Изневяра с колежка
Здравейте
Историята ми е следната, малко е дълго, извинете предварително. С моя мъж се бяхме разделили, без очевидна тогава з амен причина. Впоследствие след няколко месеца се оказа че е защото се е влюбил в негова колежка, с която се е свалял 1 месец и затова е искал раздяла с мен, но нещата с тях са приключили изключително бързо- след като са преспали заедно. Той твърди че тя е започнала да се отдръпва без причина, не е казала защо, и той й е казал че не иска да се занимава с номера и игрички и е приключил нещата и по негови думи беше спрял контакт и всичко.
През тези месеци ние с него си поддържахме някакви отношения и наскоро решихме да се съберем официално пак заедно. Преди няколко дни разбрах че всъщност въпросната жена, е негова колежка с която работят в един отдел, а аз досега мислех че е съвсем непозната жена (той твърдеше че се е запознал с нея в работата но не че е колежка).
Проблема идва че тази жена преди няколко дни му се обади през нощта, в 2-3 през нощта. Написа му съобщение и го изтри. Той я пита какво иска, тя не каза нищо и той спря отново да пита. След тази ситуция всъщност аз разбрах че му е колежка защото той си призна всичко. Оказа се че тази жена ме. Еразучила, разбрала е за мен, защото тя не е знаела че той е обвързан, разучила ме е, и на следвашия ден му се оплака че едва ли не я тормозя което не е така, тъй като аз предния ден всъщност разбрах вече коя е.
Той ме нападна и се скара с мен защото заначало й повярва на измислиците, но като му доказах че тя плете интриги, се осъзна и съжали че се е скарал с мен.
Обеща ми че ще напусне възможно най-скоро- след няколко месеца за да съм спокойна.
Проблема е че не иска да я отреже директно- не ме занимавай остави ме намира и тн или каквотони да й каже- за него да я игнорира без да й отговаря на съобщенията е най-доброто за момента, защото се притеснява че тя може да пусне слух в работата и да се разчуе всичко(а и негови роднини работят в същата фирма). Каза че ако пак тя го потърси, за каквото и да е извън свързано с работа, ще я отреже вече. Просто той се надява да не се стига дотам за да не пусне тя едва ли не слух.
Опита се да ме увери че не си говори с нея, не се вижда с нея освен изключително рвдко на самата работа, и то когато се налага, но мен че дразни факта че изобщо тя е около него и през цялото време е била. Каз ами и че би я блокирал за да докаже че не го кнтересува и няма намерение да се занимава с нея и че всичко с нея е било една грешка, но просто няма как да я блокира заради работата, защото все ще се наложи нещо да комуникират по служебни въпроси. Каз аче и ще ме уведоми ако пак го потърси за нещо странично.
Просто се чувствам много зле след като разбрах че работят в вдин отдел. Знам че казва че ще напусне но просто не се побирам в кожата си че тази жена е там.
Казах му че тя слух може да пусне и сега, не е нужно да пуска след като я отреже, но той кза че се съмнява това да стане, и че по добре да я игнорира и да отмине цялата история колкото е вхзможно.

Според вас правилно ли е да я игнорира само или трябва да й каже направо че не иска да го търси извън службата?

Коментари

1.   Ако нямате дете, не сте женени и той не я отреже директно, го напусни според мен. Минала съм през нещо подобно и това са празни оправдания на мъжете.
Изумена съм също така колко нахални жени има. В на мъжа ми работата няколко такива разделиха серизони двойки, някои спят с женени, а същите жени понякога са дори омъжени и с деца. Грозна работа, а са уж хора с образование. Звънят въпросните, искат услуги извън работно време и в почивни дни и провокират, за да им се обръща внимание.
Аз съм омъжена, имала съм мъже колеги и приятели-никога не съм ги приближавала с такива мисли и по такъв начин и уважавам много семействата и времето им, но се нагледах на нагли жени.
Моралът като цяло в обществото ни е много нисък и сме пълни егоисти-не мислим за това, че може да има жена, деца и други близки хора замесени, които страдат заради подобно нахалство. Даже сме горди, ако сме по-вървежни от съпругата, която често е обаче по-хубава, мила и възпитана. Не оневинявам и мъжете, които се връзват, разбира се. Повечето се правят на ударени, че не разбират какво опитва да постигне колежката, но всъщност й дават аванси. Според мен е масово явление.

2.   Вече те е зарязвал един път. И той и колежката са боклуци, няма какво да се занимаваш с тях, по-добре си потърси някой, който те цени. Ти си му удобна просто засега, докато не си намери "по-добра"

3.   Ама мила, всеки може да пуска слух за всеки, това спира ли, хора, които не се разбират да се блокират в социалните мрежи пък и в телефоните, та дори колеги? Дори да е подсъзнателно, той си държи една вратичка отворена в главата. И другото: той на себе си и ти на него му вдигаш акциите с това колко едва ли не е желан. Имах една бивша авантюра, който дотолкова беше взел тактиката (и това също не е нормално) да не изкара грозна, само за да не ми се "вдигат акциите", че след години в разговор като му припомних, че бях млада, слаба, висока, руса, синеока и доста по-красива от жените, а които откровено искаше да ме злепостави (да, показваше ми техни снимки), дотолкова се беше вживял в ролята си, че само се изсмя (комплексар). Тук при вас е друго, той си вдига самочувствието с някаква жена, за чиято тяхна история ти имаш само неговата версия (помни, че е неговата) и дори лекият скандал, който ти е спретнал, че си била тормозила другата до писмен чат, смс, в който си видяла, че другата го казва, не бъди сигурна, че изобщо го е казала. Някои мъже подобно на някои жени смятат, че са завършили НАТВИЗ и номерата им минават ей така. Според мен и двете трябва да го зарежете този тип и да си гледате живота, защото има голямо его. Аз лично през годините като съм била във връзка и се е появявал някой бивш да стиска да се събираме и дори едно момче от детството призна, че ме е обичало дълги години, да, отрязвах ги, но после не споменавах даже на човека до мен, изобщо даже за случката. В смисъл, хората си гледат връзката и това е. Този е по-съсредоточен с глупости, отколкото да ти направи някоя изненада, да изкарате хубаво, да помисли на практика за бъдещето на връзката си.

5.   Нищо не ти се разбира, поредната жена, която вярва на "Джон Джуан", че видиш ли не може да се махне от нечия друга пИтка.
Тя не ти е проблем, той е човекът, който е трябвало да я отреже, а за роднините му нямам коментар, след като са виждали "гълъбчетата" и не са ти казали нищо.
Като не иска да има проблеми, да не си вади оная работа по работните места!
Не бих търпял и една минута моята ако ми изневери, камо ли да се връща при мен.

6.   Казал ти бил... Той сега като е насран какво ли няма да ти казва и да ти обещава. Дали му вярваш си е твоя работа.
За случилото е виновен главно той, тази не го е изнасилила. Не иска да я отреже категорично и те баламосва. Страх го било от клюки? Ама като я чукал не се е страхувал, нали?
Разкарай боклука от живота си.

7.   Той съпруг ли ти е или го наричаш "моят мъж" ей така?
Ако не ти е съпруг, търси си друг.
Който веднъж е изневерил, ще изневери пак.
Той продължава да ти изневерява с нея и лъже.
По-скоро тя също е във връзка и това е оричината той да се върне ори теб.
Търси ли си изобщо нова работа?

8.   Авторке, втора цигулка си. От опит ти казвам, че там, където е имало изневяра, нещата са доста тегави и обикновено се стига до край на връзката рано или късно.

9.   Авторке в крайна сметка излиза че си му резервния вариант понеже не му се е получило с колежката. Сама казваш че бил влюбен в нея, което значи че вече не е влюбен в теб. Това едва ли се е променило след като я е зарязал.

Аз не виждам смисъл да продължавате връзка която очевидно не върви. Ти заслужаваш да си с някой който те обича, а той да си търси щастието с която колежка иска.

10.   От авторката
Каза чеще напусне след 3-4 месеца защото дотогава е длъжен да е някъде на договор за една сделка с имот и ипотека. Конфронтирах го че искам да й пише да се извсни ситуацията най вече на мен дали ме лъже или наистина не се е занимавал с нея.
Ще видим какво ще стане днес като й пише пред мен и тя как ще отговори

11.   Селска история. Какво като работят роднини там и тя се е е.... Звъни през ноща и той вдига. Сигурно е по служебен въпрос. Айде сега. И това единствената фирма на света ли и, просто си сменя работа.

12.   10-
И да работи на друго място мъжът ти пак може да се среща с нея. Или на новата работа да намери друга- разпоретини има навсякъде.

13.   Всички жени дето отсичат така рязко - напусни го, боклук е и т. н. Не се заблуждавайте. Точно такива мъже търсите всички и с удоволствие живеете в драматизъм.
Авторке - стой си там където си. Драмата ти е уредена. Ако го напуснеш, ще трябва да си създаваш нова.
Може да приемате горното с насмешка, но опитът показва че е точно така. Не ритайте срещу природата си.

14.   Голяма работа. Залитнал е човека, наебал е друга. Не го прави на въпрос.

15.   С колежка не е изневяра.

16.   Tой не ти е изневерил, уви. Чисто си те е пайрясал така, както въпросанта колежка него. Явно другата се е усвестила или и на нея ѝ се е провалил първоначалния план и ся пак напира да не остане пълно капо. Па ти гледаш сеира от първи ред и пак лапаш мухите. Както 13 ви го на писа. Без драма и да сте жертви не можете.

17.   А ако колежка ми врътне свирка, това изневяра ли е, и трябва ли да се развеждам или да се кахъря? !

18.   17 ако нямаш жена няма проблем, ама ако друг направи това с жена ти ще стане проблем нали?

19.   По време на социализма, колежките в института, в който бях научен сътрудник бяха най-хубавото нещо. Остават трайни и незабравими спомени. Как да забравиш топлият, поглед на колежката от бюрото срещу твоето, нейната загриженост и съпричастност, когато имаш проблеми или нежната и ръка поставена мило на рамото. Как да забравиш купоните и гъвкавото И топло тяло, притисната до твоето, нежните И ръце сплетени на тила ти, аромата на косите И, очите, в които греят звездите на цялата вселена. Такива спомени остават за цял живот. Незабравимите нощи на симпозиумите в МДУ "Жолио Кюри", безкрайните блусове, съвместните нощи. Е, да, бяхме млади на по 28-36 години. Колко щури бяхме, живеехме за момента. Някои от връзките продължаваха години. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   17, не е драма, ама не е драма само ако жена ти също върти свирки на колегите си, а после те целува с тая уста.