Относно насилието върху жени в България
Ще започна с това, че съм мъж, защото на тази тема рядко говорят мъже. Повечето от нас са потресени от трагедията с нарязаното момиче, но защо трябва да се чака да стане такова нещо, за да се сетим, че в България има проблем с тормоза над жени? Всички ние сме ставали свидетели на насилие върху жени. Виждал съм как жени са тормозени от мъжете си и не смеят да се защитят. А то каква защита? Просто ги напуснете. Махайте се от тях, на всяка цена! Подайте оплакване в полицията, кажете на вашите роднини и близки. Ако трябва временно ще се върнете да живеете при родителите си, но после ще си намерите нормален мъж, не всички са изтрещяли агресори. Не попадайте в капана, че трябва да търпите, иначе какво ще правите сами. Винаги ме е дразнело насилието върху по-слаби, аз съм бил тормозен като дете и знам какво е. Ако са две батки нека се бият щом искат, но защо тормозиш по-слаби и невинни? Това ме изкарва извън нерви. В никакъв случай не допускайте да се гаврят с вас, да ви крещят или да ви удрят. Няма такова нещо като "ама той само един шамар ми удари" или "ама той не ми посяга, само ми крещи"! Аз никога не съм посягал на жена, нито съм повишавал тон, значи може и така. Какво е това общество което бие жените си или си затваря очите като стане свидетел на тормоз върху жени? Жените са най-скъпото нещо в едно нормално общество! Явно българите не сме такова... и то точно тия които се правят на големи патриоти и мъжкари, често се оказват най-големите путьовци, избиващи комплекси върху жените си!

Коментари

51-83 от 83

71.   Номерче 66, единствено в твоята смахната глава вирее нещо като "нищо работа". Лично твои твърдения, за които следва да дадеш обяснение защо си ги измисляш и защо изначално са се породили у теб! :) Не минава евтиният ти номер да ми вмениш вина за твои измислици. :)

Повече от ясно съм написал кой точно е избирал въпросния обвиняем и това е само и единствено пълнолетната жена с татуировки, която е обвинилата го за нападението над нея. НЕИН ИЗБОР, следствие от желанието ѝ да бъде с точно определен тип мъже! Навсякъде има нормални мъже, но както виждаш, тя е предпочела нахакан батка бияч, охрана на заведение (работили са заедно и го е виждала как е груб с някои посетители), с напомпани мускули, с огромни татуировки навсякъде, брада на дървосекач и славещ се с изстъпленията си из целия град. Кое от всички тези изброени горе неща на нея ѝ показа, че се хваща с НОРМАЛЕН МЪЖ?

- Кифлоприземител

72.   Ми авторе... не си прав. Много са малко такива връзки, в които двамата не познават абслютно никой от обкръжението си, та да не се знаят що за птици са. Има такива жени, дето си търсят точно такъв тип- известен квартален побойник, най-добре ако е и дилър или да работи някъде охрана- да се разправя по цяла нощ с пияни боклуци, задължително до ушите с татуировки и прекарващ по няколко часа на ден във фитнеса. Като опъне две линии не знае по коя земя ходи и какви ги върши, обаче е "представителен" да се покаже с него на кафенце по "главната".
Познавах един такъв, дето се хвалеше как бил пребил предишната си приятелка. Тогавашната му... не и пукаше. Е, накрая преби и нея. Надрусал се и я беше засилил от втория етаж на някакъв апартамент. Няма да повярваш... твъреше, че го обича, и че по принцип "не бил такъв". Ми не, такъв си беше. Сега е в затвора за убийство. Спречкали се с някакъв на пътя... нещо го засякъл ли, не знам какъв е бил случая... ама нашия човек извадил нож и го намушкал 3 пъти.
Нека допуснем, че някакъв процент от жените наистина не знаят с какви типове се хващат. ОК, нека го има и това... в 1% от случаите. Това е максимума, горна граница.

73.   До н. 67 от н. 54-ЯСНО, щом си старшина -работата е ясна:)
Съседът ми е старшина-тотален идиот, синчето му Ганьовец от класа просто...
Хората точно са го казали-щом е военен или старшина някакъв-значи има 1 мозъчна гънка и то тя даже не е мозъчна, защото е от шапката:)))
Освен това-признаваш, че си хомофоб и дори се тупаш в гърдите от гордост, като горила...
Хомофибията е степен на Духовна НЕЗРЯЛОСТ, ограниченост-накратко-кон с капаци!
И хиляда инженерни степени да изредиш -това НЯМА да те направи мъдър!
Никой не го вълнува-жена ти или тъща ти колко човека командорила и колко дипломи имала! Ако някой НЯМА вътрешно разбиране за нещата, чувствителност, състрадание, ако не е ПРИРОДНО МЪДЪР, то и да се скъса да изрежда дипломи и постове-все тая, пак ще продължи да дрънчи на кухо.

Той и малоумния Хитлер е водил армии от сума ти народ, но очевидно е бил БЕЗмозъчно и бездуховно същество!
Бил Гейтс-и той е тъп психар, МАСОН! Интелекта го докарва в рамките на мозъчната си активност, НО ДУХОВНО е тъп, като галош!
Дадох ти тези два ЕЛЕМЕНТАРНИ примера, за да ти очертая в общи рамки какво имам предвид. Не се надявам да разбереш, но поне с прочитането-ще се справиш:)
И още нещо-ВСЕКИ знае, че политици, военни, полицаи-са мизерни типове, роботи, на които за нищо не може да се вярва и най-добре да се стои далеч от такива елементи на обществото!

75.   Номерче 61 (Black Sabbath), пред целия форум в продължение на две-три години се хвалеше гордо, че си си избрала татуиран сатанист с големи комплекси. Предвид тези обстоятелства, защо сега се оплакваш и учудваш, че след това въпросният е започнал да ти посяга и е искал да си го слага с други жени? Отделно, че и ти си му посягала, както сега си признаваш в мнение 61. Като виждаш, че мъжът до теб не те уважава, това следва да ти говори, че връзката ви е обречена и най-естественото нещо е да се разделите, а не да отвръщаш на неговото насилие към теб със същото и от твоя страна. Мислиш ли, че е ползотворно за отношенията ви да си разменяте насилие? А както те знаят мнозина тук, ти си и доста злопаметна, ругаеща и озлобена, така че не е трудно да се досети човек, че и тези твои "качества" си впрегнала срещу бившия ти насилник.

Жената е тази, която избира с кого ще си го слага, така че нейният избор следва да бъде добре обмислен и съобразен с последствията, които произтичат от всичките особености на нейния избраник. Нормалните мъже са много по-различни от този, който е бил твоят идеал за мъж.

п. п. : Нищожеството, което ми пише десетки и стотици единички из различни теми, се излага могъщо, защото очаквах да е още по-озлобено и да шари повече единички. :) Срамота е да ми пише само 50 единички одеве, при положение, че още преди дни заповядах да ми пише най-малко 300 единички. :) Искам въпросното същество с жалко животче да губи още повече време на вятъра, затова ще пиша повече мнения занапред, тъй като аз имам смислени неща за вършене, а други си го пропиляват в писане на единички. :)))

- Кифлоприземител

76.   Ай стига сте се надлъгвали. Още от училище става ясно жените по какви индивиди се прехласват. В нашата уж елитна гимназия най- харесван беше един един тъпанар с огромно самочувствие на последния чин. Даже девойките само го търсеха и му се предлагаха. И преди години е било така, разговарял съм с по- възрастни хора, които казват, че най- харесвани в училище са били двойкаджиите, побойниците( тогава още е нямало наркомани). Даже в ученическите години не е важно и да си от богато семейство- важното е да демонстрираш арогантно поведение и да се държиш гадно с по- слабите. Ама факт е също, че повечето жени са примитивни и затова си ги харесват такива. Техен избор си е, проблемът е, че после реват и се оплакват. Ей това ме дразни мен. Парадоксът е, че в днешно време жената има пълната свобода да избира мъжа, а пък жертвите на домашно насилие уж според статистиката се увеличават. Също броят на девствените мъже статистически се е увеличил много през последните години. Пък и в този сайт се навъдиха много теми писани от девственяци. Така че жените да не се оплакват, ако живеехте преди 100 години никой нямаше да ви го позволи този курвалък, ами като станете на 18 щяха да се разберат родителите ви с тези на момчето и да ви оженят. Свобода на избора трябва да се дава на тези, които имат качествата да я използват правилно. Ама това не им е силата на повечето лекомислени женички и затова ще ни занимават с такива случаи, а жените пак ще се оправдават, че нямат никаква вина за това.

77.   Насилието има много лица. Не е само физическо.
Влюбваш се, възлагаш надежди, инвестираш време и усилия.
И после се оказваш без приятелки. Някак светът на мъжа ти ги е изтикал. Хващаш се, че нищо не си купуваш, не се лакираш, защото той те е убедил, че трябва да си зряла жена и да не харчиш пари за глупости. Високите токове стоят в гардероба и ги обуваш само когато той те води някъде или по повод, защото имаш деца, задачи. Наистина ли ще ходиш на пазар в маркета с токове?
И ти усещаш, че има нещо. Но нямаш подкрепа. Майка ти ти казва, че “това е животът”.
После не се връщаш на работа, защото децата имат нужда от майка си, а той изкарва достатъчно. Кой би ги гледал по-добре от теб?
Започваш за всичко да питаш. Сякаш живееш с баща си.
Започваш да се отчиташ къде си и какво правиш. Отивам да купя вечеря, прибрах се, в магазина срещнах този и този…
Отвътре всичко това страшно те тревожи, но се оглеждаш - всички са така. Явно наистина си капризна. И продължаваш.
Отдавна нямаш хобита, животът ти е един безкраен низ от задачи.
И после започват обидите. Мързелива си, какво правиш по цял ден, защо няма вечеря.
Вече не го обичаш, но не обичаш и себе си. Правиш опит да го напуснеш. Родителите ти започват да те убеждават колко добро момче е. Той започва да плаче “Не съм и предполагал, че се чувстваш така” И оставаш.
И всичко е много хубаво известно време, а после примката става по-стегната
Шамарите са после. Първият не вярваш, че се е случил. Било е без да иска. Добре, че децата са при баба. Обаче ти си сама, имаш само него и неговите приятели, защото те е откъснал от света.
И просто времето минава. Фейсбук е пълен с щастливите ви моменти. Пазиш тайната. Споделяш пред непознати - ставаш и тръгваш. Обаче не може. Вече нямаш инстинкт за самосъхранение.
Това е. Отвътре е много трудно.
И цялото това, защото е решил, че си по-добра, че си прекалено красива и че може да го оставиш.

78.   До №38. По дяволите Лола, не бих предположил, че изглеждам толкова отрицателно в очите на една жена. Колежките, рускините, гедерейските и чешките момичета, когато бях млад, ме смятаха за възпитан, културен и забавен събеседник, с кавалерски ненатрапващи се обноски, а сега сам нещо като неандерталец, че и по-лошо. Много е забавно. Възприемате ме като "доктор Джекил и мистър Хайд", предполагам, че сте чели този роман на Робърт Луис Стивънсън. Ще ми е забавно да го изкоментирате. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

79.   Още преди доста години прогнозирах, че насилието срещу жените ще се увеличава. Впрочем, ще се увеличава още и никакви конвенции няма да го спрат, за съжаление. Постоянно ще слушаме за още и още насилие. Причините да се стигне дотук са различни, но не само у мъжете. Отношенията между мъжете и жените стигнаха до състояние на война. Днес те не се градят на основата на вярност, уважение, почтеност, доверие, обич, емпатия, нежност. Всичко е девалвирало и за това ВИНА НОСЯТ И ДВАТА ПОЛА! В епохата на агресивния феминизъм, мъжката агресия е логична, независимо, че е неоправдана, ужасна и нечовешка.

80.   Това което пише Black Sabbath в 61 е най-тъжното в цялата работа. И горещо съветвам всеки мъж, който се сблъска и с минимална следа от агресия от страна на жената да я зарязва на момента. Това е губеща игра, никой не печели, може само да ви навреди.

ДОмашното насилие е ПРОЦЕс. Той никога не започва със:
- Жената казва: Хайде да отидем на кино
- мъжът - затваряй си устата и пляс пляс шамарите

Както впоследствие ВИНАГИ се разбира жената носи поне 50% от вината. Просто защото не знае КОГА да спре. Всеки който е бил във връзка с жена знае че някой път се стига до кавги и сръдни, това не е страшно, нормално е. Проблема е когато мъжът отстъпи и каже, окей бейби - ти печелиш, права си! . И забравяме за всичко, отиваме в хола и си пускаме мача (примерно). Жената не знае какво да прави с ПОБЕДАТА - тя ще дойде след това и ще продължава да дълбае за вече е приключената от нас тема. На нас ни омръзва - казваме ясно да млъкне и че приключихме. Но неееее, не може така, как така е приключила - ти помниш ли когато... еди какво си.
Продължава пиленето, а ние отново пламваме и искаме вече да се махнем навън за да не слушаме всички глупости за н-ти път. Жената застава на вратата и не те пуска да минеш, защото "къде ще ходиш, като още не сме приключили" И тук вече стават белите.

Мъжкият гняв е различен - когато сме ядосани, мъжете не мислим. Пада пердето. Ситуацията е fight or flight. И когато си притиснат до ъгъла може да се случи всичко! И това е съвета ми към жените - не си играйте с лъвовете, защото все някога ще ви ухапят. Научете се да си затваряте устите - да спориш е мъжка черта! Жените които "спроят" постоянно са pain in the ass.

Но има и много по-лесен и приятен вариант, който се намира с проба и грешка - никога и при никакви обстоятелства не "съжителствайте" с жена. НИкога не давайте ключ от дома ви. Не и докато не минат поне ДВЕ ГОДИНИ и не сте я опознали като човек дали изозбщо заслужава подобно доверие. Защото мнозинството от жените се вижда - не стават и за едно еб@н3.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

82.   Ох № 73, ох мъко моя. Не се опитвайте да разсъждавате върху неща, които не разбирате. Специално за Вас цитирам "" Познахте, да бил съм старшина-школник в самостоятелен парашутно-десантен батальон, по времето когато България имаше армия. Клел съм се пред знамето на НРБ, а аз държа на клетвата си"" Вие не правите разлика между старшина и старшина -школник, а разликата е огромна. Ние старшини-школниците сме офицерски чин и при изтичане на двете години и уволнението в края на втората година ни даваха офицерско звание, младши лейтенант. Старшините ни ненавиждаха, особено при свеждане до командният състав на някаква информация, когато командира кажеше "Старшините и сержантите са свободни, да останат старшини-школниците и офицерите". Не съм имал щастието съсед да ние старшина, там където живееха моите родители, съсед срещу нас беше генерал-лейтенант от специални служби, над нас полковник от ДС, няколко професора, двама летци, един посланик. С една дума работнически блок. Да около мен всички са инженери, хора на логиката баща, съпруга, аз, братовчеди, вуйчо на съпругата ми професор, четеше лекции в ГДР. Имагинерните назнайвания натрупани по емпиричен път не са точно знания. Нямам слабост към езотериката, не съм почитател на Елена Блаватска и Елена Рьорих. Почитател съм на логическото мислене, между другото съпругата ми е отлична математичка в областта на инженерната математика. Ако не бях състрадателен и жертвоготовен, нямаше като момче десети за единадесети клас на безлюдният плаж на "Отманли", да скоча от едно салче и да спася давещо се момиче, нямаше да нося на гръб непознато момиче на Витоша в дълбок сняг до хижа защо имаше или изкълчен, или счупен крак, нямаше на международна студентска бригада край село Бакьово да изкопавам всеки ден нормата на едно слабичко, невзрачно момиче, нямаше да помагам на колежка, която обзавеждаше вилата си и я беше страх да бъде сама с някакви майстори. Вие принадлежите към някоя секта / виж когато бях млад, такива нямаше и не съм пердашил от тях/. Към лесбийките отношението ми е неутрално, просто те са по- нежни и са жени, въпреки, че някои се опитват да имитират мъжко поведение. Обикновен мъж съм и винаги съм харесвал умните, културни, високо образовани и с добър произход жени. Секса с харесвана и желана жена, отваря пред мъжът галактическият безкрай. А и още нещо, което се надявам силно ще Ви подразни, а за мен ще е удоволствие. Атеист съм, не съм кръщаван, нямаме църковен брак. Ненавиждам монотеистичните религии. Колкото до съпругата ми, нея не я коментирайте, тя на един каза "аз не съм дама, защото не мога да се лигавя, да се превземам, да съм очарователно безпомощна и да пърхам с мигли. Аз съм инженер и ръководител, който много държи и уважава своите хора. А в една от тетрадките си по частни диференциални уравнения, на първата страница беше написала с момичешки почерк, следната сентенция "Смърта е нищо, честа е всичко". Никак няма да е лошо да дадете дифиниция за мъдрост, но без словесна еквалибристика. Кратко, точно, ясно. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

83.   Айде стига сте ги жалели тия. Стана ясно, че в Стара Загора върхът на подбора на мъже са охранителите. Ставаш недосегаема и те пускат по чалготеките. До като има телета ще има и колачи.

84.   Всички вие тук се манипулирате толкова лесно, че няма накъде повече.

85.   79 Прав си, една от функциите на цяла медийна истерия е да се породи ПОДРАЖАНИЕ. Да, точно ПОДРАЖАНИЕ. Запомнете този медиен прийом, защото досега е демонстриран многократно и резултата неизменно е един и същ-ПОДРАЖАНИЕ. Помните ли преди доста години самозапалванията? Стана едно инцидентно, а след него още цяла дузина копи пейст на първото. Стрелбата в Сърбия колко още такива породи помните ли? Само че там властите се съфирясаха и спряха новините, защото разбраха, че само наливат масло в огъня. Нашите крещящи гарги "журналистите" на които им е платена цялата вакханалия продължават да вряскат, затова не ми се мисли какво очаква жените в близките месеци и години.

86.   77, мъж съм, но ме трогна. Тук има два лагера, които взаимно се нападат. Ти обаче си изплакала душата си и искрено ти съчувствам. Тъй като другите са по-войнствено настроени, а ти се различаваш от тях, моят въпрос към теб е, какво хареса първоначално в този мъж? Далеч съм от мисълта да те нападам, или злорадствам. Просто искам да разбера какви мисли са в главата на нормална, интелигентна жена, харесала такъв индивид? Имаше ли нещо в поведението му още в началото, което да ти даде жълт сигнал, че нещо не наред? Нямаше ли някой, който да те предупреди? Колко време бяхте гаджета, преди да се обвържете по някакъв начин? Когато той ти каза, че е добре да напуснеш работа, не ти ли светна червена лампа? За да те кара да напуснеш работа, това означава, че печели доста. Това ли беше примамката, че ще ти осигури добър живот? Сладки приказки ли използва, за да го харесаш? Рускините казват, че се чувстват, , зад каменна стена'' със съпруга си. По защитена ли е чувстваше в началото на връзката, че така ти допадна? Нашата фирма бе купена от турска компания. След като понаучи езикът, питаме един мъж от Турция, когото назначиха буквално за доносник, какво работи жена му? Той отговори, че може да няма какво да ядат и да няма пари за наема, но няма да я пусне да работи, за да не я... Буквално, без заобикалки го каза. Точно поради тази причина, в много шивашки предприятия има огромен брой мъже шивачи, а жените са си у дома.

88.   Вече 2 пъти се опитвам да пусна тема за тази тема, но не се публикува! Това на нищо не прилича. Явно на някой хора им е крайно неубодно, че пуснах тема в която питах КАКВО Е БИЛА НАПРАВИЛА ЖЕРТВАТА НА НАСИЛНИКЪТ С НОЖЧЕТО ЗА ДА ПОСТЪПИ ТОЙ ПО ТАКЪВ КРАЙНО ЖЕСТОК НАЧИН С НЕЯ? Защото този елемент ЗАЩО се крие и никой не знае тя какво е направила за да го накара да постъпи по такъв крайно зверски начин. И така някой знае ли ЗАЩО? Само да припомня, без да давам имена. При предишната подобна жертва на домашно насилие която пак беше голяма сензация аз бях първоначално страшно разстроен като я видях и исках да линчуват насилникът, първоначално си казах как може да пребие така слаба беззащитна жена, баси изрода. Но бях такъв защото НЕ ЗНАЕХ ПРИЧИНИТЕ довели го до това. А по-късно научих, че тя първо е унижавала партньорът си пред приятелите му, а после му е казала цитирирам- Не мога да се любя с теб ще се любя с дъщеря ти. След което и подаравяла дрехи, парфюми и бижута за да спи с 18 годишната му дъщеря. И заради тези психически атаки и неописуеми унижения той и натресъл един ритник в главата. Как е имали ли разлика откъм мирогледа ви към жертвата преди и след, като знаете ЗАЩО? Айде да излезе и това ЗАЩО на светло и тогава да коментираме темата за насилието над жени а? Защото както в САЩ никого не изгарят на електрически стол без причина, така и никой не прави такива зверства на жена без много много сериозна причина. Аз съм за адекватност и справедливост независимо от пола, а не за емоционалност и първосигналност, феминизъм и истанбулски конвенции.

89.   41 - Въх! Че той с много крехка психика бил този катил! Сигурно и за предишните му изцепки пак потърпевшите са упражнявали психически тормоз над нежната му душа. Много се надявам в пандиза да попадне на компетентни и опитни "психолози".

90.   Уважаеми Десантчик,

дори и да смятате обръщението за лицемерно, няма как да спра да го използвам, тъй като мен са ме учили да уважавам всеки индивид, независимо от различията в гледните точки. Съжалявам, че го приемате така, въпреки че то определено не е написано с тази умисъл. Както и да е, нека да преминем на въпроса Ви.

Аз съм доста рационален индивид и вярвам, че има изключително редки моменти(аз лично не мога да си представя такъв), когато един интелигентен индивид не може да насочи емоциите си в градивна насока. Но какво разбирам аз от хора, като се има предвид креативните решения за мъчения, измислени още от средновековието. Та в моите очи всеки би трябвало да може да се контролира независимо в каква ситуация. Съжелявам, че вашия изход е бил да се самонараните, вместо да намерите друг начин, особено като се има предвид, че сте спортист.

Колкото да Джекил и Хайд, всеки има своя Хайд и японците не случайно казват, че най-страшната битка е срещу самия себе си. Дамите, които са Ви възприемали за възпитан и тих, са Ви виждали само в определени моменти и ситуации. Тяхното мнение не е обективно.

Поздрави,
Лола

92.   До Лола, права сте, че "гедерейските" и чешките момичета не ме познаваха в дълбочина. Но пък е много емоционално, когато в най-сюблимният момент "гедерейското" момиче, така плътно те е притиснало до себе си, а краката И са кръстосана на кръста ти и шепне с горещ хрипкав глас "йезус кристос". Всичко тава се случва след казармата. Аз не съм толкова сложна личност, не мога да играя "игрички". Както казваше една колежка, която ми беше нещо като приятел, критик, съветник, но искам правилно да ме разберете, като казвам приятел -само приятел. Живеем в една посока и понякога, когато още нямах кола, след работа тя ме возеше, спирахме близо или до тях или до нас и правеше анализ на моите постъпки. Малко ме дразнеше понякога, когато ме наричаше, На кака момчето", а тя е пет години по-малка от мен. Та тя ми казваше, "ти се мислиш за твърд, но в ръцете на всяка умна и манипулативна жена, ти си по -мек и от восък, няма да ти помогнат нито джудото, нито скоковете. Те до някъде те правят интересен, но при общуване с жени, няма да ти помогнат". Ами беше права. но тогава бяхме млади някъде към 30 години. Съпругата ми е от тези всеотдайни жени, с твърд характер, винаги със собствено мнение, което отстоява, но не натрапва, иначе е срамежлива и стеснителна. Беше станала най-младата ръководител отдел, но при съответна трансформация, я свалиха на много по-ниска длъжност. Е, минаха години, и тя вече зае позицията технически директор в значителна компания. Като ученичка тренирала спортна гимнастика, тогава беше слаба и много мускулеста. Много е организирана, работохоличка, много добра математичка. Беше влезнала във ВМЕИ "Ленин" сега ТУ с бал 36 от възможни 36. Беше отличничката на курса, но изненадващо беше, когато на тетрадката И по математика за лекциите по частни диференциални уравнения, беше написала с момичешки почерк "Смъртта е нищо, честа е всичко". Има цяла папка с грамоти от олимпиади по математика и физика в гимназията. Белезите, за които говорите ще си нося до живот, имам и на левият крак на прасеца от сравнително дълбоко забиване на нож при една тренировка, както и на лямата ръка, от порязване, когато се гъзарчехме в казармата при тренировки и не спазвахме правилата. Ей, така за спомен. Като ученик бях много срамежлив, изпитвах някакъв имагинерен, необоснован страх от момичетата, че не съм на тяхното емоционално ниво, те някак приличаха на млади дами по държане и обноски, а повечето момчета си бяха останали на ниво момчета. Свободно се чувствах и говорех само със съседското момиче, с което заедно сме израснали и я чувствах като сестра. Тя ме насочи да чета Мопасан и аз определено, тогава не го разбирах. На по-късен етап вече го анализирах по- обстойно. Четях фантастика, криминални, исторически и приключения. Проблемите, които се разглеждаха в Мопасан не ги разбирах. Родителите ми имаха много голяма библиотека. По ми допадна един роман "Пастири на нощта" на Жоржу Амаду, та там като мото е изведена сентенцията "„Един мъж не може да спи с всички жени на света, но поне може да опита. “ Харесвам жените при това много, в тях мъжът се влюбва и ги желае. Обичта е запазена за дъщеря, съпруга, майка /сестра и баби, ако са живи. Не разбирам и ме отвращават , странните същества, които не харесват жените, тяхната топлина, душевност, емоционалност, близост. По -дяволите в такъв момент се сещам само за техните положителни качества. Лично аз, без жени до мен съм за никъде. Както и да ме демонизирате, никога не съм посягал на жена, при никакви обстоятелства. Въпреки, че съм рационален, страх ме е, че мога да извърша непоправимото... //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

93.   До н. 82 от н. 73-За последен път ти отговарям, защото пак НЕОРИЕНТИРАНО се изказваш по мой адрес. НЕ знам откъде си вадиш някои заключения, но първо-не съм лесбийка, второ-не съм в никаква секта и трето-дори не съм религиозна!
Каквото имах да кажа по темата-написах го, няма смисъл повече да се разтягат локуми и да се върти едно и също.
Моята позиция е ясна, но ти очевидно се въртиш, като риба на сухо-опитваш се, да се изкараш-много интелигентен и състрадателен, като даваш примери за някакви жени, на които си помогнал. Опитваш се да замажеш изказванията от предишните си коментари по темата, като продължаваш да описваш професионалният си път.
Пределно са ми ясни ОГРАНИЧИТЕЛНИТЕ РАМКИ, на хора, които казват и дори се хвалят, че били служили в армията, че били инженери, математици-вижданията им са, докъдето им стига носа, не по-далеч...
Колкото до религията-тя ВЪЗПРЕПЯТСТВА духовното пробуждане, религиите са създадени за контрол, също както и полицията, военните-тяхната мантра е -как беше... , , защитавай и служи", но РЕАЛНИЯТ израз е-, , подчинявай се и служи "!
Още нещо-тези имена, които споменаваш в коментарите си и считаш, че са върха на Езотериката, реално са на ниво селски врачки-говоря ти за РЕАЛНАТА Езотерика, на за псевдо-такава.
Няма какво повече да дискутирам с теб, на различни нива и етапи сме в развитието си. Не го казвам с арогантност-просто всеки индивид е на различно Духовно ниво и с различни възгледи, не очаквам да ме разбереш, затова отказвам да коментирам повече тези въпроси.

94.   До номер 86

Усетих сигурност. Той се държеше като добър човек. Разумен. Мечтаеше за семейство. Аз също.
Бяхме гаджета една година, после една живеехме заедно и след това се оженихме. Една година след това се роди първото ни дете.
Нямаше лампички. Само предчувствия. Но не и в първите години.
Всичко започна, когато записах да уча магистратура. Имахме вече дете. Гордеех се със себе си, че се справям. Но той започна да ми казва, че ще го оставя. Че съм прекалено красива. Което не е така :) Започна да ме разпитва за колегите ми. Тогава можех да му реагирам, да се опълча. Тогава беше моят шанс. И аз го направих. Казах му, че няма да позволя да ме ревнува. Да се стегне. Говорихме много. Дотогава никога не сме се карали.
И той сякаш се осъзна. Но оттам насетне всичко е било манипулация. Един премислен план… за да ме задържи. Пълна подмяна на реалността.
Не мисля, че някога си е представял, че ще ми посяга.
Не ме пребива. Имало е шамари, предимно през устата. Първият беше, защото съм непохватна и изпуснах телефона си, и той се счупи. Вторият беше половин година по-късно, защото му казах, че не издържам да се чувствам като затворник
Той е много умен и хитър.
И много последователен.
Относно парите. Взима около 2000-2500лв. Но аз не харча за нищо, не ходим никъде, имам задача всяка седмица да правя много стриктен списък с продукти. Съкращавам разходите на макс. Не плащаме наем.
Веднъж опитах да споделя, но не ми повярваха.
Сега вече е късно, самата аз създадох илюзия, всички мислят, че сме перфектното семейство. Просто знам правилата и ги следвам, за да има мир.
Но не се възприемам за жертва. Не ме е страх от него. Може би дори имам своите малки, ежедневни победи. А най-голямата е, че се осъзнах. Знам, че един ден няма да е в живота ми. И си чакам шанса.
И повече никога няма да погледна мъж.

95.   Проблемът се корени в това, че повечето мъже в България са изцедени между сметки, работа и отговорности, съответно нямат възможност или желание да участват нещо, което ги гради като личност извън работното време, а мъжете добиват самоувереността си именно чрез смисления труд. Не, да ръсиш чакъл по строежите, да зяпаш компютърен код по 12ч на ден не смислен труд - едвам едно дребно малцинство от нас наистина "обича" работата си.

Затова те се чувстват несигурни пред жените си и всячески се борят да наложат малкото достойнство, което имат. Например, жената не може да излиза разголена, видиш ли някой ще задъде въпроса защо излиза с тоя скапаняк/слабак/дебелак, или пък първия малко по-"мъж" от нейния ще я открадне. Разбира се, жените са хора и не мислят по тоя начин. Жена, която те обича, няма да те напусне за първия, който й хвърля поглед, нито третия, нито стотния, но умът на несигурният мъж отива в дълбините на нихилизма щом може да се наложи над една клетка женица, която няма да набере силата дори да си тръгне. А стигне ли се до там мъжът започва да си обяснява проблемите във връзката, които сам причинява, със собствените несигурности.

Един, който има покритие и е сигурен в себе си, във връзката си, за която в същност редовно полага старание и грижи, няма дори да му идва на ум жена му какво-що. Ако не го кефи, обсъжда спокойно, ако и това не го задоволи - напуска, тъй като знае, че може да намери в друга това, което търси, вместо да притиска едната жена, която се е излъгалa да се върже, според прищявките като парче глина.

96.   Няма решение. Ганьо не може да приеме факта, че не е шеф и не командва. Ако се стигне до раздяла, не се знае как ще реагира. Я ще те напсува, удари, направи друга мизерия като този. Може и да те убие. Я разпространи снимки, клипове за отмъщение. Не се знае как ще превърти.
От малък го учат как е Господарят вкъщи, как жената съществува, за да го забавлява. Отнася се просташки към всички жени, но хленчи, че никоя не го ще.
Ужасно е, че се налага да създаваме семейства в тая страна с такива нестабилни мъже.

98.   Войната на половете онлайн. Все пак е важно да не съдим за всички случаи на домашно насилие по този случай. Въпреки че според статистиките е по-често е извършвано от мъже, домашното насилие може да бъде извършвано и от жени. Все пак е добре да не забравяме, че който и да е виновен от двата пола/може и двата/в тази ситуация, не е задължително да е виновен за всички случаи на домашно насилие в историята. Всеки случай до голяма степен е конкретен.

99.   До №93, респективно №73. Вашето изявление, че повече няма да коментирате и да се заяждате с мен, ме изпълни с радост. Благодаря Ви от все сърце. Казах Ви, не ми скачайте, толкова много пъти са ми скачали. По -добре четете внимателно, никога, абсолютно никъде не съм казал, че сте лесбийка. Мисълта Ви, изпълнява някакви странни псевдо-логически пируети. Не разсъждавайте за армията, не ги разбирате. Под знамената на българска армия е загинал единият от прадядовците ми на Чаталджа, един от дядовците ми е загинал като старши подофицер под знамето на 34-ти Троянски полк, от 9-та Плевенска дивизия, на Дойран, другият тогава още не е бил женен за по-младата ми баба/майката на майка ми/, се е сражавал в един от конните полкове в Добруджа. И разбира се, че се хваля с онази горда и млада армия. Ако искате да видите как е изглеждала, има в You tube, видео от парада по случай 1300 годишнината от създаването на Българската държава. Вижте момчетата, те са по-млади от мен с няколко години Гледайте след 22 минута, преди това са политически бълвочи. Даже съпругата ми и балдъзата ми, имат в пъти по -добра военна подготовка от съвременните момченца Както и да ме обругавате, знам, че съм състрадателен към жените. Не се опитвам да се изкарам много интелигентен и умен, а съм такъв, всички колежки, които ме познават много по-добре от Вас и от всички страни също ме смятат за такъв. За публикации, доклади от симпозиуми и конференции, изобретения няма да говоря, защото няма да ме разберете. Също няма да Ви обяснявам за командировките в Съюза-по същата причина. На Вас оставям езотериката, но не и математиката, физиката, схемо-техниката, теория на сигналите, булевата алгебра и т. н. Опитайте се да използвате обръщението Вие към непознати, все пак не съм пил с Вас брудершафт, нито сме имали интимни връзки, пък и аз не желая с такава като Вас //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

100.   От 86, до 77 и 94. Първото което ще ти кажа е, че искрено ти съчувствам! Постъпил е по най-хитрият възможен начин. Поставил е жабата в тенджерата със студена вода и е включил котлона на най-ниската степен. Водата много бавно се е затопляла и ти не си усещала бъдещото сваряване. В добрите научни книги, авторът пише инициалите на пациента и разказва какво точно се е случило с него. Не ми е приятно да го кажа, но описан твоят случай, щеше да е емблематичен в книга по психология. Главата трябва да се казва „Великият тих манипулатор“. Това което ме радва е, че първо си се осъзнала и второ, че рано или късно ще си без него. Това, че си непохватна, въобще не е истина. То е набито в главата ти от него. Разбери, че няма нищо такова! Познавам няколко жени, които изтърват телефоните си в тоалетната чиния, но никой не им е казвал, че са непохватни. И за това те е ударил? Яд ме е като чета оплакващи се жени, че са бити, но те са го харесали точно затова, защото е бил агресивен към другите. После се жалват, че е агресивен към тях, а това просто е било въпрос на време. Съветът ми е, ти да го поставиш в тенджерата и да включиш котлона на най-слабата степен. Всеки ден трябва да му казваш, показваш, доказваш, че вече нещата няма да са по този начин, както са били! Тихо, кротко и ненатрапчиво ще го обработваш! Гледайки филм с подобни манипулации, на глас коментирай гневно ставащото на екрана! Много гневно! Победата ще я извоюваш по трудният начин. Ден след ден, месец, след месец. Трябва да проумее, че вече не си тази заблудена овчица, която е съгласна на всяко негово слово! Кажи му в прав текст, че зашлеви ли те още веднъж, веднага ще подадеш оплакване за домашно насилие, ще го изхвърлят от жилището, ще има ограничение да не те доближава, а след това ще го съдиш! Много добре знам, че тези неща съвсем не са лесни, но самата мисъл, че рано или късно ще свалиш оковите, ще направят дните ти по-ведри, а не вечно мрачни. Искрено ти пожелавам късмет! Някои жени просто не осъзнават какъв късмет са имали с нормални, коректни, добри и истински обичащи мъже. Дано стане така, че някога да бъдеш по един или друг начин с такъв мъж! Тогава ще разбереш, какво е да не живееш в постоянен страх от това, да не сбъркаш нещо, да се обличаш без страх от неодобрение, да ходиш където пожелаеш, да се срещаш с хора, да общуваш с тях, да харесваш, или да не харесваш някого. Жалкото е, че най-хубавите години от живота ти, са безвъзвратно пропилени от един жалък манипулатор. Но и самата ти си затягала примката около врата си, показвайки едно мнимо щастливо семейство. Много ще се радвам, ако някога разбера, че вече си напълно свободна! Пиши тук, без значение колко време е минало, какво си успяла да постигнеш!

101.   94 --- много правилно! Не ти трябват мъже. По-добре се обзаведи с котки и главата ти ще е мирна. А детето си, да пази Бог на какво ще го научиш.

102.   Чалгата страшно повлия. Мазохистични песни, където жена стои с човек, който я малтретира, защото го обича. Така им се промиват мозъците от малки колко е яко да си тормозена, как това било любов.
Слушаш такава музика и си потенциална жертва, защото такава искаш да бъдеш. Бие ме, значи ме обича. Мяташ се в чалготеките, мечтаейки си някакъв мачо да те поставя на мястото ти, да му лазиш в краката.

103.   Като някой ми напише ГАНЬО и ми става лошо. Аман с тия пропаганди за насилие над жени и това колко лоши били българските мъже. Всяка жена си е виновна сама. Един мъж се познава по много неща че е способен да прави скандали и да посяга. Сами си избирате такива и затова няма какво да ви съжаляваме. Каква работа е имала оная дето са я нарязали с макетен нож при онзи? Там филмчето е ясно и няма какво да страдаме. Глобалистите отдавна се стремят да извиват ръцете на мъжете и да лъжат. Идеята на всичко това е да се развали най-здравата клетка в обществото а именно семейството. Обтягането на взаимоотношенията между мъже и жени е висша цел на глобалистите. За тях е ясно че няма да намалят населението с войни.

104.   103, напълно си прав. В страните с много демокрация, мъжете вървят с поглед в земята. Ако има неблагоразумието да отвори кавалерски вратата на някоя жена, много е възможно тя да вдигне скандал, че сама може да си я отвори, защото е върла феминистка. Затова западната цивилизация, която до сега винаги е била двигателят на прогреса, постепенно ще се топи, омешва и изражда с все повече обратни. А страни в които има патриархат и законите са по шериата, ще стават с все повече население. Не ми се мисли, след време, каква ще участта на бялата раса. Има все повече млади жени, които категорично не искат да имат деца. Че защо да я боли, а след това да се грижи за някакво постоянно крещящо същество? Тя иска да живее само за собствено удоволствие. Оправданието на някои е, че не иска да създава нещастни същества. Но животът е само миг и както си красива, търсена, любена, много скоро виждаш в огледалото стара и никому нанужна самотница. Същото важи разбира се и за мъжете.

105.   Ми кой каквото търси. Само днес видях две красиви момичета, които се бутат при подобни батки. Скъпата кола, татуировките, извадил телефона, говори силно и просташки да покаже кой е, а тя седи и се хили и се радва. Това е положението и всеки си заслужава това което му се случва.

106.   От написаното до момента, оставам впечатление, че мъжете или по точно съществата от мъжки пол, са изключително гадни, противни, отвратителни същества. Така, че каквото и да им причиняват жените в емоционален план е винаги заслужено, но за съжаление е, че винаги е малко, трябва повече системен, продължителен и последователен тормоз върху съществата от мъжки пол. Тя и природата, така постъпва защото е отредила мъжете да живеят поне с 8-12 години по-малко от жените и тези жени, които имат щастието да се отърват от онези гадовете /мъжете/, направо разцъфтяват за нов живот. Даже и съвременната хранително вкусова промишленост дава своят принос в тази насока. Примерно в една кравеферма се раждат еднакъв или почти еднакъв брой мъжки и женски телета. Да ама за какво им са мъжките, ами за нищо. Само ядат, замърсяват атмосферата, а като поотраснат само бели правят, я се бият помежду си, я могат да осакатят една крава, а през всичкото време ядат и харчат ресурси. Така, че като поотраснат, но преди полова зрялост, огромната част от тях стават на обувки, якета, чанти, колани, телешко варено, бифтеци, колбаси, суджуци, а женските телета порастват дават мляко, получава се сирене, кашкавал, масло и пак раждат я мъжко, я женско теле. Същото е и при другите селско-стопански животни, просто мъжките като цяла са излишни и се появяват по месарниците, ресторантите, под формата на храна. Е, остават някаква минимална бройка елитни екземпляри, но до време, а след това и те по от играният начин. Повече от 95% от месото е от мъжки животни. Едно време, все пак в скопен вариант са ставали за оран, да теглят оръдия, да теглят товари, но сега има машини. Така, че прогреса се е погрижил за почти изчезването на мъжете. Е, вярно когато това се случи, аз от много години ще ям глухарчета, но от към корените. Да забавно е, ще е голям купон. Гледайки себе си смятам, че това е много справедливо. А на финала песента ""Bella Ciao "" Тази песен винаги ме трогва до сълзи, а жена ми, мисли, че съм корав, да ама друг път. Не случайно я харесвам. Жените без мъже могат да живеят , но мъжете без жени не могат да съществуват. Поне не аз.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

107.   80, сякаш повечето мъже стават за нещо повече от една нощ. Даже и затова не стават, като чета колко незадоволени жени има. Тъжно е, но е факт това, което казвам.
Иначе, сте едни лъвове, ама такива опърпани и неспособни да носите отговорност за действиятя си, нито да си решавате проблемите с жените си. Само от коментарът ти личи как и ти не можеш да решиш назрял проблем с жена, иначе си лъвче, нали? Не знам откъде ви идва това самочувствие и този егоцентризъм като един проблем с жена не можете да решите.. Проблемите се решават с разговор, а не като кажеш просто "Добре, бейби" и да продължиш да си правиш/ говориш същите неща, които я дразнят или пък още повече да й кажеш да млъкне. Но за разговор се изисква определено ниво на зрялост, а българските "мъже" така и не се научихте, че да джавкате команди на жените си не е мъжко. Отнасяш се с жена си като шеф с работник и това нито е мъжко, нито е на място. Бъди мъж с нея, а не шефче, но БГ мъжете не сте учени на това и българските жени до голяма степен имаме вина, защото майчетата ви ви глезят като дъщери- принцеси, после българките ви доотглеждаме и ви търпим, докато вие живеете с мисълта, че сте безгрешни и че "нищо не сте направили", защото огромното ви самочувствие и егоцентризъм (лъвове сте били, хахаха), наред с чувството ви за безнаказаност и невъзможността да носите отговорност за действията си във връзка, ви пречи да се погледнете и да видите, че може би и вие допускате грешки, че може би наскърбявате с нещо жените до вас, което може да е глупост за вас, но да не е за тях. Все жените са виновни, все те са гадните, не са като хората и другите мъжки жалки оправдания. Връзките са двупосочна улица и не може единият винаги да е виновен, а другият - невинен, но нали така е по- лесно?
Казваш, че да се спори е мъжка черта? - ами, бъди мъж и накарай жената до теб да бъде жена и да не иска да спори с теб или не можеш? Може би ти не се държиш мъжки и това я кара тя да се държи като мъж с теб. Като повечето мъже у нас. Честно, повечето ни мъже не стават и за декорация в тоалетната, пък камо ли за връзка.

Иначе, и аз бих се издразнила на това "Права си, бейби" или на команда да си затворя устата. Пробваш се да мислиш като жена и да изкараш тази изключително тъпа постъпка като "победа", но не е никаква победа за нас, а неглижиране и това най- малкото е обидно за нас. Един вид нашите проблеми във връзката не са важни. Важни са само вашите. Няма как да сме щастливи от това или просто да си замълчим, че да не подразним Ваше Величество, "царете лъвове". За проблемите трябва да се говори, а не да се измитат под килимчето, защото това не ги решава, а ги задълбочава.
Когато поговорите за това с какво дразниш жена си (и съответно тя теб с нещо), вземете се постарайте мъжете да не правите това нещо, колкото и дребно да е, защото точно дребните неща и битовизмите подкопават една връзка. И не оправдавайте проблемите с "Ма т'ва са нейните женски глупости. " или "Ма то тя 'щото е в цикъл или ще й идва. ", а бъдете сериозни в отношенията си с жените до вас, защото ако и ние се отнесем по този начин с вас, етикираме нещо на пръв поглед дребно, но изключително дразнещо, даже обидно за вас и си кажем "То тава са мъжките му глупости. " или "Загорял е и не може да мисли като нормален човек, а мисли с оная си работа", и на вас няма да ви е приятно и ще оревете планетата и жените и колко са лоши.

Black Sabbath

109.   80 до Sabbath

множеството жени нямате качествата да бъдат водени, ти също.

Единствено опита може да научи един мъж как да ги разпознава навреме. А решението винаги е едно и също: пас.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

51-83 от 83