Излизания
Здравейте. Приятелят ми започна нова работа преди известно време, преди това обичаше да си излиза с неговата компания, с мен, но сегашните му колеги и колежки се събират по заведенията да пият.
Изведнъж той ми заяви, че иска да си живее живота и че през тези 5г заедно все едно е бил вързан, а аз никога не съм го спирала и не съм му казвала ти няма да излизаш. Той никога не е обичал тези места и го твърдеше да момента в който започна тази работа. Сякаш виждам друг човек, нарече ме луда и аз си тръгнах от тях, защото се почувствах обидена. Казах му, че ако има желание понякога може да ходим заедно да си прекарваме добре, но той отказа, защото колежките му щели да правят много интриги под предлог, че са жени и ще ми завидят защото съм била хубава а той иска да избегне женските им драми. Лоша съм, че съм хубава така излиза работата. Чувствам се зле от това.

Коментари

1.   Оставяй го този! Иска да си прави купон с колежките нокато те няма :)

2.   Мъж съм и ще го карам направо.

Пича е харесал някоя от въпросната компания с колеги, за това те нарежда така. От друга страна не виждам какво го мислиш изобщо, поведението му е под всякаква критика, да не говорим за дългогодишна връзка от 5 години.
Ако някоя жена се държи така с мен не бих направил компромис. Остави го да ходи където иска и да прави каквото поиска. Той очевидно е взел своето решение за излизанията, остава ти да вземеш своето дали това поведение те устройва или не.

3.   Нарочно ли така си написала историята, че да му се нахвърлим? То е ясно какво пишеш - има забежка с колежка. Не си задала въпрос, явно искаш да го изядат с парцалите, че да се чувстваш по-добре.

Иначе, забрави го този, той те е отписал, като си хубава ще си намериш друг. Не се обвинявай, такива неща се случват.

4.   Не те иска там, защото ги сваля. Това е. Щели да завидят, как ли не.

5.   Боже, що за нелепица измислил глупакът и пълна лъжа, че колежки, че интриги: за колегите личният живот на някой си е негов и дори да се плетат интриги не е повод да не те взима с него? ! Утре у тях като майка му и сестра му плетат интриги против теб и там ли няма да те взима? Или изневерява или иска да го направи и му трябва лъжа гаджето да е надалеч, но понякога да му е под ръка. Това, че те нарича луда е тотален червен флаг за вашата връзка, щом вече смее да обижда. Бих му шута

6.   Иска да се впише добре в новия колектив или някоя колежка му е завъртяла главата и иска да я впечатли.

7.   Вероятно наистина не си казвала точно тази поредица от думи "ти няма да излизаш". Усетил го е по друг начин с друга поредица от думи, които си използвала и значат точно това. Или си правила някви физиономии, коментари, вметки и т. н.
На колко години и дали излиза с теб или без теб е все тая. Тука не можем да изперем състоянието ти, ако не си до болка искрена с нас.

8.   Ами хората се променят...
Освен това, най-вероятно се забива с една или няколко колежки.

9.   Това са малоумни оправдания.

10.   Просто иска да излиза с колежките и да се забиват, , без да му мрънкаш, защото ако си кажат нещо по-така и ти си там, ще направиш сцена и после ще стане скандал. И него ще го имат за чехльо, че води жена си. Това е. Според мен го пусни да си прави каквото иска на свобода - без теб в живота му :).

12.   Някоя млада маймуна му е завъртяла главата. Остави го да си я строши.

13.   От авторката - имам чувство, че иска да се впише добре в новия колектив и е прекалено груб и директен към мен. Каза, че е абсурдно да си мисля че си е харесал някоя друга, даже се обиди доста като му го зададох този въпрос - как можело въобще за толкова години да задавам такъв въпрос

14.   От личен опит ти го казвам, едно към едно история, тръгвай си. Мъжете в днешно време не разбират смисъла на дългогодишните връзки. След 5 години е напълно нормално да не е същото, като в началото. Тогава реално започва истинската любов според мен. Тогава се вижда кой на кого и колко държи. Правят се жестове и компромиси, за да се поддържа искрата. Знам, че това е последното, което искаш да чуеш, но със сигурност се занимава с някоя от колежките, направо се притеснявам колко напред е стигнал заради твоята психика. Особено щом не е по тези излизания, работата е ясна. Изобщо не му се впечатлявай, не си занимавай да го следиш, да го контролираш. Пълен игнор от твоя страна, излизай ти навънка с приятели, намери си работа, ще видиш веднага как ще усети, че му се изплъзваш. Повярвай ми, и да се разделите, няколко месеца по-късно ще дойде да ти реве, защото ще осъзнае какво е загубил. Няма свястна жена, която да знае, че един мъж е обвързан и да се натяга и той бързо ще разбере това. А ти от своя страна не заслужаваш човек, който се оглежда встрани и бързо ще го разбереш сама.

15.   Значи все пак си го питала дали си е харесал друга? ! Защо? ! Кога ще се научите да не се правите на детективи и да се унижавате така? Гледай какво прави, не какво говори! Той ако иска да ти каже нещо, ще сподели доброволно. Ако не иска да ти каже, а ти го питаш- ще те излъже. Е, ти излъгана ли искаш да бъдеш?
Един съвет- хич и не си помисляй да изискваш или да контролираш мъж. На теб също няма да ти хареса някой да ти дава наклон.
Махай го тоя, трябва му време да порасне. Ти също внимавай много.

16.   Намери си работа, запиши се на спорт, какъвто ти харесва, там ще има хора за общуване, прави си живота интересен, а този мъж, да не ти пука, масово изневеряват, просто дискретно, не обръщаи внимание, ясно е, че иска да си друг тип жена, затова се държи така.

17.   Авторке, обиден. е, защото не е очаквал такава смелост от теб, да попиташ директно.
Не иска да присъстваш на събиранията му с новите колеги, защото така правят обвързаните. ( искат да им е спокойно)
Щом се е обидил, значи някоя от присъстващите му е симпатична и иска спокойно да и се радва:)

18.   Заиграл се е с някоя колежка и ти изневерява

19.   Това да се впише в новия колектив, няма общо а нежеланието му да си там. Много му е удобничко и хитричко да се направи на обиден. Ти разбира се от такт можеше да не видиш с него всеки път там, но не е да си нежелана. Като на един познат жената, на която той строго заяви, че иска да вижда техните без нея (определени почивни дни) че имат дете, това е адски обидно и абсурдно и показва две неща или често, често я обсъждат зад гърба й или определена част от деня си ходи на платена, или и двете. И обаче тя е вързана с дете, вързана също е условно казано, нейния също се "обиди" как могла да си мисли, че говорели нещо за нея или ходил с някаква, а тя да не е обидена, че цели дни е сама. Разбирам от такт да не отидете всеки път и да им се весите на вратовете, но изрично да е казано: тук има защо. Разговорите тук са излишни, на такъв човек няма какво да му кажеш, той достатъчно се е унижил дори да поставя жена си в подобно положение, животът ги учи такива мърльовци.