Какво кара един мъж да се депресира веднага след сватбата?
От 4 години сме женени и наскоро моят мъж ми каза, че ден след сватбата му се отключила депресията. Той сам пожела брак и деца, единствено майка му държеше на голяма церемония, иначе можеше и само да подпишем. Каза ми още, че първите две години (преди брака ) му били хубави с мен. Сега си мисля, че той изобщо не ме е искал толкова и страда, че е обвързан, и не може да си живее безгрижно и излиза спокойно по дискотеки, а той мноого обича да ходи..

Коментари

1.   Простотията на хората да се месят и нолагат, майка му какво искала. Кажи му, че го обичаш и му дай свободата да излиза. Да не говорим за подмятания и т. н.

2.   Aми, реално мъжете не знаят какво да правят в къщи. А за тях и работа никога няма. Нито имат емоционална интелигентност да общуват с жена, да измислят заедно какво да правят, разговарят и т. н. За това си цъкат на телфона, превключват какналите, гледат спорт и се събират със себеподобните си- в хоремага, на мачле, ако не са много мързеливи, на риба. Това е. Единственият интерес към жена имат, когато я гонят за отстрел. След като се докопат, интересът им рязко спада, дори либидото. Не знаят какво да я правят.

3.   Едва ли има мъж, който иска брак. Повечето лъжат, за да има коя да го дондурка, освен мама.
Депресирал се е, защото вече не е бебе и трябва да поеме отговорност. А от това умират от страх.

4.   Отговорност, скъпа... нарича се отговорност.. При нас младите липсва, тъй като не сме служили в казарма..

5.   Така е, миличка. На мъжете много им се живее, но когато ги накараш да подпишат, веднага почват номерата.

Мъжът ти тъгува, защото не може да хойка наляво - надясно. Депресиран бил. Пуста тояга по задника.

6.   Сетил се е че се е преебал.

7.   Рядко се среща свекърва, която иска брак, а не обратното, да настройва мъжа да няма такъв. Той ако иска ще преодолее този период или депресия, както го нарича, но не е депресия, ако иска няма да го направи, а ще го използва за оправдание да съсипе връзката си. Деца имате ли? Ако ще имате деца, отговорностите са повече и не депресия ще го хване, а не знам какво.

8.   Ако сте млади, вероятно наистина се депресира, че не може да води живота си от преди брака. Предложил ти е брак, но не е осъзнавал до какво ще доведе това.

9.   Питай го, това е решението.

10.   Голямата церемония му е дошла в повече. Плюс осъзнаването, че нещата не са старите. Прати го на проститутка да се съживи.

11.   По принцип депресии се отключват при всякакъв вид промени, включително и положителни. Това НЕ означава, че е депресиран, защото е женен, дори да изглежда така, няма да се оправи ако се разведе или ако ходи по дискотеки, и т. н. Просто трябва да се лекува.

12.   Вече съм почти на 60г. и не съм виждал (аз лично) такъв случай (като при теб)!

Нормалното, което беше при мен и при моите близки роднини, приятели и познати, е човек да е много радостен след сватбата и да е в някаква еуфория и щастие!

На мен самият първите няколко месеца след сватбата ми бяха като сбъдната мечта! Всичко беше удивително, чудесно, прекрасно, изпълнено с любов, радост, щастие и с нови трепети и усещания!

Преди два месеца мои познати се ожениха - говорих скоро с тях - и в момента те са точно на такава вълна - в прекрасна еуфория и се радват един на друг!

********

Така, че такова нещо като при теб - не е нормално!

Съжалявам да ти го кажа, но според мен това означава, че мъжът ти смята, че не се е оженил за правилната жена!

Аз лично друга причина за такава аномалия - не виждам!

13.   Това, че е осъзнал, че съпругата му не е тази за която се е представяла преди брака. Че е осъзнал, че е направил грешка, че се е оженил за тази жена.

14.   Ами осъзнал е това което доста мъже в този сайт не са осъзнали още - че "семейство и деца" значи да прекараш остатъка от живота си (десетилетия) с някаква жена която не те обича, пили ти по цял ден, погрознява всяка година, надебелява и дете което може и да не е твое а и може да страда от аутизъм примерно (да чукнем на дърво). Много са ми забавни мъже на 20 и нещо които са се размечтали да нямат никога повече истинска свобода и да не могат да чукат друга жена. Вие си знаете, приятели. Казвам ви какво е бъдещето защото е най-гадно да ти дойде акъла когато вече е твърде късно.

15.   Ти го контролираш и не му пускаш редовно и ако му пуснеш е само в мисионерската поза. За свирки и разни други по-такива неща не искам и да говоря при теб това е забранено за коментиране изобщо!

Така ли е?

16.   Жени, вие изобщо вълнувате ли се какво се случва в мъжката душа или това не ви засяга?
Имам чувството че за много жени, мъжът е просто инструмент за постигане на дадена цел. Не партньор, приятел и любовник.
Първоначално секс, забавление, внимание. После сватба, семейство, социален статус.
И никога не знаят какво му става на въпросния мъж, въпреки че правят всичко "както трябва".
Да, както трябва е, вървите си по листа със задачките и отмятате. Но грам не ви пука какво се случва с човека, който ви осигурява тия неща от списъка. Дали той има нужда от нещо, дали му го давате? ... Излишни въпроси, ще му става тя робиня, че и да мисли за неговите нужди. Я какъв хубав живот си живее, неговите проблеми са си негови, да се оправя. Мъже колкото искаш. Я колко чакат на опашка за нея....
Само дето опашката е за секс, не за семейство....

17.   16, аз винаги съм се вълнувала от проблемите на мъжа си, разбирала съм го, подкрепяла. На него чак ми е леко неудобно, защото той тази емпатия не ми я осигурява. И други неща не ми осигурява, материални за които съм убедена, че лъже, защото муфти пари от техните, а тези пари не отиват никъде.

18.   Номер 17, ти колко си долна. Хитра лисица.