"Лелките" на по 30 г
Лелките на по около 30 г са младите момичета в чужбина, с които мъжете на подобна възраст искат да градят връзка. Българските лелки (за някои ганьовци) са предпочитани в повечето чужбини защото: красиви, домакини, работещи, женствени.
Светла и руса да речем лелка на около 30 г е много харесвана niña (момиче, дечко) в Испания; Италия
Мургавите лелки са екзотичният "плод" за който много на подобна възраст ще се "редят" в Германия; Англия.
Без значение руса или мургава- жената от източна Европа е предпочитана пред много други.
Казвам, да си знаете, лелки на по около 30 г.

Коментари

51-71 от 71

57.   Хора на пундретините, ме кефят. Тия златни маточни тръби, бе.... Били образовани и от сой!? Проста Пена, акъл ръси. Нямало да ражда щото щяла да си разкърти цепката- в рамка ли ще я слага или ще я рекламира в сайт за миди!? Как пък всички тьотерини се сбрахте в тази тема!? И догазахте какъв задух сте!

58.   54, то пък Ганьо много дорасъл. Нарича се още момче, а минава 30. Почерпи с кафе, помни го 5-10 години и сложил бележката в рамка.
Имал многократни "връзки" зад гърба си. Тоест опъвал на воля, лъгал, мазал и така. Нито една не го избрала за партньор в живота, ама не му дреме. Минава на следващата. И следващата.
Неговите набори с деца, той още сваля и лъже. Все бяга от обвървване, отговорност. Сети се, че наближава 40 и гледа да хване някоя наивница да го дондурка. Намира такава и бърза да я забремени, че да не се освести и да го зареже. Тя ражда и сама си отглежда детето. Той само кисне по дивана и доволно се хили, че има семейство. Пийва си, тормози жена и дете и е доволен. При раздяла, подхвърля някаква издръжка и не го търси повече да е баща. И без това не е. Хваща Наивница 2 и сценария се повтаря. Междувременно изневерява.
Страхотна перспектива.

59.   Стига сте се заяждали с малкото хора, които не искаме деца по една или друга причина.
Ясно ми е, че сте уплашени за демографията, повечето де. Но проблемът е при 150 000 двойки в България, които страдат от безплодие, т. е. искат да имат деца, но не могат. Толкова много хора с този проблем, дори почвам да си мисля, че нещо ни тровят населението. Ако се напънете да намерите специалисти, които да могат да решават такъв проблем, ако трябва и от чужбина, демографията ще се оправи, даже и нарастващо население ще станем.

60.   Абсолютно 54. И аз се опитах да напиша същото, ама все ми режат коментарите и не ми дават да се изкажа. За жените или само добро, или нищо...

61.   Всички, и мъже, и жени харесват как изглежда младостта. Това обаче съвсем не означава, че няма хора, които да оценяват и други неща освен една гола външност, когато търсят връзка. По тази логика мъжете и жените към 40 и повече не би трябвало да правят секс, а това съвсем не е така. За всеки влак си има пътници. Това че някой дърт с парички е успял да прилъже някоя златотърсачка, еми голям келепир. Той си залъгва егото, че още став, тя го лъже, че е яката работа, а му дои парите и зад гърба му върти курвенски номера с някоя по-млада партия. Щото няма какво да се лъжем, по-голяма част и от мъжете не стават за здрав секс след определена възраст, особено ако не са водили здравословен живот. Така че хора, които имат по-солидна ценностна система не гледат толкова повърхностно на нещата, то единият гол секс връзка не прави, по- важно е човекът какво представлява.

62.   Вижте дами и господа, никой не обижда никого затова, че е избрал да е сам/а, да не се жени, да няма деца... Но това което пали хората е пропагандирането, че да нямаш деца е страхотно и че мъжете не стават за нищо. Преди време имаше една жена по телевизията, която се сърдеше, че я нападнали, че не иска да има деца. Ами.. Когато изливаш пропаганда и отрова в обществото, нормално е нормалните да реагират. Хората са социални същества. И приятелите ти няма вечно да са на почивки с теб. Или по дискотеки.

63.   Бях пуснала тема за капитализма, но съвсем малко коментираха. Системата изгражда обществото, в което живеем и въпреки че нямаме машина на времето, ако погледнем назад в историята, доста бързо се изменят нещата, сравнявайки десителетие от десителетие. Общо взето, всяко столетие е коренно различно от предходното. Аз лично осъждам сегашната система за това че 1. Моралът и семейните ценности не се застъпват от ранна детска възраст, както в училище, така и в семейството 2. Не се правят политики относно достъпни жилища (а в България цените на жилищата са нереално завишени, и подбити от мутрите, които са окрали държавата в последните 30 години) За да има семейство, трябва и дом. Такива политики просто няма 3. Капиталистическата система промотира кариерното развитие и на двата пола. Така жени на 30 реално се развиват кариерно до тази възраст и чак след това мислят за семейства. Няма система за насърчаване на семейните ценности, раждаемостта (финансиране, отваряне на адекватни работни места с бонуси за родители и тн)

Тъй като имам и съм наблюдавала много момичета-жени на възраст между 20-35, мога да кажа няколко неща. Първо, ако една жена е решила да следва в университет и да има професия, то нещата се развиват горе долу по следния начин:
- между 19-25 университет и стаж. Междувременно има връзки, или една сериозна връзка с набор, но създаването на семейство е тема табу и за двамата в тази възраст. Той е неориентиран, тя също, и двамата бедни и търсещи как да се реализират.
- между 25-30 ако е завършила успешно и почва да работи и трупа стаж, общо взето в този период 'бачка яко', от 9-6 или от 9-7 по някой път, експлоатират я шефове, защото още няма деца и семейство и може да фокусира енергията изцяло в работата си. Извън работно време излиза с приятелски компании, още ходят по купони, както в университета, може и да има 'сериозна връзка', под което се разбира че живее на семейни начала с приятеля си. И двамата са все още неориентирани откъм важни и решаващи събития в живота им - брак, отговорности, деца.
- между 30-35 вече се е утвърдила в работата си, сега или е скъсала с гаджето и попада в графата критическа -бърза за семейство защото биологичния часовник тиктака, или вече са сключили брак. Децата отново остават на заден план, защото колкото и да работят, са под наем и парите едвам стигат за месечните нужди.

Общо взето, всичко, което описвам е доста трагично. Други наблюдения - жените на 25, много от тях са още деца, говорят като деца, мислят като деца. Не всички. Но много от тях. Обществото ни е такова, в което човек по принцип съзрява на база опит, а без този опит, а само с такъв от социални медии и хедонистически живот, няма какво толкова да се очаква.

Отделно пък за нормалните жени (не говоря за тези, които продават телата си), а за работещите и образовани жени, не непременно са били с много мъже. Напротив. За тях може да се каже че от работа не са имали време да се замислят че трябва да имат и личен живот. Също друго наблюдение е че ако някоя кифла на 30-35 изглежда състарена, има и много жени между 30-33, които изглеждат на 25, даже и по-млади. Така че определението за лелки е нелепо, външният вид на жени между 30-35 може да е много младолик в зависимост от качеството им на живот, а и по принцип това си е млада възраст. По-скоро не е млада възраст откъм раждане на дете, което за мен е по-притеснителното в случая, а не за външния вид.
Общо взето, системата, в която жената учи 5 години, трупа стаж още 5 години, и на 30 тепърва започва да мисли за семейство, това е проблемът. И то е проблем, защото и мъжът преди 30 не мисли за семейство. И как 25-годишен мъж да подсигури семейство по-точно като и той сега е завършил и тепърва ще печели и трупа стаж?

Затова, именно затова такава система не работи. Например, при селския живот е било друго. Семейството заедно е правило всичко, продукцията се е гледала самостоятелно, нямало е супермаркети, всяко семейство е можело да се отгледа само, без мега корпорациите и услугите им. Капиталистическата система работи за свръх богатите, а за обикновения човек означава робство и обреченост.

В западния свят жените масово раждат на 30 именно заради гореизброените причини. Див капитализъм. В изтока, арабските страни, жените раждат още на 18-20, но там те не правят кариери, не ходят на университет, и повечето не работят. За Индия, която е с най-многобройното население на света, не съм се интересувала и не мога да кажа, но предполагам че там пък са горе долу като циганите, развъждат си се без много много да го мислят. Тънат си в мизерия и това е. Общо взето, в света тъне един безпорядък, и правителствата на развитите държави (към които се стремим и ние, въпреки че сме никои, но все пак сме в ЕС), никакви политики за демографията, никакво насърчаване, никакви възможности за работа, така че младите да почувстват сигурност, нито жилища, нито нищо. Е, как 30-годишни мъже и жени, които в края на месеца са отново на 0, чакайки следваща заплата (а представи си ги съкратят и тя не дойде, оле мале, тогава пък какво става), ще създават семейство? И накрая като свободни електрони, мъже и жени имигрират в чужбина и там поне сигурното е че ще имат някаква работа. Накрая всичко опира до политика. Политика за редуциране на човечеството, и то на някои народи. И то на онези, които искат да се развиват, но просто всичко работи срещу тях. Българите - прокуден народ. Защото този народ е дал власт на шепа имащи се за богоизбрани, и не воюва срещу тях.

64.   Н 56 "Жените развалиха обществото"
"Жените са виновни, че не правят каквото искат мъжете"
Извод: от жените зависи има ли общество!
Така че- сядане си на Д- то и се научете да бъдете мъже, за да бъдем и жените- ЖЕНИ!
Като се налага да поемаме и вашите функии, вие сте излишни!

65.   Виж какво 56, много добре знаеш, че на 19 обикновено раждат най-вече леките и/или заблудените.
Това че някой не иска свои деца, изобщо не означава, че мрази децата. Форма на Егоизъм - да, но детемразие... тука мноoго преиначаваш.
А най-големите детемразци са точно измежду хора с деца. Спомни си само случая от 2015, когато акушерка преби бебе. Ето това вече е детемразие. И забележи - в родилното, в което е работела, е имало 5 бебенца, 4 от които са били бити. Тази жена е майка на 2 деца. Кажи ми защо тази жена е имала такава бясна омраза към дечица, при това бебенца, при условие че самата тя е майка на двечки?

Друго - ако една жена е лека, тя остава лека дори и да роди, тоест едното с другото връзка няма. И това ви е пределно ясно на всички, ама продължавате да се правите на дръж ми шапката и бясно да размятате плюнките си. Сериозно ли мислите някои, че като обиждате и се заяждате с тези, които не искаме деца ще успеете да ни накарате да искаме? Кога ще се примирите, че не от всяка утроба ще извлечете полза?
И не ми хвали "старото поколение", защото през социализма в продължение на 19/деветнадесет години, но не поредни, абортите са били ПОВЕЧЕ от ражданията, а през останалото време, че и през 90 -равни на ражданията. 90те също е имало години с повече от ражданията аборти.

66.   55 това какво би трябвало да е, някакво жалко мотивационно писмо, с което да окуражиш лелките 30 да си повярват поне малко от малко, че са млади, а не дърти, че да свикнат по-лесно с навлизането в критическата? Ако да тогава сори лелче, не ти се получи, пълен боклук е, имаш слаб 2 от мен. И третокласник би написал по-убедително и правдоподобно мотивационно есе от теб. Не е достатъчно, за да убедиш съсухрените, сбръчкани, побелели, проскубани пачи на антидепресанти, че още стават, а и биологията не й пука за твоето тъпо мнение и скоро яйчниковият ти резерв ще се изчерпи и няма да можеш да забременееш, с каквито и суперлативи да си повдигаш сдуханото самочувствие. Ако само можеше да се погледнеш отстрани и да се чуеш колко смешно и жалко звучиш в отчаяните ти опити да се убедиш сама себе си, че все още ставаш за нещо каквото и да било над 30, направо щеше да се гръмнеш. Ама ти продължавай да си вярваш, блажени са верующите :)))

67.   Спрете да пишете глупави теми, защото остаряването е нещо, от което никой не е избягал и точно както в момента се заяждате с хора на тема възраст, точто така и на вас ще ви викат лелка или чичко и то по-скоро отколкото можете да си представите.

69.   До № 52 с хубавото име Звездичка, искрени адмирации. Чудя се на някакви емоционални-интелектуални недоразумения, като при тях е грешка да се говори за интелект, които наричат прекрасните жени на 30 години "лелки". Това са млади жени, по точно момичета , които навлизат в годините на най-прекрасното са десетилетие. Имат известен жизнен, професионален и емоционален заряд, но тепърва ще развиват чувственият си потенциал. Някой, който не харесва жени, а още повече в това десетилетие от техният живот, е нещо между емоционален и физически кастрат, или не е виждал жена. Винаги съм се възхищавал от жените, както от тяхната енергия, така и от тяхната всеотдайност. За тези, които не разбират жените или не харесват жените, което от моя гледна точка е ненормално и невъзможно, нека прочетат един разказ "Мъжеството на жената", той е от Джек Лондон, за да види каква е душевната и емоционална сила на жената, нейната готовност за саможертва в името на обичта. Това, че аз съм физически по- силен от една жена, не ме прави емоционално и душевно по-силен от нея, тя е силната. Няма нормален мъж, които да не харесва нормални, умни, образовани, културни и възпитани жени. Всеки мъж копнее за топлината и непознатата енергия, която излъчва влюбената или поне обичащата го жена. Далеч съм от мисълта да идеализирам жените и при тях, както при мъжете има всякакви. Става въпрос за един много близък млад мъж, та той дълги години не беше от най-сериозните, но изглежда натрупа нещо като жизнен опит и реши, че трябва да се жени за едно доста по-младо от него момиче. Още от самото начало това момиче нещо не ми се понрави. Но точно защо не мога да кажа, ако го погледнеш хубаво момиче, завършило престижна столична гимназия, следва, но нещо в излъчването му или пък в очите му, или в цялото И държание нещо не ми допадна. Все пак нито съм профайлър, нито чета и препрочитам Фройд, Юнг, нито пък Ломброзо. Когато ме попита какво мисля за нея, отговорих, че нямам мнение, не я познавам и че той си я избира, и той ще живее с нея. Аз съм доста по -възрастен от този мъж, гледам на него като на момче. Та родиха им се две дечица, да са живи и здрави. Той замина за чужбина, чрез фирмата, в която работи, да се установи там, да намери квартира в истинска европейска страна и т. н. Тя остана тук, и живееше то при майка му, ту у техните заедно с децата. Доста скоро след неговото заминаване тя се развихри -различни секс изпълнения. Майка му пазеше пълно мълчание да не "изтече" на тази информация към него, за да не се разпадне семейството. Да ама къща върху пясък не е строи. Как да е, след една година тя с децата замина при него, но вече беше набрала обороти. Продължи Мурвенските изпълнения и там. Започнаха разправии, кавги, отношенията се обтегнаха до краен предел, но нещата нямат оправяне. Разделиха се, но юридически не са се развели. Това, което правеше тук, там го правеше на чужда почва, живеят разделено и се редуват, кой на гледа децата. Даже квартирите са различни, защото и тя си намери работа. От две години му казвам, че е добре юридически да се разведат и всеки по пътя. А той да си намери стойностна жена и да си устройва живота. Дано ме послуша, вече има една жена, от държавата, в която са се установили, заедно живеят, та чакам развой //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

71.   Номер 69, оценявам коментара ти, благодаря ти, че се изрази толкова топло и интелигентно. Мъжът е създаден да е с жената, и е по- силен физически, за да помага на по- слабите и партнира с нея, а не, за да ги тъпче. Ние всички сме двете равни Божествени половинки, всеки си има своето предназначение.

Много "мъже" имат фетиш към много по- младите момичета... Фетиш е, а не предпочитание, защото са пристрастени да го Налагат, и отчаяно се опитват да го постигнат. Това пак е от комплекс, за да се докажат и защото не могат по друг начин да изразят сила. А истински силният човек е благодарен за другия пол и цели партньорство, а не насилие или налагане на нещо.

Младите момичета едва сега узряват, след гимназията е нормално все още да искат да живеят, да виреят, мисленето им не се е развило добре. Повечето от тях не са психически готови да бъдат майки или съпруги, правят го заради очакванията на обществото, после често съжаляват, че са избързали...

Освен, ако мъжът не ги върже или не се опита да контролира всяко тяхно движение, което дори не е смисълът на любовта, те ще изневерят, или ще останат заради парите му. Което пак не е истинска любов.. Не че по- големите жени не правят глупости, но при много по- малките момичета е почти винаги сигурно да се стигне до изневяра или разочарование.
Не знам защо хората разпространяват виждания, които нараняват ВСИЧКИ. Нито мъжът, нито жената искат да бъдат определени като лелки или чичовци на 30. Създателите на такива токсични изказвания, искат обидите да се отнасят само за другите, но за самите тях не, защото също никак няма да им хареса...
Надявам се и Вашият познат да се осъзнае скоро и да си намери подходяща и умна жена, а не да тича след стандартите наложени от хора с доста неразумни виждания.

Звездичка

72.   Наистина, глупаво е да се оценява един човек по възрастта му. Или да се набиват комплекси на хората над 30. На когото не му харесват 30 годишни да си търси по-млади, а не да дудне на останалите какво е правилно. Аз лично съм на 47, приятелят ми е на 38, запознахме се преди 3 години и всичко ни тръгна идеално от самото начало. Имаме еднакви интереси и силно привличане, така че на кой му пука колко сме годишни?

73.   Ганьо бил такъв, Ганка била онакава. От опита си в Германия и Холандия около 10 години разбрах, че нормалните българи са също толкова качествени колкото нормалните западняци, с тая разлика, че нашето си е наше. Ако се женим помежду си, децата няма да са объркани и няма българчета да казват че са германчета, каквито никога няма да бъдат приети там. Българка тенисистка в един чат ми разказа, че въпреки е израснала в Германия и ги била всичките там на всякакви възможни турнири, никога не е получила квота да представлява германския отбор. Живял съм с холандци, дребнави и стиснати, с дебилско чувство за хумор, не са лоши, но не са повече от нас. Това идеализиране на запада, май идва от нашите родители. Не са нито повече, нито по-малко. Аз лично от международния ми опит българката не бих я заменил за друга.

75.   Жена на 30 е лелка в главата на балканския бай Ганьо. На 30 и на 20 изглеждах по същия начин, защото нито пушех, нито пиех, а и спортувах от ученическите си години. Разликата беше в житейския ми опит и в спестяванията ми по банковата сметка.
Като се върна назад смятам годините ми от 26 до 33 за най-хубавите в живота и грам не съм си мислила, че съм била лелка или стара.
Лели са жените след 45 г, но може и да са в категория секси каки.
Колкото и странно да звучи жените и на 50 си имат обожатели.

76.   75, никой мъж не ти иска "житейския опит" (навъртения километраж) и спестяванията ти, явно бъркаш мъжете със себе си. Мъжете искаме жената заради самата жена, не сме като вас, жените. И не - една жена на 30 не е лелка само в главата на българския Ганьо, а и извън нея, в реалността. Просто това е обективната действителна реалност и всички жени рано или късно, ще трябва да се примирите с нея. Досега нито една жена на планетата не е победила силата на гравитацията.

77.   Хей десантчик, не ти ли прави впечатление, че няма отговори на твоите бръщолевения? Защо според теб модераторитте, които са най-вредното нещо по форумите не допускат отговори, които са с факти обясняващи и компрометиращи лъжите ти? Така може до безкрайност да си лъжеш и да величаеш женската простотия, а звездичка да ти се възхищава, като дете на шоколад, което не осъзнава каква е ползата и колко е вредата за децата от шоколада. Така или иначе на феминизма са преброени дните и такива мъже като теб (ако изобщо си мъж, повече приличаш на феминистка) все повече намаляват. Лошото е че се превръщат в гейове, все същата женска измет, но всяко нещо с времето си. В САЩ назрява недоволство и политолозите прогнозиран вътрешни бунтове, които могат да прерастнат в гражданска война (дай Боже). За да си отдъхне светът от натрапената "демокрация и амрикански ценности" е необходимо да се сложи край на либерастията. При пълна мъжка консолидация в целия свят феминизмът няма шанс. Дори да се ликвидират милиард жени по света заразени с феминизъм, останалите хора ще живеят много по-добре, а мъжът като по-умен от жената ще опредля законите и ще решава всички проблеми в обществото.

78.   77 да, прав си, аз съм го забелязал отдавна това. На всички други трият коментарите, а само тия двамата ги оставят да си дърдорят сами като в чат стая все едно, че няма никой друг в този сайт, освен тях. Модераторите са си ги харесали и си ги пазят, защото им съвпадат с феминистичните възгледи и говорят само положителни неща за жените, спазват строгите правила за политкоректност. А на всички други, които искат да им отговорят на глупостите им трият коментарите, защото не им изнасят. На мен самия все ми трият коментарите към Десантчика, защото не пиша лигави стихотворения във възхвала на жените като него, а казвам самата реалност също като теб и много други хора. Но явно модераторките са някакви дърти кисели феминистки и одобряват само каквото на тях им изнася, и каквото на тях им се иска да чуят. И тоя коментар също няма да го одобрят, сигурен съм 100%. ЕБАХ ви в скапаната феминистка, либерало-фашистка цензура, човек да не каже гък от вас вече.

79.   Едно стихотворение, което ме грабна, посветено на силните жени. Аз съм щастлив човек, край мен има три силни жени: съпругата ми, дъщеря ни и моята балдъза, с която от време на време имаме сблъсъци. И тя ме харесва и обича по неин начин.
"""Силните жени са като птици и често те се реят в самота. Гори сълза във гордите зеници и капва тихо някъде в прахта.

Любов даряват, но любов не просят.
Оглеждат се в очите им звезди.
В сърцата женски мъжка сила носят,
следа оставят, гдето са били.

Сами притихват вечер, уморени
от дългата заблуда на деня.
Леглата им са празни и студени,
но пълен с нежна обич е сънят.

Силните жени са като птици!!! …

Златина Великова (елверита)""" Браво на авторката, ако я видя и тя няма нищо против бих я разцелувал за това стихотворение. Направо те хваща за сърцето. Майко мила, колко е хубаво, колко много истина. Е, как да не ги обичаш жените? Как де не ги закриляш? Как да не се жертваш за тях? Всеки истински мъж обича, уважава, закриля жените, та той за това е роден и за това съществува. Има едни презряни от всички същества, наричат се Медерасти, те не обичат жените.

//Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

81.   Бъркате желанието за секс с любовтта, и затова сте използвани жените.

51-71 от 71