Дилема… помощ
Здравейте. С приятеля ми сме заедно от 2г, живеем заедно, строим си къща и тн. В началото сме имали гадни отношения (беше адски ревнив, нон стоп скандали и тн) - зарязах го. Исках разнообразие. Излизах с едно момче през това време, а моя приятел си е имал взаимоотношения с други момичета. Е… след 2-3 месеца започна да ми липсва, исках си го него, осъзнавах какво ми е давал (буквално се държи с мен като с принцеса, мил, грижовен, обича ме много… е всеки си има някакви кусури дребни). Сексът също ни върви доста добре. От както живеем заедно обаче усещам, че това се промени от моя страна. Няма я вече тръпката, все повече се умълчавам и примерно не си говорим, а просто седим на дивана и си цъкаме на телефоните. Той все ме пита какво ти е, какво има и тн. А на мен просто ми няма нищо. Той продължава да си се грижи за мен, както преди. Говори ми за бъдеще и тн. Аз наистина много го обичам, но понякога се чудя “ами ако не е моя човек”? Какво ли ще е с някой друг? Не искам да се разделяме, защото знам какво е без него, но наистина се тормозя… моля ви за съвет??

Коментари

1.   Ти никога бе си го обичала, както обаче сама каза, ти е адски приятно и удобно някой да се грижи за теб, да прави всичко за теб, а ти да седиш само с кръстосани крака.
Разбира се и това си има цена, ще я научиш скоро като гледам.

2.   Горкия човек, ще се съсипе с теб. Още от сега ти е писнало с него и искаш разнообразие. Със сигурност ще му изневеряваш. По-добре му кажи, че искаш да си поживееш още и го остави да е щастлив с някоя осъзната жена, която знае какво иска.

4.   Е нали си била с друг, какво продължаваш да се чудиш?

На това твоето му викат скука. За твое съжаление с друг няма да ти е по-добре, щото пак ще си си ти и пак ще ти е скучно. Не може да разчиташ на другите да ти разнообразяват живота. Така все ще търсиш причината вън от себе си. Намери си смислено занимание, със смислена цел, евентуално включващо други хора и ще видиш как ще ви потръгнат отношенията и всичко ще си дойде на мястото.

6.   Изглежда, че всичко е перфектно, но еднообразието те подтиска и ти е скучно и затова все търсиш нещо ново.

Разхождайте се из България, вижте различните ни забележителности и красиви гледки. Разходете се в чужбина.

Ти ако нямаш хоби си намери такова. Не трябва да стоите по цял ден заедно защото ще си омръзнете. Той ако няма хоби да си намери.
Излизайте на срещи също и поотделно.

Няма как да стоите по цял ден заедно и да има за какво да си говорите.

Изобщо напиши си 1 на лист общите ви интереси това ще ти е отправната точка. Но всеки трябва да има и личен живот с цели, хобита, приятели, време за себе си.

Също така за да имате бъдеще заедно трябва да гледате в 1 посока.
Колко деца, към какво се стремите, имате ли общи мечти и така нататък. Трябва да имате обща визия за бъдещето, която и на 2мата да ви харесва.

Успех!

7.   Отделяш се, търсиш друг, ако не успееш си сядаш на дупето и си оценяваш ценното момче. Какво не си се наживяла ли?

8.   До 6. Хаха познато и все по-често виждано.
Някой пич влюбен и загубен, води мадамата където поиска, чужбина, почивки, по 2-3 морета, всички пари там заминават. Всичко това защото и той мисли че това е “лечението” за нейната скука. А то нейната скука няма да се промени и след 10-20 години, прост човек винаги му е скучно. И пича глези глези, ама то не може цял живот да я води като принцеса, дават други години, когато ще трябва да си седят в къщи, да се гледат един друг и тогава стане така, че всичките почивки не стигнали и тя пак недоволна и пак и скучно и ак той виновен.

9.   Вземи и му сподели това, което си написала тук. Нали той би трябвало да ти е най-близкият човек?
Грешката му е, че те е издигнал в ранг принцеса и се държи с теб като с такава. Не си го заслужила и не го оценяваш. За него остава ролята на слуга. А слугата на никого не е интересен.
Като на всяка не особено умна женица щеше да ти е далеч по-интересен ако се прибираше по малките часове след разпивка с приятели, чатеше с други жени, връщаше се умирисан на дамски парфюм, правеше секс с теб от дъжд на вятър или те шамареше като му възразиш. И не му пукаше изобщо за теб.
Не случайно е казано, че в двойката единият обича, а другият се оставя да бъде обичан. Ти си второто.
Остави човека да си живее живота и да си намери жена да го обича.

10.   От авторката: До номер 7 - По принцип не съм от тези, които искат да се наживяват. Явно скуката оказва влияние, но примерно той започва да ме дразни с някакви неща, които са си от характера му ли и аз не знам. Пример - винаги тръгва в последния момент някъде (аз съм от тези, които пък тръгват рано и винаги чакат), другото е, че предпочита да си седне и нещо да си цъка, а аз да правя нещо (чистя, шетам, той помага но само като му кажа направи еди какво си) - с две думи не си дава зор, третото нещо е, че примерно като сме някъде на гости, гледа да си напълни чинията все едно това е последната храна на света и това наистина супер много ме дразни, но той не вижда проблем в това нещо…

11.   То любов не съществува, поне не както я описват във филмите и книгите. В началото винаги си мислиш, че това е твоя човек, защото се заслепяваме от чувствата и вълнението. С времето остава просто уважение, напасване на харектара и ежедневието и добри отношения и разбирателство. Винаги нещата се превръщат в навик и двойките в приятели.