Изкушение
Жена съм и ето какво ми се случва от месеци насам.
Имаме десетгодишна разлика в моя полза, обвързани сме и двамата. Колеги сме, върви ни приказката, има емоция, тръпка, професионално се допълваме и работим прекрасно заедно.
Разменяме многозначителни погледи, но дотам.
Знам, че не е редно, но изкушението е огромно.
В къщи съм отдушник на гневен и избухлив съпруг, вербалната агресия ми идва в повече и съм абсолютния буфер между вечно недоволния баща и подрастващите деца.
Така беше едно време в къщи - с баща ми ходехме на пръсти, за да не вдигаме нервите на деспотичната ми майка.
Сега пак ходя на пръсти, но заради мъжа ми.
Смачкана и тъжна. Такава съм в къщи. Отдавна непогледната и основно порицавана дори и за това, че навън вали, едва ли не.
В работата обаче си знам цената, чувствам се в свои води, друга съм, тотално. Имам самочувствие и съм лъчезарна и духовита. И се надушихме с колегата.
Мислех, че съм принципна. Сериозна жена.
Но явно не съм щом се изкушавам да бъда с друг.
Може би трябва да изляза в отпуск, за да ми се охладят страстите.
Не знам как да озаптя желанието в мен. Дори и емоционално ми е хубаво да си комуникирам с колегата.
Отстрани изглежда грозно, знам.
Тръгнала да изневерява подмолно докато мъжа й се блъска.
Но няма как да знаят какво точно е в къщи.
Робската ми психика не ми дава да си тръгна.
Боря се за глътка въздух, колкото и не на място да звучи.

Коментари

1.   Какъвто мъж си избрала, с такъв живееш. Като не ти е добре с него защо не си тръгна? Само не казвай и ти баналното заради децата. Никой не те е бил по главата да раждаш. Проблемите ти идват от самата теб и еVането с колегата няма да ги реши, напротив ще ги засили. Ще искаш онзи да е с теб, но той повече от чукане няма да ти даде. Никой мъж не се вързва с жена, която има деца от друг. Ако пък мъжът ти разбере напълно е възможно да ти бие шута. Тогава ще си дишаш свободно.

2.   Хехе колко удобно, нали?
Описваш мъжа ти като най-големия боклук, ама в същото вееме ти си го избрала. Тоест седиш там или от интерес или защото ти е удобно. После обаче пак мъжа ти виновен.

Оня другия кой знае, може и той да се оправдава по нещастие с жена си. Намерили сте се, двама страдалци, толкова нещастни та чак да ги ужалиш.

Всъщност обаче настроенията ти, депресиите ти, всичко е в следствие на изборите които ди правила, не на чужди действия.

3.   А за жената на колегата и как бихте я наранили, не мислиш ли? А за децата на колегата ти? Разочарована съм от егоизма и начина на мислене на жени като теб. И да знаеш, че с колегата и да изневерите, връзката между вас няма да издържи, когато я градите по такъв начин с лъжа.

4.   Авторке,
стига плю по майка си и съпругът си. Върви се наеби с колегата си. След известно време ще адаптираш и ще го замениш с по- нов и по- забавен. Колкото повече плюеш по тях, толкова повече убеждаваш хората, че си глупава и вярваш, че някои ще те оправдае, за желанието ти.
Винаги едно ебане с нов партньор е оправдано, дори и да е само от ловна страст...
Отваряй си устата, само да поемеш нещо и при оргазъм, така ще си най- добре.
Ан

5.   Стои си при мъжът ти, радваи го, важна е да е щастлив, свиква се с това, масово е, има своя чар.

7.   Абе я си живей живота, отдай се на страстта щом сте на една вълна. Това което ще изживееш, другите за него мечтаят. Любовта е красива.

8.   Какви принципи? Тоя е тиранин, явно му прислугваш и децата му гледаш, готвачка, слугиня. Ако не те и клати, не му мисли. Зарязвай го направо.

9.   Може би цялото нещо идва, защото ти е нужно повече внимание от страна на съпруга ти. Или ти липсва първоначалната тръпка и дори несъзнателно я търсиш другаде. Изчакай да мине още малко време и виж как ще стоят нещата.
Не мисля, че ако си вземеш отпуска и само стоиш и чакаш, би се променило нещо. По-скоро действай по въпроса с отношенията с мъжа ти. Направи му някоя изненада, покажи му нежност. Отидете някъде, отпуснете се само двамата. Понякога заради ежедневието пренебрегваме партньора и е необходимо да си "напомним", че всъщност държим един на друг. Ако той не иска нещата да се променят и продължава да те третира по старо му, ти си разумна и знаеш какво да направиш. Преди да действаш, все пак се опитай с добро, може да останеш приятно изненадана.
Иначе да не ти пука как изглежда отстрани - хората и без друго все ще намерят с кое да си чешат езиците. Успех!

10.   Ако нещо конкретно ти каже и предложи колегата, тогава вече имаш основание да си нарушиш принципността. Всичко друго е плод на въображението ти. Просто си получила внимание и по-мило отношение и не може да си сигурна от гледането, че е взаимно Аз работя чудесно с повече от един мъж, и това не значи че с всички имаме обща страст. Кажи на мъжа ти повечко да те чука. И се дръж в къщи също със самочувствие и уверена и ще видиш. Ако искаш де. В едно семейство ако куцат някои неща и е най- лесно да се пишеш жертва на нещата и другите. Все едно току що влизаш и заварваш такова лошо положение а и ре ощетява. Само теб, нали. А мъжа ти как се чувства? Не как ти си мислиш, а реално, той.

11.   Съчувствам ти искрено, че не живееш добре с мъжа си, предполагам колко е голямо изкушението с колегата, който едва ли се държи като твоя мъж, но недей... давам ти най-най добронамерен съвет. Сигурно и на теб ти е ясно, че колегата просто иска да се позабавлява. То ако е само това, нищо-и ти ще се позабавляваш, ще се поотърсиш от деспотичния си съпруг, но послушай ме, тия неща винаги завършват зле, а и голямата разлика във възрастта допълнително усложнява нещата. Ще станеш за смях. Ако пък и мъжът ти научи-нови проблеми. Виждала съм отблизо сходна на твоята ситуация и ако изобщо приемаш съвети-не си усложнявай и вгорчавай живота. Винаги и всичко се плаща от жената.

12.   Ти не се изкушаваш да бъдеш "с друг"...
Ти се изкушаваш да бъдеш С НЯКОГО!
Усещаш ли разликата?

13.   Нали много избирате кой да ви е мъж, от кой да имате деца??
То изисквания, то претенции, то чудо... после същия тоя мъж го обвинявате, че не ставал и искате глътвка въздух видиш ли от същите тия мъже, които иначе по принци няма да погледнете

14.   Абе защо всички нападате и плюете? Всеки сам си знае живота. Жената просто споделя и иска съвет, морала ви просто понякога е неприложим.
Много е лошо да живееш в такава среда, домът е мястото където трябва да имаш спокойствие и уют, а не да стоиш на тръни и да внимаваш в всеки един момент какво говориш и какво правиш да на някого, нещо да не му хареса.
Авторке напълно те разбирам и аз съм в подобно на твоето положение и наистина вече не се търпи. Аз обаче не се замислям, просто за изневяра а си мисля за раздяла, не за развод а за малко отделяне, пък после ще реша.
Ние живеем в чужбина, дойдох тук с децата по настояване на съпруга ми, но както ти описваш все е нервен, недоволен и неблагодарен. Ако направя нещо, защо съм го направила, ако не неправя пак се пита защо. Същото е и при децата постоянно мрънкане и забележки, разваля настроението на всички в къщи. Мисля че децата ми не са длъжни да живеят в такава среда, да той им е баща, но държанието му не мога да оправдая. Замислям се просто да си взема децата и да се махна.
За изневяра не съм си помислила, понеже ако има такава утехата е само временна, тя няма да промени отношението на мъжа ти към теб и децата.
Ако ще правиш нещо такова хубаво го премисли.

15.   Скъпа, искам да ти кажа, че ти вярвам за всичко, което написа. Другото, което искам да ти кажа, че заслужаваш да бъдеш щастлива! Няма нищо лошо да изпитваш трепети, вярно, че си омъжена, но пък колко живота смяташ да живееш, че да продължаваш да си нещастна? Не съм сигурна дали с едно мимолетно изживяване с колегата ще се задоволиш, защото жените сме склонни да се влюбваме. Само това ме притеснява, после да не те боли повече, ако с колегата е нещо еднократно.
Бъди щастлива!
Ж36