Бихте ли изневерили на партньора си?
Въпросът ми се вижда от заглавието. Любопитно ми е да разбера кой какво ще напише.
Бих добавила също: пишещият да спомене защо би или не би изневерил/ на колко години е/дали е във връзка. Хубавото е, че всеки може да се възползва от анонимността, която дава сайта за подобен тип отговори.
Жена, 30

Коментари

1.   На 24 години съм, никога до сега не съм изневерявала и нямам намерение да го правя. На първо място това е неуважение към самата мен, а след това и към човека с който съм. Все пак ако отсрещната страна ми изневери бих му го върнала, но не с изневяра.

2.   Не бих, защото не съм такъв човек.

3.   Не, предпочитам да прекратим, отколкото подобна гавра. Предпочитам и същото от другата страна, макар че не се случва някой да е искрен и да те щади.

4.   Жена съм, на 24г. До скоро бях твърдо против изневярата, тъй като при мен винаги интимните отношения са били силно обвързани с чувства и емоции и реално съм копнеела за връзка с дадения човек.

Живота ми така се завъртя, че от 4 години съм в сериозна връзка с моя човек, на семейни начала. Силно вярвам, че той е моят човек, тъй като ме прави щастлива, имаме страшно много общи интереси и хобита и реално никога не сме се карали и не сме имали никакви проблеми, освен един - сексът е изключително рядко - веднъж месечно, че даже понякога и през месец.
Той отрича да съществува проблем. Аз се чувствам сексуално незадоволени и много, повярвайте ми много пъти съм се опитвала да говоря с него, с цел да стигнем до някакво решение, до разковничето на проблема. Убедена съм, че няма друга, че не изневерява. Има проблеми в работата и му е доста напрегнато в личен план, често работи извънредно и отдавам ниското либидо точно на това. Отделно, че не излиза, не се движи, не се храни правилно - буквално е по цял ден в леглото, работейки с лаптопа, тъй като работи изцяло remote.

И така, съответно само за да задоволят нагона си, тъй като за разлика от него аз си имам нужди... чисто теоретично бих изневерила без да влагам каквито и да било чувства в това. Дали ще го направя реално вече е съвсем друг въпрос, най-вероятно не. В това положение съм вече от година и половина и наистина не виждам решение...

5.   Чудесен въпрос, съвсем съвременен!
Но нека преди това уточним, какво е изневяра.
За мен и съпругът ми изневяра е, да зарежем семейството и това което сме градили и градим заедно.
Ако говорим за секс, това е друга тема и тя не бива да се вплита в изневярата. Причините за това основно са, рутинност, сексуална несъвместимост. Не говорим, че има и здравни проблеми и т. н.
Който приема, че по една или друга причина, единият или и двамата партньори имат нужда от разнообразие е изневяра, греши. Ние със моят съпруг сме убедени в това.
Аз съм на 29 години, той е на 30, имаме и деца на 13; 12 и 9. Най голямото е момиче, другите са момчета. Големите проявяват вече силен интерес към секса. Сексът между нас, мен и съпругът ми е чудесен и бурен. Заедно сме от 17 години, а сме семейни от 11. Още в началото, като гаджета, ако мога така да се изразя, имах желание да почувствам разликата между мъжете. Често си говорехме по тези въпроси. Още първият път когато казах, че ми е интересно да видя разликата и той ми каза, че никои не ми пречи, мога да опитам. И аз опитах, първо бях сама с един, който се правеше на голям любовник, но макар ѝ малка тогава, го оцених като пълна нула. Веднъж бяхме в компания и ми хареса един, казах на моя, приятел тогава, той ми каза:
- Хайде, какво чакаш. Аз ще хвана неговата, навита ми е.
В по- късен период се оженихме и без това бяхме като дупе и гащи, неразделни. Живеем много добре, разбира ме се идеално, никога не сме дори спорили. Имаме приблизително еднакво мислене и мнение по проблемите и житейските въпроси. Така, че ако сега поиска да наебе приятелка или сестра ми, която и да било, ще му каза- давай. Знам, че после, ще дойде, ще сподели всичко с мен и леглото. Така правя и аз. Ние това не го приемаме за изневяра. Комшийката, ако пие кафе с някой, съпругът ѝ я пречуква от бой. Наблюдавах ме ги доста време и един ден моят го хвана, разказа му играта. Онзи се попромени, но тя не издържа и го изгони.

6.   Не, не бих.
Във връзка съм, той е перфектен за мен във всяко отношение. Той ми е партньор във всяко едно отношение. И говоря за истински партньор във всеки смисъл! И преди някой от вас да хвърли парите в играта, изкарвам достатъчно и си осигурявам отличен живот и сама.

Лола

7.   Ако му изневеря няма да ми е съвестно изобщо, защото той ми е изневерявал във времето, когато бях наивна глупачка и бременна с детето му, въпреки доказателствата отказа да признае, така че да, бих.

8.   . На път да стана на 26, имам връзка от 6 години. След няколко месеца ни предстои сватба с първият и единствен мъж в живота ми. Толкова сме близки, че не мога да си представя да разруша близостта си с него заради първично желание да преспя с друг. Това би било предателство, безочие, жестоко и незаслужено наказание на партньора ми.
Случвало се е да имам мисли за други мъже от типа на "какво би било с него" и аз ги приемам като нещо естествено, резултат от желания, продиктувани от хормони. Тук идва мястото на другата причина, поради която не бих изневерила. За мен е важно да съм оценена в отношенията си. Изневярата с цел сексуално задоволяване не би могла да удовлетвори емоционалните ми изисквания от връзката и това ще доведе може би до неуравновесеност в мен и до спад на самочувствието ми. Още - аз вярвам в психосоматиката. Много съм сигурна, че такъв емоционален взрив няма как да не рефлектира върху тялото ми

9.   Не, няма с кой и няма смисъл, щом съм го взела, ще е само той. 11 години вече.
Ж33

10.   А ти, авторке? На 30 г би трябвало да си наясно с изневярата- защо, кой, кога и т. н. Какво толкова любопитно има в едно гнусно предателство?

11.   Изневярата може да бъде в много форми. Започне ли някой друг да вижда усмивката на приятелката / жена ти повече от теб самия, тя вече ти е изневерила, остава да го направи и телом. Започне ли той да си мисли дали пък колежката или онази мацка във фитнеса не са имали нещо друго предвид в краткия / не толкова краткия разговор, той вече ти е изневерил.

От гледната точка на мъж - не ви разбирам. За мен сексът е нещо интимно, дори повече. Да галиш и целуваш нежно по време на акта няма как да се случи насила и без чувства. Иначе, изглежда някак фалшиво. Обратното е равносилно на чик*я. Поне за мен.

А дори и да сте развили чувства към някой друг, не изневерявайте на половинката си. Вместо това, седнете и говорете. Така и така, не те обичам вече, не смятам, че сме един за друг и т. н., знаете как е. Запазете достойнството си, както и това на отсрещния. Защото болката след това е непосилна.

Изневерявайки, автоматично плюете на всички онези малки и големи моменти. Моменти като да видите усмивката ѝ след тежък ден, да се събудите рано сутрин и да отидете да ѝ направите закуска, за да я зарадвате, или пък вие да се събудите и тя да ви е донесла топло кафе, да отпиете малко, да го оставите и да я нацелувате и напрегръщате.

Защо бягате от истинските неща, най-вече момченцата? Нарочно "момченца", защото подобни действия не ви правят мъже. Ако ви се чука и бяга - добре. За всеки влак си има пътници. И момиченца ще намерите подобни.

Но не искам да съм чул нито една от двете страни да се оплаква и да повтаря напред-назад, че вече свестни хора няма.

Мъж на 23.

13.   Имал съм хиляди възможности. Може и десетки хиляди да са. Обаче... кой яде дюнери, като си има пържола вкъщи...

14.   Не бих разбира се, ако нещо толкова не вървят взаимоотношенията ни и секса поради нейна вина, ще се разделим. Аз съм за моногамните връзки.

Хан Крум

15.   М44, женен от 15 години, с две деца.

Никога не бих изневерил на жена си. Женени сме от 15 години, но сме заедно от 20. Аз съм прекарал почти половината си живот с нея. Имали сме и хубави и лоши моменти, но аз съм ѝ верен. Не мога да кажа, че не съм имал възможности. Напротив - работя с доста млади жени и имам избор. Просто искам да имитирам бракът на родителите си, които са вече 47 години заедно. Щастливо женени, държа да подчертая.

16.   Не, не бих. За 21 години брак никога не съм изневерявала. Обичам мъжа си и още ми е тръпка. На моменти ми е идвало да избягам за няколко дни, за да си почина нелекия му характер, но никога не ми е хрумвало да му изневеря. Със силна сексуалност съм, но дори, когато детето беше малко и е имало моменти, в които сексът невинаги ми е бил достатъчен, не съм се заглеждала встрани.
Не мога да лъжа, да постъпвам подло, безотговорно или егоистично. Не мога да бъда предател. Ако една възка се е изчерпала, ще я прекратя, но да водя двойнствен живот, да мамя, да отнемам от чуждата свобода и време, за да ми бъде на мен комфортно и сигурно с две или повече дини под мишница, не е за мен.
Да бъдеш лоялен се дължи на определени гени, раждаш се с такъв характер. Не можеш да бъдеш друг.

17.   Не бих. Поради три причини:

1. Когато съм влюбена нямам очи за друг човек и идея за изневяра никога не би ми минала през ума.

2. На мен са ми изневерявали многократно и знам какво е усещането - не бих искала да го причиня това на друг човек.

3. Бих се чувствала мръсна и използвана, ако го направя, а не искам да се чувствам така.

18.   Да!
Защото харесвам да съм желана.
Падам си по драмата.
Винаги съм мечтала за отворена връзка

Жена, 34

19.   Интересно поставен въпрос. Някои от коментиращите си измислят, други живеят в някакъв виртуален свят. Като правило мъжът обича три жени или по-точно вида жени, в следната последователност: дъщеря си, съпругата си, майка си и ако има живи баби те си. В останалите жени той се влюбва, желае ги, иска ги, били те свободни или са майки и съпруги, но жените, които той обича са тези изброени. За мен обичта е най-силното и дълбоко и всеобхватно чувство. Тогава когато съпругата е вече е като неотделима част от теб, нещо като твое второ "Аз", все едно сте се почти слели в едно. С останали той прави секс, за него това е нещо като приятелски акт нещо, което и двамата желаят и взаимно се привличат. Той в тези свои действия, едва ли не е като разузнавач, не променя нищо в начина на поведение, защо резките промени в начина живот, се забелязват и тогава се задават въпросът "Защо? ", са настъпили такива промени в неговото поведение. Ако се променя, то трябва да е бавно и с незначителни промени, но за дълъг период от време. Понякога нещата стават толкова бързо и толкова внезапно, че все едно те връхлита състезателна кола. Много често това се случва по инициатива на жената. Понякога всичко започва с някакъв съвсем невинен разговор, който ескалира до интимен контакт, друг път всичко започва на някакъв служебен купон, не че преди това те не са говорили помежду си на различни теми. Може пък юношеските години на мъжът да са преминали в тренировки по джудо, учене, кандидатстване и за първи път да е целунат от чешко момиче в лятото преди да постъпи в казармата за две години Това, че е е изкарал казармата като десантчик, а по време на следването да продължел да тренира джудо, може пък да е бил интересен на колежките в института, в който работи. Може и неговата стеснителност, че даже и срамежливост да привличат колежките, и да събуждат тяхното любопитство, дали той наистина е такъв или е само поза. Освен това той много харесва да е в обкръжението умни, високо образовани, културни и възпитани жени. Нека не се пропускат и симпозиумите далеч от къщи където вечерите се прекарват по местните дискотеки и някоя колежка, с топъл шепот му казва, че след малко ще го заболи глава и той ще дойде при нея, което и става. Тогава тя в най сублимният момент с хрипкав и прекъсващ глас му казва, че "ако сега свършиш ще те удуша". Може пък красива полуузбечка, полурускиня при командировка в съветскиятсъюз, в неделна утрин, притиснала в него бедро и гърди с копринена, нежна кожа му казва "Алекс, какие у тебя теплые карие глаза". Та такива неща са се случвали и ще се случват, просто мъжът така е устроен, е той може и да еволюира, важно е жената с много такт и търпение, да даде посоката на еволюция. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   Бих, ако знам че няма да разбере, но наистина ми е гарантирано че няма да разбере. Приятелката ми е невероятна, красива, лоялна, сериозна, просто чисто злато е. Тази година планирам да й предложа брак а другата година планираме да е бременна вече. Гледаме напред в бъдещето заедно и наистина много се обичаме. Просто съм си мъж и имам нужда от малко разнообразие. Това при нас няма нищо общо с чувства, просто такава ни е природата, ловци сме. Все още не съм го правил, но не е изключено все някога да го направя, все пак планирам да прекарам живота си с този човек.

21.   Когато човек обича истински и уважава партньора си не чука с други. Изневярата е предателство, лъжа и лицемерие.

22.   Не съм във връзка в момента, но не съм го правил и не мисля, че бих. Нормално е човек да си хареса друг, но е редно да уважаваш човека до себе си, а за нещо толкова важно е редно да се обсъди и двамата да си се разделят и всеки по живо, по здраво. Имам приятел, който е изневерявал и си спомням какво ми каза, макар това да беше още преди години "за половин час удоволствие не си струва съжалението". Да не говорим, че може да бъде и много по-кратко от половин час, самите мисли, целувки и дори прегръдки могат да бъдат изневяра, особено ако се очаква нещо повече след тях.

23.   Не бих. Хората, които изневеряват са страхливци и слабаци. Много повече уважавам хората, които са в полигамни отношения с партньорите си.

24.   Който не може да прави само секс, ей така по животински, да не се хваща и да се удържа. Чукал съм други жени и ще чукам, защото на мен това по никакъв начин не ми пречи да обичам жена си. Дет се вика, всеки да си прецени сам страх ли го е от мечки и тогава да ходи в гората. Не че съм чукал мечки де, хехе. Някои са били и по-секси и хубави от жена ми, а други по-такива грозновати, че и на възраст различни. Просто обичам тръпката и разнообразието.

25.   На 24 съм. Не бих изневерила или вероятността за това е нищожно малка. Имав много шансове за три години, но не се възползвах от абсолютно нито един. Изневярата е предателство и незачитане на чувствата на партньора, а често и просто жалко оправдание с "Той не беше достатъчно уверен. " или "На мъжете им е в природата да изневеряват. ". Би било по- достойно, ако просто кажете, че не можете да сте с един/ една, отколкото да се оправдавате с природи, полове ш не знам си какво още. Оправданието е като г*за - всеки го има.

Black Sabbath

26.   На 55 години бих изневерил дискретно на жена си само поради липса на нормален секс с нея, който много ми лисва. Не ме интересува точно с кого и на колко години, само жената да има желание за всичко, вкл. неща които притесняват някои жени.

27.   Към 26, наеми си проститутка

28.   Колкото и да е тъжно, всички стигат дотам рано или късно.

29.   Що е то изневяра ??? Ако е само за задоволяване на мераците съм ЗА . За мен е изневяра когато е с " чувства " ако е само секс почти всички са сме го правили . По добре със външен секс отколкото луд/а

30.   При мъжете обикновенно няма изневяра. Най- често е само секс и нищо повече.
Даже и някои жени могат да правят секс с произволен мъж, просто заради секса. В такъв случай и при тях няма изневяра.
Аз съм женен, но бих изневерил понеже с жена ми радко правим секс. Пък и за разнообразие- да видя при другите как е. Но трябва да е дискретно понеже жена ми не е съгласна. Твърди че ще се разведе ако ме хване.
Аз съм и казал че не ми е проблем да се изчука с друг мъж ако е само заради секса и се случва рядко. Твърди че не го е правила и не иска да го прави. Преди няколко години почти ми беше спряла секса- правихме веднъж на 2- 3 месеца. Възможно е да се е чукала и с друг, но нямам никакви улики. Отрича възмутено ако и намекна. Не знам доколко може да се вярва на жена.
М50

31.   Не!
Ж35

32.   Интересно, с увеличаване на възрастта се увеличават отговорите с "ДА". На какво ли се дължи тази закономерност?

33.   Не, никога няма да изневеря!

34.   Изневярата не ми е присъща. Не съм от тази порода. Не изневерявам, но и не бих търпяла изневяра. Там ще е краят.

35.   24, лъжеш я и знаеш много добре, че ако знаеше истината щеше да те остави. Дано я разбере! Пожелавам и се моля да разбере!

36.   Не съм изневерявал и никога не бих го направил!

Защото смятам изневярата за мерзост и предателство!

Освен това, изневярата е сериозен и тежък грях пред Бога - нарича се прелюбодейство!

Мъж, 50г., семеен от много години.

37.   Не съм изневерявала. Само приятелства с мъже съм имала, имало е мъже, които са опитвали да флиртуват с мен. Една задоволена и щастлива жена не изневерява.