Спират да ми пишат след като ме видят
Здравейте!
Аз съм момиче на 23г. и имам профил в едно приложение за запознанства. Нямам мои снимки в лице, а само в тяло. Постоянно си пиша с мъже. Пишем си за абсолютно всичко, разказваме си много истории, сприятеляваме се доста бързо. Пишем си по цял ден с някои. Но всичко приключва щом разменим социална мрежа. От дни писане в приложението за запознанства идва момент, в които разменяме телефони, инстаграм, фейсбук и когато ме видят спират да ми пишат. И това не е с едно-две момчета, а сигурно с 90% от всички, с които съм се запознала. Най-вероятно не ме харесват в лице. Не се определям за грозна, на снимки не излизам добре. Махнах си всички снимки поради тази причина и оставих само 2-3, на които изглеждам най-добре, но явно пак не ме намират за хубава. Просто е странно да си пишеш в приложението с дни и по цял ден с някого, толкова неща да си разказвате, обсъждате, смеете и като размените телефони или инстаграм да спрете комуникация..

Коментари

1.   Сметай. И като триеш снимките, това какво ще промени във взаимоотношенията ти на живо или само ще си пишеш с тях?

2.   Сещай се

3.   Хахааа ми браво, най-после една жена да разбере, какво ни е на нас мъжете :)))

4.   По- странно е да киснеш в тия приложения... учи, работи, животът е навън, а не в нета.

5.   В инстаграм и ФБ има и друга информация освен снимките ти в лице. Ако види, че имаш по 1000 лайка и неприлични коментата на профилната снимка, все от загорели батки, става ясно че нещо не ти е наред. Може да се вижда дата на раждане (и да си по-малка или по-голяма от колкото изглеждаш в тиндър) Може да се вижда и града в който живееш или какво учиш/работиш - все неща, които хората от тиндър не ги интересува. Там се търси (и предлага) едно нещо - неангажиращ секс.
Усещането за красота е субективно - това, което едни намират за красиво или грозно, за други е точно обратното.

6.   съсредоточи се над останалите 10%...

И един въпрос имам, защо ти е вниманието на толкова много мъже? Какви са ти очакванията с тях?

7.   Много тъпо да си махаш снимки за да се нагоди към масата чекиджии. Ама явно си зависи от мнения на такива.
На мен са ми казвали буквално "страх ме е от красиви жени, всички сте надути като да сте хванали господ за... " хубаво е, че такива комплексари сами се филтрират.

8.   Ти на 23, а аз съм мъж на 32 и нито една връзка досега, в най-добрия случай приятелство. Млада си и бъдещето е пред теб, докато аз вече трябва сериозно да се замислям.

9.   Е, можем само да гадаем как изглеждаш. Дори и да си грозна (по съвременните стандарти), всичко е поправимо. Не се занимавай с тези пропадна ицот сайтовете, може би е за добро че не пишат. Аз пък съм или бях супер красавица. Веднъж се записах в сайт, по 100 човека пишеха на ден, ама да ти кажа същата работа. Може би им трябват бройки.

10.   В нашата мила държава се цени чалга визията като дрехи и външен вид. Да си наджукена, силно гримирана с пошли дрехи и да ти се виждат бедрата, гърдите, дупето. Ако си различна- те отсвирват.
Не се занимавай с такива приложения-само изневеряващи семейни/обвързани, чичаци и сексуални маниаци. Читави няма. Можеш да си там за гаврата, да ги бъзикаш, ама иначе-не

11.   Не е до визията. Моите снимки в социалните мрежи са същите като в приложението за запознанства.
Голям зор да се разменят контакти и след това спират. Не е катоо да не са ми видяли и снимките.
Просто мъжете са пасивни и чакат жените да ги гонкат.

12.   Ами песни си реални снимки и не заблужданвай, виждаш, че това е против теб. Песни и виж резултата.

13.   Да, не те харесват на външен вид. Направи си някакви с фотошоп, но без да се ппоменяш тотално на външен вид, ама поне изравняване на тона на лицето да има. Не си губи времето в чатове, пробвай наживо.

14.   Да не ти пука, трябва в приложения и соц. мрежи да се показваш, това е ключът към намиране на гадже, поне ако това търсят, така ще видиш, кои какво търси, които се показва е окей.

15.   Вместо да разменяш социални мрежи просто предложи реална среща.

16.   Не е задължително да е заради външността, нито пък трябва да те интересува мнението на някакви непознати. Причини има много.

Може пък да ги комплексираш с нещо. Ако си жена с интелект и интереси, това плаши много мъже. Колкото и уж всеки да тръби, че "не търсел кифла" и прочие. По-лесно е с някоя "по-народен тип", но иначе лъскава, нагласена, ако може и по-разголрна. За това и се отказват да комуникират вероятно. Не им се губи време, не искат да ги комплексира жена. Или пък виждат, че си обиколила свят, ходиш насам-натам и въобще имаш живот, а те търсят "скромна", да не иска по-далече от парка.

Иначе и аз съм имала такива странни "включвания" - уж пишем, добавям в ФБ и.. нищо. Не ме трие, не ми лайква нищо, не ми пише нито съобщения, нито коментари. А снимките навсякъде са ми едни и същи, не мисля, че имам какво да крия и не го крия. Нормални снимки.

Но не го мисли. Не си длъжна да се харесваш на никого. Нито пък прави грешката да сваляш снимки и качваш такива, каквито биха се харесали, или обработени до неузнаваемост.

17.   Тези без соц. мрежи не търсят реална среща, то ако търсеха щяха да имат соц. мрежа, някои за да не се показва на хората не е случайно, затова повечето хора искат соц. мрежи, човек щом се показва, значи, че е подходящ за общуване, връзка и отношения.

18.   Ще ти го кажа както е... след, като казваш, че не се определяш за грозна, но май не казваш истината... защото ако беше иначе, нямаше да киснеш в някакви приложения и да чакаш да ти пишат, а щеше да имаш ухажори от реалния свят!

19.   Какво заблождавате момичето, външният вид на момичето е важен за мъжете, а и за двата пола хората първо го виждат и след това вътрешностите ти качества. Вижте мъжете, които харесвате на външен вид, забелязали ли сте жените до тях как изглеждат? не е добре да се сравнявате с други жени, но поне ще имате реална оценка за себе си. Разбира се, че не си тяло и лице, имаш душа и така нататък, успех все пак.

20.   Пиленце опиши се по добре как изглеждаш, колко си висока, колко кг, коса, телосложение, в лицето как си за да може да се придобие по добра представа за теб и по добре да можем да ти дадем отговор на въпросите ти, иначе ти казваш само че не си грозна но не те харесват.... няма логика

21.   Сложи си снимките в имгур, направи линк и ни го дай да ги видим. И ще ти кажем
Така можем само да гадаем. Предполагам че модераторите ще го пуснат линка, все пак там е анонимно.

22.   Усещат, че им губиш времето с тия протяжни писания на романи. Това е.

23.   Вероятно си грозничка. Като излезеш с някой, който не те е виждал, чувстваш ли се невидима понякога, държи се все едно не си там?

Проблем е това за жените, да - мъжете сме повърхностни. С лицата обаче се свиква и човек започва да ги приема за даденост - и красивите, и грозните. Шансът ти е да излизаш с някого достатъчно дълго време, за да свикне с тебе. След това лесно ще го съблазниш - мъжете сме все така елементарни в секса. Може да пробваш с някой, с който сте приятели (и вече е свикнал с визията ти). Следващата бариера ще бъде да е ОК да ви виждат заедно, да те представи на приятели и семейство - защото той знае, че си грозничка, свикнал е с тебе, но другите не са. И винаги остава възможността да избяга с някоя по-миловидна.

25.   Не е заради това! Преди бях в Тиндър. Имах си снимки в лице, цял ръст и т. н., и при мен масово се случваше същото! Разменим ли си социални мрежи и всичко умира, спират да пишат. Може би колекционират социални мрежи, не знам....

26.   След като не си фотогенична и смяташ, че не излизаш добре на снимки, то иди при професионален фотограф да ти направи прилична фотосесия, снимките, от която да ползваш. Разликата наистина е огромна, когато професионалист прави снимките, обясни му че са за профил в социална мрежа.
Иначе, ако нямаш някакъв много очевиден ефект, а просто изглеждаш твърде обикновено и не хващаш окото - има много което може да се направи. Това че имаш хубаво тяло е голямо предимство! Другото може да се подобри.
Първо, много е важен видът на косата, за това какво общо първо впечатление прави снимката. Цвят, блясък, да се вижда веднага че има поддържана прическа и много важно прическата да подчертава лицето и да скрива евентуални недостатъци. Смени си фризьора и се посъветвай и за цвят, който да ти отива. След това инвестирай малко за ежедневна поддръжка на новата прическа. Дали ще е преса за изправяне, дали ще е електрическа четка за обем, козметика - виж какво трябва да направиш, за да излглежда косата ти всеки ден добре.
Второ, досега не съм виждала жена, за която да не е предимство да подчертае очите си. Сложи очна линия или молив и спирала - нека очите да изглеждат големи и подчертани - разликата ще е осезаема на снимка, а и ти самата ще се усещаш по-красива.
Три, погрижи се с подходящ тонален крем цветът на лицето да е изравнен и кожата да изглежда гладка. Подбери и подходящ цвят гланц или червило, за да подчертаеш устните си. Така ще изглеждаш свежа и поддържана.
И иди да направиш фотосесията:) Ще видиш, че ще си заслужава!