може просто да си в депресия и за това така да не се приемаш физически. На мен лично ми влияе настроението на това дали се чувствам красива, когато съм тъжна и нещо съм потисната си намирам кусури, когато съм в по-добро състояние на духа, като че ли се харесвам повече. Запиши се на спорт, аз така правя и ми дава тонус и чувство на удовлетворение, хем ще стегнеш фигурата и ще ти дойде апетит.

13.   Аз харесвам вампири- само мои са. Не се налата да губя време в душевни терзания как ще се представи зад гърба ми. Да си гледа дома, детето и мен на финала. Даже не искам да съм й приоритет в ежедневието. Но като я гушна да го чувства и усеща

14.   От авторката.
До номер 10- не разбира се! Какъв нов мъж? ! Това е за мен самата, искам да изглеждам нормално, не другите да ме гледат задълбочено в лицето и да умирам от срам.
Номер 11, благодаря ти! ❤
Номер 12, като се замисля сте права и то много. Когато съм щастлива не обръщам внимание на това, дори се харесвам, а инъче е обратното. 164см съм, около 43, 44кг. Тялото ми е добре, но в лицето съм като изпита. Скули, кости, всичко е изпъкнало.
До 13, харесвайте вампири, аз не искам да съм такава, при положение, че преди не бях.

15.   Авторке, слабичка си, нездравословна слаба, трябват ти още поне 5-6 килограма, дори 10. Сигурно лицето ти е станало по-скулесто заради слабостта. Ами трябва си ядене, ако нямаш апетит, взимай разни хранителни добавки стимулиращи апетита, успех!

16.   Може пък да те гледат в лицето, защото е хубаво. Възможно ли е следродилната депресия и хормоните да не са се балансирали и това да е една от причините за ниското самочувствие? А също и промените в тялото след самото раждане?

Black Sabbath