Нетърпимо е и не знам какво да правя
Здравейте! Въпросът ми е бихте ли търпяло човек, който постоянно Ви обижда, казва Ви, че сте глупава, тъпа, нищо не става от Вас, че се чувства сам без никаква помощ от Вас, при положение, че сте с този човек както има една дума от както се помните, защото аз бях едва на 16, 17 когато се хванахме. Имаме две деца, постоянно набива на децата някакви неща, че аз съм нещастница, негодница и постоянно очаквам нещо да се случи с този човек, като се прибере, като ми позвъни, очаквам скандал и разправия. Не мога повече така, наистина. Заради децата винаги си казвам ще се подобри всичко, ще се оправи, не искам да си развалям семейството, защото моето е разбито и от 13 годишна останах сама, майка ми се ожени за друг, и си има и дете с него, баща ми също си хвана по неговия път и аз се чувствах сама и буквално останах сама. Живеех с баща ми и баба ми, голяма травма ми нанесоха тия хора. Срещнах го него и той беше като някаква светлина за мен, отново започнах да живея. Една година да са вървяли нещата, после се започна с ревности, с глупости, тук няма да ходиш, там няма да ходиш, тая е к... няма да излизаш с нея и постоянно някакви ограничения. Забременях, родих и пак сме си имали проблеми, понеже много исках да уча, не ми беше позволено, нямаше и кой да ми помага с детето. Много тормоз и бой съм яла, винаги съм била пренебрегвана, обиждана, подценявана. Чувствах го като мой родител настойник, които постоянно ме държеше изкъсо, не като мой мъж. Никога не е говорил с мен открито, никога не ме е подкрепял, уважавал, разбирал. Това много ми тежи, моите очаквания и планове бяха други, исках да срещна наистина мъж който да ме обича, да държи на мен, да ме подкрепя и двамата да се градим и да вървим напред в живота. Не успях, не създадох семейството за което съм мечтала винаги. Колкото повече години минават, толкова по - тежко ми става. Постоянно някакви обвинения, а никога не съм изневерявала за тези 15 години. Винаги съм била вярна, не съм искала да си провалям семейството и да си оставам децата, както ме остави моята майка. Красива, самоуверена жена съм, не съм изпаднала, не съм тъпа, глупава и наивна както ме оприличаваше винаги той. Имам всички качества, и съм стойностен човек. Как да продължа напред, какво да правя с този човек, той ме побърка, омръзна ми от скандали без нищо, омръзна ми да бъда определяна като глупава, неспособна и каква ли още не, а и най- гадното, че съм и к... а, която е била само с един, представяте ли си.... Едното ми дете е на 14, другото на 8, много са малки, не искам да ги оставям, не искам да и разбивам света, те имат нужда от мен и аз от тях, но с тоя човек не мога да живея, задушаваме, вземам ми цялата енергия, много ми е трудно :( :( искам да имам нормален живот, да бъда обичана, ценена, уважавана, винаги сама съм се грижила за себе си и за децата, никога не съм получавала едно цвете, никога не съм била водена на вечеря, никога не ми е показван жест на любов и привързаност, много ли искам, искам просто да бъда обичана, разбирана, подкрепяна и ценена....

Коментари

1.   Какво ни питаш реално? Искаш да се оплачеш, добре направи го. Искаш съчувствие, няма да го получиш. В твоя живот изборите които правиш са само твои и не би следвало да питаш нас какво мислим. При вас нещата са кристално ясни и малко хора биха стояли при това негово поведение.

2.   Няма ли начин да вземеш децата със себе си? Да, вярно е, че може да нямат баща, но по-добре така, отколкото човек като мъжът ти да ги възпитава. Няма смисъл да си с този мъж. Не е нужно да прекарваш остатъка от живота си в мъки.

4.   Най-големия грях, който човек може да направи е да позволи да бъде подтисната душата му…
Вземи се в ръце, все още си млада и започни да живееш.
Какво само се оправдаваш с децата, и те ли искаш да изградят такова семейство? Нали вие сте им примера!
Няма какво да чакаш, а действай!
Успех!

5.   Явно ти има нещо - щом си изтърпяла подобно отношение за 15 години. Наистина жалко, че не си се оттървала от него до сега.

6.   "никога не ми е показван жест на любов и привързаност"

Е ти тогава защо си се хванала с него? Много си странна. Сама си си виновна. Не се самосъжалявай. Няма да предизвикаш съчувствие.

7.   Странно питане имаш при този психически и физически тормоз, на който си подложена. Така съсипваш и психиката на децата, оставяйки ги да живеят в отровна среда.

8.   Мъчно ми е за теб! Винаги има изход, децата ще пораснат, гледай и своя живот. Не си успяла да поставиш граници на мъжа си. Това не е добър пример за децата. Махни се от мъжа, който те мачка! Ще успееш, всяко начало е трудно. Изритай го и стани самостоятелна жена! Ще успееш. Ще срещнеш по-добър! Но се раздели непременно! Стига оправдания! Бъди смела!

9.   Защо да ги оставяш, взимаш децата и отлиташ, мъж дето те бие, абе я се стегни и си го остави сам.

10.   Ти сама си отговаря в края. Късай с него. Не си единствената, в подобно положение. Подобен тип мъже сами изневеряват и затова са толкова безумно ревниви. Настройва ти децата, това е прекалено, утре ще са настроени против теб от твоя психопат, не са малки вече всичко разбират. Повече ще им разбиеш света ако позволиш да ги настроят против съвестна и грижовна майка. Не ти подарил едно цвете? Тотален нещастник, че отгоре и скръндза. Не знам думи нямам, спасявай се от него....

11.   Авторке, спокойно, всичко е наред,
повечето семейства са така. Щастливи са 5- 10%.
Винаги единия тормози другия. Мен пък жена ми ми крещи за каквото се сети и ми дъжи сметка защо съм се прибрал 15 минути по- късно от работа (понеже влака понякога има закъснение).
Не ме бие защото не може.
Била ме е само веднъж когато беше бременна и знаеше че няма да и посегна.
Секс получавам рядко- веднъж на 2- 3 месеца. Трая си заради децата. Като пораснат ще се махна от нея- тази мисъл ми действа добре. Понакога пия 2- 3 ракии които също ми действат добре.
Прави като мен.

12.   Авторке,
"Красива, самоуверена жена съм, не съм изпаднала, не съм тъпа, глупава и наивна... "
- струва ми се че малко преувеличаваш.
"... никога не съм получавала едно цвете, никога не съм била водена на вечеря... "
- толкова ли е важно?
"... искам просто да бъда обичана, разбирана, подкрепяна и ценена.... "
- трудна работа. Едва ли ще стане.

13.   Ужас, така ми стана мъчно като прочетох историята ти...

От дете толкова си изстрадала и на този мъж, с който си толкова години как му дава сърце да те обижда пред децата, които си му родила?

И да нямаш подкрепа от родителите си, които може да са бивши партньори и съпрузи, но не са бивши мама и татко.

Не мога да си представя, че детето ми, даже и пълнолетно и вече родител, ще страда и няма да го подкрепя. В каквито и отношения да са вашите, "накъдето и да са хванали", не може да не им пука какво се случва с теб!

А родителите на мъжа знаят ли какво е у вас? Какво мислят? Няма ли да си вразумят сина?

Звучиш ми като от по-малък провинциален град, а там, за съжаление явно още си властват старите разбирания - женичката да търпи и да се свива, че иначе разведена, а това е по-страшно от смъртта. Иначе нямаше да търпиш 15 години.

Много гадна ситуация. Буквално безизходица.

Аз бих се развела и бих взела децата. Ако ревне родата за "апартамента", подписвай каквото трябва и бягай. Ако иска да дава издръжка и да си вижда децата. Ако не - и без него може.

С толкова стрес да не се разболееш от нещо тежко само. Пази си здравето и мисли за себе си и децата.

14.   От Авторката, не се съмосъжелявам, много добре съм преценила в каква ситуация съм и какво се случва, и, че основно аз сама съм си виновна.. Исках просто да споделя, да почувствам облекчение, да изразя всичко което ме тормози. Исках да чуя коментари от хора, жени които са в такава ситуация или са били, как са се справили и как живеят. Много злоба, много арогантно отношение, което не ми е нужно. Не искам да си разбирам семейството, и за това съм там където съм, и не знам на къде да поема. Нямам дом, нямам постоянна работа в момента и ми е доста трудно.

15.   Обмисли всичко добре. Опитай да спестяваш по-малко пари, подготви място където може да се изнесеш. Поговори с добър роднина, ако такъв има, да останеш у тях за известно време. Потърси помощи закрила от някоя асоциация. Виж тлефоните на (:Анимус:-Център за възстановяване, консултиране, психотерапия и психоанализа)Поговори с психотерапевт, ако можеш да останеш временно при тях. Опитай да промениш нещата. И не слушай лещите тук дето сипят само негативи. Обмисли добре нещата, после действай, без страх. Децата сигурно също са стесирани и се травмират

16.   Красива може и да си, самоуверена - в никакъв случай. Самоуверена жена нямаше да търпи подобно отношение толкова години. Лошото е, че не си имала пример за нормално отношение в семейството и добър пример, явно и децата ти няма да имат.

17.   Номер 1, не, не се оплаквам, номер 2 благодаря много, номер 3? , номер 4 благодаря много за положителните думи, номер 5 явно ми има нещо, да... , Номер 6 не желая да предизвиквам съжаление у никого, номер 7 знам, че е така, номер 8 благодаря за хубавите думи, номер 9 няма къде да отида, нямам дом, оставиха ме без дом и няма на къде, за себе си няма къде камо ли и децата да взема и къде да ги заведа :( номер 10 да, никога не съм получавала цвете, не, че е супер важно, но все пак съм жена и ми се е искало понякога, номер 11 благодаря за хубавите думи, знам, че много хора жени или мъже са в трудно положение, знам, че не съм единствена, номер 12 не преувеличавам и никога не са ми били важни подаръци, цветя, вечери и висок стандарт на живот, но наистина не съм получавала цвете, не съм водена на вечеря, ресторант а ми се е искало поне при специални поводи, но за нас не е имало такива, никога цвете, никога подарък, никога празник за нас, не ми е важно но съм желала да ми се показва с жестове понякога, че съм значима, дори и добра дума би ми била достатъчна, но и това не съм получавала, никога не съм чувала думи като гордея се с теб, или ти си страхотна, или много си красива... , Номер 13всяко зло за добро, дано да е така.. , номер 15 благодаря, номер 16 дано поне ти си пример тогава поне, за децата ми недей да определяш само ако обичаш

18.   Номер 13 отново. Сега прочетох пак историята ти. И реален побой е имало. Това е подсъдно, не знаете ли? Защо не се консултирахте с адвокат? Трябва да има начини да се подведе този "мъж" под отговорност. В затвора много добре обясняват как се тормози по-слаб от теб.

Как, кажете, да се преборим с ширещото се насилие над жените, ако всяка си мълчи и само си изплаква мъката? Говорила съм с полицай и беше откровен, че у нас ограничителната заповед е... почти хвърчащ лист като стойност. Но трябва поне сериозно да се сплаши такъв човек. Медицинско от преглед имате ли?

И какво значи "забраниха ми да уча"? Вероятно ви е първата любов и значително по-възрастен от Вас. Манипулирал Ви е с глупости за "мястото на жената" и Вие късно сте си отворили очите. Защото с образована жена, видяла малко повече свят, нямаше да смее така да говори. Направо Ви е ограбил живота.

За съжаление, с такива примати не може да се говори нормално. Той разбира език на неговото ниво. Свържете се с баща Ви и му разкажете. Той и някои по-здрави приятели да дойдат да си поприказвате как върви семейният живот и защо така...

И после като кажат, че на българката всичко ѝ било осигурено, пък тя живот си живеела. А накъдето и да се огледаш - драми.