Да те остават за лист хартия
Здравейте! Никога не съм и помислял, че мога да опра до такава форма за нужда от съвет, но искрено имам нужда за наранената си душа. Мъж на 45 години в разцвета на силите си, устроен материално и живущ от 20 години в чужбина. Съдбата реши да ме събере с жена, която дълги години бяхме само добри приятели. Подкрепя ли сме се, забавлявали сме се, усещали сме искри, че се привличаме, но сме пазили дистанция заради приятелство си. Въпросната жена реши да ми дойде на гости в чужбина преди година и няколко месеца с ясните граници, които постави между нас. Искам да подчертая, че жената си беше финансово презадоволена, защото дълги години и тя е работила в чужбина. Пристигна при мен и се отдадохме на безброй приключения, хубави моменти и съжителство. Наистина си пасвахме страшно добре в всичко, защото съществуваха най-важните елементи като доверие и обич един към друг. На 2 месец, къде под влиянието на виното и хубавите емоции прескочихме границата и се отдадохме на страхотен секс. И на двамата ни хареса и се разбрахме да останем приятели с привилегии, защото тя самата ми сподели, че дълго време не е била с мъж и в мое лице е срещнала партньора с който си пасва в това отношение. Тогава тя направи действие с което много ме нарани като ме накара да си направя тест за полови болести и желаеше секс само с презерватив. Жената е 10 години по млада от мен и бях толерантен към нея, защото знаех колко е била наранявана преди Направи ми впечатление, че сексът се случваше само по нейно желание и беше доста рядък до 2-3 пъти месечно. Тя не зачиташе моите нужди като мъж, че имах нужда от прегръдка, целувка понякога или да се почувствам желан. Винаги когато аз съм бил инициатора на любовна игра, тя ми е отказвала. Примирих се с това, защото на всеки човек нуждите са различни. Самата тя ми е казвала, че ме уважава много заради разбирането и толеранса към нея, защото знае, че има психически разстройства и симптоми на недоверие, паранои, страх. След още няколко месеца решихме да опитаме в връзка и това ме накара да предприема по големи действия за общо бъдеще. Като човек, който обича приема човека такъв какъвто е. Тя ми сподели, че иска да остане при мен в моя дом завинаги и се почувствах като най-щастливия мъж на света. Каза ми, че има нужда от помощ относно всички документи за да остане легално в държавата. Искаше да започне работа възможно най-бързо за да ми помага и да не харчи повече готови пари. Помогнах и с всички разрешителни и документи и през целия период на нашето съжителство съм нямал никакви изисквания към нея относно да ми помага финансово или да се включва в семейния бюджет. Работя добра работа и всички сметки, разходки, забавления като мъж, който има отговорности съм ги поемал аз. Нямах изисквания към нея, защото исках нейната заплата да е пести за жилището, което толкова много искаше да има. Някой ще каже сега, тя те е използвала за трамплин и когато вече се е устроила те зарязва. Имам опит в отношенията и категорично мога да отрека, че не е било използване. Бях и казал, че любовта и емоционалната подкрепа ми е достатъчна от нея. Тя сама е пазарувала в вкъщи или ми е оставяла пари за да си помогна с големите разходи, след като започна да работи, по собствено желание. Разрива в нашите отношения дойде преди месец и половина, когато тя се прибра за малко в България за да капарира жилище, което искаше да закупи. До този момент тя е била като принцеса при мен без отговорности и относно домакинската работа, според това как се чувства и дали има желание! Вечерта след като си пристигна обратно исках да се забавляваме, но тя категорично ми показа, че няма желание за комуникация. Премести се да спи в другата стая под предлог, че има нужда да си почива след работа и сънят е много важен за нея. Оставих е на спокойствие и на следващата сутрин с гръм и трясък се нахвърли върху мен, че лична вещ и изчезнала от куфара и. Обвини ме, че аз имам пръст в това без да нямам никаква вина. Попитах е какво е изчезнало от нейните лични вещи и тя ми каза, че липсва документ, който е бил за трето лице и тя носила отговорност. Казах и да се успокои и, че от вкъщи няма как да изчезне. Показал съм и с действия, че имам принцип в този живот и лични вещи на някой друг не докосвам. Дори ключа на нейното колело да ида до магазина съм искал разрешение от нея и съм и давал якето за да ми го даде тя самата. Каза ми, че аз съм го взел и унищожил за да можела тя да си тръгне оттук. Заболя ме много от тези думи, все едно аз съм инициатора на нейното решение да се разделим. Най-чудното е друго в куфара където е бил документа е имало и голямо количество пари, които тя е била забравила там и скъпи бижута. Нищо от това не липсва а само този лист хартия. Събра си багажа и ме помоли да и дам време за да се изнесе, защото тя вече не ми вярвала и няма вяра на мястото в което живее. Последва месец на пълна агония към мен, защото от уважението и отговорността което давах не получавах нищо хубаво в замяна. Напротив, обиди, непрекъснати разговори за този лист, който дори не е бил толкова важен. Тя се дистанцираше все повече и все повече без да полага никакви грижи за мен и моите нужди. Тя ме помоли да и дам време, защото била объркана и не знаела дали този документ не го е забравила някъде другаде. Имаше планове да ходи до България до го търси и ме успокояваше, че всичко ще си бъде като преди само да се успокои, че този документ го има. Обръщахме цялата къща няколко пъти с главата надолу, но този документ го няма тук. Дойде момента след такова огромно напрежение, което изпитах и обиди тя да ми каже, че си е взела билет. Последва нещо жестоко! Нямало да се прибира в България, защото нямало смисъл и тя била сигурна, че документа е изчезнал от тук. Каза ми, че се разделяме само и единствено заради тази причина и няма друга! Имала принципи и обвиняваше мен, че няма да си сеем заедно доматите на старини, след като съм постъпил по този начин с нея. Може би този тежък месец и липсата на комуникация си казаха тежката дума, защото аз и казах само, добре! Тя се ядоса и ме обвини защо аз като мъж не съм гледал да спася нашите отношения а съм приел всичко нормално. И това е карало да си мисли, че аз имам пръст в това. Заклех се в най -милото си още един път, че нямам нищо общо с това и казах, че уважавам решението и да се разделим. Днес тя ми остави ключовете и ми казва, че пътува за Италия а не България. Щяла да се върне отново тук, но на квартира, защото вече нямала доверие. Казах и, че обратно тук няма да дойде никога, след това лошо отношение, което получих след година и половина съвместен живот и съм е носил на ръце. Попитах за последни има ли друга причина, тя каза НЕ! Хора в мен ли е бил проблема, че съм се доближавал до перфектния и сигурен мъж за да изгубя този човек преди всичко приятел в живота. А имахме толкова общи планове занапред. Дали наистина това е причината лист хартия на, който може да се изкара дубликат винаги или просто тя си е търсила повод за раздяла? С уважение!

Коментари

1.   Абе тегли и една майна и си вземи урок, хем си на години вече, че за да те уважава една жена не трябва да правиш буквално нищо за нея. Колкото по-дистанциран и не ти пука за никоя, толкова повече ще те уважава. Това е.

2.   Тази е психо, не се опитвай да я разбираш или убеждаваш. Вероятно ще и мине, до следващия път. Сам си решаваш дали искаш да живееш така.

3.   Доста измислена история ми се вижда.
От самото начало отношенията ви не са са основавали на взаимност.
Ако някой ме обвини в собствения му дом, че съм му откраднала нещо и продължава да намила тъпо и упорито, ще бъде поканен да напусне.
Мисля, че ти играе игрички- т. е хванала се е за следващия клон / в Италия/.
Има и такъв тип хора с някакви девиации, които набеждават другите за липсващи вещи. Но, какъвто и да е случаят, можеш да бъдеш щастлив, че се е омела сравнително скоро.

4.   Запознал си се с тъмната страна на личността на този човек.
Много е възможно да си търси причина за раздяла.
Според мен обаче се е случило следното: дошла е от България, като някъде по трасето или преди да тръгне, е загубила документа. Дълбокото и убеждение е, че документът е изчезнал след пристигането и при теб. По тази логика, само ти си го унищожил. Защо си го направил, фантазията и е съчинила някаква версия. Оттам насетне се е подала на емоцията си, избухнала е, казала е неща, които са отвъд някои граници, доверието между вас е изчезнало и раздялата е била въпрос на време. Защо е отишла в Италия може да е любопитно и да обясни много неща, но е без значение за теб.
Понякога, поради специфики, които човек не знае, топката се търкулва в наглед необяснима посока.
Поведението и показва, че плановете ти са били язовир от самото начало. Или че общите/твоите планове за нея не са били на първо място.

5.   Историята ти е стабилен урок за всички в подобно положение.

От описанието за нея се разбира, че е на около 35. Ако преди това не е имала семейство и деца или дълга връзка с мъж, значи може би има много бройки и е спала с покъртително много мъже. Друга подкрепа на това мое предположение са депресивните и състояния, паник атаки, изпадане в кофти психически моменти... Явно са я разцепили докато е била млада и сега ти си мухльото, който ще трябва да я вземе и върху чиито гръб тя ще си изкарва тежките състояния. Ще поемеш много негативна енергия.

Към това добавяме и манипулативните и действия за този документ, който и аз съм сигурен, че ти не си пипал, защото такъв изобщо не съществува според мен. Това е била някаква уж много голяма причина, за да има повод да се раздели с теб. Изобщо всичките и действия са били супер манипулаторски, за да може някакво време да е при някой стабилен и да го използва, докато си постигне нейната цел с жилището и тн. Както и емоционално да си изкарва гадостите върху теб.

За мен върхът на всичко е "помоли ме да и дам време, защото била объркана и не знаела дали този документ не го е забравила някъде другаде" - ама иначе цял месец поемаш всякакви гадости и злоба от нейна страна заради някакъв уж много важен лист. И ако е толкова важен, защо не ти е казала за какво е. Тя е напълно наясно, че не си направил нищо.

Такива нестабилни жени, не бива изобщо и да спите с тях. Защото с тези манипулаторски състояния могат да ви докарат куп проблеми.

6.   Авторе, от разказа ти оставам с впечатление, че тази жена не е съвсем добре! А и също, че не е подходяща за твоя съпруга!

Трябвало е да не преминавате границите и да си останете само приятели! Много силен червен флаг е това, което се е случило след първата ви интимна вечер - не ти ли светна червената лампичка?
И защо се съгласи да имате и занапред интимна връзка - след като си видял какви странни претенции има и при всички несъответствия от нейна страна?

А това за откраднатия документ е поведение на неадекватен човек - от нейна страна.

Така, че моя извод от цялата история е следния:

Радвай се, че си се отървал от нея и благодари на Бога за това и за всичко!

7.   Според мен по описанието на историята, тази жена има някакви психични проблеми, не сериозни, но ги има факт. Какъвто и да е поводът за раздялата, няма особено значение. Ако не беше листа хартия, щеше да е нещо друго. Възможно е да си вярва на историята и наистина да си мисли че ти си го унищожил, но пак казвам, това е без значение. Ако не беше това, щеше да е нещо друго.
Най-големият червен флаг обаче са редките ви сексуални контакти. Явно е че сте имали истинско приятелство, но ти все пак си мъж, и най-вероятно си търсил жена спътник в живота. Ако една жена е здрава с психиката си, и нормална, винаги ще иска да прави секс с мъж, с който е във връзка и съответно я привлича. Ако не желае, значи не е за теб. Още тогава е трябвало да се усетиш. Също така, ако не желае секс, значи не я привличаш, което отново е връзка-лъжа, неоснователна на взаимно привличане и не е честно спрямо другия.

Не мисля че целенасочено те е използвала за трамплин или там каквото и да е, по-скоро жената си има психични отклонения, не се привлича от теб, и е имала някаква приятелска обвързаност заради дългото ви приятелство и е решила известно време да остане и да се самозалъгва че сте щастливи заедно, както и теб да те лъже. След това е осъзнала че не сте един за друг. Но това си е подвеждане и тя носи отговорност за това че ти е губила времето. Така че в една връзка няма ли здрав секс, значи автоматично е основана на нещо друго и не си заслужава.
Моят съвет е да не си губиш времето с жени, които не искат да правят секс с теб. Търси си сексуална партньорка, която иска да се обвърже трайно и ви съвпадат интересите. Мъжът и жената в крайна сметка на първо място са сексуални партньори, приятелите са нещо съвсем друго. Това е от мен

Мнение на жена 30

8.   Или е чисто и просто луда или наистина има друга кофти причина. Най-вероятно комбинация от двете.

9.   Авторът, трябва да е повече от щастлив, че се отървал сравнително леко, от такова същество. Тя е някаква оборотна женица, което разиграва водевили за наивници. Има такива жени манипулаторки, особено, ако попаднат на лесен и склонен към самообвиняване мъж. Отърваването от такива е трудно, даже много трудно, защото те правят жертвата, /гостоприемника/ е сексуално зависима от нея, а той е е развил нещо като стокхолмски синдром. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

10.   Бягай от нея и не поглеждай към нея никога!!! Моята история е подобна, но бях обвинен, че крия пари в шкафа и още куп неща. Тези са долни манипулатори, защото виждат, че ги уважаваш, като жена и те после те смачкват. Всички такива жени са имали тежки психологически травми с мъж/мъже най- вероятно и много различни интимни партньори дори и аборти.
Бягай човече и не я търси.

11.   Няма никакъв документ. Това е измислено от нея, за да прехвърли вината върху теб. Това е толкова стар, изтъркан, но изпитан номер, за да не я питаш и разпитваш, защо иска да си тръгне. Това напълно се потвърждава от това, че си тръгва не за България, а за Италия. Ако наистина имаше такъв документ, нямаше да тръгва за Италия. Там е разковничето на вашата раздяла. Обикновено се касае за друг мъж. Пчеличката е изсмукала нектарът на това цвете и прелита да смуче от друго цвете. И мъжете, и жените, са много предсказуеми, защото действат по един и същи начин. Обикновено не се стараят да измислят нови начини за скъсване на връзка. Няма да те успокоя, но остави я да посмуче кръвчицата на някой друг! Докато остарее и вече няма сили да лети, ще се закотви на един последен ахмак. Тя е една долна използвачка, но ти не си го осъзнал все още.

12.   Благодаря ви на всички! И аз смятам, че няма такъв документ, а тя просто ме е манипулирала, че уж ще ходи да го търси за да се успокои и да се оправят нещата между нас. Всичко през този месец е била една долна манипулация за да може да спечели време за да си подготви нещата за Италия! Плана е бил такъв на 98 % от много време насам, защото тя на няколко пъти ми казваше, че иска да иде там за пари. Нещата се връзват, защото на нея и трябват пари, които трябва да внесе като вноска декември месец! Просто си е гледала нейните планове, защото тук вече е постигнала това, което иска като документи и статут. Последната нощ преобърнах цялата къща отново и е накарах да търсим заедно в заветния куфар. Тя категорично отказа и ми каза да не го барам. Защо ли? На сутринта се е изнизала без дори да каже едно СБОГОМ! Изчака да сваля кучето и дим да е няма!

14.   Н 1, май сериозно си мислиш, че така си "уважаван" :)))))))))) нищо повече от насмешка не можеш да предизвикаш. Най- много ако някога, някоя ти е върнала за известно време- отвращение. Ама да си фантазираш как печелиш "уважение" е, те това е, което явно никога няма да знаеш що е то.

15.   Тъжна история, звучи като сценарий за филм.
Умът ми не го побира как може да има такива хора.
Радвай се, че си се отървал сравнително навреме, колкото и да ти е тъпо.

Ж.

16.   За пореден път се убеждавам, че колкото по-гадно се държи някой с друг, толкова по-обичан и обгрижван е.

Я си прочети историята и ВИЖ тази жена каква е.

17.   Трябва да ти кажа, че имам подобно гадже. За несблъскалите се с такива жени звучи загадка и абсурд, но аз те разбирам тооолкова добре.

Моята е перфектната, красива, атлетична, възпитана, внимателна, интелигентна но... като откачи, не ме питай.

Едно е ясно - няма за какво да съжаляваш. Това просто е истинска, реално случваща се илюзия. С такъв човек да имаш нормална връзка е невъзможно. Изпитвам същите терзания като теб, но вече знам, че съм с нещо като временно гадже под наем...

18.   Липсващият документ е повод, а не причина тя са се изнесе. Може да не харесва мъже, може да не харесва теб, може да има емоция към някой друг, с когото ще ходи в Италия. При всички случаи, недей да я търсиш или мислиш повече, безразличието към нея трябва да се наложи. Търси си друга жена и се радвай, че не те е вързала тая. Успех!

19.   Номер 16 каква е тази жена според теб?

20.   Отървал си се, авторе. Да ти е за урок за следващия път да не вярваш на всякакви приказки и басни, които ти разказва някоя манипулаторка с психични отклонения.

21.   Авторе нямаш вина, няма и документ. Това си е предтекст. Но не знам се изправят хората след такива истории, в които търсят вината в себе си. Ако някой има опит и аз ще се радвам да сподели..

22.   Автора : номер 21 какво имаш предвид под изправят?

23.   Автора:Виж 21, когато взаимоотношенията се развалят и връзката, никога само един човек не е виновен! Сигурно и в мен има вина, защото съм търпял такова обидно отношение!
Не искам да говоря лошо за жената, просто си имаше психически проблеми и само мога да е съжалявам за избора. защото не всички мъже са като мен!
Тя дори ме е обвинявала, че чаят и е имал вкус ма сперма и аз съм се изпразвал в чая! Моля, не се смейте на това!

24.   Хъм доста психо трилър.
"Днес тя ми остави ключовете и ми казва, че пътува за Италия а не България. ", дали пък не се е запознала с някой италианец докато е била в България? Защото така проблеми от въздуха не стават. Или не си я познавал изобщо влюбен-загубен или има друг мъж.

25.   От Автора : Днес тя ми се обади уж да си кажем всичко! Незнам защо продължава да ми намила и да казва, че само тази папка била причината за раздялата ни! Каза ми да си призная, че съм е бил унищожил и тя щяла да прости и да се върне след месец, защото плановете и нещо не потръгнали! Това е наглост вече! Ако се била изнамерила от някъде ще се върнела! Казах не мерси, ако се намери взимаш си е и дим да те няма от живота ми! Сигурно с новото мъжленце нещата не са добре и какво ли си вика, ще ида ще му кажа, че съм е намерила или изгубила, извиня, секс и да се прибера. Казах и човек, който ме е напуснал в труден момент, обратно няма как да се върне! Да забрави вратата ми дори и да се намери!

27.   Авторе, на мацката нещата не са и потръгнали и тогава се е сетила колко добре си се държал с нея.

28.   Авторе,
Ако "признаеш", че си унищожил документ, утре може да те съди за щети и да ползва кореспонденцията и твоето признание.

П. п. това нейното не знам какво е. Не съм чувал за по-нагъл човек.

29.   Не се занимавай, има нещо което незнаещ или има други планове. Съветвам те да оставиш нещата така и не я търси поебавай нещо друго пък квото такова.

30.   Ако не искаш да имаш сериозни проблеми, остави я!

31.   От Автора :Да имаше неща, които узнах! Жената е Нарцис! Има микс от личностни разстройства, параноидно и нарцистично! Общо взето е бомба с закъснител за мъжете! Нейната цел е да наранява всички мъже в живота си! Страхотен манипулатор, защото показва лице, което е маска а зад него вижда отражението си как нищо не представлява в човека срещу нея! Енергиен вампир, съчетание с другите разстройства! Радвам се, че се отървах, защото такъв човек може да разруши всичко, което създава един човек! Те са способни само на разрушение! Жената нарцис, търси определен тип в живота си, намира го и започва връзка! С времето открива неща, които не харесва в него и го смазва психически и емоционално. И така с следващия и следващия и следващия! Най-лошото е, че като остарее, ще прехвърли нарцистичните си наклонности срещу приятелките си!

32.   Има мнителни хора, които напълно си вярват на глупостите. Ако тази папка е сложена в куфара, няма как да я изгуби по пътя. Ако тя мислеше, че е изгубена, щеше да я търси.
Жената няма за цел да наранява, а си е имала някакъв план за живот чужбина. Може и виртуално да върти още няколко и да ги пробва за по година с цел изгода. "Презадоволена" според твоите думи, не е била, щом трябва да търси пари за вноска. Сексът 2-3 пъти в месеца е бил точно колкото да не е без хич и да си повярваш, иначе не смятам, че я привличаш, независимо ти какво мислиш за себе си.
Сега, схемите в Италия не са се получили, иска пак да поживее при теб. Ако ти си признаеш/защото много си влюбен/, тя от немай къде ще остане да те цоца още малко срещу 2-3 секс.

33.   От автора :Жената е злокачествен нарцисист! Обади ми се и ме смаза психически, емоционално, душевно! Всичко в държанието и е било долна манипулация и има нов мъж в живота си!

34.   до 33

Авторе, както вече ти писахме:

забрави я тая (и я блокирай отвсякъде! )и благодари на Бога, и се радвай, че си се отървал от нея!