Защо трябва мъжът трябва да направи първата крачка?
Здравейте. Разбрах че имало неписано правило задължително мъжът да направи първата крачка. Въпросът ми е защо това трябва да е така? Ако мъж и жена са влюбени, но никой не направи първата крачка, какво пречи на жената тя да го направи, а не мъжа? Има ли някакво обяснение?

Коментари

1.   Мъжът все пак трябва да е доминиращ в едни отношения. Това че мъжът е самоуверен и има какво да предложи е главното, което привлича жените. Как очакваш жената да дойде при теб сама, а ти да стоиш и нищо да не правиш.
Какво очакваш да е първата крачка? Жената може и въобще да не знае влюбен ли си в нея.

2.   Стига да има реципрочност, няма значение кой ще направи първата крачка. Жена съм и съм била и в двете ситуации - аз да правя първата крачка и към мен мъже да правят първата крачка.
Ако си момиче и харесваш дадено момче, действай. Ако си момче, пак същото ще те посъветвам - действай, не чакай. Каквото и да излезе от ситуацията, поне ще знаеш, че не си пропуснал шанс и си направил всичко, което си могъл. С чакане и вайкане и от двете страни не става.

3.   Защото е мъж. Ако го прави жена-лека е, дава на всеки, нагла е.
Защо искате да сте жени?

4.   Защото мъжете са силния пол и нормалното е те да предприемат първи такива действия. Освен това исторически така се е утвърдило.

А иначе в съвремието често се случва жените да предприемат първата крачка, защото са станали нетърпеливи!

5.   За коя първа крачка говориш, човеко, те ако са влюбени се сещам само за това кой да направи първата крачка към развода.
Иначе въпроса ти кърти отвсякъде, може да мине за образец на етимологично судоку.

6.   Ако е мъж, нищо не му пречи, първа, втора крачка... Ако е нерешителен, свит, страхлив, то тогава да чака от жената.
А защо мъжът прави предложение, иска ръката на жената и дава пръстен? По твоята логика какво пречи да го направи и това жената?

7.   Защото е мъж. Ако мъж не направи първата крачка към мен, значи просто не ме заслужава. Ако не можеш да пишеш първо на една жена, какъв съпруг и баща ще си един ден? Стягайте се малко в кръста мъжете, че ми омръзна от мекотели...

8.   Поне напиши за какво точно питаш? За държане на ръка, за секс, за това да се почне връзка или да живеят заедно, за кое от всичко питаш?
На колко си години, приятелката ти на колко е? Важни са тези неща. Двамата имали ли сте предишни връзки и колко?

9.   Аз лично губя себеуважение, ако не направя първата крачка. Губя и уважение към жената. Предполагам, че и от женска страна има подобни мисли

10.   Защото е важно мъжете да се научат да бъдат мъже!

11.   Важно е, защото иначе жената реално няма как да знае имате ли наистина интерес, или сте просто учтиви и приятелски настроени. И печелят онези, които са активни, даже и да се окажат после агресори, използвачи и т. н. Така се раждат легендите, че жените "обичали" лошите момчета. Докато не попитате, отговорът винаги ще бъде "не".

12.   За какво ми е и то съзнателно да поемам мъжката функция за първата крачка, че после всички първи крачка и следващи да го влача на гръб. Пък и да трябва да се преструвам, че той е уверен, отговорен мъж, който може и знае как да крачка сам... не, мерси.

13.   Защото е мъж хахаха това ми е любимия отговор. И отиваш при жената и в момента, в който се опиташ и направиш първата крачка и тя вече се чувства като голямата кралица. В същото време мъжете, с които се чукат и искат да се чукат не си мърдат пръста, защото жените сами им се предлагат. Много голяма уловка, на която се хващат много баламурници и свалят жени, купуват розички, плащат вечери да си хапнат на аванта и накрая ти каже - не съм готова, а в същото време е седнала на кура на някой друг.

14.   Жената прави за мен първата крачка. Дава нишан и оттам нататък мъжът трябва да действа - да я заговори, да я покани на среща и т. н. То си има приказка, че докато кучката не не навири нагоре опашка, кучето не отива.
Това последното не го разбирайте в грубия и вулгарния смисъл.

15.   И аз си мечтая жената да прави първата крачка, амааа.... Ей го на 40 станах и още гадже не съм имал. Неуверен съм и ужасно ме е страх да заговоря жена, просто не знам какво може да си говориш с тези създания жените. Сигурен съм, че ще ме отреже като пумияр и въобще не се бутам.

16.   Който има топки действа, който няма чака някоя да го ощипе

17.   Аз като жена бих се притеснявала да направя първата крачка, за да не ми откаже. Мъжът да не предприема нищо и да мълчи, някак го възприемам като колебание дали ме харесва от негова страна.

18.   Ами аз пък не ги заговарям, щото в София няма много чужденки или идват от грозни за мен нации - някакви гъркини, африканки, дебели туркини. С българката за какво ще си говорим - нищо ново не мога да науча от нея, нито тя от мен. И двамата сме яли мусака, расли със Зайченцето бяло и слушали една и съща музика примерно.

19.   От години не правя първата стъпка и постъпвам правилно, тъй като се получава добро реноме пред жените. Не проявявам интерес, не слухтя и не се зазяпвам в хубавици и това само ми е било плюс. Имах няколко случая през годините жени сами да ми налитат, но това е защото всички искат да са ми приятели и съм търсен, а дори нямам кола и скъп апартамент, но да си алфа не значи да си богат или бияч. Просто съм мъжкар и си имам чест и доблест

20.   Това едно време си е било неписано правило. Една истинска дама не отива първа при мъжа, едва ли не да му се предлага сама. Това не ѝ е в природата и възпитанието. А един истински джентълмен ще знае, че инициативата трябва да бъде негова точно поради тази причина.
Знам, че в днешно време това се счита за отживелица, разбиранията са някак изкривени от моя гледна точка, затова и обичам да се шегувам, че съм родена в грешното време, защото моето усещане за нещата е точно такова, каквото е било преди 30 и повече години. Не съдя жените, които отиват при мъжа и му се натискат, просто не е моето нещо. Не съдя и мъжете, които стоят и чакат жените да идват при тях, но няма и как да го счета за добър знак, защото ясно е, че се разминаваме някъде по пътя.

21.   Че от къде на къде аз да правя първата крачка? . Да ми се хилят с неговите приятелчета след това, айде нЕма нужда. По-добре сама. Щом не е дошъл да се запознае и не е направил нищо с което да покаже интерес значи не ме харесва достатъчно. Тоест не ме заслужава. Всеки по пътя си и успех в живота

22.   Автора: Под първата крачка имам предвид че според повечето жени, мъжът трябва да им предложи да тръгнат заедно.

24.   Ако иска да има връзка, както авторът казва да тръгнат заедно, ще го каже. Като не може / не иска едно изречение да формулира и да изрече, да стои тогава и да чака някоя да му предложи. При жената крачка ще направи някой друг.

25.   По принцип мъжът трябва да е лидерът във връзката. Той трябва да ръководи двойката.
Като жена, мога да ти кажа, че си е важен показател за това дали мъжът ще се справи с по-нататъшната поддръжка на връзката. За мен мъжът трябва да направи първа крачка към запознанството. Аз съм я правила само когато съм имала друг интерес (общо хоби, работа, учене) с цел да получа това, от което имам нужда. Никога с цел да започваме флирт. А че често пъти се стига до там е друга тема. Флиртът все пак не е започвал от моя страна.
Мъжът е и този, който трябва да предприеме първа крачка към интимност (целувка, друг допир, секс). Аз се движа спрямо неговото темпо, стига да не прибързва. Очаквам от него и когато прецени да ми предложи да живеем заедно, да ми предложи брак, както и той да определи кога сме финансово стабилни да гледаме деца.
Ако този мъж не може дори да ме заговори или не смее да ме целуне или пък да уточни, че явно сме във връзка, то аз няма как да очаквам в бъдеще да завърши цикъла с предложение за съжителство, брак и деца. Ако той не направи първите крачки, значи аз ще трябва да бъда водещата фигура в нашата връзка.
Има много жени, които са с мъжка енергия, и за тях това е ок. Както и много травмирани, които са ок с това. Аз обаче не съм. Аз искам да се чувствам жена по всякакъв начин и за да се случи това, мъжът до мен трябва да е мъж като характер, а не само като полова принадлежност.

26.   21, ми че то по твоята "логика" откъде накъде мъжете да правим първата крачка, като след това вие и приятелките ви ще ни се хилите, айде нЕма нужда. Всеки по пътя си и не чакайте Ален Делон да ви влезе през прозореца и да ви посети докато спите, без да правите нищо.

27.   Мъжът ако е сериозен трябва да прояви смелост да предприеме той първата крачка в общуването и да гледа да се чувства добре жената.
Иначе да тръгнат заедно, съвместно съжителство и дългосрочна връзка стават с времето и тогава трябва да е и от двете страни.

28.   13 каза самата истина!

15 Ами не е нужно нищо да си говориш с тези създания, просто ПСУВАЙ! Седнете и попсувайте заедно. Нямаш си и на представа колко много жени псуват на поразия и то по-добре от нас мъжете. Де да знаеш, можеш пък да научиш някоя нова псувня, ако не друго. Без майтап!

29.   19,
"дори нямам кола и... "
Как го правиш е загадка. Сигурно си висок и много красив пич.
При средностатистическия мъж не става.

30.   Това от време оно си е било правило!

И така трябва да бъде и сега: мъжът винаги трябва да предприема първите крачки: и при запознанството, и кога след това да се видят, и кога да се оженят и сключат брак и т. н. т.

Ако част от сегашните мъже не го правят - значи вече не са мъже, а....!

Аз винаги съм предприемал първите крачки - и с всичките си приятелки, и с жена си също. И то не само за запознанството, а и за почти всички неща.

Ако мъжът не постъпва така има вероятност да "изтърве козите" и жената да му се "качи на главата"!

Затова. мъже, имайте едно наум и действайте винаги първи!

31.   19, аз също съм така и да ти кажа много по-добре е.

Жените, които очакват мъжа да направи първата стъпка, са точно тези, които очакват после мъжа да прави и всичко останало и да я носи на ръце - той да купи жилището и да го изплаща, той да предложи брак и да посрещне всички разходи за него, той да изкарва парите и да ги дава в общата касичка, докато нейните са си само нейни, той всичко, а тя да е просто принцеса.

Е, аз не живея в приказка и принцеси не ми трябват. Трябва ми равностойна на мен партньорка, която ще работи и ще има отговорности на 100% равно с мен, готованка не желая.

Живеем в държава, в която и мъжете и жените имат напълно равни права. Следователно, след като аз трябва да си изкарвам парите, за да си купувам разни неща, за да се прехранвам и т. н., то и тя трябва да може и да го прави.

А сега, да се върнем на темата. Да, по характер съм такъв, че е под доствойнстово ми да се правя на клоун с цел да "забавлявам", "лаская" и т. н. някоя жена. Не се смятам за по-нисш човек, че да се държа с нея като с богородица и да потъпквам егото си. Така, че аз също не заговарям жените, но пък най-странното е, че не рядко те мене заговарят.

И не просто, че правят първата крачка, а дори съм имал случки с жени, които са били адски напористи и дори след като съм ги бил отхвърлял, защото не са мой тип примерно, те продължават и продължават да опорстват и натискат.
Има нещо в мъжете като нас, които не седим като кучета да точим лиги след жените и да симпваме, което ги побърква.

И това една жена да те преследва, тя първа винаги да пише и т. н. е много готино, защото е много по-лесно да се стигне до интимни отношения без да се минава през онзи ужасен период на излизания и пръскане на стотици левове за почерпки от страна на мъжа.

32.   31, и с това мислене колко жени направи щастливи? Колко са поискали да останат с теб? Имаш ли жена, деца?
Мъжете искате да сте жени. Жената сама да дойде, да се свали, да ви се кланя.

34.   От 31 до 32. Веднага ти отговарям.
Защо винаги се очаква мъжът да направи жената щастлива. А ти (ако си жена) колко мъже направи щастливи?

И не, нямам жена и деца. Деца като цяло не желая и да имам, тъй като призванието ми не е да съм родител.

И отново не, не желаем да сме жени, желаем да сме равни.

Значи много жени казват "да бе, ще ходя да го заговарям и свалям, та после ако той ме отреже да стоят и да ми се смеят".
Не се чувствате ок, ако да кажем мъж ви отреже. А защо решихте, че ние мъжете изгаряме от желание да ни режат, сякаш ни е някакво хоби?

Живеем в равни времена, и двата пола имат еднакви права и задължения (горе-долу). В този ред на мисли, не смятам, че трябва единия пол да е "длъжен" да прави нещо, което другия не е.

35.   34, защото ако тя е щастлива, ще се старае за него. Обичаната жена сияе. Нека позная-зяпаш клипчета на женомразци и мислиш, че си алфа? Ама ония имат милиони, а ти си бачкаш като всеки друг.
Искате да сте жени, защото сте мързеливи. Има вече операции за смяна на пола.
Не е работа на жената да сваля мъжа. Значи тя да го свали, да го съблече, да го опъне, да го изкъпе и облече. Да го храни, пои. Той да е като някакво бебенце и принцеса. Мамино синче.
Ако не може да направи нещо толкова елементарно, като да върже 2 приказки, каква помощ може да се очаква от него?

36.   Значи момченцата (не мъжете) искате жената да ви дойде на крака да се запознае, да ви покани на вечеря, да мине с колата да ви вземе, да ви купи цветенца, да плати сметката, да ви закара до вкъщи, да правите секс, да ви завие и да си тръгне. Мамини златни, ще си седите и ще чакате. На никоя не трябва такъв човек в живота. Всяка ще предпочете да е сама.

37.   Брех, как се тригърнаха принцесите.

Значи в обратния случай може нали? Взимате за нормално мъжа да трябва да направи всичко - да дойде да се запознае с вас, после да ви покани на вечеря, после да мине с колата да ви вземе, после цяла вечер да ви сваля звезди, да плати сметката, да ви закара обратно до вкъщи, да правите секс (като това дори не е задължително, зависи дали сте на кеф) и да си тръгне.

А когато връзката стане сериозна, той да е този, който да ви предложи, който да трябва да се погрижи за покрива над главите ви, той да тегли кредита, да плаща жилището, което е и на двама ви, да работи на 2, на 3 места, за да пълни хладилника ако трябва и т. н. Ами вашата работа каква е? Чак толкова високо ли оценявате това, което имате между краката?

Не забравяйте, че правейки секс вие също изпитвате удоволствие от това. Защо тогава толкова яростно го продавате и се опитвате да извличате ползи от него?

Другата пък директно си признава, че жените са мързелани, които само чакат някой да им оправи живота и да се държи с тях като принцеси. Точно това ти изречение го доказва - "Искате да сте жени, защото сте мързеливи. "

Съжалявам мили, но вече доста мъже не са готови да правят толкова саможертви заради единия секс.
Въпреки, че съм 30 имам познати, които са в началото на 20-те и виждам и се радвам на новото поколение мъже, които първо мислят с горните си глави, които взимат рационални решения, а не слушат само този долу какво им говори.

А вие за мене не се безпокойте. Както казах, поради някаква причина жените ме заговарят и свалят. Та докато работи - ще се възползвам. :)

Отделно, думите ми никога не ми бяха такива, но вие така го извъртяхте. Аз като мъж не очаквам жената да се държи с мен като с принц. Мога и желая да се грижа сам за себе си. Изкарвам не малка заплата, с която успявам да си угаждам, но нямам желание да угаждам на готованка.

Желая след като е нормално мъж да покани жена, да и показва заинтересоваността си, да я сваля. То не смятам, че обратното не е нормално. И се радвам, че вече доста жени явно също го приемат за такова.

Явно се налага да се повторя, за да го разберете: живеем във времена, в които и двата пола имат равни права. Само, че с правата идват и задълженията и отговорностите.
Не може в единия момент да твърдите, че не сте домакини, и че сте силни и независими.
А в другия момент да твърдите, че сте жени, слаб и нежен пол и да се нагаждате според ситуацията, която е най-добра за вас и ви носи дивиденти.

Не работи така. :)

38.   37, зяпай още клипчета на женомразци и на 40 ще си сам.
Искаш да си равен с жените. Ок. Забременявай, носи 9 месеца дете. Раждай го, без да знаеш ще оживееш или не. Храни го, сменяй памперси. Кърви всеки месец по седмица като междувременно ходиш на работа и си домакиня. С температура върши сто неща, не като вас, мъжете, да охкате и да лежите по дивана. Все едно умирате. Жена с температура пак готви, чисти и гледа деца. Разправяй се с домашни, възпитание. Разправяй се всеки ден с мъжко пренебрежение и присмех. Особено, ако си купуваш техника -гледат те странно. Ако правиш ремонт и викаш майстор-обясняват ти като малоумна и гледат как да те прецакат. Между двама кандидати за работа-избират мъжа. Мъж може да крещи на жена, да я псува. Ако му се изрепчи мъж-снишава се, защото може да го ступа. Жената най много да се разплаче. Ако се разбунтува, си изяжда боя. Женските дрехи са по-скъпи. Както и обувките. Както и почти всичко. Жената трябва да е слаба, вечно с добър външен вид. Мъжът може да си е толкова грозен, колкото си иска. Жената я ръчкат да си има мъж, да ражда. Мъжът и на 50 да е-млад е, има време.
Ако жена пие-пияница е, лека. Ако мъж пие-пич. Ако жена е била с повече от пет- лека. Ако е същото за мъж-пич. Ако мъж ходи по нощите - пич. Ако жена ходи-лека.
Искаш да си равен с жените? Вече съществуват операции. Пробвай дали ще издържиш.

39.   37, изместваш темата. Тук говорим за първа крачка при запознанство или за връзка, а не за това кой ще изплаща жилището или кой на колко места ще работи впоследствие. Къде ти е гаранцията, че тази, дето ти се е лепнала в някой бар да те сваля, няма да ти увисне после на врата (тип "готованка")? Аз никога не отивам първа при мъж, по-горе съм си оставила коментара защо това е така, но се издържам абсолютно сама и работя вероятно повече от някои мъже, т. е. не очаквам някой да ми плаща кредита, да ми угажда или нещо от сорта. Така че нека не коментираме неща, които са извън темата. :)))

41.   Защото е мъж, защото това му е в самата природа. Повечето като разберат, че трябва да направят първата крачка, е все едно някой ги е ощипал да не кажа къде. Не е нормално жената да прави първата крачка, изключително глупаво е. Каква жена трябва да е, за да го направи, малоумна ли трябва да е? !

42.   37 това, че ти виждат в жената само нещо между краката е твой проблем. Жената е много, работи също заедно с мъжа си, покрива сметки, действа вкъщи предимно тя. Гледа и ражда децата. Малко ли е? И много, много жени в България работят и не чакат на мъжа, защото сме в България и малко мъже могат да си позволят жена им да не работи.