Женен мъж със съседката
Здравейте искам да Ви попитам, нормално ли е женен мъж, да се разхожда със съседка от блока? Твърди, че няма нищо, между тях, но се прибираха от магазина заедно. Видях го от нашата тераса и се стреснах. Аз бях с детето, а той уж излезе до магазина. Видях го случайно като се прибираше от терасата.
Към жените: Вие как бихте реагирали, ако видите мъжа си да ходи с непозната жена?
След като му казах, че съм го видяла, ми каза че не е длъжен да ми оповестява, кой среща.
Не съм ревнива толкова, но беше стряскащо за мен. Беше на един метър от нея, но изглеждаха познаващи се, мисля че си говореха. Беше много странно и стряскащо за мен.
Каза ми че е странно, че съм го повдигала на въпрос и се сърдя, нямало нищо. Само че не изглеждаше така от страни.
Благодаря на всички отзовали се предварително!

Коментари

1.   Защо да не познава съседката ви? Не разбирам какво те притеснява- че са излезли заедно от магазина или че са вървели заедно към домовете си в съседство и са си говорели?
И какво странно има в това?
Уличаващи в изневяра факти нямаш никакви. Това, което си видяла е: двама съседи се засекли в магазина и си говорят, докато се прибират по къщите си.
Ако е онзи наш, женски инстинкт... дори без факти (ако не си от онези ревнивки, дето все си измислят драми) не го питай нищо повече, но наблюдавай. Ако е сама жена, в телефона му вероятно нищо няма да откриеш.
Но... като се кротнеш и престориш, че всичко е ок, ще имаш възможност дискретно да проследиш какво се случва.

2.   Ужас, тази история не може да е истина. Викаш като срещне позната и да казва, а може да се познаваме, ама жена ми ме ревнува, така че чао. Или още по-добре, някой като иска да представи жена си или колежката, той да се прави че е въздух, а ако е лекарка, да отказва преглед или каквото и да е.
Това е абсурт някакъв!!!

Лола

3.   Честно ти казвам- не си добре! Как си могла въобще да повдигнеш темата пред него, страшно си олекнала. Спри с контрола над него навреме, осъзнай се, че мислиш и правиш глупости, в противен случай ще го загубиш, вече си го разочаровала. Има теми за ревността, прочети ги.

4.   Еми може да се познават.

5.   От една страна може да е случайно, от друга не. Зад всеки ревнив човек седи друг, който му дава повод за това. Може да са се срещнали случайно на идване от магазина, а може и да се виждат тайно. Кой знае? Наблюдавай го и рано или късно истината ще изплува, но не се издавай много, защото по правило, когато единият изневерява, а другият показва, че се усеща изневеряващият става по-потаен и замита следите си, по-добре да мисли, че другият нищо не подозира и когато има следи, които никой не може да отрече (снимки, целувки, чатове), тогава да се действа. Макар че някои и тогава не се издават и примерно ако са чатове лъжат, че някои им е разбил паролата и се опитва да им съсипе семейството (реален случай) така че дали ще сподели винаги зависи от честността на другия, дори да имаш доказателства, които са неопровержими.

6.   Не си ревнива по принцип, ама по принцип си ревнива.
100% спи с нея, щом излизат от магазина...

7.   Около мен са само разведени съседки с деца, които се оглеждат, като хиени!
Казват, че съседките са най-лесни и удобни за любовници.
Пази си мъжа, че да няма после, като в една от съседните теми - "как да съхраня семейството си"

8.   Нормално да общува, щом се показва, значи, нещата са точни, не те разбирам, правилно ти е казал.

9.   Нормално ли е да се сърдя и да съм разочарована, всичко си остава същото, но гледката няма да мога да я забравя. Жена с куче и моя мъж я съпровожда. Адски е тадно!
Авторката

10.   Аз моя съм го виждала в заведение да седи с непозната за мен жена. Виждала съм го също да върви по улицата с друга жена. Обясни ми, че е позната, с които се е срещнал и са били в една посока. Нормално. И аз, когато видя свой познат, не бягам на другата страна само защото съм обвързана.
Е, ако го видя в леглото с друга.... Да му мисли.

11.   Спокойно, ти защо се съмняваш? Няма ли право да харесва някого, няма ли право и той да е харесван. Или толкова ви е притиснало ежедневието, че считаш че подобни неща са невъзможни Неповтори ми сме, но не сме незаменими Казвам си го често, за да се отрезвявам

12.   Ако излезеш заедно със съседа си от магазина - какво - ще си вървите един след друг все едно не се познавате ли?
Това е тъпо. Зз лично съм се разхождал с жени към които нямам никакви мераци (те към мен също). Не виждам нищо нередно или неприлично в това.

13.   Нямаш ли си друга работа, че наблюдаваш съседите ти с кого са се прибирали от магазина? Видя ли поне какво са си купили?
Аз постоянно срещам в магазина разни съседи и ходим заедно до входа ни. Говорим си. Дори ми се е случвало на няколко пъти да пия кафе в двора на комплекса ми с един съсед. Той е на 45, а аз на 29 и какво означава това, че се сваляме ли? Леле, ще спра да говоря със съседите си, че утре ще ме изкарат женена за някой от тях, любовница или лесбийка.

14.   А ти жена му ли си? Моя хубостник си кани даже колежката вкъщи, да й показва апартамента, ти за един магазин...

15.   Аз имам, меко казано - неприятен опит, с мъжът ми и съседката.
От малко тръгнаха, далече стигнаха.
Разбрах почти в началото, когато моя летеше влюбен.
Още се възстановявам от стреса, който изживях.
Преместих се, че то през един вход не се живее.
Почти година продължи тази история.
Вече съм по - добре.
Желая ти, да грешиш.
Все пак, оглеждай се, не подценявай ситуацията и решавай нещата уверено.

16.   За пръв път ли се случва мъжа ти да се движи заедно с някоя жена? Кое е гадно? Засекли са се на път към вкъщи и водят учтив, неангажиращ разговор.... Боже, как те трае мъжът ти?
Той е свободен човек, в свободна държава, може да разговаря със съседки, съседи, кучетата им, и всякакви други хора.

17.   Малко подозрителни ми се виждат. Да излизат зеадно от магазина пък и да са на 1м един от друг? 100% има нещо.
Аз като видя съседката ходя най- малко 10м след нея и зяпам настрани. И да ме види жена ми, нищо не може да ми каже.

18.   Ами аз не излизам с други мъже освен с моя! Не пия със съседа на 45 години, ако съм във връзка. Вярна съм, а не курва. Опита ми показва, че всеки мъж с който излизам дори и приятелски после иска други неща. Случвало ми се е и с жени, да имат мераци. Така че съдя по себе си.
И да, желая да не виждам мъжа си с непознати жени, да се разхожда. Предполагам, че на никоя жена, няма да и е кеф, да го гледа с друга. Или се бъркам?
Днес разходка, утре приятелство, другиден, хайде на гости …и накрая ай в леглото. Така че тези наивни разходчици, не винаги са такива. Не мислите ли? Благодаря на всички за коментарите.

20.   Нормално е да ревнуваш. Оптиката твоя мъж с друга жена и куче е като да го гледаш с друго семейство.

Като мъж ти казвам че да вървя и да си говоря с чужда жена значи подсъзнателно съм я одобрил като сексуален партньор и активно опознавам формите и маниеризмите и ги проектирам във въображаем сексуален контекст. Например как ще се разтече по дупето като и свърша на гърба.

Дали само си чеше егото (още ставам! ) или се скъсват от секс всеки свободен момент у всяка свободна дупка остава за тебе да прецениш.

21.   А, представяш ли си когато не ти е пред очите!? Шегувам се. Колко качи след раждането? Пак се шегувам.

22.   И аз имам няколко съседки, които като с мъжете си не ме поглеждат никога, все едно не съществувам, обаче като се разминаваме само с тях.... ела да видиш какво става. Погледи, флиртуване

23.   Някой тук беше казал : мъжът трябва да е кръгъл сирак, дори и приятели да няма. Цялото му внимание трябва да е само към мен и аз да съм единствената.
За това моят съвет към мъжете е: ходете и ги чукайте, влюбвайте се и живейте живота си.
Всички жени са от едно ребро правени....

24.   До 23: още един Благо Джизъса имаме тук… правете деца и си зарязвайте жените… потресаващо
Авторката

Никой не забранява мъжа, да си има приятели…не експонирайте. Това което е написано е само част от всичко, просто ми беше интересно мнението на повече хора.

Мъжа ми си има приятели, общува и с жени. Моя въпрос беше: Жени стряскате ли се като видите мъжа си с непозната жена? От отговорите разбрах, че по-скоро не.
Повечето намират за нормално да виждат/ срещат мъжа си с друга. Само че на мен не ми е приятно. Няма и как да е.
И е нормално в главата ми да изникват сценарии ама чакай, коя е тази? Всички сте много широко скроени, докато не ви дойде до главата.
Авторката

25.   Ако позволяваш на фантазиите си да ти влияят, значи имаш проблем. Хубавото е, че е решим... в Александровска болница, психиатрично отделение, втори етаж....
Не осъзнаваш ли, че ти се тормозиш, тормозиш и мъжът си и децата си с тези фантазии и вероятно и сцени.
И защо е всичко това? Стряскаш се... Симптом е това
Замисли се. Ако можеш, но едва ли. Заслепена си от фантазиите. Значи... пак симптом... Затваря се кръгът.

26.   Авторке, разбирам те!

И на мен би ми станало неприятно!
Но е възможно ситуацията да е съвсем безобидна!

Примерно и аз съм женен, държа на семейството си и никога не съм изневерявал на жена си!

Но имам една съседка, с която сме били съученици, и 2-3 пъти съм се засичал с нея като сме излизали едновременно от магазина и след това сме вървели заедно до моя вход(нейния е малко по-нататък) и сме си говорили.

И да речем, че жена ми ме види - и ето я твоята ситуация!
Но при нас няма нищо и нищо лошо не се е случило!

Така, че според мен - недей си прави засега някакви изводи! Гледай каква е цялостната ситуация в семейството ви! Ако всичко е нормално - няма смисъл да се притесняваш и да ревнуваш!

А ако толкова много ти е неприятно това, просто кажи на мъжа си, но със спокоен тон, че това ти е неприятно, и ако може да не го прави!

27.   Аз нямам въображаеми сцени, за да съм за психиатрия….
Просто питане. Жени би ли ви било приятно да виждате мъжа си с друга жена отстрани, би ли Ви дразнило, както мен. Това, каква е истината, има ли нещо или няма е отделно. Но въпроса беше, как бихте реагирали, бихте ли били ядосани :)
Аз бях, но ми мина.
Но да ме пращат в психиатрия, че като съм излизала да простирам съм видяла мъжа си в женска компания и съм се ядосала, не мисля, че съм за психиатрия.
Авторката

29.   И аз се засичам със съседите в магазина и дори да пазаруваме паралелно никога не тръгвам с тях към блока. Не го намирам за етично.