Как да кажа на родителите си?
Здравейте, може моята история да ви се струва много странна, бая дълга, но не съм тук за Хейт, а за вашето мнение какво бихте правили на мое място.
Девойка на 17г съм, тежко минало под семейна форма от страна на баща ми обиди, псувни, крясъци за най-малко, не приема мнението на всички в семейството да не говоря пък за себе си, обиди от типажа на лека жена и такива подробности
Затова реших да си намеря някой друг като партньор, предавана бях постоянно и взе тука на скоро началото на ноември месец се запознах с едно момиче реших да я поканя да излезем да се видим за мои повод.
То хубаво, ама взеха че се появиха взаимни чувства, просто желая да съм с нея за 1ви път проявих такова желание да бъда със човек от моя пол.
Не е там проблема, проблема е че не зная как да кажа на баща си как би реагирал той и такива, не зная даже как ще постъпи с майка ми защото той е от по старо поколение 65година
Искам много да бъда с това момиче, мога да кажа че за това което е имало между нас найстна проблеснаха не искри пламъци, но сега сме разделени, докато аз не го изтърся на баща ми това, но желаем и двете да се оправим и да вземем взаимно решение.
Майка ми знае казва ми, че съм нейно дете, леко е потресена разбирам я, но ме цени защото съм нейното дете.
Как бихте постъпили на мое място относно това за баща ми.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Знам как бих постъпил на мястото на баща ти. Ще ти обърша два шамара, ако видя, че са ти малко може и повече. След което ще ти поставя условия. Ако не започнеш да ги изпълняваш веднага, ще те изритам от вкъщи и ще те лиша от наследство.

2.   Щом майка ти знае, много вероятно да е споделила и с баща ти.
Мъжете не гледаме чак толкова сериозно на отношенията между жени - много по-различно ни изглежда отколкото отношението между мъже.
Така че според мен баща ти знае, но също така знае, че поне 30% от жените някога са се пробвали с друга жена и това не е довело до никакви трайни последици.

3.   Просто не му казвай. Защо ти е да му казваш? Само ще си навлечеш проблеми.

4.   Каквото и да става, тези разговори с баща ти явно ще са трудни. Не е идеално, но поне засега може би е по-добре да развивате връзката си по-дискретно, най-вече защото си все още малка и зависима от родителите си. Когато се еманципираш от тях, тогава е друго, защото те няма да имат този директен контрол върху теб. А и на 17 години всичко ти изглежда много крайно, всичко или нищо, а нещата реално рядко седят по този начин. Работи върху себе си и чувствата си и се наслаждавай на тръпката от новата любов без да да се впускаш в големи житейски трагедии. Успех!

5.   Не разлайвай кучето. Ти самата не знаеш какво ще стане с това момиче и вече се чудиш как да си навлечеш веднага неприятности. Като му кажеш, ще ти хвърли един бой, ще те изгони от къщи и накъде ще вървиш. Приятелка и толкова. Не е нужно да се врете под юргана у вас. Свий си малко перките.

6.   прецени сама за себе си дали резултата от това да му кажеш ще е добър или не, ако не - моят съвет е да не го правиш. По-важния ми съвет е да заживееш самостоятелно! В тази токсична среда само ще страдаш. Не говоря да прекратиш тотално контакт.

7.   На мен темата ми намирисва на измислена, поради простичкия ФАКТ, че никое момиче не казва за себе си-Аз съм девойка...
Наскоро някой беше пуснал пост колко много измислени теми има и самата аз съм попадала на МНОГО такива, в които автора отдолу пише след няколко седмици-пошегувах се, измислих си го мъж съм, а през останалото време дори е спорил с подозиращите го, че темата била истинска.
Моето мнение и интуиция е, че темата е писана от някой дърт чичак без работа и призовавам хората да не се връзват.

Ако има дори 0, 001 процент вероятност темата да е истинска, то чудя се, , авторке", защо ти е притрябвало да се обяснявал с баща си щом за 1път излизаш на среща с момиче? ! Това, че от яд заради агресивният си баща си се срещнала с момиче-НЕ значи, че си лесбийка. Не бъркай нуждата от нежност с хомосексуалност.

8.   Това да бъдеш с човек от твоя пол е тежък грях и мерзост пред Господа!

Затова съветът ми е да се вразумиш и осъзнаеш! И да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в Православната църква, като първо принесеш покаяние за това!

Поговори с опитен православен свещеник по този въпрос и следвай съветите и указанията му!

9.   Зйщо ще му се обясняваш. Искам проблеми. Разрешение, пари, благословия какво искаш от него. Чакай да си на 28 и си събирайки багажа, догова трупай всяка стотинка настрани.

10.   Не му казвай. Що за въпрос. Да не мислиш да се жените, че толкова държиш да знае? Представяш я като приятелка и толкова. Без да демонстрирате странности.

11.   По - добре им кажи, защото колкото повече не се казват нещата на време, става много трудно за всички, а веднага казано, предотвратява много неща в живота, които няма смисъл да се изживяват, като може да се пропуснат.

12.   И защо трябва да му казваш? Имаш си приятелка и я водиш вкъщи. Той изобщо няма да разбере.
На мен интимни отношения с жена са ми противни, много по-фобре разбирам интимни отношения между двама мъже, но ти аи знаеш, щом те влече.

13.   До 8: Стига глупости. Господ много добре е знаел какво ще се случи и дори той самият е планувал така да стане, като е позволил на момичето да се роди в семейство с баща насилник и след това я е срещнал с приятелката и. Господ не само, че е ползволил това да стане така, ами и самият той е оркистрирал събията, за да се случи точно така. Господ ни познава много по-добре, отколкото си мислиш и още преди да се родим, знае как ще реагираме поставени в определени ситуации. Господ вижда бъдещето така ясно, както ние виждаме миналото. Какви са тези глупости за тежки грехове и мерзости? ! Нима твърдиш, че всемогъщият и всезнаещ Господ не е създал хората, точно такива каквито е искал да бъдат или че не е могъл да ги създаде такива, каквито сам ги е искал? Еми тогава да се сърди на себе си, щом творенията му не се държат така, както е искал да се държат, като ги е създавал. Това твоето е чисто богохулство.

14.   до 13

Богохулство е твоето!

И много се заблуждаваш!

Бог никога не насилва волята на човека!

Човек е създаден от Бога със свободна воля и сам взема решенията си! И носи съответната отговорност за тях!

Иначе щяхме да бъдем не хора, а биороботи!

15.   Оф... Не искри, а пламъци? В гащите ли? Вземи си акъла и се оправяй, докато е време и не прави глупости. Ако беше мойта щерка, щях да й покажа истинските ценности, тъкмо защото ми е ценна.

16.   До 14: Не знае ли Бог какво ще стане с всеки един от нас? Ако не знае, значи не е всезнаещ. Според теб той не знае заради свободната воля. Следователно ти си еретик. Аз ти казвам че Бог знае всичко за всеки човек даже още преди да се е родил този човек.