Моят приятел ми посегна
Моят приятел ми посегна вчера за първи път. От 5 години сме заедно. Никога не ме беше удрял. Вчера се скарахме, защото той се опитваше да научи детето на чужд език. Детето не знаеше коя дума е попитал и се разплака, защото той каза, че трябва каже и да се концентрира. Аз се опитах да успокоя детето и се ядосах. Той каза, че е много късно и е лошо, че детето не спи. Каза, че баща му бил също възмутен, че нямам семейството под контрол. Аз му казах, че цялата стая мирише на бира. Той беше пил. Това го ядоса, дръпна ме към нашата стая и ме удари в главата. После ме блъсна от другата страна. Каза, че трябва да се извиня. Аз му казах, че ме е страх да не ме нарани. Опитах да избягам. Той ми хвана ръцете и не ме пускаше. После взе детето и каза, че си тръгва. Казах му, добре. Той прегърна детето и заспа. Мислите ли, че това ще се повтори. До сега не се е случвало нищо такова. Той е добър баща, ние нямаме брак, но се обичаме. И двамата работим много, изнервени сме. Не искам да се изкарвам жертва. Знам, че и двамата сме виновни, че се караме. Той прекали като ме удари. Да, аз го провокирах, но съм по- слаба и не мисля, че има право да ме удря. Какво мислите?

Коментари

1-50 от 56

1.   Човек, който не иска да се кара не провокира и търси начини за деескалация, дори и да не му харесва в момента. Вие направихте ли го това? Или типично продължихте да провокирате?

2.   Едно нещо ще ти напиша - един мъж престава да бъде такъв в момента, в който посегне на жена. Абсолютно всички истории за брутално домашно насилие започват така - уж "леко" удряне, побутване, скандал, в жертвата се посява семенцето на съмнението - "дали пък аз не направих нещо, за да го провокирам"... Посегнал ли ти е веднъж, много вероятно е да го направи и пак. И следващия път може да е по-сериозно.
Аз съм мъж и мога да кажа, че нямам сериозен успех с жените, бил съм "рязан" многократно от тях. Но никога не съм си позволявал да посегна на жена, никога няма и да го направя.

3.   Мисля, че сама виждаш, че си го провокирала и си знаеш много добре. Научи се да си траеш чат-пат. А на него му кажи, че удари ли те пак, си тръгваш и връщане няма. Трудно е с малко дете, ама трябва елементарно уважение, иначе няма смисъл...

4.   "но съм по- слаба "

Е не, не си. Ти си силна и независима жена, която е равна на мъжа. Хайде сега не ни продавай тия патриархални глупости, че си слаба... Какви са тия двойни стандарти.

А на възлюбения, не знам баща му какво се възмутил за "семейство без контрол", като вие брак нямате... Също, какъв контрол упражнява като е пил и сам не може да се контролира? И той двойни стандарти раздава...

Не пишеш, искаш ли мъж който въдворява ред или не щеш? Както и не пишеш дали наистина го е въвел, нужно ли е било, или просто е бил пиян и е упражнил насилие. Това би бил разумният въпрос.

Само питаш... ох, дали пак ще ми посегне... драматична поза... Сега ще се допитам до кълбото...

5.   Когато се хващате с пияндурници, ще ядете бой.
Алкохолът може да отключи най-лошото в човек, повечето убийства са след употреба на този наркотик (40 процента от убийствата в САЩ според техните статистики). Ние сме в топ 10 на класацията за консумация на алкохол на жител, добре е, че българите са добродушни в голямата си част, иначе редовно щеше да има жертви.

6.   Мисля, че жените нямате никакво чувство за мярка във взаимоотношенията си с мъжете. И когато късаш нервите системно на някой, няма как в даден момент да не се стигне до такива сцени. Но дори не е нужно да се случват редовно караници. Една сериозна разправия пак може да доведе до тук. Вземи си поука и имай две наум как се държиш с мъжа си. Реално той нищо лошо не е направил на детето, а дори е поискал да го слагаш да спи по-рано. От какво се оплакваш? Явно е, че си го вбесила.

7.   Алкохола изкарва същността на човек. Вълка кожата си мени но нрава не. Днес шамар утре юмрук, а може и нож ако много ти знае устата. Сама си вземай решения, няма такова нещо като много се обичаме. Всички обичат парите.

8.   Въпросът ти е глупав. Защо питаш нас дали пак ще те удари? Питай него, нали много се обичате? Като ти е готино да обичаш боклук, който пие, още бой ще ядеш. По-слаба си била? Че той затова те удря, няма да иде да се бие с Кобрата! Насилникът винаги бие по-слабите, пред силните подвива опашка.

9.   Веднага го напускай! Това ще се повтори!
Ако искаш да си здрава психически и физически, оставяй насилника!
Той е психопат!

10.   Жените владеят до съвършенство вербалната агресия.
Мъжете не са толкова добри в нея, физическата им е по- лесна.
Кой с квото може. Понякога от вербалната боли за по дълго.

11.   За да ти посегне вината е твоя защото много си го провокирала. н. 1 и н. 6 много добре са ти го казали, но ти едва ли ще го проумееш. Никаква поука няма да си вземеш от случая, просто не си способна.

12.   Типичен насилник. Жалба в полицията веднага, плюс посещение на съдебен лекар да ти издаде медицкнско.
И разкажи на всички, да го гледат накриво малко.
Иначе след някоя и друга година ще те четем и теб в някой куфар.
Търси ограничителна заповед.

13.   Поредната дето му е изпилила нервите до краен предел и после се прави на жертва, че мъжът е така от нищото я бил ударил.
Всички жени, които провокирате мъжете, които ги манипулирате нон стоп и им тровите нервите си заслужавате шамарите.

14.   Той ли е бащата? Наричаш го приятел... не се разбира. Иначе, явно в битов алкохолик. Ударил те... удари го и ти. Разкарай го. Естествено, че ще повтори. Не звучи да сте хубаво семейство.

15.   "Да, аз го провокирах, но съм по- слаба и не мисля, че има право да ме удря. Какво мислите? "

Мисля, че си противоречиш с това изречение, авторке! Ти как мислиш, няма ли право приятелят ти да те удря, след като сама си признаваш, че си го предизвикала? Да, той има право да те удря точно, защото ти си по-слаба от него, а не обратното! В природата правото е винаги на по-силния и където е силата, там е и правдата. Не може и не трябва по-слабият да се гаври с по-силния чрез извратени закони за защита, защото е противопоказно, и е във вреда само на по-слабия. Навсякъде, където ратифицираха истанбулската конвенция насилието над жени не само не намаля, ами нарастна главоломно, и продължава да расте. Във Франция по 100 феминистки предават Богу дух на година. В България от началото на годината до сега са били убити 11 жени, и то от женска наглост и женско слагане наравно с мъжете, където не са и никога няма да бъдат. Докато жените не разберат, че мъж жена не пита и винаги е прав и не приемат ролята си на по-низш пол, насилието над тях никога няма да спре, и все повече ще се увеличава!

16.   Жалкарска история са педалите в тоя сайт. Никакви мъже не сте, вижда се по коментарите ви. Такива като вас са смазвани от бой, от истински мъже и ви е яд колко сте жалки, затова се правите на големи пред жените.

17.   Авторке, всички кукута в тоя сайт са се събрали.
Не могат да се бият с мъже, неуспешни в живота, смачкани, затова посягат на жени, знаят че с мъж не могат да се съревновават.
Изхвърляй го тоя твоя боклук и си гледай детето.
Щом е имало 1 удар, ще има още много.

18.   Докато № 15 не разбере, че за да се оттървем от него решението е кастрация, насилниците все повече ще се увеличават.

19.   Да, детето е наше, разбира се. И не съм казала на никого за случилото се. Прави сте за вербалната агресия. Номер 15, как така мъжът е винаги прав? Пишеш небивалици.

20.   Нарцисистите и насилниците ще ти кажат, че ти си виновна, защото живеят за да сипят отрова,
а хората със здрав акъл щe ти кажат, че насилието НИКОГА не е любов и ДА, ще се повтори 100%. НЯМА провокация, това е манипулиране, и мен много хора са ме провокирали, но не съм тръгвала да им посягам.

Нашите са се карали много но баща ми никога не е посягал на майка ми. Ти си шокирана и сега се опитваш да извиниш поведението му, защото мисълта, че е насилник е твърде тежка за понасяне. Не искаш ти и детето да сте сами и ще изтърпиш всичко, за да се върне предишният сладък сън.
Специално те е завлякъл някъде за да те удари, тоест е имал време да осъзнае какво иска да направи, мале мале ужас!

Мен ако приятелят ми ако ще след 50 години да ми посегне, аз съм до там. Няма значение какъв е бил приятелят ти вчера ДНЕС той те е ударил!
Много насилници се отнасят добре с децата си, но помисли си какво научава детето в момента- че един ден съпругът МОЖЕ да малтретира жената, това е примерът който давате.

Ти няма да си тръгнеш и те очакват два избора
- Ще си замазваш очите като удавник за сламка всеки път щом ти покаже отново топлина като преди, но ще си винаги с горчив вкус в устата. Ще знаеш вече че е способен да разбие щастието и сигурността ти на пух и прах.
- Ще осъзнаеш че е прекрачил сериозна граница, ще търсиш подкрепа от хората и ще му кажеш, че се разделяте следващия път като го направи, ЗА ДА НЕ расте детето ви в насилие!

Ще се повтори поведението му и ще изпаднеш на дъното в депресия и отчаяние, вече няма да знаеш какво да очакваш, ще си объркана и винаги ТЕБ ще обвинява за всичко.
Ще се чувстваш като луда, защото не можеш да видиш как такива мъже дърпат конците и се измъкват. Защото ще ти замазва очите и ще те лъже. И ти в страха си ще му вярваш... Ще се надяваш ти да се промениш докато грешният Е ТОЙ!

Посегне ли ти мъж- КРАЙ! Няма нищо за обсъждане между вас!
Бащата на детето не е успял да му даде най- важното- Спокоен дом без насилие!

21.   "" но съм по- слаба и не мисля, че има право да ме удря. """ Да, така е. Според едно изследване, мъжете са между 2, 2 до към 3 пъти по силни от мъжете при еднакво тегло. Това се дължало на сноповете мускулни влакна, масивните кости, ставите метаболизма и още други фактори, които не разбрах. /И едно отклонение, твърди се, че неандерталците били два пъти по силни физически от съвременните хора. Масивни кости и здрави стави. В Европа населението има от 2, 5% до 4% от гените на неандерталците. / Някога преди много години, при спор на подобна тема, една колежка каза нещо от типа: "Ние жените сме много по-емоционални от мъжете и сигурно сме и по- жестоки и трудно прощаваме обиди и насилие, като това е така защото ние носим и пазим новият живот. Добре, че природата е направила мъжете по-силни, защото, ако беше обратното много мъже без време щяха да преминават в друго време-пространствено измерение". Това съм го изпитал на собствен гръб. Когато бяхме млади, съпругата ми някъде на 32-33 години стана началник на тежък технически отдел, много и отговорна работа. Аз бях научен сътрудник в един институт в областта на електрониката и някак работата беше не толкова нервна като цяло. Понякога се е случвало да съм И обещал съм нещо, но не съм го изпълнил, а тя много държи на дадена дума и когато нещо обещае, винаги го изпълнява. Та веднъж изпаднахме в подобна ситуация, аз обещах, но не изпълних един ангажимент към нея. Е, тогава меко казано стана лошо. Ама как налита на бой, изобщо не мисли за защита, удря, рита, драска пълна програма. Тогава вече беше понапълняла и сигурно вече беше към 55-56 кг при 164 височина, а аз към 82-84 кг при 182-3. Тя някога тренирала спортна гимнастика, а аз девет години джудо и две бойно самбо в казармата. Гледам да я успокоя, че на където и да се завърти човек, навсякъде остри ръбове на различна височина, теракота- не е като татамито. Аз съм я хванал, като съм застанал зад нея, а тя с тилът си, се опитва да ми счупи носът. Е, докато миряса зор видях, накрая добре, че се разплака и срива настъпи. Не съм И посягал никога. На всичкото отгоре е и много ревнива и тогава има подобни случаи. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

22.   Леле, колко злобни коментари на побеснели феминистки!? Съветват авторката да го била разкарала и заплашват с полиции, жалби, медицински и други простотии мислейки си, че мъжете ще ги хване страх от женските им заплахи и ще спрат да ги бият.

"Жалкарска история са педалите в тоя сайт. Никакви мъже не сте, вижда се по коментарите ви. Такива като вас са смазвани от бой, от истински мъже и ви е яд колко сте жалки, затова се правите на големи пред жените. "

16, как не те е срам да говориш така за нас мъжете, ма? Не сме никакви педали, а сме си мъже и то истински мъже, слагащи жените на мястото им и не признаващи феминистичната извратения. Педалите са женски електорат-продукт на "либералната демокрация" и защитаващи женските безобразия, защото мозъците им са промити от феминизма. Жалки сте феминистките и ви е яд, че никога няма да бъдете силни и умни като мъжете, затова бълвате злоба и омраза по тях, но винаги ще си получавате заслуженото!

"Докато № 15 не разбере, че за да се оттървем от него решението е кастрация, насилниците все повече ще се увеличават. "

№18, те всички жени си мечтаят за кастрация на мъжете, ама ще си останат само с мечтите. В реалността мъжете "кастрират" жените всеки ден по най-различни начини: - намушкване, заколване, застрелване, заливане с боя или сярна киселина, постепенно осакатяване и т. н., и никакви феминистични закони не могат да ги спрат. За да се отървем от феминизма решението е световна мъжка консолидация, с която да смажем женската власт по политическите постове и с физическа сила да сложим жените там, където им е мястото, но за това ще е нужна мъжка солидарност и разбиране на проблема, защото педалите подкрепящи феминизма станаха вече твърде много!

23.   Смятам изказването на номер 20 за ненормално. Чувал съм и съм чел аналогични женски реплики относно темата за "мъжкото" насилие.

В семейството рядко мъжът налита на бой без причина. Трябва да е алкохолик, невротик или да е твърде агресивен по натура. Жените седят в основата на почти всички семейни свади. Самата авторка си признава, че силно го е провокирала, преди да се стигне до боя. Значи никой нормален човек няма железни нерви и дори да може да носи на женски крясъци, натяквания, обиди и пр., то няма такъв нормален, който да трае това с часове. Мазохизмът е до време. Затова мъжете сме по-силни. Когато е необходимо да въдворяваме тишина и ред. Ако авторката има проблеми с емоциите, емоционалните изблици, ако е свадлива и налагаща, то да не се сърди за случилото се.

А ако н20 си решила да се разделяш с всеки, който ти шибне една, то най-накрая ще си кукуваш сама. Това, което е направил мъжът й не е насилие, а въдворяване на ред и изваждане на авторката от емоционален пристъп. Тези неща се случват често в БГ. Българките сте емоционално нестабилни. Факт.

24.   "Авторке, всички кукута в тоя сайт са се събрали.
Не могат да се бият с мъже, неуспешни в живота, смачкани, затова посягат на жени, знаят че с мъж не могат да се съревновават.
Изхвърляй го тоя твоя боклук и си гледай детето.
Щом е имало 1 удар, ще има още много. "

17, за феминистките всеки мъж, който не подкрепя феминистичната извратения и гавра с мъжкия пол е куку, а всички феминизирани педали, дето им се кланят - "истински мъже". Много погрешна представа имаш. Мъжете (нормалните мъже, не левите резби) могат да се бият с мъже, но не искат и няма нужда, след като не те, а жените им тровят живота и им пречат да живеят спокойно с разни репресивни закони, а че са успешни в живота, успешни са си, и изобщо не са смачкани. За това, че мъжете посягат на жени жените сами са си виновни и те добре си го знаят, нищо, че го отричат и се правят на света вода-ненапита. Мъж никога не удря жена, без причина! А съветът, който даваш на авторката да го "изхвърлела" няма да и е от полза, защото после едва ли ще си намери друг мъж, който да гледа детето и. Днес еманципацията освободи мъжете от отговорност и вече никой мъж не иска да се жени и да има деца, а още по-малко пък да вземе жена с "ремаркета" и да гледа чужди деца със своите пари. Така, че авторката вместо да се оплаква, че я бил ударил и то само веднъж, да се благодари, че и се е разминало само с това, защото ако се беше родила в ислямския свят и беше нагляла така, нямаше изобщо да доживее да напише тази история!

25.   В тоя сайт мъжете са два вида - такива за психиатър и такива за затвора.
Коментарите по тази тема за пореден път потвърждават това.

26.   До номер 15; Надявам се всяка жена, с която опиташ да спиш, да се окаже лесбийка.

27.   Веднага си стягай нещата, взимай детето и зарязвай нещастника. Имаш късмет, че не сте женени. Изобщо не го мисли. Той може след някоя и друга година и да детето да посегне.

28.   Аз съм авторката. Не съм емоционално нестабилна, не съм му викала дори. Проблемът е в консумацията на алкохол. Аз не съм феминистка. Не съм търсила подкрепа от приятели или роднини. Но всичко сега е различно за мен. Не знам дали го обичам още. Разочарована съм. Правя всичко, което и досега съм правила за нашето, , семейство'', но без тази нежност и любов. Нищо няма да е същото.

29.   Мъж съм. Случвало се е жени да ме провокират, било за скандал, било за разтоварване. В такива ситуации би било безумно да посегна, не мисля че това е начина, не заради нея, а заради самия мен.
Според мен насилието, заплахите, заканите всичко това издава колко е слаб един мъж и колко малко може да даде на себе си, какво остава да даде на друг човек.
Всичко казано не значи, че бих оставил нечие лошо или глупаво отношение към мен просто така. Обикновенно наказвам с мълчание, ако ме разберат добре, ако не просто спирам да се интересувам, дистанцирам се или просто казвам край.

30.   Колкото и да е ескалирал скандала той е прекалил допускайки, да те удря.. Като изтрезнее говори с него, че ако пак си позволи, да те нарани ще си тръгнеш, че не искаш и детето ти да расте с такъв пример. Има една приказка, че втори път може да няма, но повтори ли се, ще станат безчет.. Ако е еднократен случай и той искрено съжалява аз бих му дала шанс, но повтори ли се ще си тръгна веднага. Сама прецени как ще допуснеш да живееш. А не си написала той поне извини ли се и съжалява ли за постъпката си..

31.   Авторке, човек, който обича не се пита дали го обича още. Спести си неприятностите и нервите, вземи си детето и го напусни. Започне ли да пие и да бие няма да спре.

32.   Всички, които твърдят, че си го провокирала, са удряли жени.
Ти трябвало да се извиниш, затова, че те е ударил с юмрук в главата, що за мърляв боклук е това?
Колко може да се напие от бира, че да агресира?
Хората под въздействие на алкохола показват истинската си природа.
Щом те обсъжда и с дъртия и онзи прави коментари а ла злата свекърва, нещо не е наред.

34.   Такива, като 15 са забавни, но ще са първите, които ще реват за полицейска защита, когато някой по-лош от тях вземе да ги тормози.

35.   ""Мен пък ме кефи да гледам как мъжемразките в темата се гърчат от грозните факти, ... ""Така и не разбрах, защо трябва да мразят мъжете. Няма логика. Мъжете и жените не могат един без друг. Както съм писал, те са като двете страни на една монета наречена живот. Ако една от страните не е тази, която я е създала природата, то монетата е фалшива. Ако няма жени, кого ще ч--ат мъжете, а?? . Свят без жени го виждам в тъмно-сиво-черни тонове и този свят не е за мен. Да няма жена, която да гушкам или тя мен да ме гушка, я по- добре да вкарам патрон цевта и да се гръмна. Само си представете, прибираш се в къщи-празно, вечеряш -празно, няма с кого две думи да размениш, няма кого да целунеш, даже няма с кого да се скараш. Лягаш, протягаш ръка, до теб -празно, няма нещо нежно, излъчващо приятна топлина. Ставаш сутрин, правиш кафе, няма с кого да го изпиеш, няма кой да ти каже една дума, празно, празен си отвътре. Да мъжете могат да вършат всички, което могат жените, но те ще са празни мъже без жените. Предпочитам да ми се кара жена, отколкото да я няма, че без нея за какво съществувам. Посягала ми е, когато бяхме млади и се прибирах късно, но аз никога не съм го правил. Годините джудо и в десантният батальон, оказват силно дисциплиниращо въздействие. Даже в момента нещо сме скарани и си мълчим, но винаги мога да отида при нея, да я гушна, да я хвана за дупето, даже и да ми се скара, но пак е добре. Ето и сега, втора пералня извърта, сгъва ги прилежно, след това отива с легена и ги простира на терасата, а аз какво правя? Ами правя едно голямо нищо. Уважението към момичетата като по-малък, ми е набито в главата с много шамари от майка ми. По-късно към 8-9 клас беше ми обяснен етикета как се държи един мъж с жена на ресторант, на театър, на гости и т. н. Но по това време, аз бях прозрачен за момичетата, тоест невидим. Така, че вече по късно както във ВМЕИ, така и в института където работех, колежките положиха значителни усилия, да ме отърват от по-голямата част от тези майчини норми на поведение. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

36.   "До номер 15; Надявам се всяка жена, с която опиташ да спиш, да се окаже лесбийка. "

26, 27, 15 съм! Не се безпокой, всяка жена, с която съм спал досега е била хетеросексуална и дори да е била лесбийка, пак е ставала хетеросексуална, след като е спала с мен. Но, няма да е зле ти да вземеш да станеш лесбийка, защото с тази твоя злоба към мъжете никой нормален мъж няма да те иска, и ще си останеш сама с котките, докато умреш!

"Веднага си стягай нещата, взимай детето и зарязвай нещастника. Имаш късмет, че не сте женени. Изобщо не го мисли. Той може след някоя и друга година и да детето да посегне. "

Я чакай малко, откъде накъде жената ще взима детето на мъжа, тя това дете не го е направила сама!?? После след като го зареже сигурно ще иска и издръжка, че и да му вземе жилището и всичките пари, наглата му с нагла феминистка! По-добре ще е приятелят и да я изрита от неговото жилище и да си гледа детето сам, а жени под път и над път. Такива нагли жени, изнудващи и заплашващи мъжете с разни уродливи феминистични закони трябва да се лишат от възпроизводство, за да не съсипват животите на децата си с гадния си феминизъм, и да си изгният сами. Една нова наука-технология вече успешно работи в тази насока, и тя се нарича "ектогенеза"! При нея плодът се създава от мъжката Y и X хромозома, и расте в изкуствена утроба. Това е единственият начин да се ликвидира женската мръсотия, сътворена по света от феминистките!

37.   Здравей,

Прочетох коментарите, те са от едната в крайност, та чак в другата. Имам уточняващ въпрос - как се държа приятеля ти след тази случка? Може би това е най-фундаменталния момент.

Ако се е правил, че нищо не е станало и всичко си е по старо му, според мен бягай с 200км/час от него. Тук има много жертви на насилие от партньорите, нека да се включват как е започнало. Според мен, човек допуска грешки, ужасно е, че те е ударил, но по-важно е как реагира.

Излишно е да казваме, че ако се повтори, трябва да си готова буквално за евакуация. Намери си близък и му сподели, недей да се криеш, не трябва да се срамуваш!

39.   Мисля да кажа на близък приятел, номер 37. Днес пих бира с приятели и преди малко ме питаха защо съм била тъжна. Ще им разкажа следващия път какво се случи.
Приятелят ми се държи изключително добре. Ние работим заедно и до сега не сме имали значителни кавги. И искам да поясня нещо, не знам дали е важно. Той е от друга националност. Не живеем в България. Живеем на запад. Всеки от нас си има жилище и професия. Не става въпрос за пари при евентуална раздяла. Някой беше коментирал, че той трябвало да ме изрита. Наистина коментарите с в двете крайности. Това го разбирам. Благодаря на всички.

40.   Привет,

Аз съм №37, въпросът ми беше по-скоро той извини ли се? Съжалява ли, но искрено за случилото се? Показва ли чувство на вина по някакъв начин? Ако просто се държи добре, прави се, че не се е случило или че само леко те е побутнал и няма нужда да се преувеличава ситуацията - според мен ще се повтори.

Ако се кълне, че не знае какво го е прихванало и много съжалява и ще се постарае да се промени за да не се стига никога повече до там - според мен заслужава шанс.

Говоря като човек, на когото никога не са посягали и не натрапвам мнението си, а гледам от може би съпоставима ситуация. Всички в яда си сме казвали неща, които не мислим. Аз лично в последствие съм изпитвала адска вина, мислила съм си как да стана по-добър човек, къде сбърках, че да се стигне до там, извинявам се, реванширам се и т. н. Когато обаче си изтърва нервите и просто си излея нещата, които в действителност мисля (случи ми се преди месец в работата), после не се извинявам, гузно ми е малко, но поради факта, че са ме видели толкова ядосана, а не защото съм им казала в прав текст. После усещах известно време как хората ме гледаха напрегнато и се стараех да говоря сдържано, но до там. Вина или нещо такова при положение, че смятам, че съм в правото си - не, няма такова нещо. Ако се наложи пак ще им викна да се стегнат малко, явно работи.

От описаната аналогия, която не съм сигурна колко е коректна, ти пиша да прецениш как реагира.

Иначе за самата националност, не мисля, че има значение, важно е възпитанието. Аз лично бих била резервирана, ако религията му е от онези, за които се счита, че жените им принадлежат във всякакъв аспект и имат всякакви права над тях. Но религията също е възпитание, така че по-скоро е важно възпитанието му и в каква среда е израстнал, какъв е примера в живота му.

В заключение, дали ще му дадеш шанс или не, си зависи от теб. Аз мога само да те посъветвам да имаш някакъв резервен план и изход, ако ситуацията се влоши.

Успех!

41.   Ти си малтретиране много по- отдавна и дори не осъзнаваш... ужас!
"Знам, че аз го провокирах"- само малтретиране жена, психически "увредена" вече може да каже нещо подобно почти "оправдавайки" насилието над нея!
Хубавото е, че с физическото насилие е събудил някаква заспал вече у теб част- чувство на самозащита, макар, че никакво на гордост, самосъзнание.
Изгони го или излез ти от дома!!! После ако той иска да търси помощ от психолог, ще покаже, че осъзнава и е готов да се лекува. Но ако и сега си затвориш очите- жалба ти майка... дано не четем и за теб после като число в статистика. Реагирай!

42.   Здравей, номер 37, не, той не е мюсюлманин. Не е особено религиозен, но се води католик... Чак да се разкайва.. не. Ако го попитам пак ще каже, че съм го провокирала. Мисля обаче, че вътрешно съжалява и е гузен. В твоето сравнение има логика, но мъжете са понякога горделиви и няма да повтарят, че съжаляват. Ако се повтори, си тръгвам, това е ясно.

43.   Авторке, глупава си. Разкайвал се, ама обвинява теб.
Ти нормална ли си да стоиш с такъв?

45.   43, ти имаш ли деца?

47.   Лошо. Всички двойки се карат понякога, но НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ПОСЯГА НА ДРУГИЯ! Щом един път си го е позволил, има вероятност да го направи отново. За това бъди с нагласата, че някой ден ще се разделите. Аз лично не бих простила и един път, но ти си решаваш.

49.   Егати феминистката цензура, егати и чудото бря!!! Вече не може човек да си изкаже мнението спокойно, без да го обвинят феминистките в дискриминация, сексизъм и други измислени женски простотии. Два пъти пускам коментар, и двата го трият! Сега вече съм 100% сигурен, че модериращите са една купчина озлобени дърти феминистки и самотни стари моми, които си избиват комплексите от това, че нямат мъжкото превъзходство, изтривайки всички коментари, показващи женската некадърност. И със и без феминистична цензура и скриване на мъжки коментари в нета, насилието над жени пак ще расте и никога няма да спре, докато жените не приемат, че стоят по-ниско от мъжете като пол, и никога мяма да бъде обратното!

50.   Смайвам се какви жалки комплексари сте повечето мъже... Всички, които пишете, че тя е виновна и го е провокирала сте бъдещи насилници и/или убийци, или вече настоящи такива. Какво означава провокирала го е? ! Да ви се каже болезнената истина в очите от кога е провокация и понеже няма как да отвърнете вербално, за да се почувствате по- добре прибягвате към насилие, тъй като това е единственият начин да ни надвиете и да се докажете, като "нещо повече от нас". Е лоша новина- не сте нищо повече от нас, мъжът без жената е едно нищо (има изключения). До авторката: Съжалявам много за случилото се, ако той се разкайва дай шанс, но повтори ли се директно раздяла и в краен случай на съд. Бог да те пази!

51.   Номер 50, не се опитвай да умуваш, няма смисъл. Тя сама си призна, че го е провокирала. САМА. И питай авторката какво означава, че го е провокирала. Жената удря с уста, мъжа не удря с уста.

54.   50, не мъжът без жената, а жената без мъжа е едно голямо нищо, защото е с несъвършена физиология и не може да прави нищо така добре като мъжа, затова винаги е имала и винаги ще има нужда от него, за да оцелее. Мъжът и с, и без жена е всичко, и дори без такава ще му е много по-добре. Болезнената истина е, че жените сте по-низшият-неможещ пол и никога няма да бъдете над мъжете, а винаги ще стоите на по-долно стъпало в природната йерархия от тях, и тази истина е болезнена за вас жените, а не за мъжете. Женската вербална агресия идва от безсилието им пред мъжкото превъзходство, което те нямат и никога няма да имат, затова и така беснеят срещу мъжете, докато накрая заслужено не си намерят майстора. Мъжът няма как да затвори мръсната уста на нагла жена вербално, а ако жената е особено нагла-проклета и не разбира от дума, мъжът е принуден да прибегне до използване на физическа сила, като последна и крайна мярка за озаптяване на нейния бяс. Вероятно и авторката му е квичала с часове на главата и човекът вече не е издържал, и и е друснал два-три тупаника, за да я накара да млъкне, а сега реве, че я бил биел и се изкарва жертва. А истината е, че тя първа го е провокирала (тя сама си го е написала), и затова тя сама си е виновна. Ние мъжете сме, винаги сме били и винаги ще бъдем много повече като пол от вас жените, по-силни, по-умни и всякак по-можещи, и никога няма да бъде обратното! Бог да пази мъжете от феминистичната извратения!

55.   А той също ме провокира, но не мога да го набия!

56.   Мъж, който наранява жена по какъвто и да е начин е жалък и не е никакъв мъж, всички ви боли от истината, но е така, каквото и да казвате, както и да го въртите жалки КОМПЛЕКСАРИ СТЕ! Дано и вие да си намерите майстора и да ядете бой, като толкова ви знаят мизерните усти. И да повярвайте, повечето мъже сте търтеи и най- добре умеете да лежите на дивана. Добре, че масово сте шофьори или склададжии иначе и пари нямаше да имате и чак тогава вече съвсем за нищо нямаше да ставате. (Отново казвам има изключения)

58.   До 55
Как да не можеш? Когато се ядосаш истински, не ти ли идва да му забиеш един някъде? Разбирам, че масово жените не изпитват желание за физическа агресия, само вербална? Аз съм жена, но нямам нищо против да скоча на бой ако се налага или ако ми се иска. Най-много да се избием взаимно.

1-50 от 56