Параноя
Мъж съм на 31 години.
Имах една любов, бурна любов за която се борих със всички сили и както често ставя, не беше достатъчно. Тя просто си тръгна, Друг е въпроса че си тръгна с всички екстри, обвинения, нападки, да съм си вземел поука за следващата.

Някак не можех да продължа напред, не исках. Разбира се я проверявах често във Фейсбук, гледах какво пише, как го пише.

Болката да видиш следващия, по-следващия, да видиш любовни сърчица, любовни послания за любим на теб човек. Да видиш, че не е останало нищо от старият ви живот, сега има нови приятели, нови приоритети. Мислите че любим човек за теб не е направил това, което прави за друг на втория месец.

И един ден просто се пречупих, казах че приключвам с глупостите, че докато аз страдам, тя си живее живота.

Минаха 3 години, не бях забравил, но продължих без да се обръщам назад. Кой би се обърнал гледайки как други мъже сега и се радват, кой би бил такъв мазохист?

Един ден наскоро се видяхме случайно, тя не беше сама, нелепа и неловка ситуация в която дори не я поздравих, просто си продължих, без да мисля по въпроса, без да търся отговори, само онази болка в ляво.

Сега тя ми писа. Написа ми че не било правилно от моя страна да и пиша от фалшиви профили, че ако съм искал да се чуем, просто е трябвало да я потърся. Също така ми каза, че знаела че съм я следял от време на време и че пиша на сегашният и приятел от трети профил, както и че проверявам всичко свързано с тях. Обвини ме и че съм пращал приятели да ги вижда случайно за да напомням за себе си, също така че съм и бил звънял по нощите от някакви номера за да и правя проблем. Имало прекалено много случайности, консултирала се била с приятелки и всичко било ясно, имал съм присъда едва ли не.

Аз не знам какво да отговоря, всичко това не е вярно. Чувствам се ужасно, омърсен, сякаш съм извършил нещо много лошо. Не виждам как някой ще направи всичко това, все пак човек трябва да има някакво себеуважение.
Как да и докажа, че не съм направил нищо от това?

Коментари

1.   Бате, бате още си много малък и неопитен явно.
Да тръгнеш да спориш с жена е като да пикаеш срещу вятъра. Е моята 1 година мислеще че с комшийката имаме романс, не ме питай кво ми беше, само защото ми се усмихваше и беше любезна.

Това е разликата между мъже и жени. Ние сме първосигнални, или го иска целия или не, няма драми, при тях е сложно, чувства, ровене, мислене.

Така че не и отговаряй, да се оправя.
Има и една друга новина, една жена която ръчка, обикновенно чувства, за това си мисли че си ти. Ако и беше безразличен нямаше даже да се сети че може да си ти.

2.   Хем си я следял, хем се държиш невинно. Просто си stalker.

3.   Аз бих ѝ отговорила със смеещо се гифче
И едно “Ти тотално си изперкала”
И после даже да не ги “сиинвам”

Тази е боклук. Сори, че съм директна, ама я се стегни малко. Ще ѝ се обяснявал… леле как те манипулира
Остани хладен, човек

4.   Просто продължи напред, колкото и да ти е трудно.
Хората от миналото нямат място в настоящия момент.

5.   Ние жените наистина се филмираме понякога, но тази минава всякакви граници.
Номер 1 е прав, ако на една жена не и пука за даден мъж, никога няма да създава сценарии там. Така че мисли.
Аз навремето си имах един красавец, който ми беше голяма слабост и да, като ми пишеше някой непознат във фейсбука си мислех че е той от фалшив профил. Чувствах се жизнена, енергична и после като се окажеше че не е той се събирах на парченца със седмици. Пропилях много време в самозалъгване, а трябваше просто да го потърся и да му кажа че ми липсва.
За теб, бягай от тази.

6.   Бате, тая не е добре с главата и ти предлагам да и го кажеш в оряк текст. На една бивша и казах, че не е добре, 2 години след това оше ми пише да ми напомня какво съм казал, а аз дори не помня вече. Тия не са добре. Каква неловка ситуация, какви 5 лв изобшо не се занимавай, блокирай всичко.

7.   Намери си хоби, излизай с приятели и забрави за нея. Бившите са бивши.
ж 46

8.   Аз ще кажа, че номер 1 е прав. Най-трудният момент в брака ми беше времето, когато жена ми реши, че и изневервам с една някогашна моя съученичка. Защо си го реши това, нямам идея, но стана някакъв пълен кошмар. Много време мина, преди да се убеди, че нищо такова няма. Вкарат ли се във филм, става страшно.

9.   Не вярвам, че си невинен. Ако беше, щеше да се разгневиш и да й отвърнеш остро, а ти пишеш тук и търсиш оправдание.
Поведението ти не е нормално.
За един такъв гърми цялата преса от вчера.

11.   И аз имам един такъв в историята си.
Той "невинен", аз - "побъркана" според неговите думи.
Блокирала съм го навсякъде, а продължава да ме следи от чужди профили, да ми праща хора да ми пишат и да ме питат какво правя, къде съм, че даже и някакви приятели свои ми пращаше да ме свалят. И всичко това - съвсем доказуемо.
Не подадох жалба само, защото не искам да му правя проблеми.
Ама ако го питаш него директно, ще каже - тая е параноичка. :)
Явно си сталкър и я следиш.
Ок. Лошо няма, ако не и вредиш и не и пречиш.
Но внимавай и ако толкова държиш да си оправите отношенията - много е лесно да и докажеш, ако имаш желание и разполагаш с доказателства. Спокойно и обясни. Представи факти.
Като цяло, много често се мислите за много хитри и не знаете как да общувате с жената до себе си, действате нерационално и не обяснявате случващото се, пък после тя била параноична и подозрителна.