Болна съм, а той се крие от мен
Заразих се с някакъв грипен вирус и му споделих, че ме дразни гърлото и май имам температура. Той реагира с някакъв страх и да не се заразил той, че да го предаде и на колегите си. Не искал да се закачи.
Усетих, че все едно мисли, че имам карантина и цяла седмица не иска да ме види. Но пък съм му липсвала и като съм се оправила тогава ще се видим. Стана ми адски грозно и обидно. Казах му, че го е страх от мен и това ме обижда. Каза, че нямало такова нещо.
Не съм очаквала някой да ми държи ръката, да търчи за хапчета, но такава липса на загриженост ме потресе. Все едно съм непозната. Само аз си знам как се прибрах с температура от работа и как не паднах по пътя.
Бихте ли се засегнали?

Коментари

1.   Мъж съм. Никога не бих постъпил така, не е нужно даже да обяснявам защо. Не обичам да давам съвети, но мисля че трябва да изхвърлиш този човек от живота си.

2.   От какво да се засягам? Съвсем нормално е да се пази от тебе, не е длъжен да ти диша бацилите. Като си болна, стоиш си вкъщи и се лекуваш, това е.

3.   Нормално е да се пази, за да не се зарази. Не виждам защо да се разболее и той. Много криворазбрано чувство за любовта имаш. Бих се засегнала, ако имам нужда от лекарства или необходимост от пазаруване, а той се скатае.

4.   Ше му бия шута. Какво остава за нещо друго?

5.   Разбира се, че бих. Но много от днешните мъже са инфантили. Ами случаи с бременни жени, а те седят да си помагат на техните, а не на жената? Това каква логика има? И ако са нормални хора - самите те ще погнат сина да се грижи за бременната си приятелка. Разбира се, че ще се засегнеш.

7.   Като си болна не бива да ходиш на работа и да общуваш с хора. Аз като се разболея си стоя сама, даже котката си пазя от мен. Излизам до аптеката с маска, на съседите им казвам и не пътувам с тях в асансьора. Искам и другите да са съвестни, но не са и наскоро една ми се изкиха в лицето, след няколко часа бях с 40 градуса и една седмица бях доста болна.

8.   От авторката
Аз така не съм постъпвала при болен приятел. Не съм се изолирала, крила в миша дупка и бягала като от чумав. Не съм изтъквала колеги и прочие като причина да не се видим. Купувала съм лекарства, храна и съм била грижлива. Затова и подобен егоизъм и страх са ми странни. Ако ми пука за човека, не ме страх от него.

9.   От авторката
От един обикновен грип бяга от мен, пък какво остава за нещо друго? Такъв човек ще бяга и от собственото си дете, ако е болно.
Явно просто не съм такъв егоист.

10.   7, облъчването с ковид истерията ти е промила мозъка. Тук става въпрос дали е нормално във връзка някой така да се държи заради сезонен грип, а в същото време уж е сериозен.

11.   Да, почти всички които ппзнавам ходят болни на работа, че болничен не се признава.
Какъв е този пъзльо? Утре ще имате дете, детето ще се разболее и пъзльо ще отиде при маминка да не се зарази.
Никога не съм се пазила от болни приятели вероятност от заразявсне 50/50.

12.   Абсолютен малодушник и нещастник. С мои бивши приятелки съм се целувал, дори когато са били грипозни, и никога не съм се заразявал, даже е имало благотворен ефект върху тях. Лесно е за обяснение: човек като се чувства обичан и обгрижван, имунитетът му се вдига и се справя по-лесно с болестта. Ама иди го обяснявай на жалкия егоист, дето си трепери над окъканите гащи.

Ей, хора, не знам кога пропаднахме толкова. Да, винаги е имало малодушници и нещастници, ама забелязвам, че покрай една нашумяла напоследък модерна болест тези патологични състояния се намножиха и задълбочиха до чутовни размери. Егоизмът и отчуждението - това е истинската пандемия в болното ни общество.

Авторка, извинявай, ако съм те обидил с острите думи към настоящия ти спътник, ама аз на твое място го разкарвам на часа с някое нетърпящо обяснение като: "Виждам, че здравето на колегите ти е важно за теб, зато ва не искам да го рикувам с някой безсимптомен вирус, който по невнимание мога да ти предам вбъдеще, затова най-добре да се разделим сега".... "и освен това ми е крайно неприятно и обидно да се чувствам като чумава пред човека, когото съм избрала за опора в живота"... и да си бие камшика към близката аптека тоя филмар.

13.   Най-малкото можеше да те попита имаш ли нужда от нещо и по е до вратата да дойде да те види. Или с маска примерно, пълен егоист е според мен и не може да се разчита на него. Ами ако имате деца и се разболеят и от тях ли ще бяга така.

14.   Много се дразня на колеги и колежки, които идват и седят на работа болни и с температура и излагат на риск останалите. Егоизъм и безотговорност. Много е неприятно. Какъв избор оставяш на колегите си - или да ти дишат цял ден вирусите, че да се разболеят и те, или да си тръгнат те без уважителна причина към къщи, защото ти не се сещаш? Болна си - остани си у вас. Проява на елементарна хигиена и грижа за околните е да избягваш контакти, докато пръскаш вируси. Наистина не ти разбирам проблема. Нагло е да изискваш от някой да се изложи на зараза, заради твоя комфорт. Все едно е длъжен да те прибира от работа. Толкова ли не усети сутринта, че не ти е добре да не ходиш? Ако пък си се влошила рязко на работа, това си е показател за вирусна инфекция- най-нормалното е да говориш веднага с шефа си да те пусне вкъщи и да си викнеш такси. Колите са с разделителна преграда след короната, така че рискът за шофьора е по-малък отколкото за приятеля ти. А и не знаеш, може да има в обкръжението си хора с разклатено здраве, които да не може да си позволи да излага на риск от заразяване. Съобразявайте ги малко тези неща.

16.   Мисля, че не те обича.

17.   Не те обича това е

18.   Аз сама бих се изолираха защото ме е грижа да не заразя никого. От друга страна след Ковид дори и най-обикновения грип го карам тежко. И също избягвам болни хора. В днешно време можеш да поръчаш всичко от магазина и да ти го донесат до вратата. Не е нужно да излизаш или някой да ти пазарува. Странно егоистично мислене имаш.

19.   14, още една, подвластна на ковид истерията. Преди 4 години, така ли мисли? Или ти втълпиха от тв-то така? Ако знаеш колко бацили има около теб всеки ден....

20.   18, ако детето ти е болно, ще се изолираш от него от егоизъм, нали? Ще се оключиш от него в друга стая? Хората, които мислят за собствения си з.. не са подходящи за нищо. Ако ставаше въпрос за нещо наистина гадно, щеше да зарежеш човека на мига. Да се чудиш какви странни същества са хората, които се грижат за болни деца, партньори.

21.   Не, не е нормално, да не се заинтересува и да изчезне на мига. Нормалната рекация е, да ти предложи да ти донесе лекарства, сокове, супа - с маска, до вратата, ако се опасява от заразяване. Предполага се, че това е най-близкитя ти човек и не е казано, че трябва да те прегръща и целува. Но поне внимание и грижа може да прояви. Този човек е пълен егоист, а може и да е хипохондрик, или и двете. Не е твоят човек определено. Но ако ше е някакво успокоене за теб, това не е лично и той си е такъв и вероятно ще остане сам с това поведение.

22.   Като бях болна не исках да целувам любимия, а той ми каза, че ще ме целуне, пък каквото ще да става. Не се зарази, а аз се излекувах по-бързо. Когато другият не го е грижа за теб е ужасно! Или ковид пропагандата му е промила мозъка... На тези, които всичко си поръчват по Интернет, ще им кажа. Това беше целта, гиганти като Амазон реализираха три пъти по-големи печалби през пандемията. Средните бизнеси фалираха, китайци купиха фирми и пристанища...
Говори с него и разбери защо точно те отбягва, от страх или?

23.   Авторке... ти си тази, която трябва да си стои вкъщи и да не искаш да го виждаш, докато си болна. Не знам какво работи твоя човек, но си представи утре ако се зарази и покрай него окапят още 10 човека. С грипа това е съвсем реално. Примерно в един ден се разболяват всичките готвачи на един хотел или всички шофьори във фирмата. И са една седмица болни...
Все ще издържиш една седмица да не се виждате. Прояви малко отговорност.

24.   23, любител на ковида?
Как си го представяте това окапване на всички като круши от един човек? ! Малко живей в реалността- буквално всичко около теб бъка от микроби и вируси. Телефонът и компа са адски мръсни, парите също.
Не завиждам на детето ти- от него ще се криеш.

25.   Темата ви е супер смешна, както и коментарите! Целувал съм момиче с грип, което се оправи, а аз след това 2 седмици не знаех на кой свят се намирам! Риск печели, риск губи е ситуацията какви глупости дрънкате? !? Може да се заразиш, може и да не се запазиш! На дамата много й се правеше секс и беше "леко болна".
Ако сте семейство и живеете заедно като цяло не е лоша идея единия да спи в другата стая за 3 дни. Нищо няма да й стане на любовта!!! Един болен родител е по-добре от двама болни родители за детето и за работата, нали??
Ако ти е гадже и не можеш да дишаш без нея отиваш и носиш супи-мупи, хапчета и цветя, бонбони и каквото щете, разтриваш я и си ходиш! Това се казва грижа и загриженост в двойката!
Ебати наглата жена, не стига че са някакви "гаджета" само и реве защо не отишъл да я целува да му хвърли целия вирусен товар дори и не знае с какво се е заразила! Има и инфекциозни болести от други страни и от тях може да хвърлиш топа! Нямам думи колко повърхностно емоционално мисли авторката малко! Мислете малко с тия глави за това са ви дадени!

26.   Да, бих се засегнала, освен ако приятелят ти не е на 50 и със здравословни проблеми, но млад мъж пък чак толкова да се страхува да не се зарази с един грипен вирус, хайде моля. Пък може да си сложи маска и да ти донесе една супа поне.
Представи се, че имате дете след време, което често боледува и нашият отива при мама, за да не се зарази! Какви са тия мъже в днешно време?

Ж 46

27.   25, ковид любител. Ти би зарязал всяка, ако е нещо наистина ужасно, защото си егоист. Как има хора, които се грижат за инвалиди, болни от рак и не се крият? Това е любов. Другото са преструвки.
Ако ти е дете, пак ли така ще мислиш. Със самог... семейства не се създават. Буквално всичко около теб е заразно.

28.   Когато аз или съпругата ми се разболеем, никой не отива да спи в другите стаи. Предпочитам да спя до съпругата си, да слушам дишането И в тъмнината, да съм готов да стана, ако трябва нещо да и дам или да И помогна. Нали затова сме заедно единият да помага на другият Останалите са нещо като хипохондрици и страхливци, нещо като "унтерменшен" /Untermenschen, /. Няма как да не се помага на болен човек, особено, ако той е близък човек- не е човешко. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

29.   18. До 20 Никъде не видях авторката да пише, че е дете. Не не бих изолирала детето си. Дори скоро гледах болния си племенник. Заразих се и нямах глас буквално шепнех 4 дена. След това минах на антибиотик. За член от семейството бих се жертвала. За други хора сори, ама не. На някой имунната система е по-слаба. Вече предпочитам да се пазя. И не бих се сърдила на никого. Както казах сама се изолирам. Не ми пука кой колко спечелил от онлайн търговия.

30.   Преди имах приятел и той се разболя от подобен на грип вирус също. Отказа ми категорично да го посетя въпреки че настоявах, защото ми липсваше и се съмнявах да не охладнява към мен. После разбрах, че го е карал доста тежко и почти е стигнал до болница. Оцених, че това е грижа към мен и е искал да ме предпази.
Според мен въпросът е двустранен и няма категоричен отговор. Както той би трябвало да иска да ти помогне, така и ти ако държиш на него и го обичаш не би трябвало да изложиш здравето му на риск ако може да се справиш сама. Дори един грип може да докара усложнения.

31.   29, щом пишеш в нета, значи си добре. И от собственото си дете ще избягаш, защото ковид истерията така ти е казала. Да не дава Господ нещо наистина сериозно да се случи на някой твой близък. Тогава се разбира може ли да се разчита на теб, или ще ревеш колко ти е слаба имунната система, как 4 дни си мълчала от цял живот дърдорене. Дали може да поемеш отговорност за нечии живот и да си родител.
Буквално всичко около теб бъка от бацили.

32.   29, до 31 - Това беше януари, не сега. Но определено беше последният път, в които се занимавах с грипозни хора.

33.   32, бъдеща майка. За пример ще си.

34.   Много ме дразните като почнете това с грипозните деца... Не е нормално децата да боледуват и обикновено това се случва, защото общуват с болни деца по ясли и градини, и в училище, и защото не се грижите добре за имунитета им, давате им да ядат джънк и мазни манджи... как очаквате да са здрави? !
Номер 30 е задала адекватен въпрос! Ти, авторке и тези като теб, обичате ли хората около себе си достатъчно, за да помислите, че ще ги заразите или мислите егоистично и не ви пука? !
Ковид истерията... истерия става когато болните са такъв огромен процент, че се наложи да ни затворят по домовете и чакахме на социални помощи... Лично аз изкарах ковид след разпускане на епидемичните мерки когато маските вече не бяха задължени... защо ли?
Трябва да се приеме закон, че всеки болен трябва да ходи с маска докато се оправи, или да си стои вкъщи! И не, не говоря за болни от рак... имаше и такъв малоумен коментар, в който сравняват грижата за болен от рак, с грижата за болен от Ебола, например.

35.   34, ходи със скафандър и живей на самотен остров.

36.   До авторката. Не Ви трябва този плазмодий. Голям страхливец

37.   Не разбрахте ли, че парцалите, които носете, не помагат, а развалят здравето. Горките дечица с малки бели дробове!
Изолацията може да се окаже пагубна за имунната система. В Швеция нямаше маски и какво? Да не би да измряха? Дори и сестрите в болниците не носеха маски!

38.   Стига с това ако има деца. Може пък да няма деца, не е задължително да има. Ако има деца тогава ще се развие майчиния или бащиния инстинкт на човек и ще се грижи добре за децата си. Може човек да се погрижи за детето си но за чужди хора да не иска.

39.   Нормално е, такъв е животът.