Да бъде или да не бъде?
Здравейте. От няколко месеца излизам с едно момче. Той е първият ми сериозен приятел. Проблемът е, че той е доста по-голям от мен. Аз съм на 18, а той е на 33. Знам, че това ще притесни доста от вас, но... Честно казано не го намирам за човек със задни мисли. Досега никога не е правил нещо без мое съгласие. Винаги се е държал по-скоро като по-голям брат с мен. Винаги е бил много грижовен, според мен също не е и глупав. Но, разбира се, родителите ми не подкрепят нашата връзка. Според тях, той не е човекът за мен. Даже по-скоро ми вреди. Признавам си преди, че изпусках часове и не внимавах особено, защото прекарвах време с него или мислех за нас. Според тях, вместо да направя нещо за себе си, за бъдещето си, аз просто си губя времето с него. В началото не ги слушах, просто си казвах, че те не го познават и не знаят реално колко добре се грижи за мен и колко много ми пасва. Но нещо се промени след няколко случки. Първата случка беше, че на работа в началото държеше през свободното време да бъде с мен и да ме целува. В началото му казвах не, абсурд, но той все казваше, че от поне малко нищо няма да стане и никой няма да ни види. Реших, че може би е така и го направихме няколко пъти. Но, естествено, хванаха ни колеги. Стана леко скандал с тях, те все пак не бяха прави за някои неща, но като цяло не беше редно това, което правехме. Той най накрая ме послуша, след като нещата ескалираха и всичко трябваше да стане по трудния начин. Втората случка беше, когато ходихме до Пловдив да се видим с познати. Отидохме на бар. Идеята беше да приключим в 23:00 и да тръгваме към нашия град. На следващия ден той беше на работа, а аз на училище. Но се увлякохме и реално тръгнахме от Пловдив в 2:00. В нашия град пристигнахме в 3:30. Казах му, че няма как сутринта да стана рано, а вече бях използвала всички бележки. Беше ми неудобно да питам личната. Той ми предложи да остана да спя у тях и той сутринта ще ме закара. Съгласих се с него. Въпреки че цялата вечер нашите не ме бяха чували. Сутринта, когато се върнах вкъщи, те умираха от притеснение. Посрещнаха ме с навикване и обиди. Баща ми ме нарече курва и мастия. Както и да е. Това, което направихме с приятеля ми беше огромна грешка. Оттогава вече спряхме да излизаме толкова късно. Причината преди да го правим беше, че той работеше на две места и трудно намираше време за мен, освен ако не беше късно през деня. Но да, както и да е. Оттогава някак си осъзнах, че се държи по детски начин, не осъзнава, че с някой неща ме наранява. Гледа собствения си интерес, не вижда, че аз страдам. Че на мен вреди. Казах му го, той се извини и каза, че ще се промени... Но честно казано, месец по-късно, не виждам разлика. И днес му казах, че искам да се разделим. В същото време някак си се чувствам раздвоена. Не знам дали причината вече да не го харесвам е постоянното мъмрене на нашите, или че вече съм видяла неговите лоши черти. Но нещо в мен ми казва, че трябва да преминем и през това. Една връзка все пак включва и справяне с лошите ни черти, един на друг. Така ставаме по-добри хора. В началото наистина много го харесвах. Той препокриваше всичко, което търсех у някого. Все още го харесвам и мисля, че не си струва сега да се разделяме. В същото време стресът ми идва в повече и ми се иска да го оставя и всичко да бъде дотук. Имам нужда от съвет. Струва ли си да бъда с него и дали ще бъда щастлива...?

Коментари

1.   Не се занимавай с него. Мисли за бъдещето си. Следвай, за да имаш по-добра работа, по-добра заплата и да израстваш. Мъже колкото искаш.

2.   Един 33 годишен може да се хване с 18 годишна заради секса, заради тва че още не си узряла за отношения.
Може да те моделира както си иска, докато една 25-30 годишна не може да му върви по свирката, както някоя ученичка би го направила.
Не си губи времето с него, запознай се с някой твой набор или малко по-голям от теб, времето е пред теб.

3.   Не се занимавай. 15 години разлика е много и ще съжаляваш. Ако си на 30, разведена и той на 45 иди дойди, но 18 годишна и 33 годишен, просто е глупост. Губите си времето взаимно, а бъдеще няма в такава връзка. Консумирали сте си страстта, приключвай.
А ти теб какъв ти е проблема да си легнеш в 3. 30 и да станеш в 6. 30 за училище? Младите явно сте много кекави в днешно време. Аз години наред съм спала по 4-5 часа на нощ, за да си гледам бебето и никакъв проблем не съм видяла в ставането сутрин, дори и да съм употребила алкохол вечерта. Като имаш задължения-ставаш и си ги свършваш. Това показва разликата между зрелия и недораслия за сериозни неща човек.

4.   По-скоро го остави, защото не изглеждаш много сериозна, не зная защо той си губи времето с теб... И използвай телефона си, за да говориш с вашите, не ти е за красота и за клюкарене с приятелките само.

5.   Ние сте в две паралелни вселени- той работи на 2 места, а ти трябва да ходиш на училище, ако ме разбираш.
но, можеш и да не учиш, а да ходиш по баровете с него. После, може да си родите едно бебенце и да станеш малката булка. Така, ще можеш да го чакаш в къщи с бебенцето, докато той е на работа. Е, това е схемата с чичо ти.

6.   До Номер 2, забравяш и другия факт, че много жени на 23-25 отдавна са превъртели километража и са озлобени към мъжете. За 30-35 годишните да не говорим - тотална съсипия! Затова всички искат по-млади.

7.   До 6, не ги подценявай 18-19 годишните, те още на 13-14 години са превъртели километража.