Имам нужда от помощ за любовта
Здравейте,

Няма значение на каква възраст съм от ученическите години до след университета винаги съм бил в едно и също положение.
Не се чувствам добре в кожата си, постоянно ме гони депресия, постоянно съм тъжен, постоянно си мисля лоши неща.

Всичко това свързано с липсата на любовен живот, това ми е най болната тема и нито пари, нито почивки, нито коли, нито каквото и да било не би ме накарало да се чувствам добре.

Имах тежка връзка, но и преди нея и след нея си останах същия, изпитвам всякаш чудовищна нужда от подкрепа от някой който да е до мен и просто да върви с мен.

За съжаление никога не успях да стигна до такъв човек, през връзката която бях се самозалъгвах в името на любовта, че това е човека, но вътрешно знаех че тя просто няма да остане с мен до края.

Опитах да завържа контакт с какви ли не момичета, по отворени, по скромни, красиви, по пухкави, нямаше значение за мен чак толкова външния вид.

Уви или се опитаха да се подиграят или си вдигаха самочувствие само с мен или пък се оказва несериозна от към по големи крачки при преминаване в една връзка.

Главния проблем който мисля че се корени е това че аз ценя много жените, не ги гледам като нещо с което да си начеша нагона, а като човек с който търся контакт, нежност, ласки, чувства... винаги това търся и винаги оставам с пръст в уста.

Не мога да се възползвам от момиче, ценностата ми система не го позволява.. бил съм до сега с 2 момичета сексуално(едната с косто имах дълга връзка).

Добър съм като характер, дори прекалено добър, дори вече се считам за глупак за дето толкова се правя на самарянин.

Каквото и да направя със себе си не се чувствам удовлетворение.
Поставям си високи цели и въпреки че ги постигам пак съм сдухан.
За пример:

Искам тази година да развия еди какво си поставям си някакви очаквания и винаги ги надминавам:
Исках топ тяло- винаги съм спортувал но тази година просто си казах ще го направиш и постигнах огромни резултати.
Миналата година целта ми беше да си взема нов автомобил, имах някакъв но винаги съм мечтал за хубава скъпа кола, работих здраво и го постигнах.

От три години развивам бизнес в интернет, миналата година бях надградил двойно спрямо предходната. А преди месец инвестирах в нови две начинания. Докато съм зает с работа и времето ми минава съм окей, но като остана сам със себе си се сдухвам отново въпреки, че реално не трябва, но подсъзнателно не мога да го контролирам.

Като опитам с някое момиче и започнам да хвърлям надежди само оставам разочарован и от една на друга аз изпадам в омагьосан кръг.

Не знам как да продължа а годинките си минават, винаги съм мечтал само за едно жена и семейство нещо за което да живея да се грижа...
Взех си книги да чета, запълвам си времето с интелектуални предавания и неща които ме карат да мисля, обаче тази депресия не не напуска. Ту съм окей ту съм тъжен, ту съм усмихнат ту сълзи ми тръгнат...

Ако някой може да даде искрен съвет ще съм благодарен от сърце.

Коментари

1.   Авторе, от това което прочетох имам чувството, че проблемът ти не идва от липсата на връзка с жена - нали вече си имал две такива връзки!

А проблемът ти идва от това, че на душата ти й липсва нещо важно!

И най вероятно - това е връзка с Бога!

Затова моят съвет е да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в православната църква!
Конкретните неща, които може да направиш са следните:

Прочети първо Новия Завет(втората част от Библията) и особено обърни внимание на написаното в глави 5, 6 и 7 на Евангелието от Матея! Там са цитирани думите на Божия Син - Господ Иисус Христос, а това са думи с голяма сила и абсолютна истина, Божии слова!

Върви в някой близък православен храм и поговори с православния свещеник в него, и следвай съветите му!

2.   Имаш нужда от придружител, не от любов...
Дали ще го разбереш? Съмнявам се, прекалено си влюбен в себе си и нуждата си от въшна валидация, но само като придружител и от време на време да те аплодира за постигнатите от теб успехи.
Описваш нуждата си така, липсва ти присъствие.
Не жена със свои си мечти, цели, успехи т. н с която да споделяте, да бъдете партньори.
Тоест: имаш нужда от слабохарактерна жена без собствени цели и амбиции. Трудна задача в днешно време.
Слабохарактерните без цели си търсят наистина много добре устроен мъж, а те да си бъдат домакини или да им монтира нещо малко за работа- общо взето място на което да "изразяват"...
Другите пък няма да ти бъдат емоционална патерица, имат си живот пълен с емоции, за какво им е да чакат знак за кога да ти ръкопляскат.
Имаш сериозна емоционална зависимост/нужда.
Работи по въпроса ако искаш здравословна връзка.
Ако не... виж из малките села някое девойче, което иска да излезе от градината и кошарата и няма нищо против да те придружава за това.

3.   Прекрасен си, недей да си позволяваш да се изгубиш в тъгата си. Не си поставяй фикс идеята, 100процента да си с някого. Незная на колко години си, виждам, че имаш опит с две връзки, не допускай да промениш ценностната си система, уважавай жената, но и търси такава, която да уважава теб. Не губи надежда, не казваш на колко години си, но все мисля, че имаш още време и ще намериш жена, която да ти пасва. Щом има мъже, като теб, значи има и такива жени. Сигурна съм, че съвсем скоро ще се намерите

4.   Браво, успял си в начинанията си!
Не се променяй, понякога срещаш своя човек по-късно.
По -късно, но за цял живот, никога не се отчайвай. Късмета ти е на по- зрял етап в твоя живот.
Не спирай да вярваш, излизай с приятели, води разговори. Усмихвай се винаги уверено, вярвай неимоверно и безрезервно в себе си.
Ти си късметлия, че си се съхранил такъв първично чист като душевност. Гледай понякога с розови очила или малко по-неглижирано, може би изглеждаш много сериозен и строг. Така ставаш недостъпен за жените, голяма хапка си за тях.
Щастието идва само когато го чакаш.
Правилната ще те намери.

5.   Благодаря ви

На почти 30г съм

Към последния коментар, може би съм сериозен да мога и да съм забавен, но в една връзка искам сериозни отношения това не означава че не мога да се държа като лигльо или да забавлявам момичето, но в началото предполагам сигурно наистина съм такъв.

Имах контакт последно с едно момиче студнентка само си писахме, предразположих я отпусна се, говорихме си на какви ли не теми, но усетих как изведнъж смени посоката спря да пише или да отговаря с кратки отговори, не съм от онзи тип досадници, но каквото и да съм и писал след това е било реално за да знам как е, да ли е добре, как се чувства... но явно повечето заради опита си с други които ги манипулират и спират да вярват в истинското в мъжете в любовта, забелязвам го.

6.   Ами явно си има просто такива хора които за да се чувстват добре имат нужда от човек до себе си за да им дава смисъл и мотивация. И аз съм в такова положение. Явно има хора които не се чувстват самодостатъчни. И това е много гадно. Гадно е когато човек за да е истински щастлив трябва да има някой до себе си. И почти винаги тези хора остават сами заради жаждата си за любов.

7.   Иди на психолог.
И не търси причината да нямаш трайна връзка в жените, а в себе си. Момичетата не харесват депресирани мъже.