Как да го приема?
Според вас какво означава изразът "много добра, ама луда".
Мъжът, с който се срещам, казал тези думи за мен пред обща позната.
Първоначално се засегнах, ама не искам да го питам какво точно е искал да каже.

Коментари

1.   Според мен е комплимент. Аз съм използвал много пъти "много е луда" като комплимент за нещо интересно, забвано, живо.
Зависи от контекста, защото на мен добра позната каза за бившата ми приятелка - внимавай, според мен е луда и ще ти съсипе живота. Е, позна.
Така, че зависи, но на мен повече ми звучи като нещо положително :)

2.   Обикновено жените са и зли и луди, така че радвай се, напред си с едни гърди пред множеството.

3.   Епа искал е да каже, че у кревато си добра ама иначе ти лопа дъската. Просто е. Намери балансът, научи се да готвиш.
За нищу.

4.   Значи, че не му се връзваш на номерата. Значи, че го държиш отговорен за действията му, а повечето хора мразят това. Значи, че си е мислил, че лесно може да те мотка, ама ти се опънала за нещо. Едва ли се включва наистина психичен проблем.

5.   Това обикновено го казват комплексарите за по-непокорните жени или когато искат да свалят една жена, хвърляйки сянка върху друга.
Особено, щом ѝ го е казал зад гърба ти, е ясно. :)
Питай го. Наистина го питай - какво е имал предвид и защо не ти го е казал в лицето, а го казва пред друга жена. :)
Ако ти каже, че не го е казал, вкарай ги и двамата в един общ чат, хвърли снимка на екрана на нейното съобщение (ако ти е писала това) и ги накарай да обяснят какво точно се случва и кой от двамата лъже.

6.   Донякъде те харесва, донякъде не.

7.   Бих го питала, ама ще застане в отбранителна позиция, казвайки ми, че го изнервям отново и "кога ще спреш да се връзваш на провокации", и т. н.
Най-вероятно ще отрече или ще каже, че е имал предвид нещо положително.

8.   Щом има "ама", луда не го употребява в положителен смисъл. Аз го разбирам, че си много импулсивна, активна, явно си много дейна, не стоиш на едно място. Такава ли си?

9.   Номер 8, може би съм такава, да.
Не знам в какъв смисъл го е употребил. Вчера го попитах дали ми има нещо психически според него, защото напоследък съм много нервна. Истината е, че той допълнително ме изнервя с шеги, които понякога са ненужни. Като например "мисля да си пиша с други" и т. н.... и се смее, а аз риагирам емоционално.
Каза "имаш някакви наченки на лудост" и като задълбах в темата, отново каза "шегувам се, де".

10.   9, тук не става въпрос за истински психичен проблем. Прави разлика между някаква диагноза и реакция на провокация. Като чуя мъж да казва за жена, че е луда, значи той я прави луда. Той и само той с приказки, действия.
Тоя е женкар. Уж се бъзика за писането, но сигурно го и прави. Изкарва те нестабилна пред тази позната, за да буди съжаление и да покаже колко е великодушен, че те търпи. Долна постъпка.

11.   То пък, как ще го питаш такива неща, дали мисли, че имаш психологически проблем? Това издава ниско самочувствие. А той те дразни с такива изречения, да види дали си захапала кукичката. Дръж се малко куул.

12.   Чисто и просто - гадняр. Комплексар, който не те уважава.

13.   Ако имаш някакви съмнения в теб, че са те разкрили, а не е трябвало, било е рано и т. н. моят съвет е да се срещнеш със специалист. Твоят приятел не може да ти приложи успешно сеансите, след които да се справяш с твоя проблем.

14.   Нямам съмнения, че нещо не ми е наред по принцип. Понякога реагирам емоционално и импулсивно на неговите провокации, излизам извън контрол, което може и да се приеме за лудост от негова страна. Не знам, може да има предвид това.
Но ме нараниха думите му, особено казани пред чужд човек. Ако мисли, че ми има нещо, е редно да ми го каже на мен, а не да го коментира с останалите хора.

15.   14, нищо психично ти няма! Сама пишеш- реагираш на провощации, той се кефи. Като те злепоставя пред други хора, го прави с цел да се покаже като мъченик. Аз такъв щях да го отсвиря на мига, колкото и да имам нещо.