Да си мълча ли?
Омъжена съм от 20 години, имам дете на 19, което беше повод за брака ни. Сега съм на 43 и разбрах, че съм бременна. Аз го искам това дете и ще го запазя, но мъжът ми не го желае. Настоява да направя аборт. От извесно време се съмнявам, че има друга жена. Той отрича, но е факт, че я има.

Не знам как да постъпя. Как ще продължи живота ни? Дали всичко ще се размине или ще продължи?
Ще съм благодарна да прочета вашите мнения.25

Коментари

1.   Това е твоето дете и твоя живот, ако искаш детето остави го!!! А за другата жена... разбира се, 4е не трябва да си мъл4иш... ако трябва дай му развод!!!! Просто не позволявай да те ма4ка ;););)

2.   Няма смисъл да убиваш дете, което е желано от теб :) Щом си го искаш задръж го, минала си вече по процедурата, ще го отгледате и това е

3.   Вече си на 43, какво дете какви 5 лева? Защо не си мислела по-рано за второ дете. След като мъжът ти не го иска, това дете ще израсте без любовта на баща си. След време ще се чувства нежелано в това семейство. Искаш след 20 години ти да си на 63 а то на 20 и да те мислят за негова баба ли? Не обърквай живота на едно невинно неродено същество

4.   Не трябва да премълчаваш нищо в този случай! Всичко трябва да бъде пределно ясно, защото твоето положение не е никак просто. Ако, има замесена друга жена(в което трябва да си абсолютно сигурна), няма никаква гаранция, че твоето семейство ще продължи да съществува и занапред. Едно дете ще усложни много нещата, ако „другата” не някакво временно увлечение на сексуална основа(това е мое предположение като мъж). Иначе ще ти е много трудно да се справиш сама с отглеждането на това дете. Респективно и детето ще страда от подобни трудности. Не мисля, че колкото и да го желаеш, това дете, ти би му причинила подобно нещо.

5.   От личен опит ще кажа и ще попитам. Ще можете ли на 55-60 год. да тичате и да си играете с детето? Ще имате ли физ. и психическите сили да го гледате като стане тинейджър, младо момиче/момче/а и по-рано/? Да го разбирате? Жестока разлика между поколенията. Всъщност... защо да продължавам. Против съм. Отгледана съм от много възрастни родители, които ме посадиха в саксия. Знам какво е да искаш да си играеш с мама, а тя да е с бели коси и просто да не може вече да тича... Да ти говори какво е било преди 30-40 години.
А за рисковете от генетични дефекти като синдром на Даун след 38 год. знаете ли? Предполагам, че да.
Биологичното време изтича на определени години. Против съм всякакво инвитро, забременяване, осиновяване, гледане и каквото и да е от човек на повече от 38-40 год. Без значение как се чувства, изглежда и колко е здрав. Знам колко съм страдала и ще направя и кажа всичко, за да не страдат други като мен.
Проблемът е най-малкият дали има друга жена.
Надявам се да не съм ви обидила, но знам как съм се чувствала и не мога да замълча. Ако почна да пиша, роман ще излезе... Имате дете, сигурно добро, след време и внуци... недейте.

6.   Поразпитай го, опитай се да разбереш по някакъв начин(чрез негови роднини например) защо не иска това бебе. Чак тогава реши дали ще оставиш детето да живее или ще го убиеш.

7.   Aко искаш детето запази го. мъжа ти да върви по дяволите

8.   Ако имаш възможност - време/финанси - не го махай!

9.   Е, как се пък събрахте другата, 'дето 12 години я люби, и ти? Такова съвпадение.... любовникът с 19 годишна дъщеря и съпругата бременна, иска детето, той - не и се гушка при любовницата. Авторката е една и съща. Иска й се евентуални размисли на съпруги. Краткото повествование също навежда на тази мисъл.

10.   Запази детето ти, не случайно си забременяла. Не слуша мъжи си, ако трябва кажи, че ти е противопоказан аборт и точка. След като му го кажеш, повече не го коментирай, нито повдигай въпроса за другата. Тя сама ще си подвие опашката, като разбере рано или късно, че си бременна. Дай живот на детето си. Упех!

11.   Роди си детенцето ще ти носи радост.

12.   5, и аз съм дете на по-възрастни родители. Вярно е, че е по-добре да са по-млади, но ти се изхвърляш. Като спомена за пропастта се сетих за един друг коментар, пак по такава тема, който сигурно ти си писала. И тогава го написах и сега ще го направя- пропастта м/у теб и родителите си е ваш личен проблем, такава м/у мен и моите няма. Не си мисли, че всички са като вас и че за това е виновна само възрастта, ами си оправяй отношенията.

13.   Страхувам се! Не съм сигурна дали на тази възраст всичко ще е наред с мен и детето. Дали ще успея? Дали той няма да продължи да се вижда с нея? Дали ще обича това дете? Какво ще се случи утре, вдругиден, как ще продължим да живеем?

14.   Ако се разделиш с неверника и имаш средства, роди го. Въпреки, че най-вероятно ще е с недъг, или болно, все пак си на 43, а в днешно време след 30-35 си е рисковано. Не ти го пожелавам, разбира се. В другият случай-аборт. Незнаеш какво е да си нежелано дете от единия родител-нещо брутално е... по-брутално от убийство! Сори

15.   Номер 9 може да се окаже добър детектив.
Като се замисля - за пръв път чувам зряла жена, която иска да има дете - ДА РАЗПИТВА ПО ФОРУМИ за прогнози как й ще продължи живота!

16.   Всички са по свои начин прави, няма правилно и грешно решение в случая.
Не те познавам, авторке, но създаваш впечатлението, че ти само с разни деца можеш да задържиш мъжа си. Порастнало е едното и хоп - бременна. Защо не забременя преди 5 години например?

Аз съм за по-късното раждане, но признавам, че и за мен при 40 години е край. Вярно, има си тестове за разните му синдроми, но аз лично не го намирам за добре, особено като имаш вече дете. Има хора, които цял живот се мъчат и днес на 40+ благодарение на новите методи забременяват. За тях бих казала - ОК, може би рискът си заслужава, но не си заслужава рискът да раждаш деца на 43, за да задържиш един мъж, които 100% ще си отиде.

Въпрос на време е просто. Сама ще го гледаш това дете, това трябва да е ясно. Сега си още млада, но да видим на 50-60 г. дали ще имаш работа, доход, сили да гледаш дете.
Решавай, но тук решавай сама - мъжът ти е бита карта, той ще си прибере куфарите и ще си отиде при жената, която явно обича и която не забременява, за да го задържи.

Съжалявам, но точно това впечатление оставяш - забременяваш, за да се ожени за теб, забременяваш, за да не те остави. Дано не съм права, не те познавам, но такова е мнението ми, изхождайки от написаното от теб.

Нямаш вече работа с някой 20 годишен, не вярвам да остане и без това мъжлето ти с теб. Той веднъж е взел това решение, като не зачетеш желанието му, той ще се чувства свободен да се освободи от отговорността за нежеланото дете. Съжалявам, но мислиш само за себе си, горкото дете!
А.

17.   Помисли си дали имаш финансовата сигурност. Иначе също за мен е важен фактор това, че бащата не иска това дете - защото на сила дете трудо се гледа. То има нужда от любов от двамата си родители.

Иначе възрастта ти не ме смущава. Моята майка е била горе-долу на твоята възраст (пак над 40), когато ме е родила и мога да кажа, че по-добра майка не бих имала.

Винаги съм чувствала, че съм желано дете и ме е гледала много. Даже мога да каже, че е подхождала към мен с повече търпение и внимание отколкото другите майки. Да си дете на по-възрастен родител има както много предимства, така й много недостаци.

От една страна винаги съм имала уравновесени родители и те са ми давали голяма морална подкрепа. Никога не са ме притискали и са били адски търпеливи. Смятам, че малко родители биха дали на детето си това и малко деца са израснали в такава атмосфера.

От друга страна, наистина когато родителите ти са по-възрастни притесненията са повече - преди няколко години баща ми се разболя по-тежко и трябваше да се изправя с тези проблеми на една доста крехка възраст и все пак страховете ми нещо да не се случи на родителите ми са по-силни от тези на връстниците ми.

От друга страна, слушам вече майка ми как разправя, че е минала 60 и не й се занимава с някой неща - просто има си една умора като са минали тази възраст и хората наистана не са така жизнени.

Просто за мен трябва да си помислиш добре дали двамата искате това дете - защото да отгледаш едно дете на тази възраст изисква много повече всеотдайност, за да се чувства то добре, отколкото, когато си била на 20 и бабате са били наоколо.
Ана

18.   От номер 5-да, възможно е аз да съм писала коментара, и то почти сигурно, че съм била аз. Мога да поздравя 16-А., че е може би най-права. Ще завърша без да задълбавам, че да си родител на 22 и на 47, респективно 43/или всичко на 40 и... / не е едно и също. И че когато създадем дете, трябва да мислим преди всичко за него.

19.   НЕ! Твърдо не! Роди го и ще опропастиш и твоя и живота на всички около теб, а най-вече на самото дете. Знам защо искаш детето, защото си мислиш, че така ще запазиш и мъжа си. Ядец обаче, груба грешка. Ако мъжът ти си има любовница, значи нищо между вас не може да бъде същото отново. Напротив, с детето ще става все по-зле. В началото може би ще му е интересно, нооо.. само толкова. Пак ще тича при нея. А ти ще намразиш детето си, защото няма да имаш никакъв собствен живот.

Не си мисли, че на тази възраст се гледа дете, както когато си била на 20. Казвам го от личен опит. Направих същото преди 10 години, мислех, че така ще запазя семейството си. Няма такъв филм. Реката тече само в една посока.

Сега съжалявам. Заради собствения си каприз се обвинявам, че не можах да дам еднаква любов и внимание на двете си деца. Помисли и за увреждания на тази възраст. Няма ли да те боли да го гледаш как се мъчи? Опитай да внесеш някаква друга новост в своя живот, намери си занимание, хоби, друг мъж, но не прави грешката да раждаш на тази възраст... наборе!

20.   Напълно съм съгласна с това което те съветват номер 5 и 16. Прочети внимателно, много ясно ти казват... много рисковано е жена да ражда след 38-40 години. А ако целиш с това да задържиш неверния съпруг - едва ли ще стане. Само дето ще усложниш живота си, а и не само твоя. Затова докато е навреме направи аборт, и не се чувствай виновна за това...

21.   Бебенцата са много милички, но са трудни за гледане, тежка работа. Ако няма кой да помага ще ви е много трудно. Освен ако това не е измислена история, както някой спомена.

22.   Aз съм чувала, че една късна бременост "зарежда" женският организъм и той изживява втора младост, крическата заксъснява и т.н Така, че на 43 може би е гранична възраст, но е все още... така да кажа- последният влак.

Според мен дори и мъжа ти да има друга.. не се знае дали не е тръпка ден до пладне.. Постави себе си и детето в центъра, бъди категорична и го остави той да си вземе решението. Ти си го вземи за себе си.

23.   Номер 9 е абсолютно прав, четох и другата история!

24.   15, прочети в този раздел темата и 7-ми пост на "Човек плаща за грешките си". И дали и на теб няма да ти "светне" що за тема е това.

25.   Казваш, че "искаш това дете". Защо го искаш? За да спасиш отдавна пропадналия си брак ли? Ако отговорът е да - ти си една съвършена егоистка! Ако причината е друга, то отговорът ти е даден в коментар номер 15. С А. и с писалата под номер 5 няма да се съглася. За синдром на Даун, както и за други генетични увреждания си има изследвания, които с доста голяма точност показват наличието на такива.

А за разликата във възрастите между родители и деца - да, по-добре е да са по-млади, но не е ФАТАЛНо да са и по-големи. имам сестра, с 18 години по-малка от мен и с 24-от брат ми. Никакви пропасти няма както между нея и родителите ни, така и между нея и нас. Всичко е много индивидуално и не може всички случаи да бъдат поставяни под общ знаменател!

МВМ

26.   От всичко ще страда детенцето за съжаление. Ще му е мъчно че майка му и баща му живеят в непрекъснати скандали и не се обичат, в главичката му ще се блъскат толкова много въпроси

27.   за възраста да не ти пука. на запад масово раждат на твоита възраст и не им дреми. 5 ква е гаранцията че млада 30 годишна жена няма да се разболее и няма да е кадърна да си гледа детето, а по възрастната може да я надживее и да си изгледа детето. ако го искаш и ти стиска да го гледаш сама даваи кво питаш хората и кво ти пука за хорското мнение. на четирси и кусур си а питаш като че си на 19. хората няма никога да са на едно мнение и да ти кажат браво. просто секи гледа сеира на другия. наистина обаче ако си мислиш че по този начин ще си запазиш брака грешиш. едно бебе е повече отговорности повече безсънни нощи. както му е хубаво с другата тотално ще се премести при нея и ще си гледа рахата. мисли си с главата ако наистина го искаш запази го и си го гледаи ама не очакваи няква промяна в съпруга ти. счупено гърне рано или късно се чупи наново