Разочарования
Как се справяте с разочарованията в живота си? Притеснявам се, че след много силни разочарования в любовта, приятелския кръг (които се оказаха фалшиви приятели), роднините първо беше момента на много силна тъга, последван от апатията и от това, че буквално не мога да се доверя на никой за нищо. Преди смятах хората добри по природа, затварях си очите за много червени лампички в отношенията им към мен, докато сега е обратното, мисля всеки какво лошо ми мисли и не искам никой до себе си нито като приятел или нищо. Не искам да ставам мизантроп или да генерализираме, не искам да се отдръпвам перманентно и тотално от всички, но ида един момент, в който не можеш да поемеш повече разочарования: да те търсят само защото им се е отворило време, говорене зад гърба, включително и от половинката, изневери и още много.

Коментари

1.   Има коректни хора, търси такива.

2.   Аз, след поредица от много тежки събития и катаклизми в живота ми, познах суетата на света и се обърнах към Бога.

Повярвах в Бога и се въцъркових в Православната църква!

И оттогава всичко постепенно се нормализира и си дойде по местата: водя пълноценен православен църковен и духовен живот и се чувствам прекрасно!

Обикнах и хората, и гледам на тях с разбиране, и без осъждане на немощите и недостатъците им. Аз също имам такива! Всеки има!

Затова трябва да се отнасяме един към друг с търпение, разбиране и любов!

3.   Аз не мога да живея без добротата и красота, затова я търся в хората, но разбира се там виждам и мръсотията, всъщност хората сами си показват мръсотията.

Трудно е да не се разочароваш, затова нямай големи или следни очаквания за хората. Гледай твоя вътрешен свят и не мисли колко гадни са хората

4.   И аз съм така, чувствителните хора страдат от такива неща. Когато си емпат мислиш, че и другите хора са такива и ще ти отвръщат със същото, но уви не е така. Просто се научи да слагаш по-големи граници, не се доверявай безпочвено и се отдръпвай веднага щом усетиш, че някой не те кара да се чувстваш добре. То и за това с годините човек стеснява кръга си до малко близки хора. Аз също имах жестоко разочарование и предателство в любовен план, а мъжът ме предаде и то при даден втори шанс от моя страна. Прекратих изцяло контакт, макар че той нямаше нищо против да продължава да ме използва. Грешката си е в мен, че пренебрегнах червените знаци, но животът учи най-добре по тежкия начин. Успех ти желая, да намериш себе си е най-трудната задача, става със себепознание!

5.   Много често казвам " Мразя хора! " и го мисля. Нашия вид познава жестокост и лицемерие, каквито не са познати на никой друг вид. И все пак (дори и да избягвам тълпи поради факта, че мразя да се чувствам притисната), смятам, че има хора, подобни на мен. Не се опитвам да задържа нокого в живота си. Гледам на хората в него по следни начин: временно имаме една и съща пътека, споделяме едни и същи преживявания и си правим компания, докато пътеките ни се разделят.

Продължавай да се опитваш да виздаш доброто в хората, радвай се за успехите им, помагай, когато можеш (без да очакваш нищо в замяна).

Тези два принципа ми помагат да живея сред хора и да бъда щастлива. И най-важното! Не забравяй време за себе си и наслада от собствената си комплания.

Лола

6.   Не само ти имаш тези притеснения. Масово хората след като са им забивали 1000 пъти нож в гърбът стават А-социални и неискат други хора около себеси. И аз след последната година вече всеки който комуникира с мен започвам да се замислям каква изгода търси да извлече.. Много малко останаха свестните хора за жалост.

7.   Амиии всичко което си изброил, съм го изпитал. Никак не се справям. Станал съм такъв, че не само че отбягвам хората, Ами и съм се превърнал в хаплив и рязък към околните. Само да ме заговори някой и откачам, гледам що годе тактично да се изнижа :) Живота стана твърде разнообразен и се разминаваме често с околните.